dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 251 z 267
Pokaż wyniki od 5.001 do 5.020 z 5332
  1. #5001

    Domyślnie

    czy ktoś z was wykonawców lub inwestorów ma opinię na temat tynków silikonowych Mapei ? mam wycenę na tynk Kabe Novalit ( wiem że to nie silikon) i silikonowy Mapei cenowo wychodzi prawie to samo... będę miał całą elewację białą bądź lekko kremową. Nie mam pojęcia co wybrać, dwóch wykonawców obaj chwalą swoje oczywiście.

  2. #5002

    Domyślnie

    Nasza realizacja docieplenia i elewacji budynku. Zakres naszych prac to zaprojektowanie, wizualizacja oraz wykonanie elewacji budynku jednorodzinnego z lat 70-tych po jego przebudowie, hydroizolacja balkonów wraz z obróbkami i wylewkami. Przy wykonywaniu prac elewacyjnych wykorzystaliśmy styropian grafitowy lambda 0,031, system marki Kreisel w kolorach 29985 oraz 28012, mozaika na cokole Kreisel DDCE. Podbitka grafitowa marki Bryza z oświetleniem LEDowym.















    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  3. #5003
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witajcie drodzy forumowicze!

    W 2013 roku prosiłam Was o podpowiedź dotyczącą elewacji mojego brzydkiego domu. K woli przypomnienia: kupiłam gotowy dom w stanie powiedzmy "deweloperskim", ocieplony, oklejony, ale bez tynku i koloru. Mieszkamy tak sobie bez tej elewacji już 3 lata. I kolejne wakacje mają być tym momentem, w którym ruszymy z tematem i w końcu dom będzie wyglądał na skończony, przynajmniej od zewnątrz.
    Przy okazji wykańczania elewacji zamierzamy zrobić następujące rzeczy:
    1. wymiana nadproża i okna w salonie (chcę widzieć ogród)
    2. powiększenie tarasu i osłonięcie tarasu
    3. zadaszenie podjazdu do garażu (garaż musi pełnić w części funkcje magazynowo-techniczne i w związku z tym nie mieszczą się w nim nasze dwa duże samochody).

    Kolorystyka i materiały już użyte:
    1. dach w kolorze ceglastym
    2. podbitka drewniana orzech
    3. okna okleina orzech
    4. rolety beż z palety ncs S1005Y
    5. opaska i podest przed wejściem, chodniczek i podjazd - kostka granitowa
    6. ogrodzenie gabiony w ocynku wypełnione granitem + panel w ocynku (docelowo ma być też deska w kolorze podbitki lub ton jaśniejsza).
    7. dom ma balkon z balustradą szklaną w ramie w ocynku.

    To co mamy teraz wygląda mniej więcej tak (zdjęcia robione w listopadzie po ulewie, więc kolory trochę przekłamane).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1448822420875.jpg
Wyświetleń:	492
Rozmiar:	58,1 KB
ID:	347825
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1448822423394.jpg
Wyświetleń:	450
Rozmiar:	26,9 KB
ID:	347826

    Poniżej projekt. Co o tym sądzicie? Co w nim nie gra?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d front 100.jpg
Wyświetleń:	442
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	347822
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d zachód 1.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	347823
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d ogrod 1.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	347824

    Na wizualu elewacji ogrodowej jest przekłamanie. Górny wykusz ma być w całości biały.
    I to co białe ma być jednolicie białe (program jakoś inaczej doświetla fragmenty okładziny, stąd wygląda to trochę, jakby dom miał być w kratę). Czyli de facto stawiamy na dwa kolory na elewacji: biel + szarość granitu (ewentualnie jasno szary tynk) oraz deski w kolorze podbitki na konstrukcjach zadaszeń i pergolach osłaniających taras. Ogrodzenie jest również w fazie projektu - póki co mamy siatkę i panel. Chcemy je zmienić na coś pełniejszego i wysokiego od prawej strony (tam jest dość ruchliwa droga gminna) + niższe nawiązujące do boku ogrodzenie frontowe.

    W zanadrzu mam jeszcze dwa pomysły... udostępnię może, jak będą gotowe projekty. O ile mnie nie zmiażdżycie opiniami i nie zamknę się w sobie na 100 lat

    Będę wdzięczna za Wasze opinie.

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez zlobiva ; 24-02-2016 o 14:22 Powód: uzupełnienie

  4. #5004

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlobiva Zobacz post
    Witajcie drodzy forumowicze!

    W 2013 roku prosiłam Was o podpowiedź dotyczącą elewacji mojego brzydkiego domu. K woli przypomnienia: kupiłam gotowy dom w stanie powiedzmy "deweloperskim", ocieplony, oklejony, ale bez tynku i koloru. Mieszkamy tak sobie bez tej elewacji już 3 lata. I kolejne wakacje mają być tym momentem, w którym ruszymy z tematem i w końcu dom będzie wyglądał na skończony, przynajmniej od zewnątrz.
    Przy okazji wykańczania elewacji zamierzamy zrobić następujące rzeczy:
    1. wymiana nadproża i okna w salonie (chcę widzieć ogród)
    2. powiększenie tarasu i osłonięcie tarasu
    3. zadaszenie podjazdu do garażu (garaż musi pełnić w części funkcje magazynowo-techniczne i w związku z tym nie mieszczą się w nim nasze dwa duże samochody).

    Kolorystyka i materiały już użyte:
    1. dach w kolorze ceglastym
    2. podbitka drewniana orzech
    3. okna okleina orzech
    4. rolety beż z palety ncs S1005Y
    5. opaska i podest przed wejściem, chodniczek i podjazd - kostka granitowa
    6. ogrodzenie gabiony w ocynku wypełnione granitem + panel w ocynku (docelowo ma być też deska w kolorze podbitki lub ton jaśniejsza).
    7. dom ma balkon z balustradą szklaną w ramie w ocynku.

    To co mamy teraz wygląda mniej więcej tak (zdjęcia robione w listopadzie po ulewie, więc kolory trochę przekłamane).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1448822420875.jpg
Wyświetleń:	492
Rozmiar:	58,1 KB
ID:	347825
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1448822423394.jpg
Wyświetleń:	450
Rozmiar:	26,9 KB
ID:	347826

    Poniżej projekt. Co o tym sądzicie? Co w nim nie gra?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d front 100.jpg
Wyświetleń:	442
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	347822
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d zachód 1.jpg
Wyświetleń:	298
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	347823
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d ogrod 1.jpg
Wyświetleń:	338
Rozmiar:	71,2 KB
ID:	347824

    Na wizualu elewacji ogrodowej jest przekłamanie. Górny wykusz ma być w całości biały.
    I to co białe ma być jednolicie białe (program jakoś inaczej doświetla fragmenty okładziny, stąd wygląda to trochę, jakby dom miał być w kratę). Czyli de facto stawiamy na dwa kolory na elewacji: biel + szarość granitu (ewentualnie jasno szary tynk) oraz deski w kolorze podbitki na konstrukcjach zadaszeń i pergolach osłaniających taras. Ogrodzenie jest również w fazie projektu - póki co mamy siatkę i panel. Chcemy je zmienić na coś pełniejszego i wysokiego od prawej strony (tam jest dość ruchliwa droga gminna) + niższe nawiązujące do boku ogrodzenie frontowe.

    W zanadrzu mam jeszcze dwa pomysły... udostępnię może, jak będą gotowe projekty. O ile mnie nie zmiażdżycie opiniami i nie zamknę się w sobie na 100 lat

    Będę wdzięczna za Wasze opinie.

    pozdrawiam

    Nie jestem ekspertem, sama jestem posiadaczką brzydkiego domu i będę szukać porad. Mnie Twoja zmiana bardzo się podoba, wyszedł zupełnie inny i nowoczesny domek. Bardzo mi się podoba. Z pewnością forumowicze podpowiedzą coś więcej, wszak mają większe doświadczenie.

    Mam pytanie: czy ktoś Ci robił projekt całości? Masz kilka wersji? Jaka była cena takiego projektu? Jeśli możesz wyślij mi na priv. Bardzo dziękuję/
    BEWA

  5. #5005
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał BEWA Zobacz post
    Nie jestem ekspertem, sama jestem posiadaczką brzydkiego domu i będę szukać porad. Mnie Twoja zmiana bardzo się podoba, wyszedł zupełnie inny i nowoczesny domek. Bardzo mi się podoba. Z pewnością forumowicze podpowiedzą coś więcej, wszak mają większe doświadczenie.

    Mam pytanie: czy ktoś Ci robił projekt całości? Masz kilka wersji? Jaka była cena takiego projektu? Jeśli możesz wyślij mi na priv. Bardzo dziękuję/
    Dziękuję za dobre słowo! Mam co do tego projektu małe wątpliwości, dlatego proszę o opinie.

    Dom jest wybudowany wg gotowego projektu jeleniogórskiej pracowni architektonicznej. Jeśli chodzi o to co widzisz na wizualach, to są to moje wytwory. To niestety pierwszy projekt elewacji za jaki się wzięłam. Chciałam to oddać fachowcom, bo czuję, że mam braki w wiedzy i liczyłam, że zaproponują coś ciekawego. Niestety nie znalazłam nikogo, kto chciałby się tym zająć. Jedny chętny projektant i wykonawca, który chciał się podjąć wyzwania, zrezygnował po zobaczeniu projektu domu. Chyba liczył na coś bardziej współczesnego, na czym mógłby się wyżyć. aha! w grupie poświęconej architekturze na FB zgłosił się do mnie jakiś student, który chciał zrobić projekt elewacji 2d za kilka stówek.

    Ponieważ zajmuję się trochę projektowaniem wnętrz, z powodu braku chętnych, spróbowałam sama wymyślić coś co będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Niestety zaczynając projektowanie wnętrz domu nie zakładałam, że będę się sama mierzyć z elewacją i przenosząc projekt do programu, nie uwzględniłam wysokości cokołu. stąd w wizualach taras jest na poziomie gruntu i cokołu nie widać. A w rzeczywistości bryła będzie wyższa, a taras 3 stopnie powyżej poziomu gruntu.

  6. #5006

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was ma inspiracje na elewację w 2 kolorach ale poziomą? Mianowicie góra inny kolor/dół inny. Szukam coś co spasuje z brązową dachówką i kością słoniową jako jeden z kolorów.

  7. #5007

    Domyślnie

    Bardzo fajna przemiana Ogladajac wizualki pomyslalm że są bardzo przemyslane i wygodne dla użytkowników, ze się bedzie tam po prostu dobrze mieszkać

  8. #5008

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlobiva Zobacz post
    Ponieważ zajmuję się trochę projektowaniem wnętrz, z powodu braku chętnych, spróbowałam sama wymyślić coś co będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Niestety zaczynając projektowanie wnętrz domu nie zakładałam, że będę się sama mierzyć z elewacją i przenosząc projekt do programu, nie uwzględniłam wysokości cokołu. stąd w wizualach taras jest na poziomie gruntu i cokołu nie widać. A w rzeczywistości bryła będzie wyższa, a taras 3 stopnie powyżej poziomu gruntu.
    Jestem pełna podziwu dla Twojej twórczości. Dom wygląda nowocześnie Ja też w moim domku chcę taką przemianę!
    A projekt kostki też sama sobie zrobisz?

    Podoba mi się Wasz taras. Czy słupy są wymurowane? Czy jest całkowicie zadaszony czy też to będzie markiza? Zastanawiam się z czego będzie dach...
    BEWA

  9. #5009
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    BEWA, MAGDALENA, serdecznie dziękuję za miłe słowa!

    Cytat Napisał BEWA Zobacz post
    Jestem pełna podziwu dla Twojej twórczości. Dom wygląda nowocześnie Ja też w moim domku chcę taką przemianę!
    A projekt kostki też sama sobie zrobisz?

    Podoba mi się Wasz taras. Czy słupy są wymurowane? Czy jest całkowicie zadaszony czy też to będzie markiza? Zastanawiam się z czego będzie dach...
    Projekt kostki? jakiej kostki?
    Jeśli chodzi o konstrukcje przesłon tarasu, to słupy muszą być chyba murowane. Bo zadaszenie, zarówno w przypadku tarasu, jak i podjazdu ma mieć konstrukcję drewnianej pergoli albo przykrytej przezroczystym tworzywem (nie chcę, żeby było ciemno), lub (w przypadku tarasu) naciąganą tkaniną. Zadaszenie tarasu przewiduję tylko w części nad stołem.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d ogrod 2.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	81,7 KB
ID:	347967

    ciągle nie wiem, dlaczego ten górny wykusz wychodzi na zdjęciach czarny, kiedy ma być biały, jak reszta elewacji?

  10. #5010
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Ośmielona komplementami przedstawiam dwie wersje projektu elewacji.

    wersja pierwsza - już wcześniej prezentowana: biały tynk sylikonowy + klinkier w kolorze granitu. deskowania na osłonach tarasu i zadaszeniu podjazdu w kolorze okien. taras również w tym kolorze.




    tak jak pisałam wcześniej, wykusz z balkonem jest w całości biały - cień generowany przez mój program przekłamuje kolor na wizualizacji.



    I wersja druga: tynk sylikonowy w kolorze kości słoniowej na całej elewacji (żadnych zdobień). Drewniane pergole wolnostojące okalające bryłę budynku i tworzące małą architekturę ogrodową. Pergola na froncie podpiera konstrukcję zadaszenia podjazdu. Pergola wokół tarasu podpiera zadaszenie nad stołem.





    tu podobny problem z wykuszem - ma być w kolorze elewacji, nie ma być ciemny.




    Czy któraś z wersji jest godna realizacji?
    Będę bardzo wdzięczna za każdą opinię.

    pozdrawiam
    katarzyna
    Ostatnio edytowane przez zlobiva ; 26-02-2016 o 15:34 Powód: nieaktywne linki do zdjęć

  11. #5011
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    niestety zdjęcia się niezaładowały
    Ostatnio edytowane przez KolorowySłoń ; 26-02-2016 o 17:52

  12. #5012
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Kurcze! Nie wiem, dlaczego?
    Może chociaż link do albumu będzie aktywny:

    https://goo.gl/photos/RoTiaJda7H35FvaL7

  13. #5013
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    mnie zmiany sie podobaja, chyba 2 wersja bardziej, natomiast zastanawia mnie czy przez dodanie osłon salon sie nie zaciemni zbyt mocno (rozumiem ze wyjscie na taras jest z salonu?), my dobudowalismy oranzerie i nawet ona mocno ograniczyla swiatlo w salonie. te drewniane przeslony chyba zaciemnia jeszcze bardziej zwlaszcza, ze nad wejsciem tarasowym jest balkon, zamkniecie tego z 3 stron zrobi duzo cienia.

  14. #5014
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Tar! Dzięki za komentarz.
    Nasz dom jest ustawiony dość dziwnie. Południe mamy właściwie prawie na froncie. Przestrzeń dzienna jest całkiem otwarta, a więc słońce swobodnie przechodzi z kuchni do salonu i odwrotnie. Na elewacji frontowej mamy okno kuchenne i ono doświetla przestrzeń dzienna do południa. Mniej więcej od południa do 17 światło wpada do domu przez dwa okna na bocznej ścianie (jedno jest w części kuchennej, drugie w salonie). Na tarasie słońce latem jest dopiero po 15-16tej. Przez okna tarasowe wpada dopiero po 17tej.
    Generalnie latem mamy słońca po dziurki w nosie i często opuszczamy zewnętrzne rolety na ścianie bocznej, bo nie da się wytrzymać. Zimą słońce do elewacji tarasowej raczej nie dociera. A boczne okna w zupełności wystarczają do doświetlania całości strefy dziennej domu. Także myślę, że duża pergola będąca przedłużeniem ściany bocznej nie powinna zaciemnic wnętrz. A pozostałe konstrukcje okalające w ogóle nie wpłyną na doświetlanie domu bo znajdują się na północnym wschodzie.

  15. #5015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    jak tak to ok choc mi zawsze swiatla brak

    wersja 1 tez jest niezla zwlaszcza, ze jakby padalo to jest zadaszenie, nawet letni deszcz nie wygoni z tarasu, przy pergolach to juz tak fajnie nie jest za to sa "lzejsze" wizualnie. obie wersje stawiam 1 do 1

  16. #5016
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    W drugiej wersji pewnie też można wprowadzić zadaszenie, np. Z upinanej tkaniny, która można ściągać na zimę. Jeśli da się to zrobić w jakiś estetyczny sposób, można pokusić się o montaż czegoś przezroczystego - jak pleksi. Przy czym druga wersja wymaga, żeby było to coś, co wizualnie będzie lekkie, inaczej całość się nie obroni.
    Mój mąż wybrał druga wersję

  17. #5017
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Obie wizualizacje są fajne, zwłaszcza te pergole mi się podobają. W kwestiach estetycznych wole się nie wypowiadać, tak już mam że wole nie podpowiadać W kwestiach praktycznych:
    - tynk w kolorze "kości słoniowej" w zależności od intensywności bardzo często wygląda jak biały. Oczywiście nie jest to biel ale w różnym świetle wyglądają bardzo podobnie. 'złamana' biel sama w sobie jest bardzo fajnym kolorem.
    - z doświadczenia. Im więcej kolorów na budynku tym bardziej choinkowo wygląda. Tutaj myślę że wszystko jest ok
    - w pierwszej wersji cała podpora tarasu i podjazdu byłaby w całości zaciągnięta tynkiem? Jeśli tak to z czego byłby poziomy element?
    Ostatnio edytowane przez KolorowySłoń ; 27-02-2016 o 18:38 Powód: literówka

  18. #5018
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Zakładałam, że będzie to beton.

    Co do kości słoniowej na drugiej wersji - chodzi mi własnie o coś w rodzaju ciepłego odcienia bieli na wizualach jest odcień wybrany przeze mnie z wzornika ncs.

  19. #5019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Dobre założenie bałem się połączenia 2 materiałów gdzie tynk mógłby 'zapracować' na łączeniu i spękać. Ncs jest fajny bo uniwersalny.

  20. #5020
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolorStudio Zobacz post
    Dobre założenie bałem się połączenia 2 materiałów gdzie tynk mógłby 'zapracować' na łączeniu i spękać. Ncs jest fajny bo uniwersalny.
    Dzięki. Zrealizujemy raczej drugi projekt. Wszystkie opinie skłaniają nas ku temu. Będzie to też łatwiejsze do ogarnięcia finansowo, bo jeśli nie starczy pieniędzy na wszystko na raz, to można spokojnie w pierwszym etapie zrobić tynki i okna, a w kolejnym pergole, które już tynkowania nie wymagają i można je stawiać wtedy, kiedy będzie na to kasa.

    Chętnie przeczytałabym jakąś podpowiedź. Może się jednak dasz namówić?

Strona 251 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony