dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 253 z 267
Pokaż wyniki od 5.041 do 5.060 z 5332
  1. #5041
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    troche mnie odstrecza cena za ten tynk sto i waham sie czy zawracac glowe komus by wycenil mi elewacje, jakbym juz brala to caly system chyba nie? i tak jeszcze wrzuce swoja refleksje, ze w tych ulotkach maja nadźgane sloganow, a za malo informacji technicznych, na kazda duperele jest ulotka ale brakuje mi jednej zbiorczej z danymi i parametrami.
    Policzyłam z projektu ze elewacji do zrobienia bedzie u mnie ok. 250m2 - to sam tynk juz sie plasuje na poziomie 10 tys. a cały system + montaż? qrcze duzo troche czy ten system wart jest takich nakladów?

  2. #5042
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fighter1983 Zobacz post
    Moje top 5:
    1 - Carbopor FP (Caparol)
    2 - Lotusan (STO)
    3 - Lymestone PMR (Dryvit) lub SANDPEBBLE PMR (Dryvit) to akryl, ale taki ktory zamiata wszystkie silikony z rynku
    4 - Thermosan NQG FP (Caparol)
    5 - Amphisilan FP (Caparol)
    oczywiscie standardowo jeszcze rozwiazania typu tynk mineralny+farba klasy Thermosan lub Carbosol uplasuje rozwiazanie gdzies w okolicach miejsca 3-4
    O! dzięki.
    A cena systemu Caparol na gotowo za m2, to ile? Oczywiście bez roboty
    wg projektu mam do zrobienia 205m2 elewacji.

  3. #5043

    Domyślnie

    Cytat Napisał GOSIA KARASIŃSKA Zobacz post
    Witam !!!
    Przedstawiam naszą skończoną wczoraj elewację!!! Brakuje jeszcze płytek na schodach i będzie oki.
    [URL=http://www.fotosik.pl]
    [URL=http://www.fotosik.pl]
    [URL=http://www.fotosik.pl]
    [URL=http://www.fotosik.pl]
    [URL=http://www.fotosik.pl]
    [URL=http://www.fotosik.pl]
    Witam! Mam pytanko o dachówkę. Czy to Braas bałtycka? I jaki to kolor czarny czy grafit? Pozdrawiam.

  4. #5044

    Domyślnie

    Wiosna w tym roku jak dotychczas rozpieszcza nas pogodą, więc śmiało możemy prowadzić prace dociepleniowo-elewacyjne. Pierwsza nasza realizacja docieplenia i elewacji budynku za nami. Parterowy dom ociepliliśmy styropianem grafitowym o grubości 20cm. Zastosowaliśmy system marki Kreisel z tynkiem silikonowym o numerach jaśniejszy 27495, ciemniejszy 27491. Na cokole mozaika Kreisel o oznaczeniu CCCD, parapety stalowe grafitowe podbitka grafitowa marki Boryszew. Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji terminów na nasze usługi w sezonie 2016





    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  5. #5045

    Domyślnie

    Czy możecie polecić mi jakiś sprawdzonych projektantów elewacji? Generalnie została mi do dobrania kolorystyka tynków, balustrady oraz oświetlenie, bo reszta jest już wykonana. Ewentualne propozycję żeby nie szerzyć reklamy na forum prosiłbym wysyłać na PW.

  6. #5046

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Wiosna w tym roku jak dotychczas rozpieszcza nas pogodą, więc śmiało możemy prowadzić prace dociepleniowo-elewacyjne. Pierwsza nasza realizacja docieplenia i elewacji budynku za nami. Parterowy dom ociepliliśmy styropianem grafitowym o grubości 20cm. Zastosowaliśmy system marki Kreisel z tynkiem silikonowym o numerach jaśniejszy 27495, ciemniejszy 27491. Na cokole mozaika Kreisel o oznaczeniu CCCD, parapety stalowe grafitowe podbitka grafitowa marki Boryszew. Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji terminów na nasze usługi w sezonie 2016





    Chciałabym zapytać jaki jest kolor dachu w tm domku?

  7. #5047
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fkfk1

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    33

    Domyślnie

    Zawsze wyobrażałam sobie mój dom jako biały, z szarym kamieniem, kostką i ogrodzeniem. Decydując się na kolor elewacji stwierdziliśmy, że biały jest za biały (coś mi przyćmiło umysł) więc zdecydowaliśmy się przygotowany dla nas kolor- biały z odrobiną czarnego barwnika. Zobaczyłam otynkowany dom i sama nie wiem co myśleć. Dodaje zdjęcia w słońcu i w cieniu. Czy jest beznadziejnie ? Czy szary kamień nie zleje się i jeszcze bardziej nie przyciemni domku. Co z kostką, ogrodzeniem....


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13249362_1002756569760769_2119186558_n.jpg
Wyświetleń:	546
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	356268Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13233473_1002705929765833_1745732426_n.jpg
Wyświetleń:	653
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	356269Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13231272_1002430623126697_1759796668_n.jpg
Wyświetleń:	577
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	356270Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13242037_1002365796466513_725975692_o.jpg
Wyświetleń:	534
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	356271

  8. #5048
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    troche szarawy wyszedl ale jak pojawi sie zielen, kwiaty, drzwa i krzewy to ozywi rowniez elewacje i powinno wyjsc ciekawie ale nie krzykliwie

    takie tez moje spostrzezenie, zauwazylam ze ludzie dobierajac kolor tynku czy wzor elewacji nie mysla o ogrodzie. potem czesto sie zdarza ze wychodzi krzykliwy potworek. a juz przy "majtkowych" kolorach ewidentnie gryzie sie wszystko.

  9. #5049
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fkfk1

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    33

    Domyślnie

    dziękuję za odpowiedź. Ja od początku wiedziałam czego chcę, jednak mój mąż wybierał firmę i z ich palety biały wydał mi się bardzo śnieżnobiały i zaczęło się kombinowanie, co jak widać nie zawsze przynosi pozytywne skutki. Tylko co teraz z wnęką koło drzwi i cokołem, które miały być szare -kamień naturalnyKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13242083_1002378819798544_529559599_o.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	356272

  10. #5050
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Wiosna w tym roku jak dotychczas rozpieszcza nas pogodą, więc śmiało możemy prowadzić prace dociepleniowo-elewacyjne. Pierwsza nasza realizacja docieplenia i elewacji budynku za nami. Parterowy dom ociepliliśmy styropianem grafitowym o grubości 20cm. Zastosowaliśmy system marki Kreisel z tynkiem silikonowym o numerach jaśniejszy 27495, ciemniejszy 27491. Na cokole mozaika Kreisel o oznaczeniu CCCD, parapety stalowe grafitowe podbitka grafitowa marki Boryszew. Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji terminów na nasze usługi w sezonie 2016





    Bardzo fajna elewacja.

  11. #5051
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fkfk1 Zobacz post
    Zawsze wyobrażałam sobie mój dom jako biały, z szarym kamieniem, kostką i ogrodzeniem. Decydując się na kolor elewacji stwierdziliśmy, że biały jest za biały (coś mi przyćmiło umysł) więc zdecydowaliśmy się przygotowany dla nas kolor- biały z odrobiną czarnego barwnika. Zobaczyłam otynkowany dom i sama nie wiem co myśleć. Dodaje zdjęcia w słońcu i w cieniu. Czy jest beznadziejnie ? Czy szary kamień nie zleje się i jeszcze bardziej nie przyciemni domku. Co z kostką, ogrodzeniem....


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13249362_1002756569760769_2119186558_n.jpg
Wyświetleń:	546
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	356268Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13233473_1002705929765833_1745732426_n.jpg
Wyświetleń:	653
Rozmiar:	78,8 KB
ID:	356269Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13231272_1002430623126697_1759796668_n.jpg
Wyświetleń:	577
Rozmiar:	63,1 KB
ID:	356270Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13242037_1002365796466513_725975692_o.jpg
Wyświetleń:	534
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	356271
    Zdecydowanie muszą pojawić się rośliny, żeby to wszystko ożywić. Na zdjęciach, szczególnie tych w cieniu, elewacja ma kolor zbliżony do kleju Z roślinami się obroni!

  12. #5052
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał fkfk1 Zobacz post
    dziękuję za odpowiedź. Ja od początku wiedziałam czego chcę, jednak mój mąż wybierał firmę i z ich palety biały wydał mi się bardzo śnieżnobiały i zaczęło się kombinowanie, co jak widać nie zawsze przynosi pozytywne skutki. Tylko co teraz z wnęką koło drzwi i cokołem, które miały być szare -kamień naturalnyKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13242083_1002378819798544_529559599_o.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	356272
    Wybrałabym ciemniejszy łupek - żeby się wyraźniej odcinał. Taka moja sugestia.

  13. #5053
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar zlobiva
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    31
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A my w poniedziałek zaczynamy demolkę. Niestety w tym roku wystarczy nam tylko na okna i tynki... W najlepszym wypadku na dechy na taras. Wszystkie pergole i ogrodzenie muszą jeszcze chwilę poczekać. Ale nie odpuszczę.

    Zapraszam do mojego dziennika budowy. Tam będę wrzucać zdjęcia z realizacji. Póki co, umieściłam fotografie tego, co mamy obecnie. Metamorfoza - START!

  14. #5054
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Pewnie temat był już poruszany, szukam informacji jak dobrze zrobić połączenie elewacji z opaską z kostki brukowej wokół budynku. Na elewacji nie będę miał uskoku, izolacja płyty fundamentowej i elewacji będzie miała taką samą grubość.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  15. #5055

    Domyślnie

    Przedstawie nasza elewacje. Mysle ze jest to stan w jakis 75% zrealizowany. Brakuje tarasu okalajacego budynek, wstawek drewnianych, rynien, obrobki blacha bonii, drzwi zewnetrznych, blachy na daszku. Z przodu bialy tynk jeszcze do polozenia (po drzwiach zewnetrznych).
    Wykonawca firma SAIN.
    Zdjecia postaram sie wstawic lepsze, robione gownianym telefonem zdecydowanie traca w stosunku do rzeczywistoci


    Efekt w kazdym razie chyba niezly Blisko projektu i wizualizacji, ale pewnie nie idealnie


    Niestety zdjecia robione telefonem, nie wyciagaja glebi kolorow. A podbitka jest w rzeczywistosci zdecydowanie bardziej widoczna.
    Szczegolnie zadowolony jestem z polaczenia materialow - koloru: okien / parapetow / podbitki. Wszystko w kolorze Winchester. Parapety i podbitka sa unikalne, jedyny na razie w Polsce producent firma Navroplast z Kielc (zdaje sie gdzies z Niemiec sciagaja folie do oklejania blachy). A zareczam ze kolor jest identyczny z oknami. Pozostanie jeszcze dopasowanie obrobki drewnianej i drzwi do tego samego koloru. Powinna sie udac.


    Na dole widac tasmy przy oknach tarasowych (gdzie ma isc obrobka drewniana) zaklejone szerokimi pasami styropianu (ochrona prze UV)


    Kable wisza, nie ma kiedy zwinac


    Czerpnia powietrza po stronie zachodniej.
    Drzwi i okno garazu antacytowe


    Przed wejsciem glownym i wejsciem do garazu od strony ogrodu oswietlenie w podbitce na fotokomorke


    Wyrzutnia przez garaz po stronie polnocnej


    Moze na koncu dodam, ze budynek jest specyfinczy. W gruncie rzeczy to dom wysoce energeoszczedny, aspirujacy do pasywnego. To nawet nie chodzi o warstwy styropianu (20 na dole, 18cm na gorze). Na polnocy nie ma okien, sa strefu buforowe etc. Nie ma komina, kominkow, na dachu jest tylko jeden otwor i jest nim polaczona z dwoch pionow kanalizacyjnych wywieka. Izolacja dachu znajduje sie w stropie pietra. Garaz jest kompletnie odciety od budynku, odizolowany warstwa styropianu, na oddzielnej plycie fundamentowej. Okna glownie na poludniu i zachodzie. To wszystko w jakis sposob wplywa na estetyke budynku.
    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 01-07-2016 o 22:14


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  16. #5056

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikolaj5 Zobacz post
    Przedstawie nasza elewacje. Mysle ze jest to stan w jakis 75% zrealizowany. Brakuje tarasu okalajacego budynek, wstawek drewnianych, rynien, obrobki blacha bonii, drzwi zewnetrznych, blachy na daszku. Z przodu bialy tynk jeszcze do polozenia (po drzwiach zewnetrznych).
    Wykonawca firma SAIN.
    Zdjecia postaram sie wstawic lepsze, robione gownianym telefonem zdecydowanie traca w stosunku do rzeczywistoci


    Efekt w kazdym razie chyba niezly Blisko projektu i wizualizacji, ale pewnie nie idealnie ......
    Panie Mikołaju, może nie idealnie z projektem, ale bardzo ładnie wszystko się zgrało. Zdecydowanie na żywo budynek robi większe wrażenie niż na zdjęciach. Szkoda, że drewno i pergole dopiero w przyszłym roku...

    A oto moje zdjęcia z placu budowy oraz wizualizacja do której dążyliśmy.



    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  17. #5057

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomkam Zobacz post
    Czy możecie polecić mi jakiś sprawdzonych projektantów elewacji? Generalnie została mi do dobrania kolorystyka tynków, balustrady oraz oświetlenie, bo reszta jest już wykonana. Ewentualne propozycję żeby nie szerzyć reklamy na forum prosiłbym wysyłać na PW.
    Podłączam się do pytania, też jestem zainteresowana, ew. na PRIW.
    BEWA

  18. #5058

    Domyślnie

    A oto moja elewacja, system Termo Organika.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zdjęcie-1264.jpg
Wyświetleń:	387
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	360244
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  19. #5059

    Domyślnie

    Cytat Napisał hubertsain Zobacz post
    Panie Mikołaju, może nie idealnie z projektem, ale bardzo ładnie wszystko się zgrało. Zdecydowanie na żywo budynek robi większe wrażenie niż na zdjęciach. Szkoda, że drewno i pergole dopiero w przyszłym roku...

    A oto moje zdjęcia z placu budowy oraz wizualizacja do której dążyliśmy.



    Panie Hubarcie,
    Pisząc "Blisko projektu i wizualizacji, ale pewnie nie idealnie ......" miałem na myśli poziom całościowy realizacji / wizji projektu. W przypadku Waszych prac nad samą elewacją, myślę że zrobiliście wszystko wyjątkowo dokładnie - zgodnie z projektem.

    Natomiast w trakcie budowania, kilka rzeczy wyszło nam nieco inaczej (to raczej takie luźne przemyślenie dla pozostałych Forumowiczów). Przede wszystkim opuścił nam się dach o jakieś 20cm - kwestia nie idealnego projektu konstrukcyjnego. To wpłynęło na obniżenie się dachu na okna, 80cm a nie 100cm okapy (to ostatnie i tak ratowaliśmy bo były by jeszcze krótsze). Taki "fuck up" na budowie zawsze może się przydarzyć.
    Inny myślę że znacznie częstszy i znany budującym problem to kwestia wizji architektonicznej a faktycznie dostępnych materiałów - tudzież ich ceny, możliwości etc.
    Ja nie powiem, już na etapie projektu z architektem weryfikowałem czy istnieją w realu zaprojektowane okna, bramy, dachy etc. oraz czy nas na to stać
    Ale też drzwi zewnętrzne np. finalnie zmniejszyliśmy o jakieś 20cm. Przez co trzeba było obniżyć ten słup/podciąg z frontu budynku.

    Niewątpliwie też znaczące różnice będą w realizacji tarasu okalającego budynek. Niestety takie betonowe donice są poza naszym zasięgiem

    Przy czym i tak uważam, że trzeba robić wszystko maksymalnie zbliżając się do wyjściowego projektu. Eksperymentowanie np. z elewacją na własną rękę raczej nie przyniesie budynkowi nic dobrego

    Ja jestem bardzo zadowolony, efekt finalny pozostawiam do oceny na FM. Oczywiście też, jeszcze sporo przed nami.
    Ostatnio edytowane przez Mikolaj5 ; 07-07-2016 o 12:41


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  20. #5060
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    fkfk1

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    Tarnobrzeg
    Kod pocztowy
    39-400
    Posty
    33

    Domyślnie

    Poprzednie zdjęcia, które wstawiałam- okazało się, że tynk jeszcze nie wysechł. Teraz wygląda tak i jestem ZADOWOLONA. Dojdzie jeszcze szary kamień przy drzwiach i na cokole Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13453766_1019257488110677_1211552186_n.jpg
Wyświetleń:	837
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	361025

Strona 253 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony