dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 66
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1320
  1. #241
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Na naszym dachu, krytym dachówką Kera-Pfanne w kolorze angobowanej miedzi, nie widzę żadnych plam. Dachówkę układano w kwietniu tego roku. Zdjęcia w dzienniku (link w podpisie).

    Jutro będziemy mieli montowany kominek wentylacyjny. Zobaczę go dopiero w sobotę, więc jeszcze nie wiem, jak wygląda i przestrach "mię oblata", jak patrzę na cuda pokazane w pierwszym poście tego wątku...

    Pozdr.
    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gryfpc
    My mamy właśnie takie rakiety:
    Innego modelu nie przypominam sobie z oferty Creatona, ale to nie znaczy, że ich nie było... Co do ceny, to pamiętam, że kominki właśnie były w jednej cenie do wszystkich rodzajów dachówek - coś w granicach 500 zł.
    Co tam masz zielonego przed tym kominkiem?

  3. #243
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    To jest fotka z któregoś z dni montażu dachówki i kominków, więc to zielone, to taśma spinająca pakiet dachówek do transportu.

  4. #244

    Domyślnie

    leon 28,
    jakieś inne te twoje kominki. nie braliśmy oryginalnych tylko alternatywne ale dużo lepiej wyglądają niż twoje. zresztą, kiedy kupowaliśmy, to byłem pewien ze kominki creatona to wlasnie takie szpiczaste.
    zresztą 500 PLN za szpiczaste czy nie szpiczaste to przesada.
    swoją drogą mieszanie dachówek, klinkieru, bruku klinkierowego to chyba standard. moi drodzy - to produkty naturalne i nikt nie gwarantuje powtarzalności barw. u nas też delikatne różnice na kera pfanne ale ładnie sie rozkładaja na dachu i tylko dodają uroku.
    przy układaniu trochę mnie denerwowało, że spece rozbabrali wszystkie palety (bo chciałem pomału sprzatać). tymczasem... dziś dziękuję Bogu za o mieszanie.

    pozdrawiam

    aresior

  5. #245
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Jak czytam o potrzebie mieszania, sortowania itd. to utwierdzam się w przekonaniu , że Creaton to przereklamowana firma. Cena nie adekwatna do jakości!
    Rozumiem, że mogą wystąpić różnice odcieni przy dachówce naturalnej ale przy angobowanej? Myślę, że wysyłają do nas odrzuty z własnego rynku. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #246

    Domyślnie

    Moim zdaniem po części to efekt "boomu" w budownictwie, dostarczanie dachówek z kilku różnych partii produkcji to żenada. Sam się cieszę, ze moja K-P kładziona w listopadzie 06 jest bez zarzutu ale gdyby teraz mi się coś takiego przytrafiło to pewnie bym sie załamał. W końcu to nienajtańsza dachówka i powinna być perfekcyjna.

  7. #247
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Udało mi się dotrzeć na budowę już dziś, więc widziałem kominki. Wyglądają jak te spiczaste rakiety, widoczne na zdjęciach powyżej. IMHO te arcydzieła zamieszczone przez Leona na jego zdjęciach to ewidentne podróbki...

    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ela_i_Maciek
    Udało mi się dotrzeć na budowę już dziś, więc widziałem kominki. Wyglądają jak te spiczaste rakiety, widoczne na zdjęciach powyżej. IMHO te arcydzieła zamieszczone przez Leona na jego zdjęciach to ewidentne podróbki...

    M
    bylbys w stanie zrobic zdjecia swoich kominkow? byloby to bardzo ciekawe.
    pisze wlasnie do creatona bezposrednio do niemiec i chcialbym miec jak najwiecej argumentow za
    Leon28

  9. #249
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Moje kominki wyglądają jak na fotce Gryf_pc tyle że są na K-P a nie na karpiówce. Musieli Ci wcisnąć innej firmy.

  10. #250

    Domyślnie

    U mnie tez dachowki kominowe sa takie, jak u Gryfpc, z ta roznica, ze oczywiscie w glazurze Finesse. Mam Creatona K-P Finesse na dachach domu i garazu; jestem super zadowolona. leon28, nie daj sobie wcisnac czegos, co chyba tylko lezalo kolo Creatona, ale na 99,99% Creatonem nie jest.
    Pozdrawiam, G.

  11. #251

    Domyślnie

    Cytat Napisał Galain
    U mnie tez dachowki kominowe sa takie, jak u Gryfpc, z ta roznica, ze oczywiscie w glazurze Finesse. Mam Creatona K-P Finesse na dachach domu i garazu; jestem super zadowolona. leon28, nie daj sobie wcisnac czegos, co chyba tylko lezalo kolo Creatona, ale na 99,99% Creatonem nie jest.
    Pozdrawiam, G.
    A pochwalisz się jaką glazurę Finesse masz na dachu.

    Tak sobie myslę może też zaszaleję i kupię Finesse.

    Jaki masz spadek na dachu garażu.

  12. #252
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Wkleję zdjęcia jutro, o ile kominki nie powędrowały jeszcze na dach. Jeżeli powędrowały, to klops, bo z ziemi nie widać za dobrze naszego dachu...

    Pozdrawiam
    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  13. #253

  14. #254

    Domyślnie

    Ja tez mam spiczaste, chociaz zdjecie troche niewyrazne.

  15. #255

    Domyślnie

    Poza tym moje nie kosztowaly 500 zl.
    Nie moge znalezc zestawienia, ale mam stare oferty innych firm i wszyscy mieli kominki po 230-240 zl. Oczywiscie wybralam najnizsza oferte, wiec na pewno nie zaplacilam wiecej niz tyle.
    Bylo to co prawda w zeszlym roku, jak byly dodatkowe promocje, ale czy to mozliwe, ze podrozaly o ponad 100%?

  16. #256

    Domyślnie

    Czy to są napewno kominki Creatona nie wiem,ale w ofercie są kominki typ F i tak właśnie wyglądają - fi 125, kosztują od 122,00 Euro do 179,00 Euro w zależności od koloru, a ten spiczasty to Typ A i kosztuje od 100,00 do 156,00 Euro,w ubiegłym roku było taniej i były większe rabaty.

  17. #257
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Leon,

    nie zrobiłem zdjęć... zapomniałem aparatu. Moje kominki wyglądają jak te spiczaste grzybki, które widać na innych zdjęciach. Wszystkie są równej wysokości.

    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  18. #258

    Domyślnie

    Bo masz kominek signum A ,a te grzybki mają symbol F i większą średnice.
    Pozdrawiam

  19. #259
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar jurand79
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    736
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał leon28
    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał Gryfpc
    My mamy właśnie takie rakiety:
    Innego modelu nie przypominam sobie z oferty Creatona, ale to nie znaczy, że ich nie było... Co do ceny, to pamiętam, że kominki właśnie były w jednej cenie do wszystkich rodzajów dachówek - coś w granicach 500 zł.

    I taki własnie kominek ma zapewnić właściwą wentylację?

    Rozumiem że jest to zakończenie luftu wentylacyjnego komina.

    Mam wątpliwości co do jakości wentylacji przez taki kominek
    . to zakonczenia kanalow wentylacyjnych z pomieszczen, a czy zapewni to odpowiedni cug, tego nie wie nikt.
    Ja także liczyłem na wentylację grawitacyjną na etapie projektu. Miał być komin z kształtek ceramicznych, ale jak mój pożal-się-boże-majster wymurował w piwnicy i pokrył stropem 4 kanały tak, że z 4 mających znajdować się w łazience jeden wyszedł pod ścianą a drugi w korytarzu to tak się wściekłem, że je rozwaliłem w cholerę. Postanowiłem robić wentylację na rurach pcv oraz spiro i wstawić właśnie kominki wentylacyjne szt. 3 (dachówka Wienerberger). I niestety musiałem dać wentylatory bo na grawitacyjną nie ma co liczyć...
    Pomijam fakt sprzedawcy, który sprzedał mi 3 podstawy i 4 kominki (pomimo zamówionych 3 kominków), ale o to jeszcze się będę kłócił - wszakże to 150pln!

    Moim zdaniem te twoje kominki to faktycznie jakiś wyrób garażowy - zwykła dachówka kosztuje kilka zł, taki grzybek ile może kosztować - z 50? Wycinają otwornicą dziurę w dachówce, wklejają grzybek i po sprawie. Chyba dobrze widzę - odcień dachówki a odcień grzybka dość mocno się różnią - to byłby dodatkowy dowód na szwindel. Sprzedają 10x drożej od kosztów wykonania - czysty zysk! Gdzie taką przebitkę znajdziesz?
    Ciekawe jak zareaguje Creaton - daj znać jak dostaniesz odpowiedź. Na ich miejscu to takiego dystrybutora do sądu bym pozwał za działanie na szkodę marki oraz podrabianie wyrobu. Gościu nie miałby szans...

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał jurand79
    Ciekawe jak zareaguje Creaton - daj znać jak dostaniesz odpowiedź. Na ich miejscu to takiego dystrybutora do sądu bym pozwał za działanie na szkodę marki oraz podrabianie wyrobu. Gościu nie miałby szans...
    no napisalem do przedstawiciela lokalnego - stwierdzil po 3 dniach, ze niemcy reklamacje przyjmuja i wymienia kominki na normalne, niezaleznie od tego napisalem bezposrednio do creaton ag w niemczech, zobaczymy, czy racza odpowiedziec.
    Leon28

Strona 13 z 66

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony