dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 249 z 267
Pokaż wyniki od 4.961 do 4.980 z 5332
  1. #4961

    Domyślnie

    Witam.
    Jako że gosciu ktory miał u mnie juz w sierpniu(co twlefon mówił ze przesunely sie mu terminy i w pazdzierniku napewno przyjdzie) ocieplac dom do dzis sie nie zjawił zaczalem szukać innej ekipy. Bylo juz kilku i kazdy co innego mówił:
    1. Pierwszy powiedział ze przy tak grubych ścianach i cofnietych oknach proponował 5cm lub 8cm styropianu grafitowego oraz system (podobno z tych lepszych) ceny za 1m2 z materialem nie pamiętam i do tego dopiero na wiosne mógłby przyjść..
    2.Drugi proponował 10 biały ale nie wiem jaki system proponował gdyż pracuje od rana do poxnego wieczora. Przez co rozmawiał z mamą.
    3.trzeci był wczoraj i proponuje styropian 10cm (termoorogenika 0.04?) i kleje/system Kosbud za 60zl m2 sciany i 30zł m2 okna i do tego struktura 25-30zl .
    4. Czwarty ma dziś przyjechać i wycenic co i jak napewno za 1m2 robocizny chce 50zł (wydajw mi sie sporo słyszałem ze biora zazwyczaj 35-40zl.)
    Tych 4 do tej pory zapamietalem szkoda tylko ze z zadnym nie mialem okazji porozmawiać.

    I teraz sie zastanawiam ktorego wybrać i czy robic teraz czy na wiosnę (jak teraz to kolor napewno na wiosne)

    Jakie sa stawki za 1m2 robocizny w okolicach Warszawy ?
    Nie powiem chcialbym ocieplić dom styropianem 8cm grafitowym i systemem caparol. ( ile tak szacunkowo od minimalnej do max. Kwoty za 1m2 by wyszło?


    Z gory przepraszam za bledy itp. Pisze na telefonie tego posta.

  2. #4962

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewelina255 Zobacz post
    Mam pytanie odnośnie boni:jaką szeroką listwę najczęściej stosuje się na bonie (2.5 cm, 3 cm)?

    Ale chodzi Ci o szerokość czy głębokość boni? Moje mają 3 cm głębokości i 25 cm szerokości (pasowało do podziału na bramie garażowej). Opaska nad boniami 4 cm głębokości i 15 cm szerokości. Wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150816119.jpg
Wyświetleń:	819
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	334778 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0002_COVER.jpg
Wyświetleń:	684
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	334780 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150716084.jpg
Wyświetleń:	758
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	334782 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150718094.jpg
Wyświetleń:	587
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	334784

    Przy okazji - jest to rodzimej produkcji tynk Northpol akrylowo silikonowy najjaśniejszy z palety t-01, ziarnistość 1,5.
    Ostatnio edytowane przez Kejt_R ; 21-10-2015 o 17:13 Powód: dodanie

  3. #4963
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kejt_R Zobacz post
    Ale chodzi Ci o szerokość czy głębokość boni? Moje mają 3 cm głębokości i 25 cm szerokości (pasowało do podziału na bramie garażowej). Opaska nad boniami 4 cm głębokości i 15 cm szerokości. Wygląda to tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150816119.jpg
Wyświetleń:	819
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	334778 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0002_COVER.jpg
Wyświetleń:	684
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	334780 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150716084.jpg
Wyświetleń:	758
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	334782 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150718094.jpg
Wyświetleń:	587
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	334784

    Przy okazji - jest to rodzimej produkcji tynk Northpol akrylowo silikonowy najjaśniejszy z palety t-01, ziarnistość 1,5.

    .. trochę inny temat. Na czym postawione sa krokwie od daszku nad wejsciem

  4. #4964

    Domyślnie

    Wylane są betonowe stopy (chyba tak to się zwie) i z nich wychodzą metalowe podpórki. Fachowiec ze mnie żaden ))
    Tak to wygląda:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150716089.jpg
Wyświetleń:	555
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	334787

  5. #4965
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    dzięki

  6. #4966

    Domyślnie

    czy kamień elewacyjny stegu jest ciężki ? pytanie czy wymaga mocniejszego kołkowania styropianu?

  7. #4967

    Domyślnie

    Fachmany od docieplenia od wtorku zaczęły klejenie styropianu, zrobiłem sobie min. 48godz. temu test kleju - na elewacji będę miał styropian grafit i biały, w grafitowy wcierają klej zamiast szlifowania (podobnie jak pracują na wełnie mineralnej) - test po ok 48 godz. - oderwana część powierzchni styropianu pozostała na murze, na nienaruszonej części powierzchni styro pozostał ślad kleju więc raczej ok.

    Jednak test na białym styropianie klejonym standardowo, bez wcierania lub szlifowania wypadł już kiepsko - odpadł od kleju bez śladu "kulek" na kleju pozostałym na murze i niemal bez śladu kleju na styropianie.

    Styropian biały wydaje się znacznie bardziej zwarty i mocny, jest dobrej klasy. Czy taka sytuacja jest dopuszczalna bo raczej producenci systemów dociepleń sugerują, że rozerwaniu powinien ulegnąć styropian - czy zawsze, czy może w przypadku porządnych białych styropianów nie jest to jednak regułą ?

  8. #4968
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Zacznijmy od tego jaki to był klej?

  9. #4969

    Domyślnie

    Klej do styropianu caparol, styropian knauftherm 038 i 032.

  10. #4970
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    caparol jest z górnej półki ale tylko w określonych temperaturach. Jeżeli będziesz kołkował to w czym problem ??? Możesz to nawet robic klejem za 12 pln.

    Co to znaczy wcierać klej w styro - znowu jakaś filozofia robola ? ...żeby lepiej trzymało to styro szlifujesz i nie robisz to tarką tylko najlepiej piła aby całe kulki wypadały z powierzchni.Dodatkowo na ranty płyty dajesz PUR

  11. #4971
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Klej do styropianu caparol, styropian knauftherm 038 i 032.
    Klej do styropianu Caparola. Owszem są chyba 3 jeśli dobrze pamiętam. może chociaż nazwa albo kolor worka? Robiłem wiele testów i nigdy styropian nie odszedł gładko...

  12. #4972

    Domyślnie

    Grend
    Wcieranie zamiast szlifowania - dokładnie tak samo jak powinno się podchodzić do klejenia wełny mineralnej i to się akurat nawet sprawdza, w przypadku grafitu, w przypadku białego nie wiem, zobaczę w poniedziałek.
    Temp ok, nocą ok 5st, dzień ok 10-15 więc tu warunki doskonałe, klej wiąże bardzo dobrze, od ściany po 2 dniach ciężko odkuć ale do styro to to średnio przyczepne.
    Co do kołkowania - teraz to już muszę a nie tylko mogę, linie styku płyt są piankowane wszystkie, czy szczelina jest czy niema, oczywiście nie na pełną głębokość bo takiej możliwości nie ma. Kołki będą z metalowym trzpieniem, powiadasz Grend, że to wystarczy i nie przejmować się próbą na odrywanie ?

    KolorStudio, klej właśnie ten trzeci .
    Ostatnio edytowane przez _olo_ ; 31-10-2015 o 18:06

  13. #4973
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    PUR nie robisz miedzy płytami tylko na krawędzi płyty do ściany - http://forum.muratordom.pl/showthrea...błędy/page10 zrób sobie na szybko test i zobacz jak trzyma. Ja mam w ten sposób i bez kołków

    Ja robiłem test porównawczy od 20-35 stopni. Nie wiem jak działa w dół

  14. #4974
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Styropian to nie wełna. Styropian dociskasz do scianyw ten sposób uzyskujesz to magiczne wcieranie - .. i nie ma różnicy czy wcierasz czy nie bo to bez różnicy. Szlifujesz to wtedy jest roznica. Dla mnie to filozofia robola - przy szlifowaniu musi robić kolejna pracę a przy tym "wcieraniu" to nie musi...

    PS zakładam że klej nie jest nakładany na płytę aby tylko dotykał ściany ale tak ze trzeba dociskać płytę i ma taką konsystencję jak zakłada producent bo tutaj tez jest filozofia robola - byle było łatwiej....

  15. #4975
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolorStudio Zobacz post
    Klej do styropianu Caparola. Owszem są chyba 3 jeśli dobrze pamiętam. może chociaż nazwa albo kolor worka? Robiłem wiele testów i nigdy styropian nie odszedł gładko...
    a mi tak i to 2 razy....

  16. #4976

    Domyślnie

    Klej pur... ale ja kleję na klej mineralny - obwodowo + punktowo a nie pur, inna technologia a dwóch naraz to raczej stosować nie będę. Zwłaszcza, że ściana z ceramiki na zaprawe cementową nigdy perfekcyjnie płaska i prosta nie jest.
    Sprawdzę tą filozofię robola w poniedziałek gdy zerwę próbę białego z wtartym klejem, teoretycznie grafit powinien gorszą mieć przyczepność a ma lepszą po wtarciu. A co do filozofii - to racja, nie inaczej niż po to by sobie robotę ułatwić, ale efekt końcowy się liczy, choć w moim odczuciu przejechanie brzegu płyty tarką zajmuje tyle samo czasu co wcieranie pacą kleju w styro by potem go dopiero nakładać.

  17. #4977
    grend
    Guest
    grend

    Domyślnie

    tarką nic nie daje ..... PUR trzyma o wiele lepiej niż klej z wora wiec warto to zrobić... Ja robiłem mix PUR+ klej z wora i żyję....Nie masz pewności robisz kołki i tyle

    PS jakiego brzegu płyty ??? O czym ty piszesz ?
    Ostatnio edytowane przez grend ; 31-10-2015 o 22:10

  18. #4978

    Domyślnie

    Brzegu w sensie obwodu po powierzchni klejenia, przecież to oczywiste.

  19. #4979
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Grend

    KolorStudio, klej właśnie ten trzeci .
    No właśnie tak coś podejrzewałem że to ten klej, jeśli oczywiście dobrze rozumiem że to ten "klej do styropianu" . W przypadku 190S i 190 zgodnie z systemem nie trzeba kołkować do bodajże 8 metrów Mimo wszystko większość i tak kołkuje "dla spokoju".

  20. #4980

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolorStudio Zobacz post
    No właśnie tak coś podejrzewałem że to ten klej, jeśli oczywiście dobrze rozumiem że to ten "klej do styropianu" . W przypadku 190S i 190 zgodnie z systemem nie trzeba kołkować do bodajże 8 metrów Mimo wszystko większość i tak kołkuje "dla spokoju".
    Bym wiedział, że on taki to bym w markecie kupił za 11pln.
    190 nie omieszkam przetestować.

Strona 249 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony