dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 61 z 66
Pokaż wyniki od 1.201 do 1.220 z 1320
  1. #1201
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar licuid
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Kiełpino k/kartuz
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    myślę ,że to membrana paroprzepuszczalna

  2. #1202

    Domyślnie

    A ja wybrałem dachówkę CREATON PREMION czerwien winna glazurowana, prace dekarskie się rozpoczęły

    Na razie wszystko zgodnie z planem. Mam małą wątpliwość związaną z kominkiem - odpowietrzeniem pionu kanalizacji sanitarnej , czy zastosować kominek ceramiczny w postaci gotowej dachówki , czy też zastosować dachówkę przelotową i zwieńczyć ją kominkiem wentyalcyjnym np. z PVC w kolorze dachówki. A ha i mały szczegół w moim przypadku nachylenie połaci dachowej wynosi 42 stopnie. Kominek ceramiczny Creatona jest ustawiony prostopadle do połaci dachowej , i będzie to wizualnie koszmarnie wyglądać, w drugim przypadku - dachówki przelotowej, to owa dachówka też nie ma 42 stopini i ewentualny odchył od pionu trzebaby nadrobić kominkiem z PVC. Ale to takie moje dywagacje. POdobno producent dachówki CREATON wykonuje takie kształtki.... ale jak pytam hurtowników, dekarzy to każdy patrzy jak na idiotę.. i kyślą sobie : " Kurcze ... ale oco mu chodzi....???? "
    A potem rodzinka, znajomi ... pytają się czy z dachem napewno wszystko w porządku, i czy nie układali go czasem ukraińcy


    I jeszcze kwestia rynien , nie wiem czy klejone mają być czy na uszczelkę ? Jakie połączenie jest lepsze, niezawodne. Może ktoś wie ? To niech mnie oświeci

  3. #1203
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kati555

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-496
    Posty
    14

    Domyślnie

    Czy ty tylko doradzasz czy również kładziesz dachy.

  4. #1204
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kati555

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    91-496
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Deski nie rozerwą papy bez względu jak będziemy ją przybijać. Papę przybijamy tylko w górnym rzędzie a dalej jest trzymana przez kontrłaty. Przypadku gdyby papa w paru miejscach została uszkodzona to koniecznie musi być wyreperowana. Krycie wstępne musi być szczelne! Jak stosujemy dachówki wentylacyjne to w każdym polu. Grubość kontrłaty zależy od długości połaci a przekrój łat od rozstawu wiązarów, kąta nachylenia połaci i ciężaru pokrycia. Twój dekarz ma niekompletną lub nieuporządkowaną wiedzę no i niezbyt duże doświadczenie. Pozdrawiam.
    Czy ty tylko doradzasz czy również wykonujesz dachy.

  5. #1205

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz860910 Zobacz post
    jedyny minus brania rzadkich kolorów jest to że np. gdy zamawiałem creatona premion czarna glazura nie mogłem dostać do od ręki w hurtowni szukałem wszędzie i nic ponad miesiąc czekałem za 7 gąsorami, kilkoma skrajnymi, grzybkiem wentylacyjnym, i prawie 1,5 palety dachówki podstawowej - i to było najgorsze czekanie

    dobrze niech ci obliczą dachówkę lepiej więcej zamówić niż czekać, u mnie brakło ponieważ nad wejściem do piwnicy przedłużyłem dach i tego nie policzył bo miało tego nie być a w rzeczywistości wyszło inaczej
    W niemczech takie pojedyncze dachowki creatona zamawia sie przez hutrownie i przychodza poczta w 2 dni. ja tak zamamwialme dachowki szczytowe i gasiry bo zabraklo i w pl musialem czekac klka tygodni. Widac roznice w podejsciu do klienta miedzy krajami. ale w niemczech dachowka niemal 2 razy drozsza...

  6. #1206

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    No właśnie. A zamiast fachowców lepiej zatrudnić profesjonalną firmę. Z pewnością droższą ale "Święty spokój" też coś musi kosztować. Pozdrawiam.
    Andrzeju, żeby drogi znaczyło dobry.....

  7. #1207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak powinno być, ale czy tak jest zawsze? Pewnie nie. Natomiast efekty pracy tych tanich dość często widać na Forum. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #1208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał kati555 Zobacz post
    Czy ty tylko doradzasz czy również wykonujesz dachy.
    Przede wszystkim robię dachy np. takie jak w załączeniu a doradzam przy okazji. Pozdrawiam.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010382.jpg
Wyświetleń:	553
Rozmiar:	92,9 KB
ID:	185022   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030156.jpg
Wyświetleń:	568
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	185023   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1030198.jpg
Wyświetleń:	673
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	185024   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1000859.jpg
Wyświetleń:	579
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	185025   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P1010309.jpg
Wyświetleń:	734
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	185026  

    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 22-04-2013 o 01:38
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #1209

    Domyślnie

    Cytat Napisał brylekpl Zobacz post
    W niemczech takie pojedyncze dachowki creatona zamawia sie przez hutrownie i przychodza poczta w 2 dni. ja tak zamamwialme dachowki szczytowe i gasiry bo zabraklo i w pl musialem czekac klka tygodni. Widac roznice w podejsciu do klienta miedzy krajami. ale w niemczech dachowka niemal 2 razy drozsza...
    tam gdzie zamawiałem powiedział że musi iść transport nie pełny i do niego dołączy moją dachówkę albo jak będzie zamawiał to zamówi też moją, szukałem u mnie w hurtowniach, w warszawie, poznaniu, Wrocławiu, łodzi itp. i nikt nie miał na placu zależało mi żeby skończyć dach ale towaru nie było

    ale teraz to tylko wspomnienie - na szczęście

  10. #1210

    Domyślnie

    vive to porażka. waga mała vs creatona

  11. #1211

    Domyślnie

    Witam, nie wiem czy mój post dokładnie jest pod ten temat. Finalnie zdecydowaliśmy (a w zasadzie żona) na dachówkę Creaton Premion Finesse czarna glazura.
    Póki co nie jest najgorzej dostawa w ok tydzień. Póki co rozpoznano kilka stłuczek i uszkodzeń (niestety wśród bocznych L/P). Mam pytanie do praktyków układania z następującego powodu: Do tej dachówki kupiłem okna Fakro a handlowiec dobrał mi kołnierz EZV-P. Wczoraj przy zakładaniu pierwszego okna dachowego wybuchła afera
    że okno leży za nisko w stosunku do dachówki (górnej nad oknem). Jaki czy ktoś układał Premiona i równocześnie wstawiał okna FAKRO? Jaki kołnierz tej firmy jest odpowiedni do tej dachówki? Przedstawiciel swoje (ze EZV), goście od dachu że EZN. Fakro że przy fali powyżej 45 mm nad łatę to ze nawet EHN. W sumie tyle to sam wiem bo to w instrukcji i na opakowaniu jest wyrysowane. Pytanie czy ktoś to już zrobił i się sprawdziło (deszcz, śnieg, wiatr => 0 problemów)?

  12. #1212

    Domyślnie

    Cytat Napisał rayden Zobacz post
    Witam, nie wiem czy mój post dokładnie jest pod ten temat. Finalnie zdecydowaliśmy (a w zasadzie żona) na dachówkę Creaton Premion Finesse czarna glazura.
    Nie mieliście problemów z odcieniami ? U mnie na 2 paletach odcienie "czarnej glazury" są raczej grafitowe - inne niż na pozostałych. Wczoraj przyjechała dostawa.

  13. #1213

    Domyślnie

    Póki co to to co mam na paletach wygląda OK. Sporo jest już wniesione na dach kawałek nawet położony z 10m^2 i tu nie widziałem żeby coś było nie OK.
    Dziś doszły kołnierze EZN (domówienie - czas trwania 1 dzień - z magazynu w N. Sączu) ale pogoda w KrK dzisiaj podła. Może jak się poprawi to ruszą ostro z robotą
    Jak będzie już coś widać to wrzucę jakieś fotki. Gorzej może być z domówieniem - w sumie majster jak przeliczył ile jest a ile potrzeba wyliczył że brakuje ponad paletę
    wiec ta partia może mieć wyraźnie inny odcień. W momencie domawiania otrzymałem info że czas oczekiwania to ok 7 dni.

  14. #1214

    Domyślnie

    OK pojechałem na budowę zobaczyć te inne odcienie zgłoszone przez dekarzy i okazało się że 2 palety dostałem czarnego kryształu a nie czarnej glazury. Creaton źle oznakował palety a hurtownia się nie zorientowała. Na szczęście już wymienione

  15. #1215

    Domyślnie

    Niezly numer, dobrze ze odkrecone w pore.

  16. #1216

    Domyślnie

    Po dłuższej nieobecności wracam. Wygląda że dachówka jest ok. Na dachu wygląda b. ładnie pomimo dostawy dodatkowej palety nie widać różnicy w odcieniu.
    Mam pytanie co do gwarancji na produkty Creatona czy ktoś dostał coś takiego? Ja niestety nic takiego nie dostałem mam tylko faktury zakupu.

  17. #1217

    Domyślnie

    Mam małą prośbe czy ktoś mógłby załączyć zdjęcie z bliska lub podpowiedzieć jak ma zamontowany ( przymocowany ) gąsior początkowy ceraton premion ?

    Dokładnie taki jak na zdjęciu poniżej:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AAA.jpg
Wyświetleń:	623
Rozmiar:	6,6 KB
ID:	208612  
    Ostatnio edytowane przez tomi-ei ; 26-08-2013 o 13:53
    tomi-ei

  18. #1218

    Domyślnie

    Witam,
    Na moim dachu zaczęto układać dachówkę Creaton Premion czarna matowa angoba (parterówka - dach kopertowy). Panowie bardzo pozytywnie wyrażają się o dachówce ale równie mocno narzekają na gąsiory. Dopasowanie i ułożenie gąsiorów zabiera dużo czasu,a ich ułożenie nigdy nie jest idealne.
    Pytanie do praktyków, ekspertów ; Czy faktycznie przy tym modelu dachówki, ułożenie gąsiorów jest takie trudne i stwarza tyle problemów ?

  19. #1219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nowy25 Zobacz post
    Witam,
    Na moim dachu zaczęto układać dachówkę Creaton Premion czarna matowa angoba (parterówka - dach kopertowy). Panowie bardzo pozytywnie wyrażają się o dachówce ale równie mocno narzekają na gąsiory. Dopasowanie i ułożenie gąsiorów zabiera dużo czasu,a ich ułożenie nigdy nie jest idealne.
    Pytanie do praktyków, ekspertów ; Czy faktycznie przy tym modelu dachówki, ułożenie gąsiorów jest takie trudne i stwarza tyle problemów ?
    u mnie dekarze załorzyli i nie narzekali mówili że bardzo porządna dachówka i gąsiory i skrajne nie sprawiały im problemu

    możę lubią narzekać a nie ma na co to szukają

    u brata montowali creaton harmonika i też bez problemu dachy są solidnie zrobione dachówka leży idealnie

    możę źle coś przy drzewie zrobili i narzekają kolego nie ma się czym przejmować według mnie polak lubi narzekać i tyle
    pozdro

  20. #1220

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomi-ei Zobacz post
    Mam małą prośbe czy ktoś mógłby załączyć zdjęcie z bliska lub podpowiedzieć jak ma zamontowany ( przymocowany ) gąsior początkowy ceraton premion ?

    Dokładnie taki jak na zdjęciu poniżej:
    kolego nie chce cię w błąd wprowadzić bo już nie pamiętam ale są specjalne mocowania zapomniałem jak to wygląda i nazywa sie

    pamietam też ze pierwszy gonsior napewno na długiego wkręta był mocowany

Strona 61 z 66

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony