dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 57
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paul

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    czy warto zrobić kabinę prysznicową z luksferów? czy ktoś ma coś takiego u siebie i mógłby się podzielić informacjami czy jest funkcjonalna, czy zabiera dużo miejsca i jaki jest jej koszt?
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Według mnie warto, wymyśliliśmy zaokrągloną kabinę o wymiarach 120x120 cm i po pierwsze nie mogę nigdzie kupić takiego brodzika, a po drugie nie ma również takich kabin, a specjalne zamówienie wymaga góry pieniędzy. Z luksferów można zorbić co się chce, a potem nawet zamontować na takiej ściance jakieś uchwyty.
    Najdroższe w tym wszystkim są pustaki, te które mi się podobają kosztują 20PLN za sztukę - zatem ścianka będzie kosztować jakieś 1400. Do tego trzeba doliczyć drzwi lub zasłonkę
    Tak czy inaczej ja stawiam kabinę z luksferów, poszukam jeszcze tylko tańszych pustaków.
    pzdr
    Rz

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ryszardtom

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jak znajdziesz tanie luksfery to proszę napisz, ja widziałem w NOMI za 17 zet.

  4. #4

    Domyślnie

    Masz odp. na privie

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paul

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    słuchajcie, ja myślę, że kabina ma być bez brodzika a na podłodze kafelki ze spadem do odpływu, a zamiast drzwiczek luksfery ustawione w łuku, żeby woda nie pryskała na łazienkę. Przejście dość wąskie i odpowiednią stronę zamontowany panel prysznicowy.
    pzdr.

  6. #6

    Domyślnie

    Dobrze mówisz, tylko drzewo na kratkę musi być porządne

  7. #7

    Domyślnie

    Uważajcie z luksferami,pod prysznicem występują dość znaczne rożnice temperatur,żeby nie popękały od naprężeń(może lepiej wybrać dobrej firmy-droższe?)Ja mam zamontowaną kabinę półokrągłą 90 szkło-kosztowala mnie ok.2200zł tak że nawet te po 20 wychodzą tanio.Mario

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szarotka55

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    8

    Domyślnie luksfery a kabina prysznicowa

    Witam,

    Chcę w łazience miedzy kabiną a scianą (mam taki mały uskok - 25 cm.) zamontować luksfery. Tylko nie wiem jak je przymocować do listwy od kabiny prysznicowej. To musi być stabilne. Proszę o pomoc

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szarotka55

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    8

    Domyślnie luksfery a kabina prysznicowa

    Witam,

    Chcę w łazience miedzy kabiną a scianą (mam taki mały uskok - 25 cm.) zamontować luksfery. Tylko nie wiem jak je przymocować do listwy od kabiny prysznicowej. To musi być stabilne. Proszę o pomoc

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szarotka55

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    Czy nikt ni nic nie poradzi ??? Jak montować luksfery????
    Od ściany będzie na klej, ale co z rama kabiny??
    Chyba będę musiała zabudować i połozyc kafle???

  11. #11

    Domyślnie

    hej, może jeszcze zdążę, zanim zrezygnujesz z luksferów
    ja miałam podobny problem i zrobiłam tak:
    od ściany idą luksfery, jeden rządek, (zazwyczaj są 19 cm), a dalej idzie taki murek ( w twoim przypadku na ok 5 cm szeroki będzie), mój pan Bob budowniczy postawił go z takich kolcków murowanych:))) i do tego na luzie przymocujesz już kabinę
    niestety zielona jestem w zawiłosciach budowlanych i nie wiem z czego dokładnie zrobili mi tą ściankę między lukserami a drzwiami od prysznica, ale twój fachowiec na pewno sobie poradzi.
    żeby tą konstrukcję wzmocnić, połączyli jeszcze ścianę nad luksferami z murkiem - pasem murowanym takiej samej szerokości. taka ramka dookoła luksferów powstała.
    acha, na te elementy murowane kazałam położyć flizy.

    nie wiem, czy coś ci ten mój zagmatwany post pomoże, ale mam nadzieje, że tak:)
    pzdr!!!

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    szarotka55

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    8

    Domyślnie luksfery a kabina prysznicowa

    Tez tak myślałam. Ale mój fachowiec (mąż elektryk) twierdzi, że te 5 cm. murku z bloczków komórkowych to za mało stabilne do mocowania ramy kabiny.
    Właśnie kończy układanie kafelków, a ponieważ sceptycznie odnosi sie do tematu luksfery - to chyba zabuduje mi tę wnęke kaflami.
    Dzieki za odzew
    Pozdrawiam

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    NO wracam do tematu:

    W projekcie mamy łazienkę małżeńską przy sypialni.

    Myślimy o ściance z luksferów i drzwiach przesuwanych.

    Co sądzicie?
    Da się to jakoś mądzie i funkcjonalnie rozwiązać ?

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Chyba coś zle zrozumiałam .Kabina połaczona z luksferami? A może kabina z luksferów. Np tak

  15. #15
    Guest

    Domyślnie

    Na zdjęciu obok moja łazienka.Luksfery montowane ze zbrojeniem, by ścianka była stabilna.Nie ma prtoblemu.Mozna też stosować gotowe profile do budowy ścianek ze szklanych pustaków

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Funia
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    5.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Nie dobrze sie wyraziłam

    Chodzi mi o ściankę między sypialnią a łazienką i do tego przesuwane drzwi.

    Nie wiem czy to dobry pomysł, choć potrafie sobie wyobrazić, że fajnie by to wyglądało.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Funiu - twój pomysł jest jak najbardziej do zrealizowania.Pamiętaj tylko, ze luksfery to raczej element dość nowoczesnego wystroju, ale jeśli taki planujesz, to ok.Drzwi przesuwne też fajna rzecz.

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Funia, jeśli to łazienka małżeńska przy sypialni to fajny pomysł, zwłaszcza jeśli łazienka ma okno i w dzień światło przesącza się przez szkło. Nasze podpowiedzi dotyczyły szarotki

  19. #19

    Domyślnie

    Moja nieproszona uwaga: Może zamiast luksferów warto zastosować ściankę obłożoną kafelkami i doświetlić lampkami w suficie ? Ela

  20. #20

    Domyślnie

    LUKSFERY ... ->

    FIRMA BIM
    KRAKÓW
    ul. Klimeckiego 14
    Stała Wystawa Budownictwa

    kontakt :
    (0-12) 652-76-49
    lub [email protected]
    Martynaa

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony