dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 267
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 5332
  1. #1481

  2. #1482
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Pawlaczynski, nie pogniewasz się, że wklejam Jesiona? To Twój domek?



    Jak dla mnie, tylko kamień naturalny, ale za mało o tym wiem.

    Jaki najlepiej kupić? Jakiej grubości kamienie i czy mają być szlifowane z jednej strony na płasko? Na czym najlepiej je osadzać?

    Mam niedaleko siebie dobrą firmę i tam moglibyśmy wybrać się po kamień, jak przyjdzie pora: http://www.firmafilar.pl/

  3. #1483

    Domyślnie

    Nie ma problemu a nawet dzięki, bo nigdy nie chciało mi się wrzucać zdjęć gdzieś do netu, żeby potem tutaj zlinkować
    Wydaje mi się, że dużo zależy od ekipy układającej kamień. Mój to jakiś gatunek marmuru, ale wygląda prawie jak piaskowiec. Tyle, że dużo twardszy. Z obu stron wygląda tak samo to znaczy nie jest szlifowany - zresztą tak chyba powinno być bo porowatość zwiększa skuteczność klejenia. Moja ekipa sama wybierała bądź kruszyła kamień na wielkości, których potrzebowali.
    Grubość mojego kamienia to około 3cm, układany był na warstwie kleju->siatki->styropianu.
    Zobaczymy kiedy będzie elewacja skończona bo fachowcy od kamienia przyjmują zapisy na maj a moja poprzednia ekipa się wzięła i częściowo wyemigrowała.
    Aha, ten sam kamień mam na kominie od kominka, wewnątrz domu

    P.R.

  4. #1484

    Domyślnie

    Wreszcie mogę zamieścić zdjęcie naszej Miłej chwili ze świeżo wykonaną elewacją :O)



    Pozdrawiam

  5. #1485

  6. #1486

    Domyślnie

    A ja poszukuję fotek boni? boniów? (jak się to pisze....) Chodzi mi o takie do zrobienia w narożnikach domu. Albo coś co będzie imitowało cegły w naroznikach... Oczywiście ma to byc jedno lub drugie ze styropianu. Dach mam ceglastoczerwony, kominy klinkierowe (tradycyjna kolorystyka), elewacja ma byc kremowa lub jasnobeżowa a cokół w kolorze kominów. budynek jest bardzo prosty, więc te bonie (bonia?) urozmaiciłyby trochę jego wygląd.

  7. #1487

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzuzens
    Dziś i ja mogę się "troszkę pochwalić" swoją elewacją, udało mi się rano zrobić kilka fotek. Doradźcie mi przy okazji dwie rzeczy:
    - parapety zewnętrzne, napewno ciemny brąz (jak obróbki blacharskie) - ale blacha czy płytki? Napewno muszę czymś je wykończyć, bo cegła na elewacji jest dość mocno nasiąkliwa i bez parapetów może długo nie wytrzymać
    - podbitka - raczej ciemna (jak okna) czy jasna (zbliżona do dachówki)

    Zdjęcia:





    Pozdrawiam
    Brzuzens
    A co to za domek ??? Bo wygląda prawie jak mój -chodzi mi o projekt. Ja mam Z45 -a Wy?


  8. #1488

  9. #1489

    Domyślnie

    jasna elewacja i ciemne "dodatki" (dachowka roben kasztanowy, tynk akryl dufa numer 100 prop. 1:20, cokol plytka CRH etna),




  10. #1490

    Domyślnie

    Jacekp71 śliczny domek! Elewacja bardzo mi sie podoba!

  11. #1491

    Domyślnie

    dzieki remle !

    powiedz mi, jaka cegle masz w ogrodzeniu ?
    moj sasiad ma kolor elewacji taki jak twoj i szuka inspiracji

  12. #1492

    Domyślnie

    Jacekp71 piękny domek
    Domil2

  13. #1493

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    dzieki remle !

    powiedz mi, jaka cegle masz w ogrodzeniu ?
    moj sasiad ma kolor elewacji taki jak twoj i szuka inspiracji

    Ogrodzenie jest z .... ETNY z CRH a więc to chyba znasz jeszcze będą przęsła kute

  14. #1494

  15. #1495

    Domyślnie

    Cytat Napisał remle
    Cytat Napisał jacekp71
    dzieki remle !

    powiedz mi, jaka cegle masz w ogrodzeniu ?
    moj sasiad ma kolor elewacji taki jak twoj i szuka inspiracji

    Ogrodzenie jest z .... ETNY z CRH a więc to chyba znasz jeszcze będą przęsła kute
    hehehehe ....
    tak myslalem , ale podejrzewalem jeszcze ze to kosmo od wienerbergera ....

  16. #1496

    Domyślnie

    Grazka3 PRZEŚLICZNY TEN tWÓJ DOMEK!!!!!!!!!!

  17. #1497

    Domyślnie

    Cytat Napisał marzycielka74
    Grazka3 PRZEŚLICZNY TEN tWÓJ DOMEK!!!!!!!!!!
    Dzięki za miłe słowa.
    Pozdrawiam Grazka3

  18. #1498
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Honia74
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    201
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Grazka3
    Domek jak z bajki . ŚLICZNY !!!

  19. #1499

    Domyślnie

    Grazka3 pliz pokaż nam więcej zdjęć tego domku ,bardzo mi sie podoba kolor elewacji ,też chcę mieć takie wejście -jest piękne !

  20. #1500

    Domyślnie kolumny z drzewa

    Kochani, czy ktoś ma lub spotkał gdzieś w necie zdjęcia domu z kolumnami zrobionymi z drzewa, nie chodzi mi o kolumny obłożone drewnem, tylko takie ze ściętego drzewa. Nie bardzo umię to sobie wyobrazić, jaka kolorystyka by do tego pasowała?

Strona 75 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony