dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie Okna dachowe z szybą P4

    Zwracam się do użytkowników okien dachowych z szybą P4. Czy jest to dobre rozwiązanie, czy okna dobrze funkcjonują, czy warto? Planujemy w domu wentylację mechaniczną, więc nie byłyby tak często otwierane, ale mimo wszystko ciężar okna z szybą bezpieczną znacznie się powiększa. Mam zaplanowanych 5 okien dachowych, wiem ze strony internetowej np. Fakro, że rozwiązanie takie jest stosowane, ale jak to wygląda w praktyce?


    PS. Pozdrowienia dla _ZBYCHA_
    Pozdrawiam, Ada

  2. #2

    Domyślnie

    Zapytaj "Fakro" czy gwarantują taki sam współczynnik przewodności k jak przy szybie zespolonej zwykłej (k=1,1). Z tego co wiem szyby P4 stosowane w tych oknach mają mniejszą przestrzeń międzyszybową o 4 mm w związku z tym gorsze właściwości izolacyjne (k= chyba około 1,6)...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Po co na dachu szyba P4?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Po co na dachu szyba P4?
    Dom jest niski, 7 metrów, poza tym na poddaszu będą mieszkały tylko dzieci (nasza sypialnia jest na parterze) - tak dla ich i naszego spokoju i bezpieczeństwa. Myślę ogólnie nad jakimiś zabezpieczeniami antywłamaniowymi, stąd mój post. Sama, jak widzisz, mam wątpliwości nad sensem tego rozwiązania.
    Pozdrawiam, Ada

  5. #5

    Domyślnie

    Okna dachowe z szybą P4 warto stosować, gdy obok rosną wysokie drzewa i mogą w czasie wichury spadać gałęzie.
    Zwłaszcza w domach nie mieszkalnych, gdzie są okresy gdy brak obecności ludzi.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał bingo-ada
    Cytat Napisał rafałek
    Po co na dachu szyba P4?
    Dom jest niski, 7 metrów, poza tym na poddaszu będą mieszkały tylko dzieci (nasza sypialnia jest na parterze) - tak dla ich i naszego spokoju i bezpieczeństwa. Myślę ogólnie nad jakimiś zabezpieczeniami antywłamaniowymi, stąd mój post. Sama, jak widzisz, mam wątpliwości nad sensem tego rozwiązania.
    Tak mi się przypomniała rozmowa z moim dekarzem jak zabezpieczałęm na zimę dom, a dokładniej górę.
    Zablokowałem solidnie oba wejścia na górę, a facet się pyta, po co to robię. Ja na to, żeby okien nie ukradli. Na to on znowu "po co?" Ja, że jak ktoś wiejdzie na górę to łatwiej mu ukraść okna, Wgedy mi powiedział, że nic bardziej mylnego. Jak ktoś chce ukraść okna to najłatwiej z zewnątrz. Odsuwasz skrajne dachówki przy oknie, odkręcasz śruby mocujące okno i wyjmujesz całość.

    I tu pojawia się pytanie, co Da Ci szyba P4, jak przyjdzie cwaniak z wkętarką akumulatorową i wyjmie całe okno? Poza tym po co wybierać najgorszą drogę włamania?

  7. #7

    Domyślnie

    Zadzwoniłam na infolinię Fakro i oto co się dowiedziałam:

    - szyba P4 ma taki sam współczynnik przenikania ciepła jak standardowy pakiet szybowy

    - miły pan zasugerował zainstalowanie zewnętrznej rolety ze wzmocnionych aluminiowych lamelek, nie są one wprawdzie antywłamaniowe, ale zawsze to jakieś utrudnienie; roletka może być sterowana automatycznie lub manualnie; dodatkowo można zamontować zamek wewnętrzny w oknie.

    Pomysł dobry, szczególnie, że zestaw ten można zamontować w każdej chwili, np. w chwili przypływu dodatkowej gotówki .

    Co o tym myślicie?
    Pozdrawiam, Ada

  8. #8

    Domyślnie Witam

    Rozumiem że jesli woknach dachowych szyba antywłamaniowa to wszystkie okna w domu będą też miały takie szyby nie wspomnę o drzwiach wejściowych i garażowych. A wracając do poprzedniego postu: szyba ma sens jak jest pełne deskowanie dachu w innym przypadku tak jak wspomniał rafałek można wyjąć kilka dachówek a potem to już tylko folia wełna i płyta karton-gips. Po cichu i bez hałasu. A tak na margonesie jeszcze nie słyszałem o włamaniach przez dach.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Re: Witam

    Cytat Napisał piotr.o
    Rozumiem że jesli woknach dachowych szyba antywłamaniowa to wszystkie okna w domu będą też miały takie szyby nie wspomnę o drzwiach wejściowych i garażowych. A wracając do poprzedniego postu: szyba ma sens jak jest pełne deskowanie dachu w innym przypadku tak jak wspomniał rafałek można wyjąć kilka dachówek a potem to już tylko folia wełna i płyta karton-gips. Po cichu i bez hałasu. A tak na margonesie jeszcze nie słyszałem o włamaniach przez dach.
    No właśnie to jest ciekawe - jeżeli wyjęcie okna dachowego jest takie proste to dlaczego nie praktykowane przez włamywaczy?
    Może o tym nie wiedzą?
    Albo się boją wysokości?

    I to może być klucz do systemów zabezpieczeń. Zamiast mocniejszy szyby, ramy, drzwi może po prostu działać na psychikę i pierwotne odruchy złodziei (np. lęk wysokości)

    Przeprowadzenie badań socjotechnicznych na grupie włamywaczy i złodziei doprowadziłoby może do ciekawych wniosków i pozwoliło na skonstruowanie lepszych systemów zabezpieczeń.

  10. #10

    Domyślnie

    a ja slyszalem i widzialem,przez dach u mojego kolegi w domu,biedaczek mial dachowki i folie(nie mial deskowania) sciagneli 6dachowek,rozcieli folie i byli juz w srodku.tez mial i okna P4 i drzwi C4 i tyle sie nacieszyl z zabezpieczen.
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  11. #11

    Domyślnie

    Poza tym okna fakro maja szybe bezpieczna,wiec ciezko jest ja zbic przez spadajace galezie,jak montowali moje to dekarzowi spadla na szybe dachowka i na jego szczescie nic sie nie stalo
    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Oczywiście podzielam pogląd, że najłatwiej włamać się do domu przez dach a nie przez okno a tym bardziej przez drzwi. Radzę zainstalować dobry system elektroniczny a szybę polecam do domów zlokalizowanych w lesie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #13

    Domyślnie Re: Witam

    [quote="rafal9"]
    Cytat Napisał piotr.o
    Rozumiem że jesli woknach dachowych szyba antywłamaniowa to wszystkie okna w domu będą też miały takie szyby nie wspomnę o drzwiach wejściowych i garażowych. A wracając do poprzedniego postu: szyba ma sens jak jest pełne deskowanie dachu w innym przypadku tak jak wspomniał rafałek można wyjąć kilka dachówek a potem to już tylko folia wełna i płyta karton-gips. Po cichu i bez hałasu. A tak na margonesie jeszcze nie słyszałem o włamaniach przez dach.
    No właśnie to jest ciekawe - jeżeli wyjęcie okna dachowego jest takie proste to dlaczego nie praktykowane przez włamywaczy?
    Może o tym nie wiedzą?
    Albo się boją wysokości?
    quote]

    no wiesz jest duże prawdopodobieństwo , że przez dach to ta plazma 42" może się potłuc

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał bingo-ada
    Dom jest niski, 7 metrów, poza tym na poddaszu będą mieszkały tylko dzieci (nasza sypialnia jest na parterze) - tak dla ich i naszego spokoju i bezpieczeństwa.
    Bingo-ada - zauwazylas ze wszyscy rozpatruja ta kwestie w kategorii wlamania a nie napadu?

    Jesli ktos dostanie sie na dach to po wybiciu szyby w oknie polaciowym jest w ciagu 2 sekund w srodku - nikt nie zdazy nawet krzyknac. Jesli masz tam szybe P4 jest duza szansa, ze uruchomisz pilot antynapadowy czy tez gdzies zadzwonisz.

    Przy okazji - ile ceni sobie Fakro za takie okna w porownaniu ze zwyklymi?

    Pozdrawiam,
    Maciek

  15. #15

    Domyślnie Witam

    Ceni sobie 30%.
    Według tego schematu że po wejściu na dach zbje szybę i jest w środku trzeba zbudować twierdzę i zatrudnić pluton ochrony. Nie wychodzić z domu itd. To co JMaciek wymyslił jest chore.

  16. #16

    Domyślnie Re: Witam

    Cytat Napisał piotr.o
    Nie wychodzić z domu itd. To co JMaciek wymyslił jest chore.
    Jedni sobie cenia telewizor inni zdrowie.
    I wcale nie uwazam troski o wlasne dzieci za chorobe.

    Maciek

  17. #17

    Domyślnie Szyba P4

    Ale chyba troszkę mylisz pojęcia Maćku większe niebezpieczeństwo grozi im w drodze do szkoły i na osiedlu jak w domu.

  18. #18

    Domyślnie Re: Szyba P4

    Cytat Napisał piotr.o
    Ale chyba troszkę mylisz pojęcia Maćku większe niebezpieczeństwo grozi im w drodze do szkoły i na osiedlu jak w domu.
    Czy ja wiem... nie moge sie pozbyc tego nieprzyjemnego uczucia, ze moge obudzic sie w nocy i zanim oprzytomnieje ktos obcy juz bedzie stal obok mojego lozka...

    M.

  19. #19

    Domyślnie Re: Szyba P4

    Czy ja wiem... nie moge sie pozbyc tego nieprzyjemnego uczucia, ze moge obudzic sie w nocy i zanim oprzytomnieje ktos obcy juz bedzie stal obok mojego lozka...

    M.[/quote]

    Właśnie tego boję się najbardziej. Albo ja sobie smacznie śpię, a na górze gdzie śpią dzieci "ktoś" wszedł przez dach/ okno dachowe. Może to jest chore, niech biorą w diabły plazmy i inne , ale świadomość obecności intruza jest dla mnie straszna.

    Bardzo liczyłam na głos właścicieli takich okien, chociaż możliwość zainstalowania rolet zewnętrznych jest też dość rozsądna. Tylko mam taki dylemat - poruszany w wątku o klamkach okiennych zamykanych na klucz: wszystko pięknie, tylko trzeba pamiętać o przekręceniu tego kluczyka / w moim przypadku o zasłonięciu rolet.
    Pozdrawiam, Ada

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Ale po co ma ktoś wybijać szybę? Przecież wystarczy, że cicho wykręcie wkręty mocujące okno i tyle.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony