dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 73 z 73
  1. #61
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał siwy z gosławic
    mayland tak masz rację ale piszesz też że masz ukończony dom a w przypadku gdy dom jest w budowie to niestety ale poś to zmiana w pozwoleniu na budowę. Mozna to ominąć tak że robimy małe szambo z odprowadzeniem do poś i jak już zrobimy odbiór domu to wtedy wystarczy tyko zgłoszenie że robimy poś.
    Nieprawda. Dom odebrałam dopiero w tym tygodniu. POŚ robiłam w trakcie budowy domu. Wszelkie powyższe informacje są więc prawdziwe i mają odniesienie do domu w budowie.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  2. #62
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Ukończyłam budowę domu a POŚ. W pozwoleniu miałam szambo. W trakcie budowy kupiłam jednak POŚ..
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  3. #63

    Domyślnie

    Czy u was tez pobierają opłatę skarbową w wysokości 120zł przy składaniu zgłoszenia o budowie oczyszczalni? Ja dziś byłem składać projekt oczyszczalni miała to być oczyszczalnia drenażowa i pani od razu mi powiedziała że oczyszczalnia drenażowa w Bielsku Białej nie będzie działa i nie mogę takiej zamontować, a papierów lepiej żebym nie składał bo i tak je odrzuci i pytała się mnie czy mam operat wodno prawny, a z tego co się dowiedziałem to chyba żadnego operatu robić nie potrzeba jeżeli ilość ścieków nie będzie przekraczała 5m3. Teraz rozglądam się za jakąś oczyszczalnia biologiczna z której wodę będę mógł odprowadzić do studni chłonnej. I nawet znalazłem już oczyszczalnie Bioekocent 3300 PRO tylko jestem ciekaw czy jutro znowu nie odrzucą mi projektu który przesłał mi producent. I nie wiem faktycznie jak to jest z tym operatem trzeba go robić czy nie?

  4. #64
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ja nie robiłam. Byc może Twoja gmina ma jakieś specjalne ograniczenia ale to musisz sprawdzić sam. I nie daj sie zbyć. Złóż papiery i poczekaj na odpowiedź na pismie. Tylko taka odpowiedź jest wiążąca i od takiej mozesz się zawsze odwołać. Wtedy poznasz podstawę prawną odmowy i bedizesz wiedział na czym stoisz.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  5. #65

    Domyślnie

    Witam

    Ja też nie miałam żadnego operatu wodno-prawnego i nic nie płaciłam.

    pozdrawiam
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    Cytat Napisał siwy z gosławic
    mayland tak masz rację ale piszesz też że masz ukończony dom a w przypadku gdy dom jest w budowie to niestety ale poś to zmiana w pozwoleniu na budowę. Mozna to ominąć tak że robimy małe szambo z odprowadzeniem do poś i jak już zrobimy odbiór domu to wtedy wystarczy tyko zgłoszenie że robimy poś.
    Nieprawda. Dom odebrałam dopiero w tym tygodniu. POŚ robiłam w trakcie budowy domu. Wszelkie powyższe informacje są więc prawdziwe i mają odniesienie do domu w budowie.
    Co gmina to inaczej to co napisałem to mi tak wytłumaczyli w gminie na moje zapytanie dlaczego tyle biurokracji jak wystarczy tylko zgłoszenie. Co do opłat to nic nie płaciłem ale zamiast miesiąc czekałem dwa miesiące na zmianę w pozwoleniu bo

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Siwy masz to na piśmie? Nie masz. Takie gadki w urzędach do niczego nie prowadzą. Ktoś cos pokręci, źle zrozumie, nie tak wytłumaczy a potem wychodzą z tego różne kwiatki. Bardzo często jest tak, że użycie innego słowa, pokrewnego wydawałoby się, zmienia postać rzeczy a potem wina spada na urzednika.
    Starajcie się uzyskiwać papier! Od tego zawsze jest odwolanie. Nie mozna dać sie tak zbywać. Rozumię, że czasem są przypadki szczeglne. Tereny chronione lub o ważnym znaczeniu strategicznym czy też poprostu zagrażajace życiu człowieka. Wtedy pewnie są inne przepisy. Ale bez takiego statusu prawo powinno być wszędzie takie samo. Może się różnić wzorem dokumentu ale nie może stanowić inaczej.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Czy u was tez pobierają opłatę skarbową w wysokości 120zł przy składaniu zgłoszenia o budowie oczyszczalni? Ja dziś byłem składać projekt oczyszczalni miała to być oczyszczalnia drenażowa i pani od razu mi powiedziała że oczyszczalnia drenażowa w Bielsku Białej nie będzie działa i nie mogę takiej zamontować, a papierów lepiej żebym nie składał bo i tak je odrzuci i pytała się mnie czy mam operat wodno prawny, a z tego co się dowiedziałem to chyba żadnego operatu robić nie potrzeba jeżeli ilość ścieków nie będzie przekraczała 5m3. Teraz rozglądam się za jakąś oczyszczalnia biologiczna z której wodę będę mógł odprowadzić do studni chłonnej. I nawet znalazłem już oczyszczalnie Bioekocent 3300 PRO tylko jestem ciekaw czy jutro znowu nie odrzucą mi projektu który przesłał mi producent. I nie wiem faktycznie jak to jest z tym operatem trzeba go robić czy nie?
    mentalnosc tych urzednikow jest poprostu dobijajaca
    baba zielonego pojecia nie ma o temacie ale ty Ty musisz sie dostowsowac do jej zabobonow... szkoda slow

    Kupiles ta oczyszczalnie? Tez sie zastanawiam nad tym modelem. Znalazlem nawet takiego co sprzedajae po 7200zl

    pozdr.

  9. #69

    Domyślnie

    kupujecie jak najtaniej na allegro a potem macie problemy.. Ja zamontowalem w bielsku BioEkocent'a 3300 a sąsiad Ekocent'a 3300.. Byly problemy ale sprzedajacy przyjechal przywiozl komplet dokumentow i pojechal zalatwic z nami sprawe... Wszystkie problemy rozwiazane i oczyszczalnie działają nam bezproblemowo.. Nie zawsze cena jest najwazniejsza.. Wole dac wiecej ale miec pewnosc ze to bedzie działać i sprzedający zapewni gwarancje i pomoże w formalnościach. Polecam jak szukacie nadal oczyszczalni firmę FHU HELP z Kęt: http://www.ekologia24.biz.. Profesjonalnie załatwiony zakup i formalności jak i ekipa montażowa..

  10. #70

    Domyślnie

    Kupujemy taniej na allegro itp bo wywindowana cena nie jest gwarancja jakosci...
    Pozatym problemy wyzej opisane nie wyniknely ani z jakosci oczyszcalni ani z jej niskiej ceny ,ale z mentalnosci urzednika....
    nie dosc ze odgrzewasz watek z przed roku to jeszcze nie na temat piszesz....

  11. #71

    Domyślnie

    cena nie ale firma już tak.. a na allegro ktoś sprzedaje a trochę później ani śladu po nim.. Majkii czytaj uważnie nie napisałem ze z jakości ani ceny wynikły ale za tą cenę przez allegro to nikt Ci nie pomógł z załatwianiem tego i sam musiałeś gonić po urzędach i rozmawiać z niekumatymi urzędnikami.. a wątek? Rozkopałem by następnym zaoszczędzić trochę czasu... Lepiej uczyć się na czyichś błędach niż swoich. Napisz czy zamontowałeś już tą oczyszczalnie i jak Ci się sprawdza.

  12. #72

    Domyślnie

    Też szukam opinii na temat oczyszczalni BIOEKOCENT 3300 PRO
    c126 vis a vis

  13. #73

    Domyślnie

    Może odgrzebie stary wątek który bo komuś się to możne przydać, zakupiłem oczyszczalnie Bioekocent 3300 PRO na allegro za 6,5tyś na wiosnę tego roku, teraz ją zamontowałem, wcześniej byłem w Kętach koło Bielska stronkę do nich podaje karierowicz, i u nich ta oczyszczalnia była o 2 tyś droższa! Niezłe marże sobie firmy narzucają na te oczyszczalnie. Zdecydowałem się wiec na zakup z allegro i nie żałuje, oczyszczalnię dowieziono mi bez dopłaty na miejsce, dostałem do niej wszystkie potrzebne dokumenty, certyfikaty i gwarancje. A zaoszczędzone 2 tyś wydałem na jej zamontowanie ( rury, piasek, koparka i wywrotka która wywiozła nadmiar ziemi). Wiec nie widzę potrzeby żeby komuś lądować pieniądze do kieszeni jak taki sam produkt można kopic znacznie taniej na allegro.

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony