dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 267
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 5332
  1. #581
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Kukluxik -wydawało mi się że ostatnio to tylko klepiska

    No to trochę różnosci jeszcze:










    Niektóre też mają ogródki

  2. #582
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Musze przyznać, ze coraz trudniej mi idzie wyszukiwanie zdjęc, których jeszcze nie było A najgorzej to zapamiętać co było a co nie.....









  3. #583

    Domyślnie

    Musze powiedziec Zuzza ze Ty jestes najlepsza w wyszukiwaniu domkow
    dzieki i pozzdrawiam
    to nie sztuka wybudowac nowy dom, ale sztuka jest mu nadac dusze - Gregor

  4. #584
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Taa, "domków". Może domeczków?

  5. #585
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dzięki Gregor

    Sloneczko - no kajam sie - domiska też się trafiają....

  6. #586
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Wklejaj, Zuzka, wklejaj, zawsze coś podglądnę, nawet w domisku

  7. #587
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    No to macie jeszcze coś do pooglądania:











    Miłego weekendu !!!

  8. #588

    Domyślnie

    Hej hej. Niedawno rozgorzala dyskusja a propos estetyki domow i roznorodnosci architektonicznej w Polsce. Jakis czas temu kupilismy dzialke w bardzo ladnym miejscu, ale bylo ale. Dzialka bez mediow swiezo przeksztalcona z gruntow rolnych. Dlugo czekalismy na plan zagospodarowania. I co sie okazalo? Bylismy w szoku. Zaprojektowano nam cale osiedle z cala masa wytycznych jak maja wygladac domy (kat dachu, ksztalt dachu, kolor czerwony!, elewacja jasna, wielkosc metrow ograniczona, ilosc kondygnacji (tylko z parterowy z poddaszem urzytkowym), jaka odleglosc maja miec miec od granicy (i tak te z wyznaczonymi pasami zieleni 10 metrow od granicy!), no wlasnie-wyznaczone szerokie pasy zieleni, szerokie ulice z chodnikami. Zalatwiajac pozwolenie na budowe okazalo sie, ze musimy zmodyfikowac plan ktory wczesniej sobie wybralismy, poniewaz musimy zachowac odpowiednia odlegosc od sasiada by zostawic widok na pra doline Redy i Leby. Na poczatku bylismy zawiedzeni utrudnieniami, ale po obejzeniu niektorych, tutaj przedstawionych rozwiazan (potworkow), jestem szczesliwa ze jest tak a nie inaczej! A ha i zniknelo cos takiego jak zezwolenie sasiada na budowanie blizej granicy. I dzieki Bogu! Moja mama ma paskudny garaz dwu kondygnacyjny przy plocie (wiekszy niz dom sasiada)-koszmar mam nawet zdjecie .
    W tym tygodniu kupimy plany. Jetesmy juz po przedstawieniu wtepnych w urzedzie i uff na szczescie wszystko gra. Ale dopiero po adaptacji dostaniemy pelne zezwolenie na budowe.

    Zuzza mi tez sie bardzo podobaja takie zestawienia jak Tobie. Mam podobny problem.

    Poniewaz dom powstanie od razu (w przyszylm roku) musze byc zdecydowana jak dokladnie ma wygladac nasz domek. Zrobilam mala wizualizacje kolorystyczna. Hmm jak sadzicie ktora lepsza? Ja chyba wole pierwsza.




  9. #589
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jofia
    Moja mama ma paskudny garaz dwu kondygnacyjny przy plocie
    Hmm... Dziwny zwyczaj skarżenia na własną Mamę i to publicznie...

  10. #590
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Jofia - Zazdroszczę okolicy Przydałyby się wszędzie takie wytyczne...

    Co do Twojej elewacji:

    Wersja pierwsza - pasuje bardzo. Mozna też zastanowić się nad zmianą koloru blachy i rynien na kolor dachu. mozna kolumny pomalować na kolor elewacji, żeby aż tak się nie świeciły

    Wersja druga: Pytanie co to za kolor okien? Jak dla mnie za jasny do takiego zestawienia. Drugie pytanie jaki to kolor dachu? Ceglasty czy miedziany? Do tego zestawienia nie pasują białe obróbki rynien, ani blacha, ani te białe kolumny... Musiałabys rynny zamienic na brązowe - jesli okna będą ciemniejsze, lub na kolor dachu... A blachy na kolor dachu... A kolumny na kolor elewacji ... Z tym bialym rzeczywiście nie wyglada to ładnie.

  11. #591

    Domyślnie

    Zuzza piekne wklejasz te zdjęcia elewacji, ale mam prośbę, jeżeli miałabyś jakieś elewacje w kolorze zieleni, a raczej oliwki to bardzo proszę. Gdy tak ogladam zdjęcia i domki w naturze to jest bardzo mało w tym kolorze, przeważaja białe, kremowe, żółtawe, piaskowe a oliwkowych czy zielonkawych nie widzę. Może cos znajdziesz? Z góry dziękuje.

  12. #592

    Domyślnie

    Przyjedź do Rybnika. Co drugi nowy dom jest zielony. To zdecydowanie zmienia nasze plany!

  13. #593

    Domyślnie Elewacje w nowoczesnym stylu

    To moj ostatni faworyt w dziedzinie elewacji - kamień + drewno w wydaniu nowoczesnym:




  14. #594

    Domyślnie

    Jofia napisał:
    Moja mama ma paskudny garaz dwu kondygnacyjny przy plocie


    Hmm... Dziwny zwyczaj skarżenia na własną Mamę i to publicznie...

    Ale ja sie wcale nie skarze na moja mame, tylko moja mama sie skarzy na sasiada. To on postawil jej za wysoki garaz (mial byc niski) przy plocie. Dostal zgode na 1,5 a postawil 4 metrowy budynek. Teraz moja mam zaluje, ze sie zgodzila. Garaz nie jest jeszcze odebrany, wiec ciekawe jak to bedzie wygladalo.

  15. #595

    Domyślnie

    Zuzza nie zmienialam cokolow i koloru dach, bo nie mialam juz sily tak mi sie wszystko chrzanilo w tym ps'ie. Zmienilam tylko kolor okien. Balustrady tez zrobie inne. Na zdjeciu kolumny sie swieca, ale w rzeczywistosci nie beda. Z reszta lepiej wkleje zamienniki moich pomyslow w ten sposob
    wersja 1:


    wersja 2:



  16. #596

    Domyślnie

    A tak w ogole to bardzo fajny watek Lubie tutaj wchodzic.

  17. #597

    Domyślnie

    variuss no świetny debiut - właśnie takich inspiracji szukam - może mniej nowoczesnych bo do tego trzeba mieć chyba takąż bryłę budynku ( jak na Twoim zdięciu) ale ogólnie te klimaty mnie interesują.
    Prosimy o więcej !!

    U nas będzie dużo szkła i dużo kamienia : właśnie zamówiliśmy szklenie tarasu 24m2 i balkon 8 m dł. też planujemy drewniany z wypełnieniem ze szkła hartowanego.
    ...z kamieniem musimy poczekać jeszcze co najmniej rok -narazie budżet się wyczerpał

    Jofia ja też tu jestem codzienie
    a tak na marginesie to ślicznego masz Synka !!!

  18. #598
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jofia
    Jofia napisał:
    Moja mama ma paskudny garaz dwu kondygnacyjny przy plocie


    Hmm... Dziwny zwyczaj skarżenia na własną Mamę i to publicznie...

    Ale ja sie wcale nie skarze na moja mame, tylko moja mama sie skarzy na sasiada. To on postawil jej za wysoki garaz (mial byc niski) przy plocie.
    W takim razie bardzo Cię przepraszam, bo źle zrozumiałam i... ulżyło mi

  19. #599
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cieszę się, że tu wpadacie

    Variuss - bardzo zmyślny domek... Mało takich się widuje...

    Jofia - trudna decyzja Te dwa domy to też moi kolorystyczni faworyci. Zastanów się może jak okna będą wygladały od środka - do mojej koncepcji nijak nie pasowały białe... A dwustronny kolor kosztowałby duuuuużo więcej - czyli zdecydowałam się na Afromozję jednak.
    Pytanie jeszcze czy plastikowe czy drewniane. Do białych lepiej plastikowe, do ciemnych lepiej drewno... A jeszcze brama....


    No to coś powrzucam jeszcze....









  20. #600

    Domyślnie Re: Elewacje w nowoczesnym stylu

    Cytat Napisał variuss
    To moj ostatni faworyt w dziedzinie elewacji - kamień + drewno w wydaniu nowoczesnym:
    Wo to mi wlasnie chodzilo!
    ta elewacja jest w moim klimacie - duzo drewna, troszke kamienia
    ten kolor okien pasuje tu idealnie, ale co to moze byc???
    mam jeszcze pytanie nt dachu - czym on jest pokryty?
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

Strona 30 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony