dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 267
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 5332
  1. #781

    Domyślnie

    witam wszystkich, nasz dom jest na razie dopiero projektem domu, ale plany elewacji sa takie: grafitowy dach, kremowy tynk, drewniana strolarka + okiennice-kolor złoty dąb, cokół z klinkieru chyba ciemny. Wkleje wizualizacje jak juz będzie.Pozdrawiam

  2. #782
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Wwiola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    223

    Domyślnie

    Przyszedł czasna elewację.

    Mój dom teraz wygląda tak :




    Dach miedziany, kominy, rynny, okna, drzwi, brama, nadbitka ciemnobrązowa.

    Elewacja miałaby byc jasna, piaskowa, trochę wpadająca w żółty, cokolik taki jak kominy ciemnobrązowy tynk mozaikowy. Chciałabym "poszaleć" trochę z ramkami dla otworów, tudzież boniami, tudzież innym kolorem wykuszów. Co radzicie ? Czekam na pomysły.

  3. #783
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Wiola, czekam na Twoje decyzje
    Ja mam taką samą kolorystykę i podobnę bryłę.
    Też chcę ozodby na elewacji - ciekawa jestem jak to bedzie wygladało...

    A kiedy planujesz te zmiany?

    Ja - początek listopada....

  4. #784

    Domyślnie

    Ja też chętnie popatrzę, bo mam taki sam dom, to znaczy prawie taki sam.
    Ponieważ nie jest on za duży, a działka spora, chyba się zdecyduję na bardzo jasny kolor elewacji ( złamana biel, krem) żeby go trochę optycznie powiększyć . Także myślałam o piaskowym , ale ponieważ mieszkam w zagłębiu żółtych domów , to jednak nie.
    Rozpatrywałam możliwość ozdób wokół okien, ale wydaje mi się, że to może trochę zmniejszyć okna i dać efekt przeciążenia na jednak małych powierzechniach elewacji. Poza tym na domu "sporo się dzieje", są różne rozmiary okien, różne ich rodzaje, wykusz, lukarny i to moim zdaniem wystarczy.
    Od strony ogrodu dodam wąskie okiennice przy drzwiach tarasowych, pergolę i barierki drewniane na tarasie. Zamierzam też dobudować od strony wykusza murek z kamienia i dużo roślin.
    Do tego sporo drewna jest pod dachem, mamy identyczne wykroje drewna!, tylko u Ciebie jest to pięknie wykończone, jak to zrobiliście?

    Czyli ja się wstrzymam, ale chętnie popatrzę na Twoje pomysły, kto wie, może jednak skorzystam?

    Cokolik początkowo też chciałam ciemny, jak kominy, ale chyba zdecyduję się na jasny w odcieniu elewacji. Widziałam takie rozwiązania z tynku mozaikowego i nie było żadnych zabrudzeń, a wyglądało dość delikatnie.

  5. #785
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Karpatka

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    707
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    122

    Domyślnie

    Nasz dom jest dopiero na etapie adaptacji, ale oczywiście w marzeniach dopieszczam już szczegóły pocieszając się, że dzięki temu później będzie już szybciej
    Jeśli zaś o elewacjach mowa, to ostatnio widziałam dom, którego wykończenie mnie poraziło. Niestety, negatywnie. Żałowałam, że nie mialam aparatu, ale chyba uda się to nadrobić. Wiem, że o gustach się nie dyskutuje, ale zestawienie jaskrawo czerwonego dachu z intensywnym, bieliźnianym odcieniem tynku wbiło mnie w asfalt.

  6. #786

    Domyślnie

    A to jest wizualizacja mojego domku Chaber2 z Archetonu i powiem Wam ,że bardzo mi się to podoba!!!!
    A Wy co o tym myślicie???
    Jeśli sądzisz ,że kobiety to słabsza płeć ,popróbuj przeciągnąć kołdrę na swoją stronę

    http://www.3kwadrat.pl
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=106412
    http://mojefotki.galerie.superfoto.pl/

  7. #787

    Domyślnie

    Bardzo mi się zawsze podobało połšczenie kolorów szary, pomarańcz i biel

    pytanie tylko czy lubisz takie krzykliwe kolory (mam na myœli kolor œcian)


    myœlę, że generalnie jest super!


    i jeszcze jedno, trzeba się zastnowić czy biała brama garażowa będzie praktyczna ?

  8. #788

    Domyślnie

    To jest tylko wizualizacja pewnie nasz dom będzie wyglądał trochę inaczej. faktycznie -białe drzwi garazowe to nie jest zbyt dobry pomysł Ale to połaczenie kolorów mi odpowiada.Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu...........
    Jeśli sądzisz ,że kobiety to słabsza płeć ,popróbuj przeciągnąć kołdrę na swoją stronę

    http://www.3kwadrat.pl
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=106412
    http://mojefotki.galerie.superfoto.pl/

  9. #789

    Domyślnie

    Cytat Napisał sloneczny_slonecznik
    i jeszcze jedno, trzeba się zastnowić czy biała brama garażowa będzie praktyczna ?
    A czy białe okna w połączeniu z drzwiami i bramą garażową brązową będzie ładnie wyglądać???????????

  10. #790

    Domyślnie

    [quote="Aga - Żona Facia"]
    Cytat Napisał sloneczny_slonecznik
    i jeszcze jedno, trzeba się zastnowić czy biała brama garażowa będzie praktyczna ?
    Białe okna w połączeniu z drzwiami i bramą garażową brązową - jak to będzie wyglądać?

  11. #791

    Domyślnie

    Cytat Napisał sloneczny_slonecznik
    i jeszcze jedno, trzeba się zastnowić czy biała brama garażowa będzie praktyczna ?
    Białe okna w połączeniu z drzwiami i bramą garażową brązową - jak to będzie wyglądać???????????

  12. #792

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Cytat Napisał sloneczny_slonecznik
    i jeszcze jedno, trzeba się zastnowić czy biała brama garażowa będzie praktyczna ?
    Białe okna w połączeniu z drzwiami i bramą garażową brązową - jak to będzie wyglądać???????????

    Sorki. ale nigdzie nie napisalam, ze brama ma byc brazowa, a okna biale
    moja uwaga, miala inny cel

  13. #793

    Domyślnie

    Cytat Napisał sloneczny_slonecznik
    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Cytat Napisał sloneczny_slonecznik
    i jeszcze jedno, trzeba się zastnowić czy biała brama garażowa będzie praktyczna ?
    Białe okna w połączeniu z drzwiami i bramą garażową brązową - jak to będzie wyglądać???????????

    Sorki. ale nigdzie nie napisalam, ze brama ma byc brazowa, a okna biale
    moja uwaga, miala inny cel
    Ja poprosiłam tylko o radę

  14. #794
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie



    Aga - lepiej by wygladała biała brama

  15. #795

    Domyślnie

    Aga-Zona Facia dlaczego wstawilas te smutne minki przy wypowiedzi - przeciez ja nie mam jakiegos bojowego nastawienia
    -mial o tym swiadczyc usmiech przy wczesniejszym komentarzu

    a jesli chodzi o rade, to lepiej jest kiedy drzwi, okna i brama maja ten sam kolor

    sama sie nad tym zastanawiam i chyba zdecyduje sie na drozsze okna w kolorze drewna, bo biale drzwi do domu i brama garazowa, przerazaja mnie jesli chodzi o utrzymanie czystosci, a nie chce byc niewolniczka sprzatania

    chociaz widzialam nie raz bramy w innym kolorze niz okna, roznie to wygladalo, kwestia wkomponowania i doboru elementow dekoracyjnych

  16. #796
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    Białe okna w połączeniu z drzwiami i bramą garażową brązową - jak to będzie wyglądać???????????
    Dla mnie okropnie, ale o gustach podobno sie nie dyskutuje.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  17. #797

    Domyślnie

    Kurcze ....daliscie mi do myslenia teraz. Czy to rzeczywiście tak do bani bedzie wygladać? Biale okna, czerwony dach i podmurówka oraz filary i elementy płotu, a ciemnobrązowe rynny, drzwi, brama garazowa oraz podbitka. Elewacje domu planujemy bardzo jasna, cos jakby biel złamana odrobina budyniowej zółci. Mi się wydaje że to by grało , ale jak taka tu nagonka na biale okna i ciemne drzwi....teraz sie zastanawiam

  18. #798
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał sloneczny_slonecznik
    sama sie nad tym zastanawiam i chyba zdecyduje sie na drozsze okna w kolorze drewna, bo biale drzwi do domu i brama garazowa, przerazaja mnie jesli chodzi o utrzymanie czystosci
    Nie jest zle. Ja mam biale okna biale drzwi i dwie biale bramy garazowe. Drogie mam z mielonego asfaltu, wiec sie troche kurzy. Okna i drzwi myje normalnie, ale nie za czesto, czyli bez przesady.

    Mycie bramy garazowej jest bardzo latwe. Gabka robie na nich piane, po czym polewam je woda, ktora splywa i z glowy. Szybciej niz wymycie okna
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  19. #799
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciku
    ale jak taka tu nagonka na biale okna i ciemne drzwi....teraz sie zastanawiam
    Eeee. tam zaraz nagonka. Mi sie nie podoba poprostu, ale to moje subiektywne zdanie.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  20. #800

    Domyślnie

    No właśnie o gustach się nie dyskutuje, ale...
    Mi się podobają białe okna, białe drzwi i biała brama. Chociaż to drugie też zestawienie na niektórych zdjęciach ładnie wygląda, ale ja się boję czy akurat u mnie będzie ładnie wyglądać.

    Odnośnie brudu. Brudzą się okna białe i brązowe również, tak samo.
    Byłam u znajomych i mają okna w kolorze meranti (ładne faktycznie) i wiecie co ... też zakurzone. Brud i kurz jest wszędzie, nie ma zmiłuj.

Strona 40 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony