dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zwrot VAT - jak klasyfikujecie np. wkład kominkowy etc. ?

Domyślnie Zwrot VAT - jak klasyfikujecie np. wkład kominkowy etc. ?

Czesc
    Szukam i szukam, przeglądam klasyfikacje PKWIU i zastanawiam się jak dalece można "nagiąć" klasyfikowanie towarów przy zwrocie VAT gdy na fakturze nie ma dokładnej (lub wcale) klasyfikacji. Przykłady poniżej - czekam na wasze uwagi/propozycje jak wy rozwiązaliście opis tych towarów:

wkład kominikowy - > 28.22.12 czy raczej 28.30.12
    płyta OSB -> 20.10.21-10.90
    tynki -> 26.66.11 (jako Wyroby z gipsu lub mieszanek na bazie gipsu pozostałe)
    kosta brukowa -> 26.61.11 (jako płyty chodnikowe)

ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

Domyślnie

Błagam o podczepienie tego tematu pod któryś z trzech dużych o zwrocie VAT. Inaczej się totalnie pogubimy!!!

3. Adaptacja budynku gospodarczego. Wymiana dachu Termomodernizacja budynku gospodarczego. Ocieplanie od wewnątrz czy od zewnątrz? Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne

Domyślnie Re: Zwrot VAT - jak klasyfikujecie np. wkład kominkowy etc.

Cytat Napisał bliss
    Czesc
    Szukam i szukam, przeglądam klasyfikacje PKWIU i zastanawiam się jak dalece można "nagiąć" klasyfikowanie towarów przy zwrocie VAT gdy na fakturze nie ma dokładnej (lub wcale) klasyfikacji. Przykłady poniżej - czekam na wasze uwagi/propozycje jak wy rozwiązaliście opis tych towarów:

wkład kominikowy - > 28.22.12 czy raczej 28.30.12
    Ja mam na fakturze z Tarnawy takie pkwiu na wkład kominkowy: 29.72.12-70.10
    I nic nie muszę naginać.

Pozdrawiam
    RYDZU
    "Jeśli się czegoś nie da zrobić to trzeba znaleźć kogoś kto o tym nie wie"
    dziennik
    komentarze

Domyślnie

Nic się nie da nagiąć Ja już oddałam i już do mnie dzwonili z urzędu skarbowego, że muszę 10 pozycji wykreślić, bo nie były na 7%
    Więc lepiej nic nie kombinować.
    Na pocieszenie w US też są załamani, bo większość wniosków zawiera błędy i oni zresztą się temu nie dziwią

Domyślnie

Też ma ten problem, to w końcu jak z tym wkładem jest można go odliczać czy nie ?????

Domyślnie

Początkowo nie wpisałem, nawet nie sprawdzałem klasyfikacji ale po przeczytaniu informacji na forum sprawdziłem fakturę o mam Tak:
    Palenisko żeliwno-piecowe 29.72.12-70,10 to wpiszę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia