dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 73
  1. #41
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-1942
    Jeszcze jedno nie robiłem badań geotechnicznych dla oczyszczalni, mam ją na terenach gdzie woda gruntowa jest na -1,20m/Żuławy/, zawsze mozna zrobic to na zasadzie małej przepompowni i kopca, w rowie gdzie ma być dren wymieniasz grunt na chłonny i po sprawie
    Czy wszystkie sprawy załatwiałeś w UM w Gdańsku? Jeśli tak, to kiedy? u kogo?


  2. #42

    Domyślnie

    Witam. Czytam sobie o tych waszych przejściach z POSiami i nie wiem czy śmiać się czy płakać. U mnie w starostwie projekt kazali mi uzgodnić w sanepidzie a tam mnie dopiero przeczołgali....Na argumenty że POŚ nie trzeba u nich uzgadniać powiedzieli ,że wszystkie obiekty trzeba z nimi uzgadniać(ustawa o inspekcji sanitarnej )na co mój wykonawca zrobił taaaakie gały bo buduje POSie w kilku powiatach i pierwszy raz go to spotkało .Potem uparli się, że muszę mieć badanie od uprawnionego geologa 1000 zł. za 4 dziury a jak zobaczyli że oczyszczalnia jest budowana razem ze stajnią napisali mi w uzgodnieniu że mogę do niej podłączyć tylko kibelek i umywalkę a prysznica i pralki to już nie bo woda z nich jest skażona pewnie jak człowiek przejdzie 30 m. do domu to go po drodze odkazi wiatr i słońce. A najlepsze jest to ,że gospodarstwo wogóle nie jest z kanalizowane a te bałwanki mnie tam zameldowały

  3. #43

    Domyślnie

    ansi całe szczeście nie w Gdańsku
    ppp.j a gdzie ty masz 60 m drenu. PIPILIFE przy 2000 ma dren 2x15m
    a jaki to problem łyzka chyba 40 na kopare, wykop na 50 cm, włóknina, dren i na to kopiec.
    Jeżeli spełniam wymóg odległosci od wody gruntowej to i władza nie ma nic przeciw. Przeciez warunki zabudowy sa w atestach a zabudowa bedzie w/g atestu.
    Ziemi nam full działeczka 20 000tys m2 jest z czago zebrać
    Nie ja złamałem przepisy-robisz ze mnie przestepcę jak juz to niewiedza urzedasów.

  4. #44

    Domyślnie

    u mnie też są plany miejscowe i miasto ma kanalizację, ale ta ulica nie ma i może za parę lat, a z oczyszczalnią nie było problemu; zawsze możesz spróbować, zobaczysz co Ci odpowiedzą

    Cytat Napisał anSi
    Cytat Napisał art2u
    ...

    2) budowa lub wykonywanie robót budowlanych objętych zgłoszeniem narusza ustalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub inne przepisy;
    ...
    Tylko takie mogą być podsatwy sprzeciwu. Zwróć uwagę na pkt 2 ; jeśli nie ma planów zagospodarowania przestrzennego upierdliwy urzędnik będzie się powoływał na "inne przepisy";
    U mnie, niestety występuje punkt 2. aczkolwiek nie dońca, gdyż miejscowy plan ustala, ze mam podłączyć się do kanalizacji, ale...kanalizacji na tym terenie nie ma i będzie może za 4 lata (jak dobrze pójdzie). W planie nie dopisano, że do czasu wybudowania kanalizacji dopuszcza się rozwiązania tymczasowe. I klapa...Prosić zmianę planu - czekanie długie miesiące, może lata, wystapić o pozwolenie na budowę, licząc na przymknięcie oka przez urzędnika - może i przejdzie, ale na oczyszczalnię z całą pewnością się nie zgodzą. Co robić?

  5. #45

    Domyślnie Jaka to gmina?

    ,,dryblasy" a w jakiej to gminie składałeś zapytanie? Mieszkam w okolicach parku i czuje że bede miał ten sam problem z POŚ.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał j-1942
    ppp.j a gdzie ty masz 60 m drenu. PIPILIFE przy 2000 ma dren 2x15m
    a jaki to problem łyzka chyba 40 na kopare, wykop na 50 cm, włóknina, dren i na to kopiec.
    Jeżeli spełniam wymóg odległosci od wody gruntowej to i władza nie ma nic przeciw. Przeciez warunki zabudowy sa w atestach a zabudowa bedzie w/g atestu.
    Ziemi nam full działeczka 20 000tys m2 jest z czago zebrać
    Nie ja złamałem przepisy-robisz ze mnie przestepcę jak juz to niewiedza urzedasów.
    Ależ skądże szczególnie jak masz tyle terenu to jest gdzie to upchnąć. Tylko jak lustro wody na -120cm (tyle podałeś) a Ty dajesz 50 cm wykopu to nijak nie chce wyjść 150cm rozsaczalnik od lustra wody. I tu urzędasy "dali ciała".
    ppp.j

  7. #47

    Domyślnie

    ppp.j
    przepraszam napisałem to troche chaotycznie, chodziło mi że zrobie tak
    1. Rówy na 50 cm w dół czyli zbiore to co na górze i zasypie zwirkiem aby było lepsze wchłanianie na starcie
    3. geo jako oddzielenie warstw/ juz w garazu-dostałem w prezencie
    4. dren
    5. a na to kopiec
    powinno wyjsc
    może nie bedzie 150 ale 130-140 powinno wystrczyc

  8. #48

    Domyślnie

    No istało się. ZUDP nie uzgodnił mi projektu POŚ z drenażem.Powód kolizja z kablem TP S.A.Mam problem.
    wojtek nr. 19805
    FOTO

  9. #49

    Domyślnie

    Podciagam watek, bo w moim starostwie Pierwszy raz maja doczynienia z taka sytuacja jak nasza
    Mamy wydane pozwolenie na budowe z szambem. Jest to pozwolenie poprzedniego wlasciciela dzialki, my w tej chwili chcemy zmienic na POŚ.
    Pozwolenie zostalo wydane przed uchwalenie planu na podstawie WZ, obecnie wszedl nowy plan. Budujemy sie na terenie rolnym, czyli zabudowa zagrodowa, w obecnym planie jest zakaz zabudowy. Musimy trzymac sie obowiazujacego pozowlenia na budowe i planu (ponizej obecny zapis w PZP)
    "1) Ustala się zakaz lokalizacji obiektów kubaturowych,"
    "5) Utrzymuje się istniejące tereny zabudowy zagrodowej z możliwością przebudowy i remontów, oraz dopuszcza się budowę budynków gospodarczych"

    Mamy problem, czy w ogole zaczynac ta papierkowa i kosztowna robote (projekt, badanie geologiczne)? Powiat odsyla nas do gminy, a gmina do powiatu. Czy mozna podciagnac przebudowe kanalizacji pod punkt 5. PZP? Czy dostaniemy odmowe?

    Moze to nie pierwszy taki przypadek i ktos cos doradzi?

  10. #50

    Domyślnie

    Już o tym pisałem. Również w planach miałem szambo. Rozpocząłem budowę i w jej trakcie zgłosiłem w starostwie zmianę szamba na POŚ dostarczając odręcznie wykonany plan przebiegu instalacji z zaznaczonymi newralgicznymi punktami i odległościami od nich oraz badania geo. Zaczynaj z tym co masz a zmieniaj w trakcie, tylko nie proś a zawiadamiaj w najlepszym razie uprzejmie.
    ppp.j

  11. #51
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ukończyłam budowę domu a POŚ. W pozwoleniu miałam szambo. W trakcie budowy kupiłam jednak POŚ. Następnie dokonałam zgłoszenia do starostwa, ze zamierzam budowac poś i dołączyłam dokumentacje oczyszczalni dołączoną przez producenta do zakupionego przeze mnie zestawu. Na jakiejkolwiek mapie z rzutem domu nakreśliłam odręcznie lokalizację poś na działce i równeiż dołączyłam do zgłoszenia. To wystarczyło. Starostwo miało miesiąc na wyrażenie sprzeciwu. Nie było go, wobec tego mogłam budować poś. Przy odbiorze geodeta zrobił mapkę z poś tam gdzie ją zakopalismy.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  12. #52

    Domyślnie

    Tylko, ze moja sytuacja wyglada nieco inaczej. Musze przedstawic wypis z PZP z Gminy, a tam widnieje zakaz zabudowy. Problem polega na tym, czy mozna cokolwiek zmienic w pozwoleniu... narazie urzednicy twierdza, ze nie moge. Jesli chcialabym zmienic cos w projekcie domu - nie moge, zmienic projekt garazu- nie moge,....

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Złożenie papierów do gminy nic nie kosztuje. Nie potrzeba badań ani projektów. Jesli odmówią to muszą podać przyczynę odmowy i środki odwoławcze . A wtedy bedizecie wiedzieli co jest przyczyną zakazu budowy poś. Ja bym wystapiła ze zgłoszeniem że robię poś i niech oni dalej się tym martwią. Nie występujecie o pozwolenie a jedynie zgłaszacie. To duża róznica. Nie ruszacie wówczas pozwolenia na budowę które juz macie. Po miesiącu jak nie bedzie sprzeciwu mozecie robić poś.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  14. #54

    Domyślnie

    W starostwie poinformowano mnie, ze w sytuacji, gdy mam w pozwoleniu na budowe szambo, to musimy wystapic z wnioskiem o zmiane pozwolenia na budowe z kwestii budowy oczyszczalni sciekow. Musze zalaczyc aktualny wypis z PZP gminy (zakaz zabudowy !), 4 szt (?) projektu POS podbite przez osobe z uprawnieniami (wlasna tworczosc odpada), wynika badania geotechnicznego. Nim wladujemy w to tyle czasu i kasy, chcialam wiedziec, czy cos wskoramy
    Jutro Naczelniczka w starostwie, bedzie intensywnie myslec nad ta sprawa.

    PS. Ja rowniez sadzilam, ze wystarczy zgłoszenie budowy oczyszczalnie, ale podobno, musza to naniesc na jakies mapki z zagospodarowaniem terenu... Czy ktos mi wyjasni o co w tym chodzi i dlaczego wszedzie jest inaczej?

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Nie wiem co Ci powiedizeli w starostwie. Wiem natomiast jak ja załatwiałam i jakie dokumenty składałam. Myślę, ze przepisy są jednakowe w tym zakresie. Moze się nie dogaaliscie w starostwie. Jak zaczniecie temat od zmiany pozwolenia to wyjdą komplikacje. A jak tylko zglosicie to inna bajka. Jeszcze raz powtórzę: ja bym zgłosiła i już. Niech sami myślą co z tym zrobić. Jeśli odmówią to wtedy maglujcie temat od strony zmiany pozwolenia. Przecież jedno drugiego nie wyklucza.
    Jeszcze zaznaczę: moja poś była drenażowa na 5-6 osób.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  16. #56

    Domyślnie

    mam a warunkach tymczasowe pozwolenie na szambo szczelne.Zlożylam zgłoszenie na poś ,żadnej odpwiedzi,30 dni ,wykonałam ,teraz czekam jak bedzie .Za rok ma być niby kanaliza(już 4 lata obiecuja).Czy zmusza mnie do podłącznia?Mam atest i wszystko wykonane jak trzeba.Prawo mówi że nie.Więc o co chodzi? Czy gmina Czy prawo?

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ja bym się nie martwiła teraz co bedzie Nie ma co ywbiegać przed szereg. Jesli masz poś to teoretycznie nie masz obowiazku podłączenia się do kanalizacji. No chyba, ze jakieś lokalne uwarunkowania są ale to w szczególnych przypadkach jak sądzę.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #58

    Domyślnie

    Dzieki za pocieszenie...

  19. #59

    Domyślnie

    mayland tak masz rację ale piszesz też że masz ukończony dom a w przypadku gdy dom jest w budowie to niestety ale poś to zmiana w pozwoleniu na budowę. Mozna to ominąć tak że robimy małe szambo z odprowadzeniem do poś i jak już zrobimy odbiór domu to wtedy wystarczy tyko zgłoszenie że robimy poś.

  20. #60

    Domyślnie

    Witam, to jakos rozwiewa moje watplwosci, ale i podnosi koszty inwestycji Wszystkie sasiednie gminy zwracaja czesc kwoty za POS, ale niestety nie nasza.
    Starostwo jeszcze sie nie namyslili, jaka decyzje podejmie w sprawie zmiany szamba.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony