dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 66
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1320
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej74
    (...) Po kilku rozmowach z różnymi dekarzami, wykonawcą i sprzedawcami pokryć dachówek zdecydowałem sie na zakup Rubina 13 kolor kasztan Ruppa /a de facto to już jest Brass/. Dachówka przyjechała z Niemiec, dekarz chwalił że kładzie się ją bardzo dobrze, nie miał zastrzeżen co do jej jakości, wykonania. Ma dobre zamki, jest twarda. Kolor bardzo zbliżony do creatona - który był wcześniej faworytem. Jedyna jej mała wada to że nie jest barwiona w masie. Ale i ważna dla mnie zaleta Rubin 13- 3,71 zł za dachówkę podstawową a Creaton ponad 5 zł za dachówę podstawową oraz bardzo drogie dodatki. (...)
    W moim przypadku barwienie w masie nie jest chyba tak istotne, ponieważ chcę wybrać kolor "naturalna czerwień" bądź "miedź angobowana". Nawiasem mówiąc, Rubin kasztanowy jest b. ładny ale styl mojego domu raczej wyklucza dachówkę glazurowaną, choć śnieg po tym pewnie zjeżdża rewelacyjnie. Co do dodatków Creatona, pełna zgoda np. kominek wentylacyjny 517 zł ...

  2. #202

    Domyślnie

    Cytat Napisał aresior
    zamki pfleiderer'a i nibra/nelskamp są ok. jeśli chcesz to mogę ci przesłać na maila fotki porównawcze. pfleiderer moim zdaniem ma dokładniejsze wykończenie powłoką. nam zdarzyły sie creaton'ki z niedomalowaną okolicą zamków. zresztą z tego co słyszałem to creaton kupił jakiś czas temu pfleiderera.
    zamki sa na pewno lepsze niż w ruppie i robenie i koramiku. przykładając do siębie wszystkie po prostu widac jakość. (...)
    Jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu, prosiłbym o fotki zamków pfleiderera i nelskampa.

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzej74
    Czytając posty można odnieść takie wrażenie: wszystie dachy i wymienione przez Was dachówki są ładne i dobre, ale najpiękniejsze i najlepsze są te na własnym domku . Sam niedawno stałem przed dylematem jaki ma autor tego tematu. Początkowo byłem nastawiony na creatona kera-pfanne brąz glazura. Z całą pewnoscią jest to bardzo dobra dachówka taki mercedes wśród dachówek. Ale jak dostałem kosztorysy /robiłem w kilku hurtowniach/ to trochę zmieniłem zdanie. Mam skomplikowany dach czterospadowy o pow. ok. 300m, trzy lukarny. Po kilku rozmowach z różnymi dekarzami, wykonawcą i sprzedawcami pokryć dachówek zdecydowałem sie na zakup Rubina 13 kolor kasztan Ruppa /a de facto to już jest Brass/. Dachówka przyjechała z Niemiec, dekarz chwalił że kładzie się ją bardzo dobrze, nie miał zastrzeżen co do jej jakości, wykonania. Ma dobre zamki, jest twarda. Kolor bardzo zbliżony do creatona - który był wcześniej faworytem. Jedyna jej mała wada to że nie jest barwiona w masie. Ale i ważna dla mnie zaleta Rubin 13- 3,71 zł za dachówkę podstawową a Creaton ponad 5 zł za dachówę podstawową oraz bardzo drogie dodatki. Zaoszczędziłem na dachu około 8 tys. złotych- czy to dużo czy mało to już trudno powiedzieć, indywidualna sprawa. Dach mi oraz moim bliskim podoba się /ale to nie jest najważniejsze/, znajomym też - no ale oni to może mówią tak z grzeczności.
    Słuszna decyzja. Mam Creatona, ale staram się być obiektywny i uważam, że nie warto przepłacać. Ja kupowałem Finesse Brąz za około 3,3 zł za sztukę brutto (rok temu). Przy obecnych cenach bym nie kupił.

  4. #204

    Domyślnie

    Ja dodam tylko, ze obecnie w mojej okolicy nie ma dostepnych najtanszych dachowek. O miedzianym Robenie mozna zapomniec. A jak nie ma, to trzeba brac co jest. Jest Rupp, jest Creaton, sa jeszcze drozsze marki. Ja wybiore sposrod dwoch wymienionych. Zaplace pewnie wiecej niz za najtansze, ale przynajmniej zaplace za jakosc.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Napisał bimbelt
    (...) Jest Rupp, jest Creaton, sa jeszcze drozsze marki. Ja wybiore sposrod dwoch wymienionych. Zaplace pewnie wiecej niz za najtansze, ale przynajmniej zaplace za jakosc.
    Nie spotkałem droższych niż Creaton. Tak jak i Ty, jestem zdania, że warto płacić za wyższą jakość, ale szczerze mówiąc dziwi mnie różnica ceny Ruppa i Creatona: 13.500 Rupp i 21.000 Creaton. To przepaść. Na tym forum pojawiały się w różnych latach i miesiącach różne ceny, na ogół jednak były zbliżone. Zdarzało sie nawet, że Creaton był tańszy od konkurencji, nawet tej która oferowała teoretycznie gorsze produkty. Może Creaton wykorzystuje nerwowość panującą na rynku materiałów budowlanych i po prostu testuje nowe ceny - jak rynek je odrzuci, to je np. w lecie obniży? Dzwoniłem do przedstawiciela Creatona (przy okazji także Pfleiderera) w Polsce i otrzymałem informację, że termin realizacji zamówień to okolice września. Czy to nie jest manipulacja i gra psychologiczna? Skoro te wyroby są takie drogie w stosunku do konkurencji (np. Ruppa), to kto je kupuje? Póki co - za radą aresiora - sprawdzam resztę stawki: Bogena, Pfleiderera i Nelskampa.

  6. #206

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszekp
    Cytat Napisał bimbelt
    (...) Jest Rupp, jest Creaton, sa jeszcze drozsze marki. Ja wybiore sposrod dwoch wymienionych. Zaplace pewnie wiecej niz za najtansze, ale przynajmniej zaplace za jakosc.
    Nie spotkałem droższych niż Creaton. Tak jak i Ty, jestem zdania, że warto płacić za wyższą jakość, ale szczerze mówiąc dziwi mnie różnica ceny Ruppa i Creatona: 13.500 Rupp i 21.000 Creaton. To przepaść. Na tym forum pojawiały się w różnych latach i miesiącach różne ceny, na ogół jednak były zbliżone. Zdarzało sie nawet, że Creaton był tańszy od konkurencji, nawet tej która oferowała teoretycznie gorsze produkty. Może Creaton wykorzystuje nerwowość panującą na rynku materiałów budowlanych i po prostu testuje nowe ceny - jak rynek je odrzuci, to je np. w lecie obniży? Dzwoniłem do przedstawiciela Creatona (przy okazji także Pfleiderera) w Polsce i otrzymałem informację, że termin realizacji zamówień to okolice września. Czy to nie jest manipulacja i gra psychologiczna? Skoro te wyroby są takie drogie w stosunku do konkurencji (np. Ruppa), to kto je kupuje? Póki co - za radą aresiora - sprawdzam resztę stawki: Bogena, Pfleiderera i Nelskampa.
    U mnie roznica miedzy Ruppem a Creatonem wynosi okolo 900zl na korzysc Creatona. Moze na Creatona dostalem po prostu lepszy rabat.
    Marcin Stefaniak
    Blog Budowlany
    Galeria

  7. #207

    Domyślnie

    Byłam dzisiaj w hurtowni we Wr. i cena za Ruppa Syrius13 wynosi 60zl/mkw, ostatnia wycena Creatona z poprzedniego tygodnia - 57zł/mkw.

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał Natalia Stanko
    Byłam dzisiaj w hurtowni we Wr. i cena za Ruppa Syrius13 wynosi 60zl/mkw, ostatnia wycena Creatona z poprzedniego tygodnia - 57zł/mkw.
    Uściślijmy: Jaki Creaton? - zakładam, że Kera Pfanne miedź angobowana. Podobnie Rupp Syrius 13 - miedziany. Zakładam, że wszystkie ceny podajemy z VAT-em 22%. W hurtowni Budman Gliwice Creaton kosztuje 69,7 zł/m2; wg cennika ze strony Ruppa Syrius 13 kosztuje 41,9 zł/m2 (w obu wypadkach dachówka podstawowa).

  9. #209

    Domyślnie

    Creaton Kera Pfane glazurowana.

  10. #210

    Domyślnie

    Za radą aresiora sprawdziłem dachówki Bogen - wydaje mi się, że to bardzo interesująca alternatywa Creatona (Creaton Kera Pfanne miedź angobowana ok. 19.000 zł vs. Bogen Innovo 12 czerwona angobowana ok. 16.000 zł). W ofercie producenta tej dachówki są dwa rodzaje holenderki: Innovo 12 (ok. 12 szt./m2) oraz Holenderka Płaska (ok. 14 szt./m2). Możliwe, że zdecyduję się na jeden z nich, nie wiem jednak który - czym poza wymiarami się one różnią? Czy lepiej wybrać mniejszą (mój dach jest relatywnie mały - ok. 200 m2) czy większą?

  11. #211
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dabell

    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.426
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    76

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszekp
    Za radą aresiora sprawdziłem dachówki Bogen - wydaje mi się, że to bardzo interesująca alternatywa Creatona (Creaton Kera Pfanne miedź angobowana ok. 19.000 zł vs. Bogen Innovo 12 czerwona angobowana ok. 16.000 zł). W ofercie producenta tej dachówki są dwa rodzaje holenderki: Innovo 12 (ok. 12 szt./m2) oraz Holenderka Płaska (ok. 14 szt./m2). Możliwe, że zdecyduję się na jeden z nich, nie wiem jednak który - czym poza wymiarami się one różnią? Czy lepiej wybrać mniejszą (mój dach jest relatywnie mały - ok. 200 m2) czy większą?
    Ja mam Innovo 12 położoną na dachu właśnie ok 200m2. Wygląda super - mam wycieczki pod domek, non stop ktoś przyjeżdza oglądać . Zdjęcia w dzienniku. To jedno z nich:

  12. #212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    O cenach niestety wiele nie powiem. Może tylko tyle, że Creatona wybraliśmy w ostatniej chwili i tylko dlatego, że różnica w wycenie całego dachu wyniosła tylko 1,500 zł na niekorzyść Creatona względem BRASSa (!!!). Fakt dach prosty i niewielki. A radość ogromna!

    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ela_i_Maciek
    O cenach niestety wiele nie powiem. Może tylko tyle, że Creatona wybraliśmy w ostatniej chwili i tylko dlatego, że różnica w wycenie całego dachu wyniosła tylko 1,500 zł na niekorzyść Creatona względem BRASSa (!!!). Fakt dach prosty i niewielki. A radość ogromna!

    M
    To szokująca informacja - w moim przypadku różnica między Kera Pfanne miedź angobowana a Braasem Cisar Romańską to prawie 6.000 zł!

  14. #214

    Domyślnie

    Czy w górach (b. silne wiatry, duże opady, bywają zimy z 1,5 m śniegu) lepsze będą dachówki cementowe (np. Brass) czy ceramiczne (np. Creaton). W okolicy, w której buduję dachówki ceramiczne pojawiły się stosunkowo niedawno a cementowe są stosowane już od wielu lat. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?

  15. #215
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    tomaszekp,

    myślę, że 6 tys. to kwota pomijalna...

    czy masz spory dach, który będziesz widział wychodząc przed dom, do ogrodu, na taras? który będzie widać z ulicy, jak będziesz podjeżdżał pod dom?

    Moim zdaniem satysfakcja płynąca z posiadania dachu PIĘKNEGO, zamiast po prostu dachu, jest warta dużo więcej niż te 6 tys. Najwyżej po przeprowadzce telewizor kupisz na raty, a nie za gotówkę...

    (tylko pamiętaj, aby nie robić tak na każdym kroku, bo jak do każdego etapu budowy dorzucisz to 1000, to 500 zł, na końcu okaże się, że za dom zapłaciłeś o 20% więcej, niż planowałeś... !)

    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  16. #216
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mobutu

    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie CZY KTOŚ KUPOWAŁ W 2007 R. DOMINO (Łupek)

    mam wycenę i chciałbym ją jeszcze zweryfikować
    wiem że ceny na dachówkę poddały się trendowi rynkowemu
    ale akurat cena na Domino podobno jest w miarę stabilna

    licząc na pomoc

    życzę udanego dł.weekendu

    M!

    PS w pełni zgadzam się z Elą i Maćkiem

  17. #217

    Domyślnie

    Ktoś mi powiedział, że dachówki Creatona produkowane są w Polsce. Czy to prawda? Może tylko niektóre modele? Gdzie jest produkowana Kera Pfanne? Czy ktoś wie?

  18. #218

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaszekp
    Ktoś mi powiedział, że dachówki Creatona produkowane są w Polsce. Czy to prawda? Może tylko niektóre modele? Gdzie jest produkowana Kera Pfanne? Czy ktoś wie?
    Wierza ludzia (sprzedawca ) i poczcie e-mail to w niemczech. Byanjamniej do konica stycznia
    pozdrawiam
    zender

  19. #219

    Domyślnie Sprzedawcy dachówki Creaton --- Warszawa i okolice

    Czy możecie polecić jakąś solidną hurtownię która ma w swojej ofercie dachówki Creaton na terenie Warszawy i w okolicach?

    Te okolice mogą być szerokie np Płock, Mława, Ciechanów, Nowy Dwór Maz.

    Będę bardzo wdzięczny.

  20. #220

    Domyślnie

    napisz Dachlux i bedziesz mial

Strona 11 z 66

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony