dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 42
  1. #1

    Domyślnie lodówka - czy dwa agregaty sa BARDZO potrzebne?

    bo upatrzylam sobie ladniutkiego liebherra 170 cm (chce niską) - a tu patrzę - ma 1 agregat...

    czy to duza wada? wytłumaczcie głupolkowi... następnym razem ja wytłumaczę, jak ktoś zapyta

  2. #2

    Domyślnie

    Nie są.
    Dwa agregaty są potrzebne osobom,które bardzo często coś zamrażają w dużych ilościach.
    Np. właścicielom małych barów.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie sš. Ja mam jeden agregat, od czsu do czasu ładuję do zamrażary pół œwiniaka i daje radę.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZofiaD
    Nie sš. Ja mam jeden agregat, od czsu do czasu ładuję do zamrażary pół �winiaka i daje radę.
    Ja tez od czasu do czasu laduje do zamrazary pol swiniaka, ale lubje ja przed tym odmrozic i umyc. Przeszkoda bywa pelna druga polowa lodowki.

    Zebym wiec mogla niezaleznie szorowac obie czesci mam dwa agregaty. Nie twierdze jednak, ze nie da sie zyc jak sie ma tylko jeden. Tylko ze dla mnie to by bylo spore utrudnienie.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  5. #5

    Domyślnie

    Po jaką cholerę Wam te pół świni?

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał pattaya
    Po jaką cholerę Wam te pół świni?
    Bo wole jesc prawdziwe miesa niz to cos co sprzedaja wam w sklepach
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #7

    Domyślnie

    Zgadza się.
    W życiu jeszcze nie kupiłem mięsa ani wędliny w markecie.
    W sklepach specjalistycznych jest trochę lepiej.
    Ale w dobrych hurtowniach ,na zamówienie można kupić prawdziwe rarytasy jakich nie ma w sklepach.

  8. #8

    Domyślnie

    Nie są konieczne dwa... Poprawiają sprawność ale czy koniecznie?

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Jezeli twierdzicie ze nie sa potrzebne to po co sa???

    2 agregaty sa po to by ten sprzet nie męczył się (po co video ma 4 głowice jak moz emiec jedna ?? a tak powaznie to sprobujcie wyłączyć zamrażarkę na lodowko-zamrażarce z jednym agregatem ??
    W przypadku lodówko-zamrażarki ta posiadająca 1 agregat ma mocniejszy a co za tym idzie chodzi prawie non stop - w przypadku dwoch mniejszych o tej samej mocy łacznej jest okres w którym lodowka nie pracuje wcale - 2 agregaty sa tym czym 2 silniki dla samolotu odrzutowego
    Na jednym tez polata ale nie tak profesjonalnie jak na 2-óch

    sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebo8877
    Jezeli twierdzicie ze nie sa potrzebne to po co sa???
    Czytaj uwaznie ja napisalam do czego sie przydaja. Nie sa konieczne to nie znaczy ze sa niepotrzebne.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #11

    Domyślnie

    gdy kupowałem lodówke za niewielką róznicę w cenie wybrałem 2 agregaty....
    i teraz nie zastatnawiam się .... ale... fakt, gdy potrzebuje ją umyć , wyłaczam tylko lodówke... i spokojnie myje... bez utraty wsadu z zamrażarki... po 2 sa 2 mniejszej mocy, pracują mniej ociązone czyli cichutko... a mają już 8 lat....
    i gdybym znów miał wybierać to tylko 2 agregaty....
    no chyba, że mnie ktoś przekona...... jestem otwarty

  12. #12

    Domyślnie

    Dla mnie podstawowym plusem posiadania 2 agregatow jest jak juz wspomniano latwiejsze czyszczenie lodowki - wylaczam ta czesc ktora chce akurat umyc, a druga w tym czasie sobie spokojnie dalej pracuje.
    A ja nie musze glowkowac gdzie to wszystko upchac, zeby sie nie rozmrozilo lub popsulo.
    Ale byc moze jednoagregatowe maja tez funkcje umozliwiajaca rozmrazanie jednego bez wylaczania drugiego???

  13. #13

    Domyślnie

    Ludzie, to jak długo wy myjecie te lodówki? Przez te 10 min. kiedy myję lodówkę przecież nic się w zamkniętej zamrażarce nie zdšży rozmrozić. Nieprawda, że jeden agregat chodzi non stop (lub prawie) i chodzi bardzo cicho, a mam już kilka lat i to nic nadzwyczajnego - Polar.
    Kiedy ja kupowałam lodówkę, powiedziano mi, że dwa agregaty sš dla tych, którzy rzadko korzystajš z zamrażarki, mogš jš wtedy wyłšczyć, a lodówa chodzi. Ale zastrzegam, nie wiem czy tak faktycznie jest.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZofiaD
    Ludzie, to jak długo wy myjecie te lodówki? Przez te 10 min. kiedy myję lodówkę przecież nic się w zamkniętej zamrażarce nie zdšży rozmrozić. Nieprawda, że jeden agregat chodzi non stop (lub prawie) i chodzi bardzo cicho, a mam już kilka lat i to nic nadzwyczajnego - Polar.
    Kiedy ja kupowałam lodówkę, powiedziano mi, że dwa agregaty sš dla tych, którzy rzadko korzystajš z zamrażarki, mogš jš wtedy wyłšczyć, a lodówa chodzi. Ale zastrzegam, nie wiem czy tak faktycznie jest.
    przynajmniej zdawaj sobie sprawę co mówisz.....
    jeżeli myję zamrażalnik 4 szuflady.... to co umyję sobie bryłkęlodu??
    najpierw wyłaczyć....potem rozmrozić... potem umyc.... i co?? 10 min??
    chyba nie myłas nigdy gruntownie lodówki w panujące upały...a były takie ostatnimi laty??
    no chyba ż e myjesz tylko 1 x zimą i to 10 min....to se ręce można umyć po rozrażaniu

  15. #15

    Domyślnie

    przynajmniej zdawaj sobie sprawę co mówisz.....
    jeżeli myję zamrażalnik 4 szuflady.... to co umyję sobie bryłkęlodu??
    najpierw wyłaczyć....potem rozmrozić... potem umyc.... i co?? 10 min??
    chyba nie myłas nigdy gruntownie lodówki w panujšce upały...a były takie ostatnimi laty??
    no chyba ż e myjesz tylko 1 x zimš i to 10 min....to se ręce można umyć po rozrażaniu
    I nawzajem. Pisałam o myciu lodówki, nie zamrażarki, bo przecież w lodówce nic nie zamrażasz, więc nic ci się nie rozmrozi.

  16. #16

    Domyślnie

    obracasz kota ogonem... i tyle.... spadam ide myć zamrażarkę i lodówkę... hehe... wracam za 10 minutek.... hahaha. ZofiaD pozdrawiam

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Mysle, ze nie ma sie co klocic o lodowke... Jakos nie rozumiem dlaczego niektorzy zeby rzekonac siebie i innych do swojej racji tych innych lubia sprowadzac do pozycji glupkow co to potrzebuja wiecej niz 10 minut na umyscie lodowki.

    Swoja droga czasem umycie czesci lodowkowej, ktorej we wspolczesnych lodowkach nie trzeba rozmrazac niestety trwa dluzej niz 10 minut, szczegolnie jak chce sie to zrobic dokladniej. Pomijam juz sytuacje, ze lodowke tez czasem warto przewietrzyc.

    Oczywiscie pewnie sie w zamrazalce nic nie zdazy rozmrozic, ale jak mam wybor to wole wybrac opcje dla mnie wygodniejsza. Szczegolnie, przy wspomnianym myciu zamrazarki i przygotowywaniu jej do przyjecia nowego wkladu.

    Lodowka z dwoma agregatami jest dla mnie wygodniejsza i napisalam dlaczego. Nie zamierzam jednak nikogo przekonywac, ze tez musi sobie taka kupic bo tak jest lepiej.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  18. #18

    Domyślnie Re: lodówka - czy dwa agregaty sa BARDZO potrzebne?

    Cytat Napisał malgosimi
    bo upatrzylam sobie ladniutkiego liebherra 170 cm (chce niską) - a tu patrzę - ma 1 agregat...

    czy to duza wada? wytłumaczcie głupolkowi... następnym razem ja wytłumaczę, jak ktoś zapyta
    TO może i ja coś wtrące,też mam 2 agregaty, jestem zadowalona z tego gdyz mogę osobno ustawiac poziom mrozenia ,gdy jest taka potzreba ,bo przeciez czasami lodowce potrzeba nizszej temperatury np.w swieta gdy jest zawalona smakołykami ,a zamrazarka chodzi sobie dalej na tym samym poziomie bo nie ma w niej juz świniaka-tylko leży przerobiony w lodowce.hehe.pozdrawiam

  19. #19
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Fotofil
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    4

    Domyślnie Re: lodówka - czy dwa agregaty sa BARDZO potrzebne?

    Cytat Napisał malgosimi
    bo upatrzylam sobie ladniutkiego liebherra 170 cm (chce niską) - a tu patrzę - ma 1 agregat...

    czy to duza wada? wytłumaczcie głupolkowi... następnym razem ja wytłumaczę, jak ktoś zapyta
    Do niedawna nikt nie słyszał o dwóch agregatach i jakoś lodówki funkcjonowały. Nie wpadaj w depresję, wyrównaj oddech jak Ci się podoba, to bierz.
    Dziś Ty pomożesz mnie, może jutro ja będę mógł pomóc Tobie.
    www.fotofil.prv.pl

  20. #20

    Domyślnie

    Ja jestem za jednym agregatem. Podczas mycia lodówki nic się nie rozmrozi w zamrażalce, ponieważ nie zdąży. Co do regulacji siły mrożenia to sztuczny problem. I najważniejsza rzecz: PROSTE JEST PIĘKNE (i niezawodne).

    pozdro

    ps. niedługo będą nam wciskać lodówki z trzema agregatami i motywację na pewno znajdą.
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony