dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 43 z 267
Pokaż wyniki od 841 do 860 z 5332
  1. #841

    Domyślnie

    TO I JA POWKLEJAM






    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  2. #842
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    No tak - sprawdzając proporcje to przy wysokości 150cm to okno miałoby 280cm szerokości. Czyli trzy części po 93cm.

    Ale ja mam okno o szerokosci 3m i ono wydaje się duuuuzo większe.

    Słoneczko - 120cm wydaje się być mało... ale to też zależy od wysokości pomieszczeń. Jesli masz 250 to może wystarczy, ale jesli więcej to już nieciekawie wygląda.

    Ja mam okna o wysokości 150cm przy wysokosci pomieszczeń 295cm. Zwróc też uwagę na wysokość nadproży...

  3. #843
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Wysokość mam 260, ale z... podłogą
    Właśnie szykuję się do poprawek w projekcie, dlatego pytam o okna

  4. #844
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzuzens
    Znalazłem

    Zauważcie po prawej stronie - okiennica wykonana jest z dwóch skrzydeł połączonych zawiasami, przy otwieraniu okiennica składana jest na pół i zajmuje mniej miejsca na elewacji.

    Pozdrawiam,
    Brzuzens
    swietne okiennice, typowo południowe a u nas nieosiagalne w ludzkich cenach!......
    nie cierpię oszustów

  5. #845
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Zuzza masz więcej zdjęć tego domu ?

    [/img]

    lub innego w podobnym tonie - chodzi mi o takie słoneczne kolory do czekoladowej brązowej dachówki. Bo jakie inne zestawienie pasuje do takiej dachówki:
    Bogen TOPLINE Angoba szlachetna brylant-granat brązowy


    Będę wdzięczna za podpowiedzi.
    Dabell

  6. #846

    Domyślnie

    No to i ja się pochwalę, choć to jeszcze nie efekt finalny, ale już widać co ma być.
    Tak było jeszcze rok temu:

    a tak jest obecnie:


    Jak będzie koniec zmian to podeślę nowe zdjęcia

    pozdrawiam, juras

  7. #847
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    juras
    świetny dom jak ja lubię domy z naczółkowym dachem
    co to jest za kolor elewacji

  8. #848
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Dabell - jeszcze jedno zanalazłam:



    i coś podobnego:



    A inne zestawienia:

    kremowa elewacja ciemne okna:





    biaława elewacja ciemne okna:




    Ja bym zrobiła jak najjaśniejszą elewację do takiej dachówki. (ale ja nie lubię kolorów...)

    Juras - czy to ten sam dom na tych dwóch zdjęciach? Jesli tak to trochę przeróbek widzę.. Całe wejscie zmieniliście? Duzo lepiej po zmianach Te arkady to takie jakieś nieciekawe były... Teraz dom taki bardziej lekki się wydaje.

  9. #849

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Beti_
    juras
    świetny dom jak ja lubię domy z naczółkowym dachem
    co to jest za kolor elewacji
    _Beti_ teraz można powiedzieć, że może nie tyle świetny co na prawdę wygląda nieźle, bo poprzednio to była masakra.
    Jaki kolor nie pamiętam, ale to z kolornika firmy Greinplast.

    juras

  10. #850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zuzza
    Juras - czy to ten sam dom na tych dwóch zdjęciach? Jesli tak to trochę przeróbek widzę.. Całe wejscie zmieniliście? Duzo lepiej po zmianach Te arkady to takie jakieś nieciekawe były... Teraz dom taki bardziej lekki się wydaje.
    Zuzza, wejście w tym roku zostało przerobione, bo wcześniej to ten dom wyglądał jak stodoła i jeszcze jego paskudność podkreślał ten spiczasty daszek ze schodami pod górkę.
    Teraz dom zdecydowanie się obniżył optycznie - wygląda i ładniej, i przyjemniej, i nie przytłacza tak gabarytami.
    Przeróbka kosztowała nas ok. 7000zł, ale warto było wydać na to kasę.
    Wcześniej mówiłem na ten dom "dom pod smutnym misiem" teraz jeszcze nazwy dla niego nie wymyśliłem, bo nie ma potrzeby.

    juras

  11. #851

    Domyślnie

    Juras,
    a możesz powiedzieć czym masz obłożony cokół i narożniki domu? czy to jest naturalny piaskowiec? własnie coś takiego planuję.
    Możesz coś więcej napisac na temat tego " obłożenia"

    Gratuluje ślicznego domku
    pozdrawiam

  12. #852

    Domyślnie

    Cytat Napisał angielka
    Juras,
    a możesz powiedzieć czym masz obłożony cokół i narożniki domu? czy to jest naturalny piaskowiec? własnie coś takiego planuję.
    Możesz coś więcej napisac na temat tego " obłożenia"

    Gratuluje ślicznego domku
    pozdrawiam
    Dziękuję za uznanie, przekażę żonie, bo to głównie jej pomysły to się bardzo ucieszy.
    Jeśli chodzi o okładzinę to jest to naturalny piaskowiec z okolic Szydłowca chyba w woj. mazowieckim, grubość od 2cm do 5cm, klejone na ceresit-11 i fugowane chyba też ceresitem-11 palcem albo zaprawą cementową. Wszystko to impregnowane Sarsilem-H, środkiem na bazie silikonu i benzyny. Ma zabezpieczać ...

    (tutaj muszę wstawić jakąś buźkę, bo mnie synek błaga ).

    ... No to dalej - ma zabezpieczyć przed wchłanianiem wilgoci i zasadzie jak spłukiwałem piasek z elewacji to się woda zachowywała jak na płytkach gresowych - normalnie spływała, że hej.

    Piaskowca można szukać w obszarze: Sandomierz-Kielce-Ostrowiec Św.-Szydłowiec-Końskie-Żarnów. Można zaznaczyć takie punkty na mapie i połączyć je linią, mniej więcej tam jest różnej maści piaskowiec. W Szydłowcu jest raczej jasny i dość twardy, w Ostrowcu gruboziarnisty i łatwy w obróbce a np. w okolicach Żarnowca jest bardzo ciemny i bardzo twardy.

    To tyle, juras

  13. #853
    ELITA FORUM (min. 1000)
    _Beti_

    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    1.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    164

    Domyślnie

    czy komin też jest obkładany piaskowcem ??

  14. #854
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Juras, chyba zapatrzyliście się na prześlicznego Ondraszka



    Zmiany bardzo korzystne

  15. #855

    Domyślnie

    Witaj Zuzza.
    Mam do Ciebie ogromną prośbę.

    Jesteśmy na etapie wyboru koloru elewacji do "Domu w petuniach" Archonu, który według projektu ma taką kolorystykę:

    http://www.archon.pl/index.php?act=3...m3f01a42e14e50

    Czy jesteś w stanie określić, jakie kolory dachówki, elewacji i klinkieru byłyby zbliżone do tych z projektu? Wstępnie wybraliśmy grafitową dachówkę Braasa, klinkier kalahari ton CRH, waniliową elewację /prośba o pomoc w wyborze konkretnego numeru koloru farby/.

    Poza tym: czy Twoim zdaniem grafitowy dach i klinkier kalahari ton to kolory "gryzące się"? Poza tym, czy uważasz, że zastosowanie dębowej stolarki w tym domu przy założeniu wymienonej kolorystyki będzie korzystne? Bardzo proszę o radę.

    Z pozdrowieniami,
    Marta

  16. #856

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Beti_
    czy komin też jest obkładany piaskowcem ??
    Niestety nie, ale to też jest przewidziane do przeróbki. Kiedy budowane były kominy niestety nie myśleliśmy, że będą dodatki z piaskowca, ale na 100% bedzie to niedługo zmienione.

    juras

  17. #857

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Juras, chyba zapatrzyliście się na prześlicznego Ondraszka

    Zmiany bardzo korzystne
    Sloneczko, akurat ten domek widzę po raz pierwszy, ale nasz dom to też Atrium - GL101. Oryginał jeszcze inny - zupełnie inne domy, ale bazą stał się GL101.





    juras

  18. #858

    Domyślnie

    Juras, Dziękuję za odzew

    A mógłbys jeszcze zdradzic ile płaciłes za ten piaskowiec? to sie kupuje na metry, tony czy jeszcze inne miary?

    pozdrawiam

  19. #859
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Zuzza
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.273
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marta S.
    Witaj Zuzza.
    Mam do Ciebie ogromną prośbę.

    Jesteśmy na etapie wyboru koloru elewacji do "Domu w petuniach"
    Marta, cóż mogę pomóc....

    To będzie bardzo subiektywne:

    Nie podoba mi się taki cieniowany klinkier - jakoś sztucznie wygląda.... W ogóle nie lubię klinkieru. rozumiem, ze zamierzacie nim obłozyć tylko kawałki ścian tak jak w projekcie?
    Na tych obrazkach wyglada jakby była zielona elewacja - ale to byłoby już raczej diabelskie połączenie.

    Do tego klikieru zrobiłabym jak najciemniejsze okna brązowo-czarne. dokładnie tak jak na tych obrazkach. Do czerwonego, cieniowanego klinkieru jasny dąb rczej będzie wygladał kipeskooo.

    Jesli do tego zrobi się Wam jeszcze wanilioożółtawa elewacja to efekt może byc piorunujący.

    Jestem za prostotą: okna i drzwi dobrać do klinkieru, elewację jak najmniej kolorową (najlepiej białą, albo przynajmniej złamana biel).

    i tyle... Ale zrób tak jak się Tobie podoba

  20. #860

    Domyślnie

    Cytat Napisał angielka
    Juras, Dziękuję za odzew

    A mógłbys jeszcze zdradzic ile płaciłes za ten piaskowiec? to sie kupuje na metry, tony czy jeszcze inne miary?

    pozdrawiam
    Płaciłem 25zł za m2 cieńszego i 20PLN/m2 grubszego na ogród. Generalnie sprzedaje się na tony, m3 i m2. 1m3 i 10m2 wychodzi mniej więcej to samo, jeśli chodzi o wagę to nie wiem.
    Ja kupowałem palety 10m2, ale trochę kosztował mnie transport, bo jakieś 280km*3zł. W sumie za 6 palet grubego i 2 cienkiego (+ 1 paleta gratis) + transport zapłaciłem jakieś 2700zł, ale potrzebowałem i na elewację, i na ogród. Jeszcze mi zostało 3,5 palety na grilla i altane grillową.

    juras

Strona 43 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony