dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 66
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 1320
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Napisał K74
    Ja też już prawie mam. Połowa dachu pokryta i jak do tej pory wszystko w porządku.

    To jest super dachowka , nawet inne karpiowki tej samej firmy cenie nizej.

  2. #182

    Domyślnie Dachówki ceramiczne Creaton

    Na pokrycie dachu mojego domu wybrałem dachówki ceramiczne. Z licznych postów wynika, że najlepsze są dachówki Creaton - najczęściej przewija się model Kera Pfanne. Poprosiłem o wycenę pokrycia prostego dachu ok. 210 m2 (dwuspadowy + ganek). Za dachówkę Kera Pfanne miedź angobowaną podstawową + boczne + gąsiory + 1 kominek wentylacyjny w firmie Budman w Gliwicach podano mi cenę (brutto) ok. 21.000 zł. Ten sam zestaw dachówki Sirius 13 miedź wg aktualnego cennika RuppCeramiki kosztuje nieco ponad 13.500 zł, holenderka Koramic L15 czerwona angoba to 15.000, E32 von Muellera nieco ponad 15.000. W postach, które przeczytałem raczej dobrze pisano nt. RuppCermamiki i von Muellera, więc czy różnica w cenie między Creatonem a nimi jest uzasadniona?

  3. #183

    Domyślnie Re: Dachówki ceramiczne Creaton

    Cytat Napisał tomaszekp
    Na pokrycie dachu mojego domu wybrałem dachówki ceramiczne. Z licznych postów wynika, że najlepsze są dachówki Creaton - najczęściej przewija się model Kera Pfanne. Poprosiłem o wycenę pokrycia prostego dachu ok. 210 m2 (dwuspadowy + ganek). Za dachówkę Kera Pfanne miedź angobowaną podstawową + boczne + gąsiory + 1 kominek wentylacyjny w firmie Budman w Gliwicach podano mi cenę (brutto) ok. 21.000 zł. Ten sam zestaw dachówki Sirius 13 miedź wg aktualnego cennika RuppCeramiki kosztuje nieco ponad 13.500 zł, holenderka Koramic L15 czerwona angoba to 15.000, E32 von Muellera nieco ponad 15.000. W postach, które przeczytałem raczej dobrze pisano nt. RuppCermamiki i von Muellera, więc czy różnica w cenie między Creatonem a nimi jest uzasadniona?
    Mam na dachu Kera Pfanne Finesse Brąz Glazura i powiem Ci jedno......przy tej różnicy w cenie weź Ruppa. Creaton jest fajny ale nie warty tych pieniędzy (tym bardziej miedź angobowana). Każda z nich wytrzyma 50 lat, a poźniej to już nie będzie Twoj problem.

  4. #184

    Domyślnie

    cześć,
    dachówka creatona jest po prostu trochę inna. nie chodzi mi o kolor bo koramik z dołu ma ten sam kolor (sąsiad ma koramika a my creatona tyle, że my kupowaliśmy ją jako brązową a on jako czerwoną ).
    tu trochę przepacasz za markę i słynne zamki i barwienie w masie (nie wszystkie kolory). kupowliśmy gdy ceny ruppa i creatona były bardzo zbliżone.
    bardzo ładną dachówkę ma pfleiderer. niezły jest też nibra/nelskamp i bogen. zanim wybraliśmy creatona mieliśmy bardzodobrą ofertę na tego bogena i nibrę/nelskamp. polecam zerknąć na ofertę.
    nie wiem czy warto tyle przepłacić. na pewno prędzej wybrałbym nelskampa/nibrę czy bogena niż ruppa.

    pozdro

    aresior

  5. #185

    Domyślnie

    TomaszekP cos ta cena jakas kosmiczna.Ja mam 220 m2 dwuspadowy dach i wlasnie w zeszlym tygodniu kupilem Creatona Kerra Phane antracyt.Netto ok.14 700 tys.zł.Walcz o upust (sprzedawca powinien dac CI bez problemu - 18-20% rabatu.

  6. #186
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Nam właśnie skończyli układać na dachu Kera Pfanne "Miedziana Angoba". Uważam, że wygląda świetnie!



    Porównywaliśmy do Koramica L15 i naszym zdaniem NIE MA PORÓWNANIA. Dachówki Creatona wyglądają dużo lepiej, mają zamki, które wbudzają wyraźnie większe zaufanie, no i mają ładniejszy kolor.

    Pozdr. EiM
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ela_i_Maciek
    Porównywaliśmy do Koramica L15 i naszym zdaniem NIE MA PORÓWNANIA. Dachówki Creatona wyglądają dużo lepiej, mają zamki, które wbudzają wyraźnie większe zaufanie, no i mają ładniejszy kolor.

    Pozdr. EiM
    I mają gąsiory oraz zakończenia do 'pupy' (oczywiście Creaton)

  8. #188
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    To naprawdę kwestia gustu. Nam akurat podobają się te gąsiory.

    Pozdr.
    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  9. #189
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mobutu

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Creaton Domino rulez

    nie znam się na dachówkach ale dachówki Creatona wyglądają jakoś lepiej

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Napisał aresior
    cześć,
    dachówka creatona jest po prostu trochę inna. nie chodzi mi o kolor bo koramik z dołu ma ten sam kolor (sąsiad ma koramika a my creatona tyle, że my kupowaliśmy ją jako brązową a on jako czerwoną ).
    tu trochę przepacasz za markę i słynne zamki i barwienie w masie (nie wszystkie kolory). kupowliśmy gdy ceny ruppa i creatona były bardzo zbliżone.
    bardzo ładną dachówkę ma pfleiderer. niezły jest też nibra/nelskamp i bogen. zanim wybraliśmy creatona mieliśmy bardzodobrą ofertę na tego bogena i nibrę/nelskamp. polecam zerknąć na ofertę.
    nie wiem czy warto tyle przepłacić. na pewno prędzej wybrałbym nelskampa/nibrę czy bogena niż ruppa.

    pozdro

    aresior
    Nie rozważałem na razie ani Pfeiderera ani Bogena ani Nelskampa. Poruszyłeś sprawę zamków - to dla mnie b. ważne. Creaton ma głębokie i podwójne - to poprawia szczelność pokrycia. W miejscu gdzie buduję (Istebna) wieją czasami huraganowe wiatry, które potrafią wepchnąć wodę/śnieg przez każdą nieszczelność pokrycia (z tego również powodu zamiast folii wstępnego krycia będzie u mnie pełne deskowanie + papa). Na podwójne zamki zwrócił mi uwagę mój wykonawca. Czy dachówki ww. producentów mają tak samo dobre/skuteczne zamki jak Creaton?

  11. #191

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ela_i_Maciek
    To naprawdę kwestia gustu. Nam akurat podobają się te gąsiory.

    Pozdr.
    M
    Nie chodzi o to, że są brzydkie. Chodzi o to, że są małe.

  12. #192

    Domyślnie

    zamki fpleiderer'a i nibra/nelskamp są ok. jeśli chcesz to mogę ci przesłać na maila fotki porównawcze. pfleiderer moim zdaniem ma dokładniejsze wykończenie powłoką. nam zdarzyły sie creaton'ki z niedomalowaną okolicą zamków. zresztą z tego co słyszałem to creaton kupił jakiś czas temu pfleiderera.
    zamki sa na pewno lepsze niż w ruppie i robenie i koramiku. przykładając do siębie wszystkie po prostu widac jakość. na dachu wyglądaj podobnie jeśli idzie o kolor.
    gąsiory faktycznie "skromne". do bryły naszego domku pasują.

    pozdro

    aresior

  13. #193

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszekp
    Creaton ma głębokie i podwójne - to poprawia szczelność pokrycia. W miejscu gdzie buduję (Istebna) wieją czasami huraganowe wiatry, które potrafią wepchnąć wodę/śnieg przez każdą nieszczelność pokrycia
    dokladnie z tych samych powodow wybralismy Creatona

  14. #194

    Domyślnie

    Również mamy creatona, proponuje wszystkim wątpiacym w jakość tych dachówek porównać wewnętrzną strukturę złamanej dachówki a wnioski wyciągnięcie sami. Moi dekarze stwierdzili że dachówki Creatona są najtwardsze a zarazem nie kruche i bardzo dobrze i prezyzyjnie dają się docinać. Również tak jak piszą poprzednicy mają najlepszy system zamków. Dachówka ta (cera pfanne miedz) zmienia odcień w zależności od pogody i oświetlenia - naprawde na dachu ładnie to wygląda.
    A gąsiory i ich zakończenia to kwestia gustu a o gustach sie nie dyskutuje.
    pozdrawiam

  15. #195
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek23
    Cytat Napisał Ela_i_Maciek
    To naprawdę kwestia gustu. Nam akurat podobają się te gąsiory.

    Pozdr.
    M
    Nie chodzi o to, że są brzydkie. Chodzi o to, że są małe.
    Co masz na myśli mówiąc za małe? Za małe, aby co?

    Pozdr.
    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  16. #196

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ela_i_Maciek
    Cytat Napisał Tomek23
    Cytat Napisał Ela_i_Maciek
    To naprawdę kwestia gustu. Nam akurat podobają się te gąsiory.

    Pozdr.
    M
    Nie chodzi o to, że są brzydkie. Chodzi o to, że są małe.
    Co masz na myśli mówiąc za małe? Za małe, aby co?

    Pozdr.
    M
    Na dachu dwuspadowym bardzo mało nachodzą na dachówkę.

  17. #197
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    no tak.... ale u nas dach jest 4-o spadowy, kopertowy, o małym kącie nachylenia (20stopni). Gąsiory zdają się pasować wyśmienicie.

    Pozdr.
    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  18. #198
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Ja mam Bogena Innovo 12 w kolorze czekolady. Brałam pod uwagę Creatona Kera Pfanne Fiznezję Brąz (jest brunatno-czerwona przy bogenie) właśnie ze względu na zamki - dom stoi nieosłonięty. W czasie gdy musiałam zamawiać - listopad 2006r - Creaton był niedostępny na termin, na który potrzebowałam. Wybrałam Bogena jako alternatywę. Wycena była praktycznie taka sama.
    Wysokość zamków Kera Pfanne jest nie do pobicia w porównaniu do wszystkich dostępnych dachówek. Zamki Bogena są w związku z tym trochę niższe, ale bardzo dokładnie wykończone ( w porównaniu np. do Ruppa). Bogen jest również bardzo twardą dachówką (ma dużą zawartość łupków w składzie gliny).
    Wygląda pięknie - zdjęcia w dzienniku.
    Pozdrawiam
    Dabell

  19. #199

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ela_i_Maciek
    no tak.... ale u nas dach jest 4-o spadowy, kopertowy, o małym kącie nachylenia (20stopni). Gąsiory zdają się pasować wyśmienicie.

    Pozdr.
    M
    Widziałem w Twoim dzienniku i dlatego zaznaczyłem, że na dwuspadowym. Na takich dachach rozwiązaniem jest zastosowanie dedykowanych dachówek, które są koszmarnie drogie i u mojego hurtownika dostępne na zamówienie z 2 miesięcznym czasem oczekiwania na początku zeszłego roku czyli wtedy gdy wszyscy prosili się aby coś kupić.

  20. #200

    Domyślnie

    Czytając posty można odnieść takie wrażenie: wszystie dachy i wymienione przez Was dachówki są ładne i dobre, ale najpiękniejsze i najlepsze są te na własnym domku . Sam niedawno stałem przed dylematem jaki ma autor tego tematu. Początkowo byłem nastawiony na creatona kera-pfanne brąz glazura. Z całą pewnoscią jest to bardzo dobra dachówka taki mercedes wśród dachówek. Ale jak dostałem kosztorysy /robiłem w kilku hurtowniach/ to trochę zmieniłem zdanie. Mam skomplikowany dach czterospadowy o pow. ok. 300m, trzy lukarny. Po kilku rozmowach z różnymi dekarzami, wykonawcą i sprzedawcami pokryć dachówek zdecydowałem sie na zakup Rubina 13 kolor kasztan Ruppa /a de facto to już jest Brass/. Dachówka przyjechała z Niemiec, dekarz chwalił że kładzie się ją bardzo dobrze, nie miał zastrzeżen co do jej jakości, wykonania. Ma dobre zamki, jest twarda. Kolor bardzo zbliżony do creatona - który był wcześniej faworytem. Jedyna jej mała wada to że nie jest barwiona w masie. Ale i ważna dla mnie zaleta Rubin 13- 3,71 zł za dachówkę podstawową a Creaton ponad 5 zł za dachówę podstawową oraz bardzo drogie dodatki. Zaoszczędziłem na dachu około 8 tys. złotych- czy to dużo czy mało to już trudno powiedzieć, indywidualna sprawa. Dach mi oraz moim bliskim podoba się /ale to nie jest najważniejsze/, znajomym też - no ale oni to może mówią tak z grzeczności.

Strona 10 z 66

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony