dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 73
  1. #1

    Domyślnie Przydomowa oczyszczalnia ścieków-nielegalna??!!

    Dzień dobry,mam pytanie związane z POŚ.W warunkach zabudowy Gmina wydała pozwolenie na "szambo".Zaznaczam,że na tym terenie kanalizacja nie istnieje a w planach Gminy nawet na przyszłość nie ma jej w planach.Chcemy "szambo" zamienić na POŚ.Czy istnieje taka mozliwość?Chodzi o zgodność z obowiązującym prawem.
    Navigare necesse est...

  2. #2

    Domyślnie

    Zadzwoń do urzędu gminy do referatu budowy i infrastruktury i zapytaj czy możesz wybudować POS, jeżeli powiedzą że tak to dodatkowo zapytaj się czy możesz liczyć na zwrot części poniesionych kosztów..

    na stronie internetowej urzędu powinny być takie wiadomości..

    pzdr
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  3. #3

    Domyślnie

    poczytaj tu: http://www.forum-wodociagi.pl/index...._porady_menu=3
    opinia prawna prof. Rotko u dołu podanej strony

  4. #4

    Domyślnie

    Pozwolenie na budowę oczyszczalni, jak i na każdą inną budowę wydaje obecnie starostwo powiatowe, nie gmina (przynajmniej tak jest u nas) i po dostarczeniu potrzebnych dokumentów nie ma z tym żadnego problemu. U nas też miało być szambo a jest już oczyszczalnia.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też miałem mieć szambo,ale będę budowal POŚ.Mam projekt i muszę go uzgodnic w ZUDP.Następnie zgłoszenie w starostwie jak nie będzie sprzeciwu to prace ruszają na wiosnę.
    wojtek nr. 19805
    FOTO

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZofiaD
    Pozwolenie na budowę oczyszczalni, jak i na każdą inną budowę wydaje obecnie starostwo powiatowe, nie gmina (przynajmniej tak jest u nas) i po dostarczeniu potrzebnych dokumentów nie ma z tym żadnego problemu. U nas też miało być szambo a jest już oczyszczalnia.
    Czasem jednak bywają problemy, u mnie np. zgłasza się w Wydziale Architektury UM (gmina Gdańsk). Ponieważ w planie zagospodarowania w przyszłości przewidziana jest kanalizacja, miasto wydaje pozwolenie wyłącznie na szambo, o POŚ nie chce słyszeć, już otrzymałam SPRZECIW, aktualnie jestem na etapie odwołania od sprzeciwu. Wydaje mi się, że marne mam szanse, aczkolwiek nie zamierzam odpuszczać tematu


  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za rady,na pewno z nich skorzytam.
    Navigare necesse est...

  8. #8

    Domyślnie

    Na POŚ nie trzeba zgody. Jeżeli spełniasz wymagania, co do odległości od: i tu wiele wyliczanek, masz badanie geologiczne gruntu i atest na POŚ to zgłaszasz do starostwa zamiar budowy i wszystko t.zn do 30 dni muszą wystosować pismo, że nie ma przeciwwskazań lub takowe wskazać. Pisałem już o tym dokładnie chyba rok temu. Poszukaj.
    ppp.j

  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie te odległości.
    Mam na działce studnię kopaną(lustro wody na 14 m)od wielu lat ze studni się nie korzysta.Planuję wodę ze studni wykorzystać np. do podlewania ogrodu.Według przepisów odległość drenażu rozsączającego od studni musi być 30m,a u mnie jest ok.10m.Mam nadzieje że da się jakoś dogadać z gminą.
    wojtek nr. 19805
    FOTO

  10. #10

    Domyślnie

    ppp.j nie masz racji, ja chyba to czytałem rok temu ale teraz właśnie to załatwiam i w gminie włąśnie na takie moje argumenty odpowiedzieli krótko. Złożyć projekt, poczekać na pozwolenie na budowe a następnie zgłosić że się rozpoczyna i po 30 dniach jak nie wniosą sprzeciwu to można robić.

  11. #11

    Domyślnie

    Projekt ma byc wykonany na mapce 1:500 i uzgodniony w ZUDP.
    Właśnie dostałem projekt i w przyszłym tygodniu biegnę do ZUDP po zugodnienia i dalej do gminy.
    wojtek nr. 19805
    FOTO

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwy z gosławic
    ppp.j nie masz racji, ja chyba to czytałem rok temu ale teraz właśnie to załatwiam i w gminie włąśnie na takie moje argumenty odpowiedzieli krótko. Złożyć projekt, poczekać na pozwolenie na budowe a następnie zgłosić że się rozpoczyna i po 30 dniach jak nie wniosą sprzeciwu to można robić.
    Podałem stan na 2004 rok wiosna. Wtedy to załatwiałem i tak było. Jeżeli teraz coś się zmieniło to przepraszam. Grunt to stabilne przepisy!
    ppp.j

  13. #13

    Domyślnie

    Mogę Ci tylko pozazdrościć.

    Gdyby nie ta biurokracja ile więcej było by pracy.

  14. #14

    Domyślnie

    z tymi pozwoleniami to jakieś nieporozumienie; na POŚ wystarczy zgłoszenie z mapką 1:500 na której naniesione jest miejsce urządzeń ( zbiornika i drenażu ), u mnie żona własnoręcznie taki rysunek naniosła na mapkę, dołączyłem parę kartek instrukcji od sprzedawcy ( jakieś atesty itp. ) i na tym koniec; wiem, że niektóre starostwa wymagają projektu uprawnionego projektanta, to jest NIEZGDODNE W PRAWEM BUDOWLANYM; inna sprawa, że miejscowi projektanci to często pracownicy tego urzędu; ktoś kto ma trochę czasu, może się spierać; radzę złożyć zgłoszenie i czekać 30 dni; jak brak sprzeciwu, montować POŚ.

  15. #15

    Domyślnie

    art2u a czy ta mapka musi być aktualna ?

    Zrobię tak jak Ty i będę upierał się o swoje.

    Wiem napewno że muszę mieć badanie geologiczne, ile to kosztuje ?

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał art2u
    ... radzę złożyć zgłoszenie i czekać 30 dni; jak brak sprzeciwu, montować POŚ.
    A jak jest sprzeciw, a kanalizacja w planach na za 4 lata (na dzień dzisiejszy jej nie ma) to co robić? Szamba nie chcę, a gmina, mówi, że w takiej sytuacji tylko szambo?


  17. #17

    Domyślnie

    U mnie gmina nie daje pozwolenia na POS bo 2 lata temu mieli mieć własna oczyszczalnie i kanalizę, ale im Park Narodowy zablokował inwestycję.
    Mnie powiedzieliże jeżeli w warunkach zabudowy miałem szambo to muszę je mieć, a i pozwolenie na budowe mam z projektem szamba.
    Więc o zmianach nie chcą słyszeć.
    Ja i tak chyba zrobie posia na lewo a jak bedzie kanaliza ta co miała byc 2 lata temu , to się podłączę.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał dryblasy
    ...
    Ja i tak chyba zrobie posia na lewo a jak bedzie kanaliza ta co miała byc 2 lata temu , to się podłączę.
    A co z odbiorem?


  19. #19

    Domyślnie

    a znasz kogoś do kogo przyszli z odbiorem?? bo do moich znajomych nikt nie raczył sie pofatygować. Pozatym w Posiu jet zbiornik można go zaślepić na czas odbioru a kominki zdemontować

  20. #20

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Jeżeli jesteście zorientowani w temacie, poradźcie jak wydusić z gminy pięniążki na tą inwestycje, bo umnie pan na zadane pytanie o wsparcie finansowe, serdecznie się uśmiał.
    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony