dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 90 z 267
Pokaż wyniki od 1.781 do 1.800 z 5332
  1. #1781

    Domyślnie

    Cytat Napisał ms.
    Irma, tak przy okazji - podejrzałam w dzienniku budowy, że poważnie myślisz o takiej elewacji jaka jest w awatarze.

    TAK TRZYMAJ!
    Bardzo mi się podoba.
    Mnie również kolor elewacji bardzo się podoba i nie wiem gdzie nie którzy widzą różowy kolor domek zupełnie inny niż te które się najczęściej widzi czyli żółte i nie dawaj szarego bo będzie wyglądał jak smutny.

  2. #1782
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał ms.
    Irma, tak przy okazji - podejrzałam w dzienniku budowy, że poważnie myślisz o takiej elewacji jaka jest w awatarze.

    TAK TRZYMAJ!
    Bardzo mi się podoba.
    Mnie również kolor elewacji bardzo się podoba i nie wiem gdzie nie którzy widzą różowy kolor domek zupełnie inny niż te które się najczęściej widzi czyli żółte i nie dawaj szarego bo będzie wyglądał jak smutny.
    z tym różowym to nie było o moim
    a to o szarym to było do mnie czy do Kristofurosa?
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  3. #1783

    Domyślnie

    do krisa trochę namieszałam

  4. #1784
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    do krisa trochę namieszałam
    No to dzięki Damro za opinie, innym także dzięki za opinie, za te konstruktywne i za te mniej.
    Ja też nie wiem, gdzie co niektórzy widzieli róż, raczej bym powiedział brzoskwiniowy lub łososiowy.
    W każdym razie wizualizacja jeszcze trochę się zmieni kolorystycznie, ale w niewielkim stopniu, niektóre fragmenty będą bardziej kontrastowe np. stolarka i klinkier. Jak będzie gotowa to pozwolę znowu ją poddać Waszej ocenie

  5. #1785
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    A może mi ktoś pomoże?

    Chciałabym jakoś urozmaicić elewację i nie bardzo mam pomysł


  6. #1786

    Domyślnie

    Może poprostu wstawić okna?

  7. #1787
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    Może poprostu wstawić okna?


    Bardzo śmieszne.
    Okna są.
    Zapodaj coś konstruktywnego

  8. #1788
    Gosc_gość
    Guest
    Gosc_gość

    Domyślnie

    Efilo, a dachówka będzie taka jak na wizualizacji ??

  9. #1789
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Domino łupek.

    Wizualizacje robiłam sama stąd niedociągnięcia. Zresztą program na wiele nie pozwalał. A skąd się wzięła lustrzna brama garażowa to juz zupełnie nie wiem

  10. #1790
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pit79

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    904
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    przeleciałem kilka dni temu wątek , cos było ale mozę ktoś jeszcze ma elewację drewniana , dach grafit ,podmórówka kamień polny , lub inny kamień?

  11. #1791
    ELITA FORUM (min. 1000)
    aka-jonek

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1.039
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    252

    Domyślnie

    efilo te okna będą białe ? A może zrób szare/ popielate, tak jak ktoś z Forum już ma. Wtedy przełamiesz wrażenie chłodu bijące od ścian... Oczywiście wszystko to rzecz gustu.
    aka

  12. #1792

    Domyślnie

    Wprawdzie nadal nie widzę okien u efilo ale spróbuję napisać coś konstruktywnego
    Napewno coś nie tak jest z onami - może wprowadz jakieś podziały na szybach ( biorąc pod uwagę całość to najlepiej poziome ). Ramy napewno nie powinny być białe. Dziwnie też wyglądają te bardzo głębokie wnęki w oknach - czy w rzeczywistości też to będzie tak wyglądało? To chyba co najmniej 20 cm styropian. Te głębokie wnęki jak dla mnie sprawiają wrażenie bunkra
    Napewno brakuje cokołu wokół domu, to sprawia, że elewacja jest jakby niedokończona. Może grafitowy klinkier? Widzałam gdzię taki szaro - niebieskawy szukając cegły do obmurowania naszych kominów ale nie pamiętam już jaki to był producent.Tym samym materiałem obłożyłabym filary przy tarasie.
    Barierka na górnym tarasie też wygląda na niedokończoną. Do tego domku pasowałaby moim zdaniem balustrada ze stali nierdzewnej łączona ze szkłem.
    Kolor elewacji złamałabym lekko szarością ( bo chyba jest biały, prawda? )
    To wszystko co przychodzi mj do głowy

  13. #1793

    Domyślnie

    W jakim programie robiłaś ten rysunek?

  14. #1794
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    efilo a mi się podoba tak jak jest. Nie robiłam żadnych wiecej cudów. Okna-jak najmniej podziałów jeśli to mozliwe. Piekny dom!
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  15. #1795
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    efilo a mi się podoba tak jak jest. Nie robiłam żadnych wiecej cudów. Okna-jak najmniej podziałów jeśli to mozliwe. Piekny dom!
    popieram, też uważam, że nic więcej nie potrzeba. Ale widziałam kiedyś białą elewację z nietypowymi, bardzo szeroko rozstawionymi boniami. Wyglądało to tak jakby cały dom był obłożony płytami, fajnie to było...
    dz.
    k.
    Żółw porusza się z prędkością wystarczającą do upolowania sałaty.

  16. #1796
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Wogóle jesli plytki to takie imitujace beton, b. duże.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  17. #1797
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

    Okna będą takie jakie są - bez podziałów. Ramy szare vel popielate. Faktycznie będą cofnięte choć w tym przypadku zrobił to program sam bez pytania o ocieplenie. Będzie 18 cm więc trudno żeby nie było wnęki.
    Kolor elewacji jeszcze do końca nie wiem. Na pewno jakaś złamana biel ale jeszcze nie wiem w jakim kierunku. Podobał mi się altweiss u Reziego. Złamany szarością raczej nie wchodzi w grę - stawiam dom na Śląsku i szarawy wyglądałby jak brudny stary kiedyś biały.
    Cokół będzie ciemnopopielaty ale chyba damy taki tynk natryskowy z kamyczków (sorki ale nie wiem jak to się nazywa)
    Barierka będzie taka jak opisała Annja - niestety program ma swoje ograniczenia

    Moje pytanie raczej dotyczyło ewentualnego urozmaicenia wprowadzeniem np. ciemnopopielatego rusynku na elewacji. Rozrysowałam poziomy pas na oknach na piętrze (od tego nad wejściem do tych nad garażem) ale Tomek kręci nosem.

    Faktycznie wystarczy tak jak jest? Nie będzie to za nudne?

    P.S. Annju, te okna to takie odchłanie wyszły bo specjalnie wstawiłam ciemnopopielate szyby w wizualizacji. Nie chciałam złudnie myśleć że ona takie jaśniutkie będą bo w rzeczywistości okna zawsze są ciemne zwłaszcza jak wewnątrz ciemno, ale chyba przegięłam

  18. #1798
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Twój dom, ta bryła jst tak ładna, że nie wymaga ozdobników. Jest śliczna sama w sobie. Wiem co mówię. W końcu mam dość charakterystyczną elewację której za zadanie było nadrobienie tego, czego zabrakło w projekcie
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  19. #1799
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Prawda że charakterystyczna. I ja o czymś takim właśnie mówię. Strasznie mi się podobają Twoje paseczki Choć w kolor bym się po prostu bała pójść

    Moja bryła ładna? Toć to zwykła stodoła. Tyle że złamana w L bo się nie zmieściła na działce

  20. #1800

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo
    Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

    Okna będą takie jakie są - bez podziałów. Ramy szare vel popielate. Faktycznie będą cofnięte choć w tym przypadku zrobił to program sam bez pytania o ocieplenie. Będzie 18 cm więc trudno żeby nie było wnęki.
    Kolor elewacji jeszcze do końca nie wiem. Na pewno jakaś złamana biel ale jeszcze nie wiem w jakim kierunku. Podobał mi się altweiss u Reziego. Złamany szarością raczej nie wchodzi w grę - stawiam dom na Śląsku i szarawy wyglądałby jak brudny stary kiedyś biały.
    Cokół będzie ciemnopopielaty ale chyba damy taki tynk natryskowy z kamyczków (sorki ale nie wiem jak to się nazywa)
    Barierka będzie taka jak opisała Annja - niestety program ma swoje ograniczenia

    Moje pytanie raczej dotyczyło ewentualnego urozmaicenia wprowadzeniem np. ciemnopopielatego rusynku na elewacji. Rozrysowałam poziomy pas na oknach na piętrze (od tego nad wejściem do tych nad garażem) ale Tomek kręci nosem.

    Faktycznie wystarczy tak jak jest? Nie będzie to za nudne?

    P.S. Annju, te okna to takie odchłanie wyszły bo specjalnie wstawiłam ciemnopopielate szyby w wizualizacji. Nie chciałam złudnie myśleć że ona takie jaśniutkie będą bo w rzeczywistości okna zawsze są ciemne zwłaszcza jak wewnątrz ciemno, ale chyba przegięłam
    Jeśli dom ma wyglądać tak jak opisałaś powyżej to już nic nie kombinuj bo będzie napewno bardzo ładnie. Urokiem tego domu jest jego prostota i dodawanie jakichś paseczków zepsułoby ten efekt. Na tej wizualizacji brakowało wielu elementów więc dlatego tak pojechałam Myślałam, że to planowany efekt końcowy. A tak z innej beczki - co to za projekt? Typowy czy indywidualny?

Strona 90 z 267

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony