dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 267
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 5332
  1. #661

    Domyślnie

    Pisząc o "koszmarkach" budowanych na "Wzgórzu Parkowym" zaznaczyłam, jak bardzo nie pasują do tamtejszego krajobrazu z zespołem pałacowym i parkiem
    I tak i nie Osiedle oddalone jest od tego zespolu parkowego i moze sie okazac ze idac przez to w miare nowoczesne osiedle, przechodzac przez park napotkamy sie na taka perelke jak dworek ktory wyloni sie jak z bajki... tak jako kontrast do prostego i nowoczesnego.
    Jeszcze nie wiemy jak to bedzie na zywo wygladac i jakie zamierzenie mial architekt.

    Dwie ulice dalej odemnie, stoja kolo siebie dwa domy... piekne domy, piekne w swojej formie i piekne w swojej odmiennosci. Jeden jest utrzymany w klimacie francuskiej Villi, ogrodzenie z kamienia, drugi wrecz przeciwnie, jest prosty z jednospadowym dachem, metalem i drewnem. I pomimo ze sa tak rozne, wygladaja razem fantastycznie, wlasnie ta roznica wygladow az zapiera dech....

    Moim zdaniem jest obojetne czy dom jest dwu, cztero czy w ogole nie spadowy... dom jest ladny jak pasuje do otoczenia, pasuje do dzialki itp I nawet jesli jest udziwniony bo ktos tak lubi a otoczenie tz zagospodarowanie dzialki jest harmonijne czyli nie razi, jest jak dla mnie jak najbardziej okejos.

    A chociaz jest troche urozmaicenia, bo nie oszukujmy sie nasze obecne "wiejskie osiedla" wygladaja identycznie jak te holonderskie... wszystkie domy prawie takie same hihi tylko u nich sa proste i oni zostawiaja ta prostote w detalach, a u nas z dwu-spadowymi dachami, ktore sa tylko w detalach zmienione zeby chociaz troche bylo inaczej niz inny

  2. #662

    Domyślnie

    To sa te dwa domki o ktorych mowilam wyzej...





    A tu sliczna ciekawostka jak mozna sie wkomponowac w otoczenie...

    Stary dom:



    Nowy dom:



    I razem:


  3. #663

    Domyślnie

    a może macie domy z zielonymi dachami ? inetersuje mnie szczególnie kolor (ciemnozielony, zgniła zieleń)
    zastanawiam się jakie okna i elewacja będš grały z takim dachem

  4. #664
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Tutaj masz kolornik: http://www.lipinscy.pl/color_change....age=1&id=55248

    Domek wybrałam przypadkowo, bo akurat do tego kolornik jest dodany

  5. #665

    Domyślnie

    Moi drodzy elewacje jakie przedstawiliście na tym forum sa super . Myslałem nad tym problemem aż mało mi się ,,procesor" nie przegrzał . Tak się zapętliłem , że zrozumiałem - musi się za to wziąść fachowiec . Zleciłem projekt elewacji dla plastyka - architekta . Po obejżeniu budynku i rozmowie staneło na 1000 zl za projekt . Napiszcie co o tym myślicie .

  6. #666

  7. #667

    Domyślnie

    Moi drodzy elewacje jakie przedstawiliście na tym forum sa super . Myslałem nad tym problemem aż mało mi się ,,procesor" nie przegrzał . Tak się zapętliłem , że zrozumiałem - musi się za to wziąść fachowiec . Zleciłem projekt elewacji dla plastyka - architekta . Po obejżeniu budynku i rozmowie staneło na 1000 zl za projekt . Napiszcie co o tym myślicie .

  8. #668

    Domyślnie

    czyżby liczba odpowiedzi -666 - spowodowała diabelskie zniknięcie tego wątku??

  9. #669
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar jea
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.548

    Domyślnie

    Witam wszystkich stałych bywalców jestem nowy i proponowałbym przedstawianie również fotek ogrodzeń frontowach. Interesują mnie zwłaszcza konstrukcje drewniane w połączeniu z słupkami klinkierowymi. Uważam, że bardzo ważne jest właściwe połączenie ogrodzenia i elewacji. Może pani Zuzza miałaby coś w swojej kolekcji? Pozdrowienia

  10. #670
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asiula7771
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Puszcza zielonka
    Kod pocztowy
    62-004
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Cytat Napisał Xena z Xsary
    najgorsza jest dysharmonia
    Otóż to

    Pisząc o "koszmarkach" budowanych na "Wzgórzu Parkowym" zaznaczyłam, jak bardzo nie pasują do tamtejszego krajobrazu z zespołem pałacowym i parkiem. Tak, czy nie?

    Zgadzam się z przedmówcami, że napuszony i wypasiony pseudo dwór pasuje jak pięść do nosa, do sąsiedztwa betonowych bloków.
    I powiem więcej: jest koszmarny jeszcze bardziej

    Słoneczko zgadzam się z Toba w 100 %, że na takich holenderskich osiedlach można by sie udusić.
    Oczywiście czy zamknięte,nowoczesne bryły czy dworki ziemiańskie wśród drzew - to kwestia gustu ale chyba wszyscy zapomnieli skąd się wziął ten polski gust.
    Otóż przede wszystkim z faktu, ze Polaków nie ma na szczęście tak wielu jak Holendrów.
    Polska jest krajem większym od Holandii a ludzi tu 5 razy mniej. Nie dziwota więc, że oni tak się zabudowują bo inaczej by się nie pomieścili.
    Staram się być tolerancyjna i generalnie nowoczesne szklane domy mi nie przeszkadzają, mierzi mnie jednak całkowity brak poczucia estetyki u ludzi, którzy budują takie osiedla własnie w poblizu pałacy czy dworów albo w sąsiedztwie domów o tradycyjnej architekturze z wielospadowymi, pokrytymi dachówką dachami.
    Tak samo paskudnie wygląda taki domek przy osiedlu blokowisk.
    Domy powinny być róznorodne ale nie mogą nawzajem się oszpecać!
    Generalnie w miastach jest duzo nowoczesnej architektury (poza starówkami) i niech sobie tam te nowoczesne osiedla powstaja.
    Jednak do gór, lasów i jeior pasuje tradycyjny domek - taka mamy kulturę taką mamu tradycję i to nie powinno się zmieniać.
    A co do rzekomych "polskich guści" szlag mnie trafia jak widze takie antypolskie wypowiedzi - niejeden Holender czy tym bardziej Amerykanin chciałby mieć taką tradycję i kulturę jak Polska - to co u nas zdecydowanie szwankuje to nie architektura a duma narodowa własnie.
    Na pocieszenie powiem, że choć nie jestem zwolenniczką napuszonych rezydencji - widziałam całą Skandynawię -i te ich nawet najbogatsze domy nawet koło polskich nie leżały - bo po prostu brak im pomysłowości i poczucia estetyki, która my na szczescie mamy - i wyrażam tu zdanie Szwedów i Norwegów a nie swoje bo zaraz bedzie, że znów kogoś obrażam bo najlepiej jest jak sami siebie obrażamy.

    pozdrawiam
    asia
    asiula7771

    żeby być sobą trzeba być kimś

  11. #671
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    mam całkowicie odmienne zdanie co do Skandynawii

    co do pomysłowości to czy miałaś na mysli ilość balkoników, lukarn i trelek? tego faktycznie u nich brak
    nie cierpię oszustów

  12. #672
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asiula7771
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Puszcza zielonka
    Kod pocztowy
    62-004
    Posty
    305

    Domyślnie

    Miałam na myśli brązowo biale domy - wszystkie takie same lub bardzo podobne.
    Ilośc ozdobników nie musi świadczyć o pomysłowości - raczej o złym guście.
    To co widziałam np w Szwecji interesującego najczęsciej pochodziło z Polski np piękne obrusy łowickie.
    asiula7771

    żeby być sobą trzeba być kimś

  13. #673

  14. #674
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    a gdzie są obrusy?
    nie cierpię oszustów

  15. #675

    Domyślnie

    Cytat Napisał sloneczny_slonecznik
    a może macie domy z zielonymi dachami ? inetersuje mnie szczególnie kolor (ciemnozielony, zgniła zieleń)
    zastanawiam się jakie okna i elewacja będš grały z takim dachem
    do takiego dachu będą cudnie wyglądały drewniane okna w złocistym (jasnym) kolorze, elewacja z ciemnobrązowej cegły klienkierowej.

  16. #676

    Domyślnie

    Co do dyskusji o stylach - najbardziej popularne w naszym kraju domki o krzykliwych kolorach elewacji, z obrzydliwymi dachami z lukarnami i wieżyczkami, kolumnami, okropnymi kutymi ogrodzeniami z różyczkami czy w motylki są na pewno dużo straszniejsze niż "koszmarki". Koszmarki tutaj pokazywane są proste i piękne. Można tak zaprojektować dom, żeby pasował do każdego otoczenia i jednocześnie był prosty i elegancki.
    Bardzo chciałam mieć dom z płaskim dachem i betonowo drewnianą elewacją ale niestety nie mam warunków zabudowy które mi na to pozwalają.

  17. #677

    Domyślnie

    A co do rzekomych "polskich guści" szlag mnie trafia jak widze takie antypolskie wypowiedzi - niejeden Holender czy tym bardziej Amerykanin chciałby mieć taką tradycję i kulturę jak Polska - to co u nas zdecydowanie szwankuje to nie architektura a duma narodowa własnie.
    a mnie trafia co pisalam juz wyzej, jak do wszystkiego dorabia sie "ideologie"

    nie jestem tradycjonalista, nie lubie luzyckich obrusow i goralskiej muzyki wolno mi tak samo jak wisi mi jak kilo kitu na agrawce co Holender czy Amerykanin powie o moim guscie.... bo w tym topiku nie chodzi o Lazienki, Wawel, tylko o domki ... zwykle domki, bez wielkiego wzlotu patryjotycznego.

  18. #678
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    problem polega na tym, że chyba każdy słyszy te opinie, które chce usłyszeć... bo ja od Skandynawów nigdy nie usłyszałam , iż ich architektura jest beznadziejna i nudna, za to jeżdząc z nimi po Polsce usłyszałam bardzo zrównoważone " no taaaaak, da się zauważyc dużo różnych domów, to prawda........"
    i niestety podzielam opinię, że "różnorodne" w wydaniu polskim nie oznacza piękne.
    Gdybym miała pokazać w Polsce miejsce ktore mi sie podoba pod względem urbanistycznym to chyba by to była piękna i czysta wieś opolska......jest ona jednak bardzo harmonijna własnie przez to, że jest prosta, w jednym stylu, czysta i zadbana.....
    nie cierpię oszustów

  19. #679

    Domyślnie

    Xena bo tu wlasciwie nie chodzi o plaskie, skosne itp tylko wlasnie o ta harmonie, umiar i to co sie znajduje ogolnie w okolo domu. Ale nie musi byc to identyczne jak na calej ulicy, moze byc calkiem inne. I uwazam ze pieknie zrobiony domek z dwospadowym dachem z peralgoniami w oknach i malwami przed domem moze bardzo ladnie komponowac sie ze stojacym obok prostym domem z jednospadowym dachem.... tylko kazdy z osobna musi miec rece i nogi Bo uwazam ze ludzie powinni miec prawo wyboru swoich marzen, wyobrazen itp

    Na jednej ulicy stoi pare domow...



    nastepny jest taki



    nastepny narozny konczy uliczke stoi w poprzek, nastepny jest identyczny... oba sa polaczone dobudowka w calkiem nowoczesnym stylu



    tak wyglada to z przodu, jeden jest juz wyremontowany



    drugi sie dopiero robi



    po przeciwnej stronie stoi dom wielorodzinny



    a przy koncu calkiem cos innego..



    I chociaz kazdy dom jest inny i utrzymany w swoim stylu, to nic tu nie przeszkadza, nic nie zakloca harmoni.... poprostu czlowiek idzie i przechodzi z jednego ladnego do drugiego, obojetnie w jakim stylu mieszkajacy sobie go wymyslil i obojetnie jaki jemu sie marzyl

  20. #680
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Asiula7771
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Puszcza zielonka
    Kod pocztowy
    62-004
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mohag
    A co do rzekomych "polskich guści" szlag mnie trafia jak widze takie antypolskie wypowiedzi - niejeden Holender czy tym bardziej Amerykanin chciałby mieć taką tradycję i kulturę jak Polska - to co u nas zdecydowanie szwankuje to nie architektura a duma narodowa własnie.
    a mnie trafia co pisalam juz wyzej, jak do wszystkiego dorabia sie "ideologie"

    nie jestem tradycjonalista, nie lubie luzyckich obrusow i goralskiej muzyki wolno mi tak samo jak wisi mi jak kilo kitu na agrawce co Holender czy Amerykanin powie o moim guscie.... bo w tym topiku nie chodzi o Lazienki, Wawel, tylko o domki ... zwykle domki, bez wielkiego wzlotu patryjotycznego.


    Nie dorabiam ideologi tylko wyrażam opinię w sprawie w której mam inna i tez trochę widziałam.
    Na tym forum najważniejsze sa domy i tak jak mówiłam nie to ładne co ładne tylko co się komu podoba a najważniejsze jest umiejętne połączenie stylu domu z otoczeniem i nie potrzeba do tego żadnych wzlotów patriotycznych ale bez takich "wzlotów" po co się w Polsce budować jak można np w Niemczech...
    Nie rozumiem wogóle takiego podejścia - jeżdziłam wiele razy za granicę i w każdej chwili mogłabym tam zamieszkać ale jestem Polką i nie mam powodu się tego wstydzić a jak ktoś ma z tym problem - granice od wielu lat otwarte....

    pozdrawiam
    asia
    asiula7771

    żeby być sobą trzeba być kimś

Strona 34 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony