dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 73
  1. #21

    Domyślnie

    Z tego co pisze art2u to nic się nie zmieniło. Siwy pewnie w gminie chcą Ciebie zrobić w bambuko. W starostwie nie wydają pozwolenia tylko sprawdzają czy nie naruszasz jakiś przepisów. Weź wymagane dokumenty, i idź do starostwa złóż zgłoszenie na typowym druku i poproś o podstemplowanie twojej kopi z datą zgłoszenia. Czekasz 30 dni na pismo typu starostwo... nie widzi przeszkód w wybudowaniu itd.... lub widzi przeszkody w związku z niedotrzymaniem wymogu itd. Będą podane paragrafy i przepisy. Jeżeli to drugie to niedociągnięcie trzeba usunąć. Jeżeli nic nie odpowiedzą to jest to jednoznaczne z brakiem zastrzeżeń. Po pismo musisz udać się osobiście. Za badanie geologiczne zapłaciłem 450PLN.
    dryblasy gmina nie ma tu nic do gadania to jest w gestii starostwa
    anSi POŚ nie ma żadnego odbioru
    ppp.j

  2. #22

    Domyślnie

    ppp.j ma rację; zgłoś i czekaj na ew. sprzeciw; z tym, że gmina nie ma nic do gadania, to nie końca tak, bo wprawdzie sprawę załatwia starostwo, ale opiera się na planach miejscowych lub warukach zabudowy; tyle, że POŚ to taka inwestycja pod względem prawnym jak wiata czy altanka, czyli nie wymagająca pozwolenia na budowę ( art.29 ust.1 pkt 3 Prawa budowlanego );
    art.30 ust.2 : W razie konieczności uzupełnienia zgłoszenia właściwy organ nakłada, w drodze postanowienia, na zgłaszającego obowiązek uzupełnienia, w określonym terminie, brakujących dokumentów, a w przypadku ich nieuzupełnienia - wnosi sprzeciw, w drodze decyzji.
    art.30 ust. 6 : Właściwy organ wnosi sprzeciw, jeżeli:
    1) zgłoszenie dotyczy budowy lub wykonywania robót budowlanych objętych obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę;
    2) budowa lub wykonywanie robót budowlanych objętych zgłoszeniem narusza ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub inne przepisy;
    3) zgłoszenie dotyczy budowy tymczasowego obiektu budowlanego, o którym mowa w art. 29 ust. 1 pkt 12, w miejscu, w którym taki obiekt istnieje.
    Tylko takie mogą być podsatwy sprzeciwu. Zwróć uwagę na pkt 2 ; jeśli nie ma planów zagospodarowania przestrzennego upierdliwy urzędnik będzie się powoływał na "inne przepisy"; bardzo ciekaw jestem jakie i chętnie zobaczę taką decyzję; decyzję można zaskarżyć, choć to odwleka sprawę; w razie czego pisz, powodzenia.
    ps.nie wiem jak aktualna musi być mapka, po prostu miałem taką, którą robił geodeta przy wytyczaniu, miała ponad 6 m-cy; o badania geologiczne nikt nie prosił, grunt piaszczysty.

  3. #23

    Domyślnie

    To ja już nic nie wiem.
    Mi powiedzieli że z oczyszczalnią to tak jak z szambem a że przy pozwoleniu na budowę domu dostałem też pozwolenie na budowę szamba. A że teraz chcę oczyszczalnie to muszę wystąpić o nowe pozwolenie.

  4. #24

    Domyślnie

    Ale kto Ci to powiedział w gminie czy w starostwie. Jeżeli gminny „znawca” to w ogóle z nim nie dyskutuj tylko składaj do starostwa a jeżeli w starostwie to też składaj i niech dadzą Ci na piśmie swoje zastrzeżenia. Ja też miałem w projekcie szambo i zmieniłem na POŚ. Mapkę miałem tą samą, którą składałem do pozwolenia na budowę. Po prostu ją zkserowałem i na niej naniosłem trasę przebiegu rozsączalnika i odległości od newralgicznych punktów.
    ppp.j

  5. #25

    Domyślnie

    Moim zdaniem to bzdury. Ja tez dostalem pozwolenie razem z szambem, po pol roku zanioslem projekt POSia i po dwoch tygodniach otrzymalem pismo, ze starostwo nie wnosi sprzeciwu i po wszystkim.
    Przeciez POS zastepuje szambo, wiec problemu sciekow nie bedzie. Jakie nowe pozwolenie na budowe? Musialbys zlozyc te same dokumenty tylko bez projektu szamba. Komus sie chyba nudzi w tym starostwie.
    Pozdrawiam,
    JaZa

  6. #26

    Domyślnie

    Mam podobny problem.W projekcie zagospodarowania działki miałem szambo,ale chce mieć POŚ.Byłem w starostwie i chciałem zgłosić budowę POŚ,a tu blok.Powiedzieli ,że musi być projekt .Może być odręcznie narysowany,ale musi być uzgodniony w ZUDP.Instalator narysował projekt POŚ,ale w ZUDP powiedzieli:co to jest?Proszę przynieśc projekt wykonany na mapce do celów projektowych to wtedy go uzgodnimy.Mam teraz projekt taki jak chcieli i muszę jechać go uzgodnić.
    wojtek nr. 19805
    FOTO

  7. #27

    Domyślnie

    Czyli radzicie ominąć gminę i iść do starostwa.
    Tylko czy to przejdzie bo wszystkie pozwolenia do tej pory uzgadniałem w gminie. Na moje pytanie czy muszę mieć badanie geologiczne nie potrafili mi odpowiedzieć ale radzili żebym zrobił bo oczyszczalnia może nie działać. Tylko że to czy będzie działać czy nie to mnie nie interesuje ja i tak chcę ją mieć. I dalej nie wiem czy muszę składać badanie geologiczne do pozwolenia czy nie.

    Mam ofertę od projektanta że wszstko mi załatwi za 1000 zł.
    Decydować się ?

  8. #28

    Domyślnie

    Cześć
    Miałem mieć szambo a mam oczyszczalnie, czyli najpierw wodociagi, potem projekt /ważne aby urzadenie miało wymagane atesty-musiałem dołączyć,/ i na końcu starostwo. Nie powinno byc problemu.
    A na koncu jeszcze wyrwałem z gminy 80 % zwrotu z zakupu urzadenia z dotacji na ekologie Wazne aby mieć fakture. Nie zwracaja za zamontowanie, Jest tego tyle że bedzie na potęzne pochlanie lub na płot

  9. #29

    Domyślnie

    Jeszcze jedno nie robiłem badań geotechnicznych dla oczyszczalni, mam ją na terenach gdzie woda gruntowa jest na -1,20m/Żuławy/, zawsze mozna zrobic to na zasadzie małej przepompowni i kopca, w rowie gdzie ma być dren wymieniasz grunt na chłonny i po sprawie

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-1942
    Jeszcze jedno nie robiłem badań geotechnicznych dla oczyszczalni, mam ją na terenach gdzie woda gruntowa jest na -1,20m/Żuławy/, zawsze mozna zrobic to na zasadzie małej przepompowni i kopca, w rowie gdzie ma być dren wymieniasz grunt na chłonny i po sprawie
    Ale przepis mówi wyraźnie, że odległość od lustra wody do rozsączalnika musi wynosić 1,5m. Rozsaczalnik umieszcza się na ogół na głębokości 50-80cm, czyli przy poziomie wód gruntowych 120cm przepis ten jest naruszony. Starostwo nie powinno zaakceptować podziemnego rozsączalnika w takim przypadku i po to są badania geologiczne ale teraz widać jak pracują nasze urzędy. Oczywiście można i na takim terenie postawić POŚ, ale trzeba rozsączalnik zrobić typu kopiec lub oczyszczalnia korzeniowa i znowu po to jest starostwo by to sprawdziło. Warunki jakie musi spełniać oczyszczalnie podałem tu http://forum.muratordom.pl/viewtopic...hlight=#520498
    ppp.j

  11. #31

    Domyślnie

    Ale kto mówi o łamaniu przepisów. Robisz kopiec i wysokośc zostaje zachowana od lustra wody/ mała przepompownia/ Starostwo nic do tego nie powinno miec. jest projekt, oczyszczalnia wrysowana w działke. producent dopuszcza takie rozwiazanie. A to że na działce mam kopce to nikgo nie powinno interesowac takie widzimisie na wzniesienie na kwiaty

  12. #32

    Domyślnie

    1. nie trzeba pozwolenia na budowe POŚ
    2. wystarczy zgłoszenie przed budową (u mnie zażyczyli sobie jeszcze mapki żona zrobiła ksero mapki i flamastrem jej narysowała pani postawiła oczy ale przyjęła nie miała wyjścia)
    3. nie potrzeba odbioru
    4. nie potrzeba inwentaryzacji (paniu u mnie koniecznie chciała poprosiłem grzecznie o podstawę prawną zrobił się mały kocioł zaczeli szukać pytać dzwonić i po 30 min stwierdzili że nie trzeba ale można bo wtedy za pare lat może zapomne a tak to inwentaryzacja zawsze bedzie ) niestety mimo takich nie podważalnych argumentów oczyszczalni nie zinwentaryzowałem
    5. oczyszczalnie tylko kupiłem wykonałem sam kierownik budowy tylko wpisał w książke budowy wszystkie atesty i aprobaty które przy kupnie otrzymałem (pipelife)

    6. jesłi panie w urzędach coś chcą innego należy im to delikatnie wytłumaczyć i poprosić o podstawe prawną (wielokrotnie sprawdzone)

    Pozdrawiam i życze powodzenia

    PS. Ja przy załatwianiu pozwoleń wszystkich na budowe wymiękłam stwierdziłem że się nie będe denerwować i w końcu wysyłałem żone ona jako mniej nerwowa i wyrozumiała i posiadająca atut w postaci wiedzy (prawnik) dzielnie wojowała ale pociesze was że przy zbieraniu papierów na odebranie budynku ona tesz wymiękła i nie wytrzymała

    zmieniliśmy nastawienie z petęta na kogoś komu urzędnik musi udowodnić że to on ma racje (cofali decyzje , zmieniali plany, przepraszali)

    człowiek się uczy całe życie

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał art2u
    ...

    2) budowa lub wykonywanie robót budowlanych objętych zgłoszeniem narusza ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub inne przepisy;
    ...
    Tylko takie mogą być podsatwy sprzeciwu. Zwróć uwagę na pkt 2 ; jeśli nie ma planów zagospodarowania przestrzennego upierdliwy urzędnik będzie się powoływał na "inne przepisy";
    U mnie, niestety występuje punkt 2. aczkolwiek nie dońca, gdyż miejscowy plan ustala, ze mam podłączyć się do kanalizacji, ale...kanalizacji na tym terenie nie ma i będzie może za 4 lata (jak dobrze pójdzie). W planie nie dopisano, że do czasu wybudowania kanalizacji dopuszcza się rozwiązania tymczasowe. I klapa...Prosić zmianę planu - czekanie długie miesiące, może lata, wystapić o pozwolenie na budowę, licząc na przymknięcie oka przez urzędnika - może i przejdzie, ale na oczyszczalnię z całą pewnością się nie zgodzą. Co robić?


  14. #34

    Domyślnie

    1. no tak ale skoro nie możesz się zastosować do planu zagospodarowania to co oni ci mogą zabronić ??!!

    2. jak mogą zakwestionować zgłoszenie (to nie jest wystąpienie o pozwolenie) to jest informacja dla nich że ty po prostu sobie to budujesz

    3. wpisując coś takiego do planu zagospodarowania oczywiście liczą na zwrot kosztów wykonania kanalizacji w danym terenie( oczywiście pieniądze dostaną z unii ale nie zaszkodzi żeby właściciel jeszcze zapłacił)

    4. ja bym walczył (zostało mi to we krwii oddałem budynek jakoś pod koniec grudnia 2005)

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Zaniosłam już zgłoszenie do Wydziału Architektury i otrzymałam sprzeciw, że względu na to, że budowa oczyszczalni narusza ustalenia miejscowego planu (w planie jak już napisałam - podłączenie do kanalizacji, ale..kanalizacji nie ma, więc ..błędne koło). Napisałam odołanie od sprzeciwu (tak przy okazji - w jakim terminie od złożenia odwołania powinnam otrzymać decyzję?) Czy powinnam złożyć wniosek o pozwolenie na budowę z informacją, że ścieki będą odprowadzone do POŚ czy coś innego napisać? Boję się, że jeśli zacznę walczyć..to w ogóle nie dostanę pozwolenia na budowę az do czasu wybudowania kanalizacji...Kto już przechodził podobną drogę i wie, co zrobić


  16. #36

    Domyślnie

    hmmm i tu jest pies pogrzebany

    ty występujesz o pozwolenie na budowe i tam wpisujesz POS a oni się sprzeciwiają i tu mogą

    spróbuj tak wpisz szambo szczelne a w trakcie budowy zaniesiesz im zgłoszenie POS ja tak zrobiłem iiiiii nie było problemu ze sprzeciwem i odbiorem

    tak dla pocieszenia ja o pozwolenie na budowe starałem się rok czasu (nie było planu zagospodarowania terenu ) no ale wychodziłem

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mendziur
    hmmm i tu jest pies pogrzebany

    ty występujesz o pozwolenie na budowe i tam wpisujesz POS a oni się sprzeciwiają i tu mogą

    spróbuj tak wpisz szambo szczelne a w trakcie budowy zaniesiesz im zgłoszenie POS ja tak zrobiłem iiiiii nie było problemu ze sprzeciwem i odbiorem

    tak dla pocieszenia ja o pozwolenie na budowe starałem się rok czasu (nie było planu zagospodarowania terenu ) no ale wychodziłem
    hm.......... mówisz że nie było problemu. U Ciebie nie, a u mnie tak. Miałem pozwolenie na szambo, zgłosiłem POŚ w srarostwie i dostałem sprzeciw. Jeszcze mnie trzęsie ze złości jak sobie o tym pomyślę. Czekam na wiosne, montuję szambo.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-1942
    Ale kto mówi o łamaniu przepisów. Robisz kopiec i wysokośc zostaje zachowana od lustra wody/ mała przepompownia/ Starostwo nic do tego nie powinno miec. jest projekt, oczyszczalnia wrysowana w działke. producent dopuszcza takie rozwiazanie. A to że na działce mam kopce to nikgo nie powinno interesowac takie widzimisie na wzniesienie na kwiaty
    Pisałeś ze nie robiłeś badań geologicznych. I tu właśnie są złamane przepisy. Starostwo powinno mieć czarno na białym, że poziom wód gruntowych gwarantuje bezpieczne odprowadzenie ścieków do gruntu a jeśli układ geologiczny w sposób naturalny tego nie gwarantuje to Ty powinieneś we wniosku podać sposób rozwiązania tego problemu. Na marginesie rozsączalnik to ok. 60mb rur. Jeżeli przyjmiemy, że odległość między rurami wynosi 1,5 m i 1,5 m po bokach to wychodzi 20mx6mx2m nasypu. Naprawdę tyle nawiozłeś ziemi?
    Cytat Napisał jurg
    hm.......... mówisz że nie było problemu. U Ciebie nie, a u mnie tak. Miałem pozwolenie na szambo, zgłosiłem POŚ w srarostwie i dostałem sprzeciw.
    A jak argumentowali jeśli chodzi o przepisy? Cos mi się zdaje że znajomość przepisów tuszują na wszelki wypadek odmową. Odwrotny przypadek jak u j-1942. Wystąp o pozwolenie z szambem i w trakcie budowy zgłoś wykonanie POŚ tylko ze wszystkimi badaniami by się nie mieli do czego przyczepić. A w ostateczności przecież POŚ to też szambo tylko "szczelne inaczej".
    ppp.j

  19. #39

    Domyślnie

    z tego co pamiętam (ale nie jestem pewien) nie mogą ci zabronic odprowadzania ścieków gospodarczych w któryvh bodajże CHZT (nie jestem pewien) jest zredukowane do połowy (nie zależnie od początkowej wielkości)

    A POŚ redukuje o jakieś 90%

    mogą ci zabronić do wód powierzchniowych ale nie gruntowych

  20. #40

    Domyślnie

    hmmmm

    to nie jest wystąpienie o pozwolenie na budowe tylko ZGŁOSZENIE jak mogą odrzucić zgłoszenie (u mnie to był zeszyt w kratke w który to wpisywali kiedy to było zgłoszone ) ale jak póżniej chciałem wpisać date do dziennika budowy i poprosiłem żeby mi znależli kiedy im to dałem to nie mogli znaleźć w tym kajecie ale miałem ubaw )

    lustro wody jeśli zrobisz na wiosnę po roztopach będziesz miał wysoki poziom jeśli po okresie suszy to niski ) jak patrze na moją studnie to poziom wacha się w graniach 8 m

    PS. gdzieś widziałem chałupniczą metodę badania poziomu wody muszę poszukać tej książki jak znajde to zapodam

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony