dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 255 z 267
Pokaż wyniki od 5.081 do 5.100 z 5332
  1. #5081
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar aaby
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    52

    Domyślnie

    Pomocy!
    Czy ktoś z Was ma bramę Wiśniowskiego Antracyt Smoothgrain lub Sandgrain i mógłby wstawić zdjęcia (z daleka i bliska)?
    Jakie dobraliście do tego rolety?

    Wczoraj podpisywaliśmy umowę na okna, rolety i bramę i wyszło coś, czego nie przewidzieliśmy.
    Dach mamy - wg nazwy producenta - grafit. Wiśniowski ma dwa antracyty w palecie z czego jeden wpada w niebieski (Smoothgrain) a drugi w szarość (Sandgrain). Dużo bardziej podoba nam się Sandgrain, ale za to nie możemy do tego dobrać rolet (Portos).
    Podłamała mnie ta wizyta więc szukam zdjęć z realizacji.

    Z góry dziękuję!

  2. #5082

    Domyślnie

    Witam,
    Czy ktoś może podpowiedzieć który tynk Caparol wybrać? Silikonowy czy hybrydowy?
    Sprzedawca najpierw polecał Amphisilan a teraz Capatect Carbopor Strukturputz. Niby różnica w wycenie nie jest porażająca ale jednak.
    Podobno ten Carbopor jest super ekstra itd. Tylko czy aż taki jest potrzebny?
    Fighter1983 może ty się wypowiesz? W końcu najwięcej masz pojęcia na ten temat

  3. #5083

    Domyślnie

    Nasza kompleksowa realizacja docieplenia i elewacji budynku jednorodzinnego. Do wykonania zlecenia użyliśmy styropianu grafitowego Knauf o współczynniku lambda 0,031, systemu elewacyjnego marki Kreisel z Biotynkiem. Pod dachem podbitka z paneli PCV w kolorze orzech, na tarasie podbitka tynkowana. Dodatkowo smaku nadają dodatki w postaci boniowania wcinanego oraz paneli drewnopodobnych. Cokół został wykończony naturalnym kamieniem łupanym w kolorze grafitowym.













    Mam ogłoszenie w dziale "ogłoszenia drobne"

  4. #5084
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    hubertsain
    Czy te boniowania wcinane oraz panele drewnopodobne to duży koszt porównując ich metry kwadratowe do tynku silikonowego na całym budynku? Jak wygląda sprawa z trwałością i konserwacją takich paneli drewnopochodnych?

  5. #5085
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Flagowiec forum elewacyjny nie odp.. drogie są te panele drewnopodobne i bonity?

  6. #5086

    Domyślnie

    Będziemy w tym roku w sierpniu ocieplać dom, typu klocek, dach czerwoną blacha. Poradź cię proszę o dobranie koloru. Myślę o jasnym szarym ale dla ożywienia z delikatnym elementem koloru bordowego. Czy może ktoś robił już taką kolorystykę. Fachowcy mówią że czasami robili obwódkę wokół np. jednego okna.
    Proszę o wszelkie sugestie.

  7. #5087
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janusz_30

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    okolice Tuchowa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Daga&Adam Zobacz post
    Poniewaz widze, ze antracytowe / grafitowe dachy ze zlotym debem panuja aktualnie na watku - pozwole sobie wkleic fotke domu, ktory mijam czesto - stoi w Swierklanach (obok Zor) i mam nadzieje, ze wlasciciel nie bedzie zly Bardzo mi sie podoba i sam chyba zrobie identycznie No to wklejam:





    Prawda, ze piekny ? Cudo jak dla mnie..
    pozdr.
    Witam
    Przeglądając cały wątek na forum natrafiłem na kolor elewacji, który bardzo spodobał się mojej żonie. Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie doradzić jaki to będzie kolor na elewacji? Czy to złamana biel czy jasny beż? Z góry dziękuję za pomoc.

  8. #5088

    Domyślnie

    ktoś tu jeszcze zagląda? dawno mnie nie było, ale jak potrzeba porady fachowców to trzeba zajrzec na forum ktoś pytał się niedawno o panele drewnopodobne, to ja w tym temacie. Elewacja robiona 2,5 roku temu przez polecaną i znaną na forum ekipe. Zdjecia były nawet w tym wątku. Problemy z panelami Rodeo od samego początku. Wybrzuszenia, niejednolity kolor po pomalowaniu. Wykonawca obiecywal przyjechac, poprawić. Czekalam 2,5 roku. No i na obiecankach sie skonczylo. To nie ich wina, producent twierdzi ze żle zrobili, nie jego wina. Wina jest oczywiscie inwestora - że wybral taką ekipe oraz taki produkt, przeciez to logiczne. Jak ktoś chce wiecej info zapraszam na priv. Po tak długim czasie panele same odpadają od elewacji a ja mam dość obskurnej i nie dokonczonej elewacji za ktora zapłacilam gruba kase. Chce to zerwać, nie bede musiala się wysilac bo jak pisalam samo odpada. Zarąbisty (czyt. zarabiscie drogi) klej z Caparola wogole nie trzyma się tego panela. Zostaje na scianie a płytka odpada Ale co tam teraz dać? co polecacie? HUBERTSAIN?

  9. #5089

    Domyślnie

    Chetnie bym dodała zdjęcia. Duuzo zdjęc ale jakoś mi nie wchodzą...

  10. #5090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzuska Zobacz post
    panele drewnopodobne, to ja w tym temacie. Ale co tam teraz dać? co polecacie? HUBERTSAIN?
    Może po prostu prawdziwe drewno ??
    Wiem, że to swego rodzaju fobia, ale nienawidzę jak "coś" udaje "coś" czym nie jest i moim zdaniem,nigdy nic fajnego z tego nie wynika
    Wiem, że łatwo nie będzie, ale warto wstawić deski. Ostatecznie, położyć tynk. Pewnie będzie problem z doborem koloru do obecnej elewacji więc może pójść w kolor pokrycia dachowego, bądź odpadającego "rodeo".

    By nie było, że się mądrzę mam drewno na elewacji (modrzew syberyjski, barwiony na orzech) dziś wygląda dokładnie jak w dniu położenia (choć miejscami wyszła żywica - mnie nie przeszkadza )


  11. #5091
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    malka:
    możesz pokazać foto jak masz zakończone deski przy glifie? Jak pod deskami jest 1-2cm na wentylację to nie wygląda to z boku źle?

  12. #5092

    Domyślnie

    No wlasnie w tej chwili zaluje, ze nie polozylam drewna. Chcialam uniknac dodatkowej pracy to teraz mam. Czy teraz poloze drewno - nie. Dlaczego? Bo w Szczecinie nie znajde ekipy, ktora to zrobi dobrze. Przeciez to trzeba pruc elewacje. Welna itd. No chyba, ze sie myle to mnie popraw. W niedziele wraca moj syn to sprobuje wstawic zdjecia domu.

  13. #5093

    Domyślnie

    Strona 237 tego watku, tam sa zdjecia zaraz po skonczeniu prac

  14. #5094

    Domyślnie

    Witam,

    Czy może ma ktoś zdjęcia lub doświadczenie z użyciem prze realizacji elewacji drewnopodobnego Kerrafront VOX ?

  15. #5095
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ReksiozPolski

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-641
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam, poszukuje projektanta, który zrobi mi projekt elewacji. Dom parterowy, z płaskim dachem, nowoczesny w formie.

  16. #5096

    Domyślnie

    Może mi ktoś doradzić jak będzie ładniej
    Okno duże na środku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacjaaa.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	391806 Przerobiony projekt
    Czy może jak jest w originale na boku i mniejsze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	391807

    Dziękuję za pomoc
    Ostatnio edytowane przez killer500 ; 25-06-2017 o 09:35

  17. #5097

    Domyślnie

    ..
    Ostatnio edytowane przez Nataly ; 30-06-2017 o 21:19

  18. #5098
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    Świetny wątek, prawdziwa skarbnica różnych gustów i pomysłów. Wrzucam poniżej wizualizację elewacji jaka planujemy wykonać w naszym budowanym domu. Projekt zrobiem przy okazji zamawiania okien - nie mogliśmy zdecydować się na kolor okleiny, po zrobieniu tego projektu w sketchupie decyzja zapadła na okna antracytowe. Nie ukrywam, że wątek ten był bardzo pomocny. Jakieś rady/uwagi do wykończenia elewacji? Kolor planuję biały lekko złamany szarością, garaż szary a elementy drewniane coś około złoty dąb / jasny orzech.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płd.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	49,6 KB
ID:	392432Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płn.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	40,8 KB
ID:	392433Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wsch.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	45,4 KB
ID:	392434Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zach.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	50,0 KB
ID:	392435

  19. #5099
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    ewentualnie 2 opcja - trochę mniej drewna (szara lukarna, podbitka antracyt, od tarasu mniej okładziny na elewacji)

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mniej drewna1.jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	48,3 KB
ID:	392436Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mniej drewna2.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	45,5 KB
ID:	392437Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mniej drewna3.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	392438

  20. #5100
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał killer500 Zobacz post
    Może mi ktoś doradzić jak będzie ładniej
    Okno duże na środku
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacjaaa.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	391806 Przerobiony projekt
    Czy może jak jest w originale na boku i mniejsze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elewacja.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	59,7 KB
ID:	391807

    Dziękuję za pomoc
    mnie osobiscie podoba sie bardziej tak jak w oryginale

Strona 255 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony