dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie co ile metrów słupek w ogrodzeniu?

    ogrodzenie od strony reprezentacyjnej będzie z przęseł drewnianych. reszta z siatki izolowanej. zastanawia co ile metrów dać słupek aby siatka trzymała się kupy. co trzy metry starczy? za podp. dzieki

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar oskar0259
    Zarejestrowany
    Sep 2005
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Nie zaszkodziłoby trochę gęściej, np. 2,5 m (na pewno nie gęściej), ale ta odległość też może być.
    http://www.gifandgif.eu/animated_gif...%20%281%29.gif
    OSKAR (przepraszam, że czasem znikam na dłużej)

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    AxLe

    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-567
    Dzielnica
    Mokotów
    Posty
    524

    Domyślnie

    standart to 2.5 m

  4. #4

    Domyślnie co ile słupek

    Stawiałem kilka ogrodzeń, o ile chodzi o słupki przy ogrodzeniu siatką. Przyjęliśmy tą odległość większą od 3m, ale mniejszą niż 3,5. Przy tej odległości siatka ładnie się układa i nie jest tych słupków zbyt dużo.
    Najlepiej całą odległość podzielić na tyle odległości, które będą się mieścić w tym zakresie odległości (3-3.5).
    Pozdrawiam
    zygmor
    ----------------
    dziennik skomentuj Ogród
    starczy nam sił i środków?

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie Re: co ile słupek

    Cytat Napisał zygmor
    Najlepiej całą odległość podzielić na tyle odległości, które będą się mieścić w tym zakresie odległości (3-3.5).
    Racja 3,5m to wcale nie jest tak dużo. Wszystko zależy jakiego rodzaju słupki zastosujesz. Jeżeli zamiast oferowanych gotowych o przekroju poniżej 100mm (co zwykle jest w marketach lub sklepach ogrodniczych) zastosujesz solidny kształtownik (np o grubości 5-6mm), to możesz spokojnie zwiększyć rozstaw. O tym czy siatka nie faluje decyduje jej naciągnięcie, a żeby dobrze ją naciągnąć ponownie musisz mieć solidne słupki.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam słupki prawie co 4m i również efekt jest świetny. Siatka ma wysokość 1.5m, trzy druty naciągające - standardowo. Robiłem tak, jak ktoś tu powyżej radził - odległość od narożnika do narożnika dzieliłem na X równych odcinków (3.8m < X < 4.0m). Najważniejsze są słupki narożne i porządne osadzenie ich zastrzałów - naciąg drutu musi być naprawdę solidny by siatka tworzyła efektowną jednolitą powierzchnię. Na gęstości pozostałych słupków można nieco zaoszczędzić.

  8. #8

    Domyślnie

    Jestem producentem siatki ogrodzeniowej i słupków do tej siatki!
    Wszystko jest uzależnione od grubości drutu z jakiego wykonana jest siatka. Przyjmuje się że rozstaw słupków powinien zawierać się w granicach 3 - 2.5 metra.

  9. #9

    Domyślnie

    podzielilem ścianę tak jak inni i wyszlo mi od 2,6 do 3m. drut napinajacy: gora, srodek , dol.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam co 3 metry i jest ok , nawet ładnie to wygląda. Siatka jest dobrze naciągnięta .
    Ktoś mi kiedyś powiedział - jesteś głupi - ja mu na to - "POTĘGA MOJEJ GŁUPOTY PRZERASTA TWOJĄ MĄDROŚĆ".

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    yoejoe

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Podlasie
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zygmor Zobacz post
    Stawiałem kilka ogrodzeń, o ile chodzi o słupki przy ogrodzeniu siatką. Przyjęliśmy tą odległość większą od 3m, ale mniejszą niż 3,5. Przy tej odległości siatka ładnie się układa i nie jest tych słupków zbyt dużo.
    Najlepiej całą odległość podzielić na tyle odległości, które będą się mieścić w tym zakresie odległości (3-3.5).
    2,5 metra to standard, w moim przypadku sprawa wyglada tak:

    Mam psa i boje sie ze pies bedzie w stanie zniszczyc oczka w siatce ale nie stac mnie na panele. Pomimo to zrobie ogrodzenie z siatki z podmorowka a slupki dam co 2,5 metra co ewentualnie pozwoli mi na zamiane siatki na panele w przyszlosci (ktore zazwyczaj maja szerokosc wlasnie 2,5 metra)
    Nawet w przypadku pozniejszej zmiany na inne gotowe przesla to 2,5 metra pozwoli nam na bezproblemowa zamiane siatki. Moim zdaniem to blad stawiac slupki rzadziej badz gesciej niz sie przyjelo.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bolek1986

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    68
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Co 2,5 metra, siatka 1,5 plus podmurówka 0,3m

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	S6300032.jpg
Wyświetleń:	4628
Rozmiar:	96,9 KB
ID:	139411

  13. #13

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat ze swoim pytaniem żeby nie mnożyć wątków.
    Czy istnieją jakieś gotowe/systemowe/betonowe obciążniki w które można zapiąć słupki ogrodzeniowe i zakopać w ziemi,zamiast zalewania ich betonem?

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maniedd

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    3

    Domyślnie

    Ja mam 3.5m i wg mnie jest to do przyjęcia

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał yoejoe Zobacz post
    2,5 metra to standard, w moim przypadku sprawa wyglada tak:

    Mam psa i boje sie ze pies bedzie w stanie zniszczyc oczka w siatce ale nie stac mnie na panele. Pomimo to zrobie ogrodzenie z siatki z podmorowka a slupki dam co 2,5 metra co ewentualnie pozwoli mi na zamiane siatki na panele w przyszlosci (ktore zazwyczaj maja szerokosc wlasnie 2,5 metra)
    Nawet w przypadku pozniejszej zmiany na inne gotowe przesla to 2,5 metra pozwoli nam na bezproblemowa zamiane siatki. Moim zdaniem to blad stawiac slupki rzadziej badz gesciej niz sie przyjelo.
    w większości przypadków (producentów) standard to 258cm w odległości osi słupków, 250cm i owszem maja tyle panele, ale do rozstawu dochodzi jeszcze szerokość słupka (4cm) i obejmy (~4cm), takze jak zrobisz rozstaw 250cm to albo panel wiązać potem będziesz do boku słupka, panel do panela na styk albo ucinać kilka cm
    aczkolwiek tok myślenia popieram: zrobiłem słupki co 2,58m, i na razie na tym koniec, siatkę ogrodzeniową czy leśną zawieszę w każdej chwili bez problemu na tym, a jak wygram w jakie lotto to tez bez problemu wymarzone grafitowe panele przykręcę

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    cyprinus

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Skąd
    Bory Dolnośląskie
    Posty
    662

    Domyślnie

    Kiedyś ogrodziłem swoje 2,5 ha siatką leśną na słupach akacjowych co 4m. W tym roku ogrodziłem nową posesję 1 ha siatką zgrzewaną na słupach betonowych wkopanych co 3m.

  17. #17
    Banned
    artek76

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-089
    Posty
    30

    Domyślnie

    2,5 metra ok!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony