dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 247 z 267
Pokaż wyniki od 4.921 do 4.940 z 5332
  1. #4921

    Domyślnie

    Mniej więcej o te kolory chodzi i czy wersja tak jak tutaj czy o jeden rząd nad okno???
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20140729_12.jpg
Wyświetleń:	1354
Rozmiar:	67,2 KB
ID:	320422  

  2. #4922
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justyna831 Zobacz post
    Tomasz131 - tak to mniej więcej te kropki wyglądają na Twojej elewacji? Ja wczoraj zauważyłam mikrodziurki w mojej elewacji, Na dodatek w niektórych miejscach tynk zrobił się jakiś niejednolity. Mam tynk silikonowy Caparol NQG... Ginster 85 i Umbra Weiss.

    Załącznik 320771Załącznik 320772Załącznik 320773Załącznik 320774
    Mam dokładnie ten sam problem. Słyszałem o tym, ze jakość tynku silikonowego Caparola mocno się pogorszyła i dlatego wolałem dołożyć więcej pieniędzy do zdawać by się mogło najlepszego ich produktu- a tu taki klops
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  3. #4923
    ELITA FORUM (min. 1000)
    hajnel

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    43-178
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    U mnie też miejscami struktura tynku wygląda jak sito. Dajcie znać jak się sprawa potoczy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...iennik-Hajnela
    Dom z poddaszem z silikatu na płycie fundamentowej... OZC ~6,5kW PPC Panas T-cap, went. mech.
    Grzanych 250m2 podłóg plus garaż tak trochę....

  4. #4924
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    baps

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kowale
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    78

    Domyślnie

    Moja elewacja:
    cokół:
    tynk mozaikowy Baumaster BM 535
    sciana:
    mineralny tynk cienkowarstwowy POZTYNK-SZ BR 062 Kreisel
    farba NANOTECH 006 nanocząsteczkowa elewacyjna farba silikonowa Kreisel
    kolor numer 27420

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	1555
Rozmiar:	92,3 KB
ID:	321389
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	903
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	321390
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.jpg
Wyświetleń:	792
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	321391
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04.jpg
Wyświetleń:	831
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	321392
    Parterówka z poddaszem nieużytkowym 104m2, podłogi grzanej 98m2, kubatura 250m3
    20 cm styro na ścianach λ0,031, 15 cm w podłodze λ0,031, sufit 30 cm wełna λ0,039
    100%podłogówki + dwie drabinki w łazienkach. Pompa ciepła Junkers TE-60 5,9kW, 2 odwierty 65m każdy.
    Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

  5. #4925

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was ma elewację (lub widział w necie) w kolorze Tundra 55 od Caparola?

  6. #4926

    Domyślnie

    Witam.
    Chciałam prosić forumowiczów o poradę odnośnie elewacji.
    Poszukujemy firmy do wykonania elewacji naszego domku. Odbyliśmy kilka spotkań i szczerze powiem że mamy taki mentlik w głowie i już sami nie wiemy co robić.
    Pierwotny plan był taki że robimy tynk silikonowy.styropian grafitowy 15.kolor elewacji antracyt z bielą.

    Zsumowując dowiedzieliśmy się że:
    1.styropian grafitowy lepiej zamienic gęstszym białym np.podłogowym. zresztą grafitowy inaczej się klei.
    2.kołki tylko nylonowe specjalnie wkręcane z talerzykiem na styropuanie bo inaczej gwarantowany efekt biedronki.
    3.podwójne siatkowanie od punku 0 do 1m
    4.zależy nam na bardziej gładkiej powierzchni-nie podoba nam się baranek 1,5
    5.jeśli chodzi o kolor elewacji to ciemny kolor to zły pomysł bo płowieje,szybciej się nagrzewa więc może dochodzić do jakiś reakcji klej-styropian.
    6.tynk mozaikowy nie jest polecany.

    Pozostaje nam więc tynk cementowy a następnie malowanie farbą silikonową.

    I co teraz robić?
    Chcemy żeby to było trwałe i na tzw."lata".

    Bardzo proszę o pomoc i doradę.

  7. #4927
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    1. Mit. Grafit jest lepszy. Ma lepsze parametry. Tylko od wykonawcy wymaga minimalnie wiecej pracy. Jedyne co to przy obecnej pogodzie koniecznie siatka na rusztowaniu żeby się mniej nagrzewał póki nie zostanie zaciągnięta siatka. Ewentualnie jeszcze lepszy klej ale to zależy od paru czynników.
    2. Prawda. Chociaż efekt biedronki zależy jest też od jakości pracy wykonawcy.
    3. nie jest konieczne,Takie rozwiązania stosuje się głównie na budynkach użyteczności publicznej
    4. Jeśli 1.5mm jest zagrube to jest CarboPor 1.0mm. Z tym że pod taki tynk podłoże musi być przygotowane perfekcyjnie.
    5.Mit. Dobry produkt i nic nie płowieje ani nie pęka.
    6. Są inne fajne rozwiązania ale tynk mozaikowy jest nadal popularny i stosowany. Jedyne co to trzeba go kłaść na styropianie a nie na gołym betonie Niekoniecznie do wnętrze ale na elewacje jak najbardziej tak.

    Dobry klej, dobra siatka, dobry tynk i mamy system na lata

  8. #4928
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolorStudio Zobacz post
    6. Są inne fajne rozwiązania ale tynk mozaikowy jest nadal popularny i stosowany. Jedyne co to trzeba go kłaść na styropianie a nie na gołym betonie Niekoniecznie do wnętrze ale na elewacje jak najbardziej tak.

    Dobry klej, dobra siatka, dobry tynk i mamy system na lata
    Podpowiedz jakie sa fajne rozwiązania?

  9. #4929
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Tak na szybko to armareno 700. Można zrobić z tego imitacje betonu, piaskowca bądź czegokolwiek innego. Ciekawe jako wstawki w elewacji. Jeśli mówimy o typowym cokole to tynk mozaikowy będzie trwalszy
    póki co filmik z yt: https://www.youtube.com/watch?v=jJB9MbOxaUE wieczorem wstawie zdjęciacia paru realizacji na tym produkcie oraz pare innych technik.

  10. #4930
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasziza Zobacz post
    Witam,

    Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat jakości tynków Alpol???
    zrobiłeś elewację z Alpola ??? Bo mi też polecają bo w 2013 roku jakąś innowacje wprowadzili i poprawili jakość

  11. #4931
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Octans
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    227
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justina1 Zobacz post
    Witam.
    Chciałam prosić forumowiczów o poradę odnośnie elewacji.
    Poszukujemy firmy do wykonania elewacji naszego domku. Odbyliśmy kilka spotkań i szczerze powiem że mamy taki mentlik w głowie i już sami nie wiemy co robić.
    Pierwotny plan był taki że robimy tynk silikonowy.styropian grafitowy 15.kolor elewacji antracyt z bielą.

    Zsumowując dowiedzieliśmy się że:
    1.styropian grafitowy lepiej zamienic gęstszym białym np.podłogowym. zresztą grafitowy inaczej się klei.
    2.kołki tylko nylonowe specjalnie wkręcane z talerzykiem na styropuanie bo inaczej gwarantowany efekt biedronki.
    3.podwójne siatkowanie od punku 0 do 1m
    4.zależy nam na bardziej gładkiej powierzchni-nie podoba nam się baranek 1,5
    5.jeśli chodzi o kolor elewacji to ciemny kolor to zły pomysł bo płowieje,szybciej się nagrzewa więc może dochodzić do jakiś reakcji klej-styropian.
    6.tynk mozaikowy nie jest polecany.

    Pozostaje nam więc tynk cementowy a następnie malowanie farbą silikonową.

    I co teraz robić?
    Chcemy żeby to było trwałe i na tzw."lata".

    Bardzo proszę o pomoc i doradę.
    Poszukajcie innych wykonawców. Zgadzam się z Kolor studio.

  12. #4932

    Domyślnie

    5.Mit. Dobry produkt i nic nie płowieje ani nie pęka.
    Bardzo dxiękuję za wyjaśnienie☺ a jeśli chodzi o kolor elewacji to jakiej firmy produkty brać pod uwagę?
    Dostałam próbnik firmy Alpol.

  13. #4933
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Nie chodzi o kolor ale o produkt. W moim przypadku na produkcie Caparola możemy uzyskać kolory wielu innych producentów. Więc najpierw wybrałbym system a potem kolorystykę, która zresztą jest bardzo rozbudowana

  14. #4934
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Ciekawa realizacja, HPL+CArbon+Thermosan NQG+ imitacja drewna, wszystko na jednym budynku. Niezbyt dobre zdjecia, jak bede mial lepsze zaktualizuje:
    https://www.facebook.com/media/set/?...1759920&type=3
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #4935
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolorStudio Zobacz post
    Tak na szybko to armareno 700. Można zrobić z tego imitacje betonu, piaskowca bądź czegokolwiek innego. Ciekawe jako wstawki w elewacji. Jeśli mówimy o typowym cokole to tynk mozaikowy będzie trwalszy
    póki co filmik z yt: https://www.youtube.com/watch?v=jJB9MbOxaUE wieczorem wstawie zdjęciacia paru realizacji na tym produkcie oraz pare innych technik.
    Się nie doczekałem.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  16. #4936
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Jejku absolutnie o tym zapomniałem... Przepraszam Niestety straciłem telefon ze zdjęciami z realizacjami u klientów ale póki co mogę pokazać próbki z naszego punktu, a galerie gdzieś odnajdę i dodam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	armareno-2-225x300.jpg
Wyświetleń:	476
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	324428
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	armareno-225x300.jpg
Wyświetleń:	428
Rozmiar:	12,1 KB
ID:	324429
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	armareno3-225x300.jpg
Wyświetleń:	375
Rozmiar:	11,3 KB
ID:	324430
    Ostatnio edytowane przez KolorowySłoń ; 15-07-2015 o 21:14

  17. #4937
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tomekwa
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    1.067
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    imitacja drewna,
    W połączeniu z całością (chyba również jakaś sklejka) to ten fragment wygląda jak g... w lesie.
    Dziennik | Komentarze
    Indywidualny projekt, silka + 20 cm 031, pod podłogą 20 cm. EPS100 038.
    Do grzania: ok. 250 m2 podłogówki i ~750 m3.
    WM: Onyx 550 classic. PC: Vitocal 300-G, DZ 4x90m (studnia i rotametry+ ok.60 m dobiegu).
    Kominki w salonie i łazience - dla klimatu.

  18. #4938
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekwa Zobacz post
    W połączeniu z całością (chyba również jakaś sklejka) to ten fragment wygląda jak g... w lesie.
    o gustach sie nie dyskutuje.
    jak dla mnie nie ma znaczenia co montujemy i w jakich ukladach kolorystycznych, robimy dokladnie tak, jak inwestor sobie zyczy.
    Czy jest ladne czy brzydkie - to juz kwestia gustu.
    Realizacja jest ciekawa bo w zasadzie zastosowano wszystkie mozliwe i dostepne na rynku rozwiazania na elewacje.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #4939
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Fighter nie jestem pewny czy otrzymał Pan ode mnie meila?
    Czy coś już wiadomo w mojej sprawie?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 16-07-2015 o 17:56
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #4940
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar CosmoLady
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    okolice Bydgoszczy
    Kod pocztowy
    86-010
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam serdecznie, czy znacie firmę która w trybie pilnym podpowie jak zrobić ostatecznie końcową elewację ?
    Idzie już siatka i już czas wiedzieć co się chce

Strona 247 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony