dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 89 z 267
Pokaż wyniki od 1.761 do 1.780 z 5332
  1. #1761

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kristofuros
    [
    Właśnie o to chodzi żeby elewacja była spokojna, a nie krzykliwa.
    Dom nie ma krzyczeć : "Patrzcie na mnie bo jestem inny"
    miedzy "spokojna" elewacja a "mdla i nijaka" jest bardzo cienka granica, ktora chyba wlasnie przekroczyles.
    architekt stworzyl mdly, budyniowaty widoczek bez charakteru i polotu; zwykla sztampe... / z ciekawosci zapytam: czy we wnetrzach zas zaproponowal bezowe kafle na podlodze, glazure w lazience po sam sufit /beze, brazy/, kuchnie w kolorze kupy /calvados albo buk.../ i skorzany wypoczynek z elementami drewna?/.
    masz fajny projekt, ladna dzialke - nie zmarnuj tego! nie rob zadnych brzoskwin, bezy czy innych "rozowych majtek" jak to juz ktos napisal.

  2. #1762
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Makary
    Cytat Napisał Kristofuros
    [
    Właśnie o to chodzi żeby elewacja była spokojna, a nie krzykliwa.
    Dom nie ma krzyczeć : "Patrzcie na mnie bo jestem inny"
    miedzy "spokojna" elewacja a "mdla i nijaka" jest bardzo cienka granica, ktora chyba wlasnie przekroczyles.
    architekt stworzyl mdly, budyniowaty widoczek bez charakteru i polotu; zwykla sztampe... / z ciekawosci zapytam: czy we wnetrzach zas zaproponowal bezowe kafle na podlodze, glazure w lazience po sam sufit /beze, brazy/, kuchnie w kolorze kupy /calvados albo buk.../ i skorzany wypoczynek z elementami drewna?/.
    masz fajny projekt, ladna dzialke - nie zmarnuj tego! nie rob zadnych brzoskwin, bezy czy innych "rozowych majtek" jak to juz ktos napisal.
    Takiś mądry ??
    To może napisz jakie kolory zastosować, a nie pisz których nie stosować.
    Może taki bezpłciowy kolor jak biały zastosować co ?

  3. #1763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Wiesz co Kristofuros, jak jesteś taki drażliwy to nie pokazuj tu wizualizacji, zwłaszcza, że jak piszesz to wszystko jeszcze kolorystycznie się zmieni. Pokaż jak już będzie gotowe, wtedy pewnie będzie dużo lepiej wszystko wyglądało. A poza tym jak już ztrudniłeś tego architekta to pytaj się jego a nie forum. Ona ma w głowie całą koncepcję my widzimy tylko mały wycinek projektu.Moim zdaniem potwierdzanie swoich wyborów na forum jest w Twoim wypadku kompletnie bezcelowe.
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  4. #1764
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma
    Wiesz co Kristofuros, jak jesteś taki drażliwy to nie pokazuj tu wizualizacji, zwłaszcza, że jak piszesz to wszystko jeszcze kolorystycznie się zmieni. Pokaż jak już będzie gotowe, wtedy pewnie będzie dużo lepiej wszystko wyglądało. A poza tym jak już ztrudniłeś tego architekta to pytaj się jego a nie forum. Ona ma w głowie całą koncepcję my widzimy tylko mały wycinek projektu.Moim zdaniem potwierdzanie swoich wyborów na forum jest w Twoim wypadku kompletnie bezcelowe.
    Spoko, już spuszczam powietrze

  5. #1765

    Domyślnie

    Ja wywaliłaby bonie z narożników, optycznie zmniejszają bryłę i do niczego nie pasują, to tylko moje zdanie . Sama mam budyniowy kolor do czarnej dachówki nawet podobny do tego co na wizualizacji, ale dla mnie wszystko co nie jest żółte to jest ładne

  6. #1766
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mokka
    Ja wywaliłaby bonie z narożników, optycznie zmniejszają bryłę i do niczego nie pasują, to tylko moje zdanie .
    Architekt twierdzi, że jak nie będą wykończone narożniki innym odcieniem to nie będzie zamknięta kompozycja i będzie wyglądała jak niedokończona (a nam się wydają łyse te narożniki bez tego ciemniejszego odcienia - wdzieliśmy taką wersję). I nam tak pasuje z wykończeniem narożników

    Cytat Napisał mokka
    Sama mam budyniowy kolor do czarnej dachówki nawet podobny do tego co na wizualizacji, ale dla mnie wszystko co nie jest żółte to jest ładne
    Dla mnie też

  7. #1767

    Domyślnie

    Biały bezpłciowy?? Hmmm....
    Biała elewacja ( może być złamana biel ) IMHO jest tu strzałem w 10. Wszystko inne może być tak jak na wizualizacji, ale gdy zamiast tego różowawego dasz biel, elewacja będzie się szlachetnie prezentować i nabierze oddechu. To tylko moje zdanie.
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  8. #1768

    Domyślnie

    Basia nie tylko Twoje, białe elewacje wg mnie również są piękne i z klasą.
    "And no one sings me lullabies
    And no one makes me close my eyes
    So I throw the windows wide
    And call to you across the skies..."

  9. #1769

    Domyślnie

    Takiś mądry ??
    To może napisz jakie kolory zastosować, a nie pisz których nie stosować.
    Może taki bezpłciowy kolor jak biały zastosować co ?
    zapytalse kilka postow wyzej o opinie, wiec wyrazilam swoja. jesli oczekujesz samych peanow, to prosze nie pisz o "opiniach", lecz ze prosisz o pochwaly wtedy obiecuje - nie odezwe sie .
    zas raz jeszcze wracjac do elewacji i jej koloru - widzisz, to nie tylko tak, ze co komu w duszy gra, to rzuca na elewacje. jej kolor POWINIEN wspolgrac z projektem i "koncepcja" domu. wybacz, ale mimo najszczerszych checi i slabosci do skandynawskiej kolorystyki, ja NIE MOGE zrobic innej elewacji, gdyz kazdy kolor pasuje tu jak piesc do nosa /a poza tym dla mnie bialy dom to jest TO/.
    nie wiem,jaka masz dachowke - jesli antracyt, to biel i u ciebie jest idealna ... jest zreszta w tym watku kilka zdjec przepieknej, eleganckiej bialej elewacji i antracytowego dachu.
    bialy pasuje zawsze, jest spokojny i "bezpieczny", do twojego projektu pasuja wszelkie zielenie, oliwki, popielate z odcieniem blekitu; jesli zolcie, to zimne, bardzo jasne /ale bez kanarkowych i cytrynowych/, pasuja tez odcienie czerwieni /masz duza bryle, wiec dom nie bedzie "przysadzisty" i elewacje mozesz pieknie podkreslic boniami w kolorze ecru, zlamanej bieli (ale nigdy nie czystej!), kremu. pobaw sie kolorem, znajdz strony z kolornikami i sam poprobuj. jesli upierasz sie przy "brzoskwini" - ok, ale zimny odcien, do tego kontrastowe bonie.

  10. #1770
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Makary
    nie wiem,jaka masz dachowke - jesli antracyt, to biel i u ciebie jest idealna ... jest zreszta w tym watku kilka zdjec przepieknej, eleganckiej bialej elewacji i antracytowego dachu.
    bialy pasuje zawsze, jest spokojny i "bezpieczny"
    Dachówkę będę miał czarną angobę szlachetną Jacobi J12.

    Co do koloru białego to ja uważam, że wybierając biały kolor idzie się na łatwiznę, bo nie ma się pomysłu na elewację, ale oczywiście to jest moje zdanie.

  11. #1771
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Hej, Kris, czy na widok tych domków też robi Ci się mdło?




  12. #1772
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sloneczko
    Hej, Kris, czy na widok tych domków też robi Ci się mdło?
    Czy ja pisałem, że kolor biały jest mdły ??
    O "mdłym" pisał min. Makary .
    Biały kolor elewacji, bez akcentów stylistycznych jest bezpłciowy - tak się wyraziłem i to miałem na myśli.

    A poza tym te domki nie są w moim typie i zupełnie nie pasowały by do naszej okolicy.
    Także nawet nie próbuję tutaj wyrażać swojej opinii na ich temat.

  13. #1773

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kristofuros
    Biały kolor elewacji, bez akcentów stylistycznych jest bezpłciowy
    ufff.... co to sa "akcenty stylistyczne"?
    jesli juz zas na temat "stylu" mowimy to tu wlasnie kolor ma znaczenie - sa bryly, do ktorych nie pasuje intensywna barwa, sa takie, w ktorych bedzie razic biel...

  14. #1774
    elutek
    Guest
    elutek

    Domyślnie

    to był kiedyś mój faworyt - Mikołaj


  15. #1775

  16. #1776

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kristofuros
    Dachówkę będę miał czarną angobę szlachetną Jacobi J12.

    Co do koloru białego to ja uważam, że wybierając biały kolor idzie się na łatwiznę, bo nie ma się pomysłu na elewację, ale oczywiście to jest moje zdanie.
    moj drogi latwizna jest wlasnie "bezpieczny" bez, kawa z mlekiem, wenge, bezowo-brazowa lazienka, etc. brak pomyslu + brak odwagi
    jesli chcesz miec dom spokojny i dyskretny, ktory "nie krzyczy", to moze:
    a) do polyskujacej czerni pieknie pasuje kolor golebi, subtelny i wystarczajaco jasny, by dom nie przypominal zakladu pogrzebowego. do tego od frontu rosliny w intesywnej zieleni /bez zolto-seledynowo-zielonych iglakow/ z bialymi kwiatami /m.in. jukki, jasminowce - ale tu radze sie zwrocic do znawcow z dzialu ogrodu/, sciezki, podjazd, itp. albo szara kostka /granitowa, betonowa/, albo drobny bialy zwirek
    b) jasna oliwka zlamana szaroscia /czyli po prostu kolor lekko "przytlumiony"
    c) krem + biale bonie
    w b) i c) w malej architekturze pasuje wszystko - i czerwona kostka betonowa, i szary granit, i bialy zwirek... mozesz poszalec z roslinami i np. na tle kremowej lub pieknej zielonej sciany zaprezentowac czerwone rododendrony, kolorowe wrzosy... slicznie wyglada kremowa sciana i morze lawendy...
    no ale mozesz tez, rzecz jasna, poprzestac na brzoskwiniowej scianie, czerwonej kostce, takim tez murku, lososiowych nasadzeniach... w koncu de gustibus... i nie to ladne co ladne,ale co sie komu podoba.

    wiesz,z ta biela w pewnych projektach jest tak, jak z kolorem czerwonym w przypadku samochodow... wyobrazasz sobie ferrari w np. bezu albo groszkowe? i czy powiesz,ze kolor czerwony jest tu "latwizna"?

  17. #1777

    Domyślnie

    Hej

    czyja to elewacja??

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...d748bb5a0.html

    jak umiecie to wklejcie zdjęcie, please

    Dorcha

  18. #1778
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie


  19. #1779

    Domyślnie

    Cytat Napisał majcia
    Edit-blondi obiecana fotka blachy na balkonie


    majcia jesteś wielka. Widze teraz, że masz na tym pape i wylewke o ile sie nie mylę. U mnie niestety przegapiliśmy to przed wylewka i musze wrzucić pod płytki, ale mysle , że tak też będzie dobrze.

  20. #1780

    Domyślnie

    majcia jesteś wielka. Widze teraz, że masz na tym pape i wylewke o ile sie nie mylę. U mnie niestety przegapiliśmy to przed wylewka i musze wrzucić pod płytki, ale mysle , że tak też będzie dobrze.
    [/quote]

    Eee tam wielka, malutka jestem tylko 162 cm wzrostu Zgadza sie jest papa i wylewka a twoja wersja tez jest ok. Wazne zeby wogole byla jakas izolacja Pozdrawiam
    Nasze pomyłki są konieczne i pożyteczne... Sprawiają przecież wielką radość innym...

Strona 89 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony