dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 66
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1320
  1. #1

    Domyślnie DACHÓWKA CREATON - wątek zbiorczy: opinie, modele, zdjęcia, dyskusja

    Mam zamiar zdecydować się na zakup dachówki. Myślałem o Rupp Ceramice Sirius brązowa angoba, ale ostatnio spotkałem Creatona "Kera-Pfanne" brąz, angoba, barwiony w masie. Cena Creatona oczywiście jest wyższa niż Siriusa (2, 3 tys zł na mój dach). W związku z tym mam pytanie do tych którzy użytkują Creatona, co sądzą o tej dachówce. Decyzję muszę podjąć w ciągu kilku dni.
    Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi Krzysztof
    Przepraszam, że piszę o tym samym w Sondażach, ale mam na odpowiedź tylko kilka dni.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    am

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.008
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    99

    Domyślnie

    Mam taką dachówkę ok 18 miesięcy. Niestety jeszcze nie mieszkam brak więc doświadczeń. Jestem zadodowlony - z dachówką nic się nie dzieje, ładnie wygląda.
    Tak naprawdę o wyborze zadecydował raczej kaształt i wielkość dachówki niż parametry techniczne czy długość gwarancji.
    Być może jest to trochę lepsza dachówka niż Rupp ale wydaje mi się, że obie są równie dobre.
    Z drugiej strony różnica w cenie samej dachówki a różnica kosztu dachu to dwie różne sprawy. Dachówka u mnie to było tylko ok. 50% kosztów całego dachu.
    Generalnie - polecam

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Mam pytanie.
    Gdzie jest produkowna- Creaton, a gdzie Rupp.

  4. #4

    Domyślnie

    Opal: Creaton w Niemczech, RuppCermika częściowo w Polsce (np. Sirius) a częściowo w Niemczech.

  5. #5

    Domyślnie

    krzyszt17: czy rzecwyiście ta dachówka jest barwiona w masie? Bo jakoś w to nie wierzę. Dzwoniłem nawet kiedyś do doradcy technicznego któregoś z producentów i powiedział, że nie ma dachówek ceramicznych barwionych w masie.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    No właśnie.
    Zadałam to pytanie, gdyż spotkałam się z opinią,że cena za creatona to cena za transport.
    Warto chyba mieć świadomość tego.
    Oczywiście nie podważam jakości tylko chcę powiedzieć,że ta wysoka cena wynika z kosztów transportu a nie jakiś cudownych czy innych właściwości tej dachówki wobec innych z tego poziomu.
    Tak słyszałam od hurtowników.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja kupowałem creatona 2 lata temu i wszystko jest ok.
    A teraz ciekawostka, znajoy kupował TĄ SAMĄ dachówkę w Niemczech na swój dom i zapłacił więcej niż ja w Polsce, więc nie wiem jak o z tym transportem
    Rzeczywiście nie jest barwiona w masie, ale rupp też nie jest.Przy czerwonych nie ma to specjalnego znaczenia, ale przy ciemnych widać ślady cięcia w koszach i przy oknach połaciowych, więc trzeba angobować na budowie.
    Jeżeli chodzi wykonanie, to Creaton jest wykonany dużo staranniej. Np:krawędzie creatona są łagodne, a przy rupp ceramice z zadziorami i dekarz powinien brać więcej za położenie tej drugiej, (co przy dzisiejszej sytuacji na rynku jest nie do pomyślenia )tak bardzo rękawiczki się niszczą.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Od niedawna mam Creatona Symfonię(angobowana miedź). Leży sobie na dachu od kilku miesięcy i wygląda bardzo dobrze. Fakt, że jest droga ale jest bardzo ładnie zrobiona. Producent twierdzi, że gdy będzie się chciało za jakiś czas dokupić u nich dachówki to będą one wyglądały zawsze tak samo jak te, które już mamy. Jest to spowodowane bardzo bogatym złożem gliniki, które wystarczy im jeszcze na dobrych parę lat coś ponad trzydzieści.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Maluszek dnia 2003-01-31 09:19 ]</font>

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.
    Niektóre dachówki Creatona sę barwione w masie, przyznał to nawet diler Rupp Ceramiki, a to w końcu konkurencja. Dla mnie ważna jest jeszcze waga Creatona (ok 37kg/m2) Sirius (ok 52 kg/m2). Mój dach był liczony pod dachówkę ceramiczną ale 0,45kN/m2, czyli przy Ruppie musiałbym zwiększyć przekrój krokwi.
    Pozdrawiam Krzysztof

  10. #10

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać, że widziałem przekrój przez "mojego" Creatona i rzeczywiście cały jest brązowy. Wg tego co mówił sprzedawca to nie wszystkie rodzaje dachówek ceramicznych Creaton są barwione w masie. Diler Ruppa twierdził z kolei, że ta firma też się przymierza do produkcji dachówek barwionych w masie.
    pozdrawiam.

  11. #11

    Domyślnie

    Też się do CREATONA "magnum" przymierzam. Ma ktoś taką?
    A nawiązując do wyższej ceny Creatona w Niemczech niż u nas - dzieje się tak z różnymi innymi towarami w innych zupełnie branżach, może to wynikać tylko z podstawowej zasady ekonomii, ze towar wart jest tyle ile klient może za niego zapłacić )
    Chcę wierzyć, że z jakością nie ma to nic wspólnego...

  12. #12

    Domyślnie

    Też się do CREATONA "magnum" przymierzam. Ma ktoś taką?
    A nawiązując do wyższej ceny Creatona w Niemczech niż u nas - dzieje się tak z różnymi innymi towarami w innych zupełnie branżach, może to wynikać tylko z podstawowej zasady ekonomii, ze towar wart jest tyle ile klient może za niego zapłacić )
    Chcę wierzyć, że z jakością nie ma to nic wspólnego...

  13. #13

    Domyślnie

    Też się do CREATONA "magnum" przymierzam. Ma ktoś taką?
    A nawiązując do wyższej ceny Creatona w Niemczech niż u nas - dzieje się tak z różnymi innymi towarami w innych zupełnie branżach, może to wynikać tylko z podstawowej zasady ekonomii, ze towar wart jest tyle ile klient może za niego zapłacić )
    Chcę wierzyć, że z jakością nie ma to nic wspólnego...

  14. #14

    Domyślnie

    Przepraszam, jakoś mi się namnożyło...

  15. #15

    Domyślnie

    Ja mam Magnum-a, antracyt angoba.
    Nie narzekam.
    pzdrw

  16. #16

    Domyślnie Creaton od 15 lipca ceny w górę!!!!!!!

    Na sto procent od 15 lipca Creaton podnosi ceny za dachówkę (o ok. 10%). Podwyżka wynika z tego, że będą drożej przeliczali euro (zmiana stawki z 4zł na 4,5).
    Przez to muszę sama kupić dachówkę 4 misiące wcześniej!!!

  17. #17
    Guest

    Domyślnie


    Czy WIEKOR czeka to samo ? Mam zamiar kupić karpiówkę na 300 mm !!!

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sakus

    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Starogard Gdański - gmina
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    372

    Domyślnie Re: Creaton od 15 lipca ceny w górę!!!!!!!

    Cytat Napisał nnatasza
    Na sto procent od 15 lipca Creaton podnosi ceny za dachówkę (o ok. 10%). Podwyżka wynika z tego, że będą drożej przeliczali euro (zmiana stawki z 4zł na 4,5).
    Przez to muszę sama kupić dachówkę 4 misiące wcześniej!!!
    Chciałbym potwierdzić, że otrzymałem tą samą informację od składu, przez który kupuję Creatona . A podwyżka o ponad 10% nie należy do przyjemności dla inwestora. Tak więc ludziska spieszcie się jeżeli ma być taniej.

    nnatasza - dzięki za info

  19. #19

    Domyślnie

    Przepraszam, że tak nie elegancko wyciągam ten temat na górę - ale warto, aby wszyscy zainteresowani się dowiedzieli!

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    A Roben zrobił podwyżkę od 1.06.2003 r. Ale nie o 10% !!!! Jakie opusty dostajecie na komplet "dachowy" - dachówki,okna połaciowe, folia, orynnowanie ? Ja dostałam 13% - to dużo,czy mało?

Strona 1 z 66

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony