dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 70 z 267
Pokaż wyniki od 1.381 do 1.400 z 5332
  1. #1381

    Domyślnie

    Cytat Napisał queene
    Basiaw - ciekawy kolor też mi sie taki podoba ale najbardziej podobają mi sie parapety

    Dzięki

    Parapety też mi się podobają Zrezygnowaliśmy ze wszelkich ramek i innych zdobników elewacji, parapety mają to zrekompensować
    Przyklejane były w poniedziałek i jak pojechaliśmy na budowę, to myślałam, że ślubnego szlag trafi - gość kładł je na oko! Żadnego znaczenia odległosci, fuga od 1 do 3 mm. na szczęście wszystko były świeże, więc zdejmował płytki i układał na nowo. Nie po to kupuje się droższe parapety, żeby potem każdorazowo patrząc na nie wkurzać się przez koślawe fugi.
    Oby jak najszybciej ci wszyscy 'fachowcy' sobie poszli. Od poniedziałku mąż sam rusza z docieplaniem poddasza, na pewno zrobi to lepiej i dokładniej niż ci majstrowie.

    Chciałam wkleić obrazki a nieaktywne linki mi wyszły...

    pozdrawiam
    Basia

  2. #1382

    Domyślnie

    Basiaw, naprawdę fajne te Twoje parapety. Też marzył mi się klinkier, ale nieszkliwiony, czerwony, żeby pasował do dachu. Niestety szara rzeczywistość (=ograniczenia finansowe + rady, że nie nadają się na mur 2-warstwowy) zrobiły swoje i mamy aluminiowe

    Czy ktoś doradzi mi w sprawie cokołu, pleaseeee??? Fotki parę postów wcześniej.

  3. #1383
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basiaw
    Założyłam sobie album w onecie, ale i tak nie wychodzi mi to zamieszczenie zdjęć.
    Nie wychodzi, bo masz na końcu adresu html zamiast jpg. Nie mam pojęcia dlaczego Onet tak robi. Może gdzie indziej założysz album?

    Np. tu: http://tiny.pl/57b4, albo tu: http://www.flickr.com/

  4. #1384

    Domyślnie

    ładny kolor elewacji :O)

  5. #1385

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuMa
    Basiaw, naprawdę fajne te Twoje parapety. Też marzył mi się klinkier, ale nieszkliwiony, czerwony, żeby pasował do dachu. Niestety szara rzeczywistość (=ograniczenia finansowe + rady, że nie nadają się na mur 2-warstwowy) zrobiły swoje i mamy aluminiowe
    .

    Dzięki
    My zdecydowaliśmy się na taki kolor patrząc bardziej na kolor rynien i planowanego cokołu. Dachówka ma inny kolor, ale też ceramiczna, więc w sumie razem to jakoś gra - tak mi się wydaje

    Jeszcze tyle do zrobienia, ale przeprowadzka coraz bliżej

    pozdrawiam
    Basia

  6. #1386

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabietka
    ładny kolor elewacji :O)

    Jeśli to do mnie to dzięki


    pozdrawiam
    Basia

  7. #1387

    Domyślnie

    Szary gont bitumiczny - jak macie coś podobnego w swoich zbiorach, w swoim sąsiedztwie albo u siebie na dachu - proszę o wklejenie zdjęć.

    http://www.certainteed.com/NR/rdonly...eGreenHous.jpg








  8. #1388

    Domyślnie

    Cytat Napisał Basiaw
    Cytat Napisał kabietka
    ładny kolor elewacji :O)

    Jeśli to do mnie to dzięki


    pozdrawiam
    Basia



  9. #1389

    Domyślnie

    A jam mam pytanko do osob, ktore zrobily juz elewacje-kiedy powinno sie ja wykonac?Ja w tym roku (kwiecien-maj) postawilam dom, w lipcu zrobilam tynki gipsowe, a teraz nie wiem kiedy robic elewacje czy jeszcze w tym roku czy juz na wiosne, aby dom sobie przez zime pooddychal??Dodam ze dom jest z betonu komorkowego. Prosze pomozcie bo jedni mowia, ze w zyciu w tym roku, bo bedzie zbyt uszczelniony a drudzy mowia tylko w tym roku, bo sa tynki wykonane i BK ma to do siebie, ze nie lubi byc bez tzw bialej kolderki(styropian).Co robic !!!!Prosze o pomoc!!!!
    Ewelina

  10. #1390

    Domyślnie

    Ewcik ,jak masz czas, kasę i moce przerobowe to rób chocby tylko przyklej styro lub wełnę, połóż siatkę i zagruntuj gruntem i tak zostaw przez zimę; w miedzy czasie tez wykonaj odprowadzenie deszczówki aby fundament nie podmakał przez ściakająca wode z rynien- znowy kopanie wokól domu- ohyda.Doprowadź do domu wszystkie meia na 100%- tez kopanie wokól. Odpadnie ci kopara na wiosnę. zrobisz teraz to do póxnej jesieni bedzie wszystko suchawe a do wiosna ruszysz z innymi robotami.
    Dla chcącego nic trudnego!

  11. #1391

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad zrobieniem cokołu z tynku mozaikowego.
    Czy macie może jakieś zdjęcia swoich domów z takim cokołem?
    Chętnie popatrzę jak to wygląda ( niestety więkoszość cokołów wykonana jest z klinkieru)
    Ubezpieczenia

  12. #1392
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kirkris
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1.234
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betsi2006
    Zastanawiam się nad zrobieniem cokołu z tynku mozaikowego.
    Czy macie może jakieś zdjęcia swoich domów z takim cokołem?
    Chętnie popatrzę jak to wygląda ( niestety więkoszość cokołów wykonana jest z klinkieru)
    popatrz na moje fotki w galerii
    tynk mozaikowy ciemnobrązowy Atlasa

  13. #1393

    Domyślnie

    kirkris

    Dzieki. Obejżałam wszystkie zdjęcia Twojego domu.
    Wydaje się ze ten ciemny brąż pasuje i nie powoduje że dom wydaje się ciężki.
    Ja mam również dach ciemno brązowy i planuję jasno beżową elewację, zastanawiałam się co na cokół.

    Powiedz mi proszę jaka masz podbitkę do tego ciemnego dachu i okien?
    ( ze zdjęć wynika że chyba też jakś ciemno brązowa)
    Ubezpieczenia

  14. #1394

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5
    Ewcik ,jak masz czas, kasę i moce przerobowe to rób chocby tylko przyklej styro lub wełnę, połóż siatkę i zagruntuj gruntem i tak zostaw przez zimę; w miedzy czasie tez wykonaj odprowadzenie deszczówki aby fundament nie podmakał przez ściakająca wode z rynien- znowy kopanie wokól domu- ohyda.Doprowadź do domu wszystkie meia na 100%- tez kopanie wokól. Odpadnie ci kopara na wiosnę. zrobisz teraz to do póxnej jesieni bedzie wszystko suchawe a do wiosna ruszysz z innymi robotami.
    Dzieki serdeczne.Zdecydowalismy ze robimy ta elewacje w tym roku i ciagniemy na maxa ile sie da do zimy. Mam nadzieje ze plytki w lazience mi nie poodpadaja hehhee
    pozdrawiam,
    Ewelina

  15. #1395

    Domyślnie

    ewcik

    Myślę, że z tymi płykami to tak źle nie będzie. Ciągnijcie na maxa.
    Przyszykuj się tylko na to ze ten pierwszy sezon grzewczy będzie bardziej kosztowny, bo trzeba dużo grzać i dużo wietrzyć ( żeby pozbyć się wilgoci), dogrzewaj dużo kominkiem aby zaoszczędzić na podstawowym ogrzewaniu.
    Znam kilka osób, które też zbudowały dom w jeden sezon budowlany i zamieszkały w nim.
    Zresztą też miałam takie plany, ale niestety nie wyszło przez nieuczciwą firmę budowlaną.
    Ubezpieczenia

  16. #1396
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kirkris
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    1.234
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał Betsi2006
    kirkris
    Powiedz mi proszę jaka masz podbitkę do tego ciemnego dachu i okien?
    ( ze zdjęć wynika że chyba też jakś ciemno brązowa)
    aha, ciemny brąz PCV

  17. #1397
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar rogbog
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    ...od 15.07.2008 z naszego domku:)
    Posty
    4.077
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    355

    Domyślnie

    Podoba mi się tynk Kreisel-akrytynk A 122.Jeżeli ktoś ma taki tynk-proszę o zdjęcia.Dachówka Bogen granat brązowy.
    Pozdrawiam Bogusia

  18. #1398
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar KamilaWr
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    231
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    A to strona do systemu "Pokoloruj swój świat", który umożliwia projektowanie kolorystyki elewacji i wnętrz obiektów budowlanych. Wystarczy tylko załadowac zdjęcie swojego domku
    www.bolix.pl

  19. #1399
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Zopafisa

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    269

    Domyślnie Elewacja w paseczki

    Elewacja w paseczki








  20. #1400

    Domyślnie

    Witam wszystkich tu obecnych
    Jak widac jestem tu po raz pierwszy bo dopiero zaczynam ... w zwiazku z czym mam pewne pytanko do Was jako tych obeznanych w temacie moze pytanko az nadto szerokie ale poprostu szukam wszelkich mozliwych pomyslow (a juz rarytasem bylyby zdjecia wszelkie):
    elewacja na 100% (no dobra na 1000% ) to BIAŁY KLINKIER na "calości"
    reszta kolorystyki, ze tak powiem stoi otworem poki co-bo dopiero decyzje przed nami...domek ponad 200m/2 z uzytkowym poddaszem, niepodpiwniczony...
    baaardzo wstepna koncepcja to ciemna dachowka, okna drewniane napewno tez cos ciemniejszego i ciemna fuga do tego klinkieru (czarna) ale to tylko takie zalozenie. Jestem otwarta na wszelkie sugestie i pomysly, a najbardziej oczywiscie zalezy mi na fotkach-jakichkolwiek (moja wyobraznia budowlana pozostawia wiele do zyczenia ) z gorry dziekuje za pomoc...

Strona 70 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony