dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 53 z 53
  1. #41

    Domyślnie Podłoga z desek.

    Ułożyłem sam.
    1.Zagruntowanie stropu betonowego.
    2.Folia czarna izolacyjna.
    3.Legary zakonserwowane środkiem grzybobójczym.Deski od dołu również.
    4.Pasy filcowe zszywaczem do legarów.Dałem pasy z wykładziny podłogowej.
    5.Zakotwienie legarów do stropu na kołki samomocujące.
    6.Izolacja termiczno-akustyczna z wełny mineralnej.
    7.Montaż desek wkrętami do drewna.(ewentualna możliwość demontażu)
    8.Capon.
    9.Lakier trzy razy.
    10.Efekt niesamowity.
    służę fotkami.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  2. #42

    Domyślnie

    O sposobie ułożenia moich desek już się wypowiadałem teraz interesuje mnie miejsce gdzie i za ile mozna kupic w okolicy Warszawy deske sosnową. Co trzeba wiedzieć przy zakupie.

  3. #43

    Domyślnie

    Witam, nadziałem się na ten wątek,a od jakiegoś czasu mam pytanie dotyczące podłogi sosnowej na legarach. Otórz myślałem sobie żeby przymocować taką podłogę do legarów za pomocą kołków drewniaych nasączonych w kleju. Myślę sobie żeby to nieżle wyglądało (brak główek) nie ma problemy z cyklinowaniem, ale nie wiem czy może czegoś nie przewidziałem, bo nie mogę dorwać żadnych informacji, żeby ktoś tak robił. Co o tym myślicie?

  4. #44
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał wodzio
    Witam, nadziałem się na ten wątek,a od jakiegoś czasu mam pytanie dotyczące podłogi sosnowej na legarach. Otórz myślałem sobie żeby przymocować taką podłogę do legarów za pomocą kołków drewniaych nasączonych w kleju. Myślę sobie żeby to nieżle wyglądało (brak główek) nie ma problemy z cyklinowaniem, ale nie wiem czy może czegoś nie przewidziałem, bo nie mogę dorwać żadnych informacji, żeby ktoś tak robił. Co o tym myślicie?
    a te kolki to z lebkiem? bo tak sobie mysle ze moze byc problem z docisnieciem deski do podloza chyba ze jakos to obciazysz

  5. #45

    Domyślnie

    Dokładnie to nie wiem jakie powinny być bo nigdzie nie znalazłem jakiegoś opisu na ten temat. Ale wydaje mi się, że jak będą odpowiednio ciasne to nawet zanim klej zwiąże powiny trzymać, przecież kiedyś nawet więżbie tak szczepiali

  6. #46

    Domyślnie

    Tak się prezentuje moje dzieło:

    Czy się rozejdzie po czasie? Na pewno. Taki urok delówek. Po latach można przemontować deski (są na wkrętach skośnie w wpustach desek).
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  7. #47

    Domyślnie

    wygląda to nieźle, co do podanego przezemnie sposobu na kołki to może ktoś miał z czymś takim do czynienia? Robi się tak czy nie?

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorg
    Brak sezonowania podłóg (szczególnie przy deskach) jest wielkim błędem, ale jak bierzesz drewno z tartaku a nie z profesjonalnego Zakładu Drzewnego... ...to nie masz wielkiego wyboru. Sezonowane drewno jednak sporo kosztuje... .

    Spodziewaj się:
    - szybkiego wyszparzenia podłogi (chyba, że będziesz stale kontrolował wilgotność i temperaturę, to możesz zniwelować skutki);
    - zmian kolorystycznych (zależnych od nasłonecznienia pomieszczeń).
    tez chce miec podloge z desek w salonie. z tego co do tej pory przeczytalam, chyba jednak lepsze są deski z jesionu lub modrzewia. I teraz pytanie do boorga: gdzie takie deski dostać? Poleciłbyś jakiś zakład drzewny?

  9. #49

    Domyślnie

    Witajcie,
    mam kilka pytań:
    - czy przytwierdzając legary do podłoża trzeba jakoś zabezpiecać miejsca przebicia kołkami papy (podłoga na gruncie),
    - co podkładać pod legary w miejscach nierówności podłogi?
    - czy wełnę mineralną położoną między legary należy czymś przykryć, żeby nie pyliła?- folia, tektura?
    - czy ten podkład z filcu na legarach to dobry pomysł?

    ps kilka informacji w temacie desek jest też w tym wątku
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...988&highlight=
    Tomek

  10. #50

    Domyślnie

    przyłączam się do pytania Trusi o producentów desek innych niż sosnowe

  11. #51

    Domyślnie

    Filc pod legarami ma sens w podłodze na stropie,żeby wytłumić odgłosy chodzenia.
    W nierównościach pod legarami można dać normalną zaprawę.
    Na wełnę mineralną nic nie dałem,bo wełna była w sprasowanych matach a deski na pióro-wpust.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  12. #52
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Joannka

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    120
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    32

    Domyślnie

    Trochę odświeżę wątek , bo też będę kładła dechy na legarach i mam pytanie
    na czym polega ługowanie , jak można to zrobić tak po "babcinemu" jak najbardziej naturalnie. Niby wszyscy wiedzą o co chodzi , ale szczegóły to już niestety nie zabardzo

  13. #53

    Domyślnie będę układał

    Witam
    Zanim przystąpię do pracy, postanowiłem pomyszkować w internecie, ale niestety nie spotkałem żadnej wypowiedzi kogoś z podobnym jak mój sposobem wykonania podłogi. To jest stara wiejska, drewniana z bali chałupa, w której postanowiłem zmienić dach i dzięki temu zagospodarować poddasze. Wymieniłem również belki stropowe (15x19 cm) ale zamieniając stare nowymi, tak więc te które dawniej służyły jedynie jako strop, obecnie będą jeszcze spełniały rolę legarów. Dość duży jest rozstaw bo od 110 do 130 cm między nimi, dlatego też zamówiłem deski sosnowe z pióro-wpustem o wymiarach 530x12x45 cm i mam zamiar je teraz układać. Jak to widzicie? O czy powinienem szczególnie pamiętać? Jak to wyciszyć? Czy zabezpieczać impregnatem przed ułożeniem czy wystarczy późniejsze zabezpieczenie (też jeszcze nie zdecydowałem, lakier czy ojejo-wosk)? Mam też pytania odnośnie samego układania: mam zamiar zastosować pasy z deską roboczą ale pomieszczenie ma ok 5 metrów szerokości wiec z początku nie ma problemu ale przy końcu pasy musiałyby mieć ponad 11 metrów długości i biorąc pod uwagę ich jakąś tam jednak elastyczność, jakość docisku i przez to ułożenia będzie prawdopodobnie mierna. Może jednak w końcowym etapie zastosować lewarki? Czy przy tak długich i grubych deskach mocowanie wkrętami we wpuście będzie odpowiednim rozwiązaniem? Jakie wkręty najlepiej zastosować? O to czy podłoga z takim rozstawem legarów będzie potem pływać nawet nie pytam bo i tak nie mam innego wyjścia i przekonam się sam, ewentualnie jeśli będzie trzeba zamierzam usztywnić konstrukcję od dołu, ale mam nadzieję, że nie będzie takiej konieczności.
    Oczekuję licznych uwag i pomysłów. Serdecznie pozdrawiam
    Jarek

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony