dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 244 z 267
Pokaż wyniki od 4.861 do 4.880 z 5332
  1. #4861
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    jezeli tylko grunt i tynk to w piatek lub w sobote skoncza beda ciekawe zdjecia w week
    taaaakie rooozowe
    i ten samochod na podjezdzie w kolorze elewacji
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #4862
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    E tam tynk, samochód CC206 to jest to- marzenie każdego blachary
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #4863
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    E tam tynk, samochód CC206 to jest to- marzenie każdego blachary
    i ten wydech
    i kierownica po Twojej stronie ... przyznaj sie, to Twoj !
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  4. #4864
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Chciałes powiedzieć po chuj....j stronie..
    Wspomniałes dzisiaj coś nie coś o whiski i FM- wiem jak to jest
    Jutro rachunek sumienia
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  5. #4865
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Chciałes powiedzieć po chuj....j stronie..
    Wspomniałes dzisiaj coś nie coś o whiski i FM- wiem jak to jest
    Jutro rachunek sumienia
    eee tam.. jutro sie zapomina...
    a jak jest fajnie.
    Mi FM po 0,7 stocka podoba sie najbardziej. Tylko ten platny profil mi nie pozwala tak na co dzien.
    A tak fajnie bylo sobie tu pisac po kilku rudych z lodem
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  6. #4866
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lukasziza
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    warszawa
    Posty
    161
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam,

    Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat jakości tynków Alpol???
    Dom Przy Migdałowej (Galeria domów), Solbet 24cm + 20cm styro grafit, strop monolit, dach Creaton Titania łupek pełne deskowanie + 28 cm wełny, okna Schuco Si 82 - ciepły montaż, 100% podłogówka, Immergs Vitrix 12 KW + zasob. 160l + Car V2

  7. #4867
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Luxum
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-703
    Posty
    579
    Luxum - Wyposażenie nowoczesnych łazienek Nowoczesne wyposażenie łazienek i wnętrz według indywidualnego projektu. W DOWOLNYCH ROZMIARACH, FORMACH I KOLORACH : Umywalki Wanny Brodziki Meble łazienkowe Beton architektoniczny www.luxum.pl Cała Polska

    Domyślnie

    Elewacja z betonu architektonicznego
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02596_1.jpg
Wyświetleń:	307
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	313117
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02611_1-001.jpg
Wyświetleń:	519
Rozmiar:	94,1 KB
ID:	313118Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC02597_1.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	313119

  8. #4868
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    julialiaia

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    50-432
    Posty
    2

    Domyślnie

    może ktoś wie jaki to materiał położony na dachu i elewacji?
    http://www.modern-living.pl/projekt/12Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	78.jpg
Wyświetleń:	2065
Rozmiar:	55,9 KB
ID:	313380

  9. #4869
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Fighter tak z czystej ciekawości zapytam, czy thermosan NQG można w przyszłości w celu odświerzenia elewacji pomalowć farbą elewacyjną?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  10. #4870
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Fighter tak z czystej ciekawości zapytam, czy thermosan NQG można w przyszłości w celu odświerzenia elewacji pomalowć farbą elewacyjną?
    mozna - farba thermosan
    i to nawet nie za kilka lat - mozna wczresniej - jak za rozowo wyjdzie np
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  11. #4871
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    luxum: na marginesie a prę grubych lat temu pisano a G(dynia) s(ię) c(iągle) r(ozbudowywuje).... nawet jak artykuł dotyczył braków w higienie mieszkańców Pokucia...

  12. #4872

    Domyślnie

    Mam wielką prośbę o pomoc do fachowców wypowiadających się w tym wątku. Otóż planowaliśmy na ten rok zrobienie wreszcie elewacji na domu, rozglądaliśmy się za fachowcami, kilku z nich było oglądać budynek, a po ich wizytach mam jeszcze większy mętlik, niż wcześniej. Dom zbudowany był kilkanaście lat temu z bloczków styropianowych, wewnątrz których znajduje się uzbrojenie zalane betonem. Ówczesna pani kier-bud uznała, że absolutnie niezbędne jest dodatkowe docieplenie domu, stąd na zewnątrz położona została warstwa cegieł "na sztorc", co obecnie stwarza masę problemów, gdyż fuga powoduje nierówności, które muszą być zniwelowane przed nałożeniem tynku, aby niepotrzebnie nie zużywać masy kleju. Wykonawcy proponują różne rozwiązania, nie wiem które z nich będzie najlepsze i nie wygeneruje niepotrzebnych kosztów, a są to:
    1. Poszukanie ekipy, która wyrówna fugę (gdzie takiej szukać?), dopiero potem położyć klej, siatkę i tynk kolorowy.
    2. Wyrównać podłoże styropianem (zbędne, dom jest dobrze docieplony, dodatkowa warstwa styropianu tylko zaszkodzi) lub wełną mineralną i dalej klej, siatka, tynk kolorowy.
    3. Natryskowo otynkować dom tanim tynkiem mineralnym, na to klej, siatka, tynk kolorowy.

    Która z tych opcji wydaje się Wam najsensowniejsza? A może żadna i macie jakąś inną propozycję? Do tego okazuje się, że żadna z ekip, z którą rozmawialiśmy, nie podejmie się pracy od początku do końca, tylko chcą, aby warstwę wyrównującą robił ktoś inny - tego też chcemy uniknąć, żeby później jedni nie zwalali na drugich, że coś się nie udało z winy innej ekipy...

    Zaczynamy się też zastanawiać, czy może nie zdecydować się na elewację drewnianą, bo trochę nam witki opadły po dotychczasowych rozmowach z fachowcami - czy w tym wypadku oprócz szkieletu, do którego przybijane są deski elewacyjne, konieczna jest np. warstwa wełny?

    Liczę na Waszą pomoc - z góry dziękuję.

  13. #4873
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Jak dobrze zrozumiałem w chwili obecnej jest układ następujący: bloczek ze styro - zalany cementem, który robi wraz ze zbrojeniem za siłę nośną, styro - za ocieplenie, tu: także zewnętrzne, a do tego jeszcze dorzucono cegłę klejoną do styro i ułożoną na sztorc (na wąsko)?! Bo jeśli tak to ktoś pokpił być może sprawę. Jeśli to ma kilka lat to trzeba - tak czy inaczej oczyścić cegłę by cokolwiek myśleć, a potem - tego nie jestem pewien - ale kleić i być może i kołkować aż do betonu który jest za blczkiem ze styro. Pytanie zasadnicze: czy cegłą "obciążona" dodatkową izolacją wytrzyma klej na jakim została położona, chyba, że cegła została jeszcze wymurowana na fundamencie z jakąś tam warstwą "powietrzną" pomiędzy. Sam tynk powinna wytrzymać bez problemu (mówię o cienkowarstwowym)....

  14. #4874
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    marecki73

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    21

    Domyślnie

    odważne autko

  15. #4875

    Domyślnie

    Balto - co do cegły jest tak, jak piszesz w wersji drugiej, czyli z warstwą powietrzną.

  16. #4876
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Cienkowarstwowy - wytrzyma... ale coś większego - pieniędzy bym na to nie postawił....

  17. #4877

    Domyślnie

    Czyli jedynie opcja 1 lub 3, o drewnie zapomnieć?

  18. #4878
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Tak, przy czym ów tani tynk mineralny - to jak już to tzw. szpryc, jeszcze zagruntowany. Z racji tego jak masz to zrobione, nie wiem czy elewacja wytrzyma coś większego. Być może jedyne rozwiązane to uzupełnienie fug, szpryc, i tynk... i nic więcej, ew. siatka i tynk.

  19. #4879

    Domyślnie

    Witam,
    Nie chce tworzyć nowego tematu więc zapytam tutaj, czy możecie polecić kogoś ze śląskiego do ocieplenia i otynkowania domu, budowa w okolicach Będzina. Zależy mi na solidnym wykonaniu.
    Pozdrawiam

  20. #4880
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Na priv spawdzona ekipa

Strona 244 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony