dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 252 z 267
Pokaż wyniki od 5.021 do 5.040 z 5332
  1. #5021
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Nie lubię oceniać projektów bo wiele projektów poleciało u nas już do kosza po prostu bardzo często mamy odmienne zdania z klientami. Staramy się wybrać najlepsze rozwiązanie zarówno kolorystyczne i technologiczne a i tak nie zawsze udaje nam się trafić w gust . To taka inna bajka. Wradzając do projektów. . Czy w tej wizualizacji od strony tarasu jest więcej okien niż w rzeczywistości? ewentualnie czy są mniejsze? Jakoś dużo tego przeszklenia tam jest. Jakoś tak mi ten klinkier od tej strony się rozjeżdża z rzeczywistością. . Osobiście skłaniam się ku 2 wersji i tych drewnianych pergoli Tak z ciekawości. Będziecie powiększali taras tak żeby osiągnął rozmiary z wizualizacji?

  2. #5022
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jutinelkaallegro

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Mlc
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    9

    Domyślnie

    hej, a ma ktoś może czarny dach i okna w kolorze DAGLEZJA? taki mocno intensywno rudy kolor.

  3. #5023
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    WItam,

    co myślicie o takim zadaszeniu tarasu i wizualizacji?

    Wymiary tarasu 12 m na 3 m. Taras od wschodu, duże przeszklenia. Połowa tarasu zadaszenie pełne?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	W-2A.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	98,8 KB
ID:	348244  

  4. #5024
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolorStudio Zobacz post
    Nie lubię oceniać projektów bo wiele projektów poleciało u nas już do kosza po prostu bardzo często mamy odmienne zdania z klientami. Staramy się wybrać najlepsze rozwiązanie zarówno kolorystyczne i technologiczne a i tak nie zawsze udaje nam się trafić w gust . To taka inna bajka. Wradzając do projektów. . Czy w tej wizualizacji od strony tarasu jest więcej okien niż w rzeczywistości? ewentualnie czy są mniejsze? Jakoś dużo tego przeszklenia tam jest. Jakoś tak mi ten klinkier od tej strony się rozjeżdża z rzeczywistością. . Osobiście skłaniam się ku 2 wersji i tych drewnianych pergoli Tak z ciekawości. Będziecie powiększali taras tak żeby osiągnął rozmiary z wizualizacji?
    W tej chwili na elewacji ogrodowej są 4 okna. Kilka postów wcześniej zamieściłam zdjęcia domu w stanie z listopada 2015. Mamy zaplanowana wymianę okien 3 z nich. Dwa okna w salonie (jedno zwykle podwójne i drugie tarasowe podwójne) zmieniamy na jedno trzyskrzydlowe lub tak jak na wizualu dwa w podziale szyb 2/3 do 1/3. Przy czym skłaniam się do drugiej wersji, bo taka rekomenduje budowlaniec jako bezpieczniejsza (będzie dodatkowe podparcie dla pociągu). W sumie szerokość okna po wymianie ma wynieść około 4,5m.

    Taras oczywiście powiększamy. Ten układ, który jest teraz nie wygląda dobrze.

    Wersja z klinkierem już raczej przypadła. dziś puscilam do wyceny wersję z pergolami.

  5. #5025
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    WItam,

    co myślicie o takim zadaszeniu tarasu i wizualizacji?

    Wymiary tarasu 12 m na 3 m. Taras od wschodu, duże przeszklenia. Połowa tarasu zadaszenie pełne?
    sama konstrukcja mnie się podoba. wydaje mi się jednak, że 3m głębokości to za mało na tak "ciężką" ramę - może przytłaczać. no i pełny dach sprawi, że w pomieszczeniu bezpośrednio przy nim zawsze będzie ciemno, bo nie dotrze światło. chyba, że taras jest od wschodu a pomieszczenie obok niego ma dodatkowe okna od południa. ale na wizualizacji okna dodatkowego nie widzę.

  6. #5026
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlobiva Zobacz post
    W tej chwili na elewacji ogrodowej są 4 okna. Kilka postów wcześniej zamieściłam zdjęcia domu w stanie z listopada 2015. Mamy zaplanowana wymianę okien 3 z nich. Dwa okna w salonie (jedno zwykle podwójne i drugie tarasowe podwójne) zmieniamy na jedno trzyskrzydlowe lub tak jak na wizualu dwa w podziale szyb 2/3 do 1/3. Przy czym skłaniam się do drugiej wersji, bo taka rekomenduje budowlaniec jako bezpieczniejsza (będzie dodatkowe podparcie dla pociągu). W sumie szerokość okna po wymianie ma wynieść około 4,5m.

    Taras oczywiście powiększamy. Ten układ, który jest teraz nie wygląda dobrze.

    Wersja z klinkierem już raczej przypadła. dziś puscilam do wyceny wersję z pergolami.
    Właśnie dość długo porównywałem te zdjęcia z wersją z klinkierem stąd też moja opinia. To jak będą wymienione to rzeczywiście będzie jak na wizualizacji . Fajnie będzie duży tarasik. Wycena na jakich materiałach? Masz jakieś typy co do drewna na pergole i wyprawy?

  7. #5027
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlobiva Zobacz post
    sama konstrukcja mnie się podoba. wydaje mi się jednak, że 3m głębokości to za mało na tak "ciężką" ramę - może przytłaczać. no i pełny dach sprawi, że w pomieszczeniu bezpośrednio przy nim zawsze będzie ciemno, bo nie dotrze światło. chyba, że taras jest od wschodu a pomieszczenie obok niego ma dodatkowe okna od południa. ale na wizualizacji okna dodatkowego nie widzę.
    taras od wschodu, a pomieszczenie ma także przeszklenie od zachodu (duże 280/230) więc nie będzie problemem doświetlenie.

  8. #5028
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KolorStudio Zobacz post
    Właśnie dość długo porównywałem te zdjęcia z wersją z klinkierem stąd też moja opinia. To jak będą wymienione to rzeczywiście będzie jak na wizualizacji . Fajnie będzie duży tarasik. Wycena na jakich materiałach? Masz jakieś typy co do drewna na pergole i wyprawy?
    Właśnie wysłałam materiały do wyceny wykonawcy, z którym się dogaduję. Jeśli chodzi o elewację, to dostałam jakiś czas temu ofertę na wykończenie od STO. Dom mam pod Poznaniem, blisko bezpośredniego dystrybutora tej marki, u którego od lat zaopatruję się w farby i żywice. Co do jakości tynków muszę jeszcze zasięgnąć języka. Wykonawca zapewne poleci mi inną markę - będziemy więc porównywać. Dom w tej chwili jest ocieplony, oklejony, zagruntowany. Czeka nas najprawdopodobniej ponowne gruntowanie, no i potem wykończeniówka. Stawiam na tynk silikonowy. Mam trójkę małych dzieci więc muszę się liczyć z tym, że do pewnej wysokości elewacja będzie bardziej narażona na działania niestandardowe. Poza tym zależy mi, żeby dom wymagał jak najmniej pracy - a tynk silikonowy ponoć sam się myje w deszczu, więc wszelki kurz z "polnej" drogi i to co niesie się z pól w okolicy, powinno się przynajmniej w jakimś stopniu samo zmywać. A przecież elewacja będzie niemalże biała.

    Co do drewna - tu jeszcze nie zaczęłam konsultacji. Mam pewne typy, ale póki nie rozpoznam możliwości, to się nie wypowiadam.

  9. #5029
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    KolorowySłoń

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlobiva Zobacz post
    Właśnie wysłałam materiały do wyceny wykonawcy, z którym się dogaduję. Jeśli chodzi o elewację, to dostałam jakiś czas temu ofertę na wykończenie od STO. Dom mam pod Poznaniem, blisko bezpośredniego dystrybutora tej marki, u którego od lat zaopatruję się w farby i żywice. Co do jakości tynków muszę jeszcze zasięgnąć języka. Wykonawca zapewne poleci mi inną markę - będziemy więc porównywać. Dom w tej chwili jest ocieplony, oklejony, zagruntowany. Czeka nas najprawdopodobniej ponowne gruntowanie, no i potem wykończeniówka. Stawiam na tynk silikonowy. Mam trójkę małych dzieci więc muszę się liczyć z tym, że do pewnej wysokości elewacja będzie bardziej narażona na działania niestandardowe. Poza tym zależy mi, żeby dom wymagał jak najmniej pracy - a tynk silikonowy ponoć sam się myje w deszczu, więc wszelki kurz z "polnej" drogi i to co niesie się z pól w okolicy, powinno się przynajmniej w jakimś stopniu samo zmywać. A przecież elewacja będzie niemalże biała.

    Co do drewna - tu jeszcze nie zaczęłam konsultacji. Mam pewne typy, ale póki nie rozpoznam możliwości, to się nie wypowiadam.
    Przed tynkiem trzeba jeszcze raz zagruntować, ponieważ obecna warstwa gruntu łapała dość długo kurz i inne zanieczyszczenia z powietrza.

  10. #5030
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał zlobiva Zobacz post
    Właśnie wysłałam materiały do wyceny wykonawcy, z którym się dogaduję. Jeśli chodzi o elewację, to dostałam jakiś czas temu ofertę na wykończenie od STO. Dom mam pod Poznaniem, blisko bezpośredniego dystrybutora tej marki, u którego od lat zaopatruję się w farby i żywice. Co do jakości tynków muszę jeszcze zasięgnąć języka. Wykonawca zapewne poleci mi inną markę - będziemy więc porównywać. Dom w tej chwili jest ocieplony, oklejony, zagruntowany. Czeka nas najprawdopodobniej ponowne gruntowanie, no i potem wykończeniówka. Stawiam na tynk silikonowy. Mam trójkę małych dzieci więc muszę się liczyć z tym, że do pewnej wysokości elewacja będzie bardziej narażona na działania niestandardowe. Poza tym zależy mi, żeby dom wymagał jak najmniej pracy - a tynk silikonowy ponoć sam się myje w deszczu, więc wszelki kurz z "polnej" drogi i to co niesie się z pól w okolicy, powinno się przynajmniej w jakimś stopniu samo zmywać. A przecież elewacja będzie niemalże biała.

    Co do drewna - tu jeszcze nie zaczęłam konsultacji. Mam pewne typy, ale póki nie rozpoznam możliwości, to się nie wypowiadam.
    Jak już idziesz w STO, to może zainwestuj w tynk Lotusan?
    Ładnie spływa woda wraz z brudem...
    Mam u siebie i fajnie się sprawdza.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  11. #5031

    Domyślnie

    A ile taki Lotusan kosztuje na 1m2? Zwykly gladki w białym kolorze?

  12. #5032
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    mozecie doprecyzowac pojęcie STO i Lotusan?

  13. #5033
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  14. #5034
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdalena74 Zobacz post
    A ile taki Lotusan kosztuje na 1m2? Zwykly gladki w białym kolorze?
    ok. 35-40 zł/m2, 1,5 mm tynk
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  15. #5035

    Domyślnie

    I to faktycznie takie cudo, że bród spływa? O ile wolniej elewacja sie brudzi? EWBUD od kiedy to masz u siebie?

  16. #5036
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie

    U siebie mam 2 lata i jest ok, ale widziałem ostatnio elewację 5 letnią - w lesie - i super wyglądała.
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  17. #5037

    Domyślnie

    No 5 lat to juz jest dość długi czas, a z innych firm też są podobne tynki?

    A ile wogóle kosztuje za m2 zwykly tynk aby porównac sobie rząd kosztów
    Ostatnio edytowane przez Magdalena74 ; 06-03-2016 o 16:12

  18. #5038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    od 4netto za kg do... hmmm duzo za kg
    amphisilan fpK15 - 5,30 2,5kg/m2
    thermosan FPK15- 10,20 1,9kg/m2
    Carbopor K10 - 8,90 2,1kg/m2 (ten jest najblizszy lotusanowi)
    no a lotusan... hmmm roznie ale ok 14-16netto/kg (2,3-2,5kg/m2)
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  19. #5039
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał EWBUD Zobacz post
    Aż muszę wrócić do kalkulacji od STO i zobaczyć, jakie warianty mi wycenili.

    A jak to jest z jakością różnych tynków? macie może jakiś top 5 tynków silikonowych? Jak na tle innych wypada STO?

  20. #5040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Moje top 5:
    1 - Carbopor FP (Caparol)
    2 - Lotusan (STO)
    3 - Lymestone PMR (Dryvit) lub SANDPEBBLE PMR (Dryvit) to akryl, ale taki ktory zamiata wszystkie silikony z rynku
    4 - Thermosan NQG FP (Caparol)
    5 - Amphisilan FP (Caparol)
    oczywiscie standardowo jeszcze rozwiazania typu tynk mineralny+farba klasy Thermosan lub Carbosol uplasuje rozwiazanie gdzies w okolicach miejsca 3-4
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 10-03-2016 o 11:43
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

Strona 252 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony