dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 250 z 267
Pokaż wyniki od 4.981 do 5.000 z 5332
  1. #4981
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Witam,

    czy ma ktoś z Was wykończenie z płyt z piaskowca? Jak się to sprawdza, jakieś problemy?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6_f.jpg
Wyświetleń:	367
Rozmiar:	82,9 KB
ID:	335894  

  2. #4982
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolorStudio Zobacz post
    No właśnie tak coś podejrzewałem że to ten klej, jeśli oczywiście dobrze rozumiem że to ten "klej do styropianu" . W przypadku 190S i 190 zgodnie z systemem nie trzeba kołkować do bodajże 8 metrów Mimo wszystko większość i tak kołkuje "dla spokoju".
    LOL pokaz mi to gdzie to widzisz?
    Gdzie Caparol to pisze?
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  3. #4983
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sylwia $
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Witam, potrzebna pomoc... mam oto taki domek: dach zielony gont, okna ciemne jak diabli - dąb bagienny no i co dalej....?
    Chciałabym go pomalować albo w tonacji "złamanej bieli" albo delikatny kremowy. We wnęce przy drzwiach i na wykuszu marzy mi się kamień elewacyjny. Tylko teraz pytanie czy lepiej będzie w bardzo ciemnym odcieniu czy wręcz przeciwnie coś jasnego? No i jaki kolor na fundament rzucić na taras i schody?
    Jakieś pomysły? błagam o pomoc.
    Mąż się uparł na zielony dach i teraz mamy tylko problem bo według mnie nic do tego nie pasuje!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0292.jpg
Wyświetleń:	705
Rozmiar:	89,4 KB
ID:	336529Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0567.jpg
Wyświetleń:	513
Rozmiar:	83,7 KB
ID:	336530

  4. #4984
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar interona
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-355
    Posty
    242

    Domyślnie

    Sylwia, dach na zdjęciu wygląda na antracyt ja bym już nie dawała żadnych ciemnych wstawek, ciemna stolarka okienna i ciemny dach to wystarczająco mocne akcenty, dlatego kolor elewacji koniecznie "lekki", delikatny, mi np. pasuje słomkowy źółty, rozjaśniony ew. wstawkami z bieli, np. tu:
    http://www.laumans.de/fileadmin/laum...20_Laumans.jpg
    albo jasny budyń waniliowy, w połączeniu z piaskowym kamieniem elewacyjnym, także zdjęcie dla inspiracji.
    http://www.laumans.de/fileadmin/laum...RV_Nr30-02.jpg
    Nie martw się, na pewno da się*z tym dachem coś fajnego zrobić, w połączeniu z ogrodową zielenią będzie cudnie.

    Jeśli jesteście bardzo odważni, to pasowałby też*ciemny szary kolor elewacji, wtedy awangarda, ale to nie jest praktyczne rozwiązanie (nagrzewanie fasady...) i też kosztuje (ciemne tynki = droższe tynki).

    Powodzenia!
    Ostatnio edytowane przez interona ; 06-11-2015 o 17:49

  5. #4985
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sylwia $
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Kod pocztowy
    05-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Myślę, że kierunek delikatnego śmietankowego budyniu - jednak nie żółtego (że tak to określę) będzie słuszny a w połączeniu z kamieniem w zbliżonej tonacji z tej samej palety ciepłych barw pozwoli na dodanie lekkości mojej JEŻYNIE. Myślę jednak, że jedynie fundament zostanie załatwiony jakąś ciemną mozajką (podbitka pod dachem to ciemny brąz tylko zdjęcie trochę nieaktualne) a schody i taras jasne - coś w barwach kamienia.
    Oj sama nie wiem co z tego będzie.
    Jeżeli Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły, inspiracje lub rady to bardzo chętnie wysłucham.

  6. #4986

    Domyślnie

    proszę o pomoc poszukuje zdjęć domu który ma okna w kolorze np. winchester w drzwi wejściowe i brame w antracycie proszę o pomoc zastanawiam się nad wyborem kolorystyki

  7. #4987

    Domyślnie

    Witam.

    Czy o tej porze roku przy temp. nocą rzędu 6 stopni i wilgotności ok. 80 % można myśleć o ocieplaniu domu z silki wełną???
    Mam już zainstalowane okna, elektrycy jutro się wymeldowują, wykonawca chce gonić pracę, bo po 31.12.15 płaci kary.
    Czy wykonanie elewacji ma sens z punktu widzenia technicznego (jakie tynki na tą pogodę?)

  8. #4988
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Radze poczekać z tym do wiosny.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #4989

    Domyślnie

    też jestem na poczekaniem do wiosny, unikniesz w ten sposób niepotrzebnej wilgoci i prawdopodobieństwa zalęgnięcia się jakiegoś grzyba nawet

  10. #4990
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Dawno mnie nie było, ale jakiś mały ruch na forum - przynajmniej w tym dziale
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  11. #4991
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aniula_bl
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał baps Zobacz post
    Moja elewacja:
    cokół:
    tynk mozaikowy Baumaster BM 535
    sciana:
    mineralny tynk cienkowarstwowy POZTYNK-SZ BR 062 Kreisel
    farba NANOTECH 006 nanocząsteczkowa elewacyjna farba silikonowa Kreisel
    kolor numer 27420

    Załącznik 321389
    Załącznik 321390
    Załącznik 321391
    Załącznik 321392
    Piękny projekt, piękny domek, piękna elewacja!!! brawo

  12. #4992
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    editt2

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    78

    Domyślnie



    Stan obecny mojego domu, zastanawiamy się nad wyborem okien, firmę mamy już wybraną , jest to Abakus-okna , tylko wybór koloru sprawia nam duże problemy okucia drewnopodobne antracyt ( czyli pod dachówke ) albo coś jaśniejszego mahoń, montana itp. w kolorze drewna, co doradzicie?

  13. #4993
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wybrałbym antracyt i jasną elewację.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  14. #4994
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Xesxpox

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Włocławek okolica
    Posty
    532

    Domyślnie

    dachówka to monza ? okna też będziemy mieć w kolorze antracyt ale ramki już srebne planujemy bo ciemne raki w oknach giną....co z tynkami?
    Z242 na kujawach

  15. #4995
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał editt2 Zobacz post


    Stan obecny mojego domu, zastanawiamy się nad wyborem okien, firmę mamy już wybraną , jest to Abakus-okna , tylko wybór koloru sprawia nam duże problemy okucia drewnopodobne antracyt ( czyli pod dachówke ) albo coś jaśniejszego mahoń, montana itp. w kolorze drewna, co doradzicie?

    My również mamy okna z firmy Abakus, już trzeci rok. Okna super, bardzo ciepłe, przy okazji w bardzo dobrej cenie- kilka tysięcy złotych tańsze od analogicznych, dobrze rozreklamowanych...
    Myśmy też chcieli okna w antracycie ale sprzedawca zwrócił uwagę, że przy tak ciemnym kolorze istnieje ryzyko powyginania się z czasem ram od wysokiej temperatury. Czy to prawda, nie wiem ale warto o to spytać. Różnica cenowa między białymi a antracytem na całości ok 1200 zł, zostaliśmy przy bieli, dla świętego spokoju

  16. #4996
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    editt2

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    78

    Domyślnie

    Dachówka to koramic alegra 9, fajna dachówka w dobrej cenie

  17. #4997
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    editt2

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    78

    Domyślnie

    To co, brać antracytowe okna? czy w kolorze drewnopodobnym

  18. #4998

    Domyślnie

    Cytat Napisał editt2 Zobacz post
    To co, brać antracytowe okna? czy w kolorze drewnopodobnym
    Pewnie że bierz antracytowe jak szaleć to szaleć, przynajmniej sąsiedzi będą zazdrościć że kasiaści mieszkają

  19. #4999
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Polecacie jakieś fajne programy do elewacji?

    To jak z tą deskę RODEO, warto czy nie warto? Jeśli planuje takie deski to w tym miejscu cieńszy styropian o 1 cm?

    Robił ktoś elewacje z płyt z betonu architektonicznego? Płyty na stelażu czy kołkowanie stryropianu i klej? Czy nie warto i leeiej tynk betonopodobny?
    Nasza stodoła, projekt indywidualny 145 mpu, płyta fundamentowa 12 XPS pod, 14 EPS nad, anhydryt 6,5cm i 5,5 cm, Porotherm Dryfix, Termo Organika Gold 18cm, dach i strop 30 cm PROFIMATA, poddasze 20CM, podłogówka 100%, WM z rekuperacją ZEHNDER 350, PC PW Panasonic 7KW H, GALECO bezokapowy, Integra 64,Okna Veka 82, Drzwi zewn. ALUPROF, OZC 4,6 KW

  20. #5000
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    baps

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kowale
    Kod pocztowy
    46-320
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał aniula_bl Zobacz post
    Piękny projekt, piękny domek, piękna elewacja!!! brawo
    Projekt to AR-1 z niewielkimi zmianami (głównie okna). Fajnie, że się podoba.
    Parterówka z poddaszem nieużytkowym 104m2, podłogi grzanej 98m2, kubatura 250m3
    20 cm styro na ścianach λ0,031, 15 cm w podłodze λ0,031, sufit 30 cm wełna λ0,039
    100%podłogówki + dwie drabinki w łazienkach. Pompa ciepła Junkers TE-60 5,9kW, 2 odwierty 65m każdy.
    Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.

Strona 250 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony