dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 267
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 5332
  1. #641
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    A zeby nie bylo, ze z pustymi rekami przychodze wklejam wam (jedyna ja mam na zdjeciach elewacie - zrobione przy okazji poszukiwania wzorow kominow). Jak ciekawostke podam, ze wszystkie te domy to jeden projet - tylko roznie wykoczony




    P.S. Podczas robienia tych zdjec w jednym z niepokazanych tu domow wychylila sie strsza pani i nie uwierzyla naszym zapenieniom o ich celu oraz pochwalom dla jej klinkirowego komina - zagrozila wezwaniem policji
    Zuzza - jak ty pstrykasz te fotki!!!

  2. #642

    Domyślnie

    Cytat Napisał variuss
    "Koszmarków" ciąg dalszy







    Oczywiście, jak juz pisałam wczesniej - taki typ domów wymaga odpowiedniego otoczenia:
    Piękne domy i osiedla.Holandia?Minimalizm i prostota.Zdecydowana większość domów które pokazujecie to są koszmary.Niestety jako naród jesteśmy architektoniczno-estetycznymi bezguściami.

  3. #643
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał parr
    Niestety jako naród jesteśmy architektoniczno-estetycznymi bezguściami.
    Po pierwsze - mów za siebie i nie wkładaj wszystkich do jednego wora.
    Tym gadaniem deprecjonujesz wszystkie polskie style architektoniczne, które wrastały w krajobraz wraz z biegiem lat.

    Patriota inaczej?

    Po drugie - nie przeklejaj całego postu, ktory cytujesz, gdyż jest to niezgodne z Netykietą.

  4. #644

    Domyślnie

    parr agresywny jestes...
    Ilu ludzi tyle stylow, swiat bylby nudny gdyby wszystkim to samo sie podobalo, kazdy ma wlasne poczucie piekna.
    Szanujmy sie....

    Co do "koszmarkow" ktore cytowales to niestety nie na kazda szerokosc geograficzna jest to architektura.
    Zwroc uwage jakie jest otoczenie, osobiscie szybko udusilabym sie w takim miejscu.

  5. #645

    Domyślnie

    Ktoś wypił zbyt kwaśną herbatę. Wszystkie domy są ładne, kwestia gustu. Oby włascicielom sie podobał. No może poza starymi gierkowskim domami cyganów i innymi zapuszczonymi klockami z wielkiej płyty.

  6. #646
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    to co dla jednych jest koszmarem dla innych moze byc wzorem super architektury.I na odwrót.

    Dlatego porponuję nie obrażajmy nawzajem swoich gustów, pokażmy zbiorową klasę .
    nie cierpię oszustów

  7. #647
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    to co dla jednych jest koszmarem dla innych moze byc wzorem super architektury.I na odwrót.

    Dlatego porponuję nie obrażajmy nawzajem swoich gustów, pokażmy zbiorową klasę .
    Całkowicie popieram

  8. #648
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Witam po weekendzie










    I już odpowiadam:

    Śliwka - w Pruszczu nie byłam, skąd mam zdjęcie - nie pamiętam

    Variuss - ciekawe te domy - ale ja bym takiego na swoim Polu nie wybudowała Może w centrum miasta przy ruchliwej ulicy... Zresztą de gustibus non est disputandum.... Wklejaj więcej - zapraszamy

    Iga - Fotek pstrykam mało (raczej wynajduję je w Internecie), a jak juz pstrykam to przez okno samochodu, a potem uciekam
    Zaciekawiłaś mnie pomysłem podbitki otynkowanej - to mi bardzo chodzi po głowie - ale dobrze to wyglada przy dachu czterospadowym, kiedy podbitka jest ułozona poziomo - wtedy mozna zrobić piekne gzymsy. W dachu dwuspadowym (takim jak nasze) powstaje problem połączenia podbitki poziomej z ukośną. Nie wiem jak to rozwiązać...

    Bo niestety zwykle wygląda to jak taki KOSZMAR:


    Czyli taki pełny trójkąt przy okapie....

    Można spróbowac przedłużyć poziomy gzyms, o coś takiego:



    Bo mi się marzą takie gzymsy:



    Ale pewnie skończy się na okapach bez gzymsu i podbitki w poziomie czyli:



    Po prostu muszę wybudować kolejny dom z dachem czterospadowym.....

  9. #649
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    A ja che wlasnie zrobic tak jak na twoim ostatnim zdjeciu To jedyne udane polaczenie

  10. #650
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Iga: To rób szybko tą podbitkę i wklejaj zdjęcia !!! Baaardzo jestem ciekawa jak to będzie wyglądało!

  11. #651
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Ja tez - elewacje bedę robic w I połowie września (nie wiem do kiedy ). Na pewno podziele sie wynikiem Chyba, ze nie bezie czym

  12. #652
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał iga9
    Cytat Napisał Xena z Xsary
    to co dla jednych jest koszmarem dla innych moze byc wzorem super architektury.I na odwrót.

    Dlatego porponuję nie obrażajmy nawzajem swoich gustów, pokażmy zbiorową klasę .
    Całkowicie popieram
    I ja też, lecz jest jedno "ale" dla wytłumaczenia mojej wypowiedzi...

    Obawiam się, że budując w Polsce całe osiedla na wzór tych holenderskich kostek, stracimy tożsamość narodową w kolejnej dziedzinie, tym razem architektonicznej.

    Globalizm mierzi mnie okrutnie, a zachwyty nad czymś brzydkim, bo taka jest moda, tym bardziej.

  13. #653

    Domyślnie

    Globalizm mierzi mnie okrutnie, a zachwyty nad czymś brzydkim, bo taka jest moda, tym bardziej
    a mnie naprzyklad mierzi okrutnie, jak ktos decyduje za mnie co jest brzydkie a co ladne a moda hmmmm jak jest dla mnie ladna to sie nia zachwycam... chociaz torebki D§G wcale mi sie nie podobaja pomimo ze sa na topie i nie pisze tego zlosliwie, tylko tak z przekory, bo tozsamosc narodowa u nas objawia sie w formie stawiania dworko-podobnych domow na powierzchniach ok 1000m2 czy stodolowatych z kolumienkami i tym podobnych. I jak nie przeszkadza mi stodolowate domy na wsiach, tak w miastach wygladaja tragicznie.

    Jest tu w topiku gdzies takie piekne zdjecie domu jak "szkola" ze spadzistym dachem na tle betonowych blokowcow, normalnie miod malina

    ps... i chcialam jeszcze dodac ze tak ogolnie to wcale mnie nie mierzwi jakie kto ma zdanie, tak sobie tylko napisalam

  14. #654
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Mohag, Masz na myśli to zdjęcie?:



    Muszę przyznać, że przejeżdżałam tam przypadkiem i to połączenie powaliło mnie na kolana. Aż musiałam zrobić temu zdjęcie.... Ale taka jest nasza Stolyyyyca.....

  15. #655

    Domyślnie

    Oj tak to wlasnie to no piknie jest

    Albo takie




    I moga sie proste domy komus nie podobac, ale uwazam ze blokowiska z wielkiej plyty sa tez nasza architektura i nasza tozsamoscia,( bosh pamietam jak moja mam marzyla zeby dostac ze spoldzielni takie mieszkanie ) ale w tym miejskim miejscu taki plaski jak ponizej komponowal by sie o sto razy lepiej.... a temu co dal pozwolenie na wybudowanie takiego domu w tej okolicy powinni uprawnienia zabrac, bo to On stworzyl z tego domu potworka architektonicznego.


    [/img]

  16. #656
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Duza w tym wina urzedinkow. Sama widzialam jak w takiej okolicy wydaja WziZt na dom TYLKo z np. dwuspadowym dachem, a wokolo bloki I co wtedy robic - budujesz

  17. #657

    Domyślnie

    Kopalnia pomyslow...

  18. #658
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    trafnie zauważone - trzeba sie czasami wkomponować w otoczenie.
    Warto więc się dobrze patrzec co koło nas stoi....

    najgorsza jest dysharmonia
    nie cierpię oszustów

  19. #659
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    najgorsza jest dysharmonia
    Otóż to

    Pisząc o "koszmarkach" budowanych na "Wzgórzu Parkowym" zaznaczyłam, jak bardzo nie pasują do tamtejszego krajobrazu z zespołem pałacowym i parkiem. Tak, czy nie?

    Zgadzam się z przedmówcami, że napuszony i wypasiony pseudo dwór pasuje jak pięść do nosa, do sąsiedztwa betonowych bloków.
    I powiem więcej: jest koszmarny jeszcze bardziej

  20. #660

    Domyślnie

    I takj to dotarliśmy do sedna sprawy - czyli jak wpisac nasz wymarzony dom w otoczenie, tak aby wyglądał jak architektoniczna perełka, a nie strup na d...

    Zauważcie moi drodzy i moje drogie, że każdy z tych domów powstał wg jakiegoś, projektu, zapewne gotowego, który to pięknie wyglądał na obrazku w katalogu, a wybudowany w takiej, a nie innej okolicy - po prostu: dziwi?, straszy?, zastanawia?....
    Odczucia sa różne, tak jak rózne są gusta, ale każdy widzi, że coś tu jednak nie gra...

    Biura, w których kupujecie projekty tak właściwie to mają was gdzieś i nie obchodzi ich, czy wasz projekt pasuje do otoczenia, ale także do wielkości działki ( nie mowie tu o wymiarach minimalnych narzuconych przez prawo budowlane, tylko o takich wymiarach działki, które sprawią, że dom będzie się poprostu dobrze prezentował)

    Projekty kupuje się jak w supermarketach - prosto z półki, bez doradcy
    = architekta !!!!

    I niestety, tak to pózniej wygląda ......... jak widac na załaczonych powyżej obrazkach - dworek wśród bloków!

    ŻENADA

Strona 33 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony