dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 236
  1. #1

    Domyślnie deszczownica. macie? polecanie? odradzacie?

    No właśnie. Z jednej strony baaardzo mi się podoba i zawsze chciałam mieć, ale z drugiej - nigdy nie korzystałam, więc trochę sie zastanawiam, czy nie wywalę kasy i nie będę korzystać.
    Bardzo proszę posiadaczy i użytkowników o opinie...

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    wiewióra1976

    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    675
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    137

    Domyślnie

    Ja korzystałam u znajomych i tak mi się spodobało, że też chcę mieć!
    O ewentualnych niedogodnościach nic mi nie wiadomo...

  3. #3

    Domyślnie

    Mam deszczownicę, ale jeszcze w kartonie
    Korzystałem w innych miejscach i polecam.

  4. #4

    Domyślnie

    dziękuje za odpowiedzi. chyba sie zdecyduję, zwłaszcza, że upatrzony przeze mnie zestaw ma i zwykłą słuchawkę i deszczownicę :o)

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też planuję deszczownicę. A co do upatrzonego zestawu -to chyba wiem o jaki chodzi :
    http://www.allegro.pl/item261736990_..._komplet_.html
    Mnie trochę przeraża cena, a że jestem dopiero na etapie stanu surowego to zapytałam sprzedawcy -co mi jest niezbędne do samej instalacji wod-kan pod ten zestaw? na razie kupuję element podtynkowy, el. natynkowy (ten z przełącznikiem), łacze kątowe -razem ok 600zł. Potem dokupię sam natrysk i deszczownicę. Jak policzysz sobie dokładnie ceny z allegro to cenowo wychodzi na to samo- zestaw czy pojedyncze elementy

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Ja kupiłam deszczownię DUNA firmy KFA. Też ma dużą głowicę i zwykłą słuchawkę. Myslę, ze to dobry zestaw, bo nie przy każdym prysznicu będę miala ochotę moczyć głowę (czyli stać pod dużą głowicą). Wtedy mogę skorzystać z mniejszej słuchawki. Koszt około 1000 PLN.
    Jeszcze nie zamontowana, bo glazurnik dopiero zacznie działać

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna-maria3
    Ja kupiłam deszczownię DUNA firmy KFA. Też ma dużą głowicę i zwykłą słuchawkę. Myslę, ze to dobry zestaw, bo nie przy każdym prysznicu będę miala ochotę moczyć głowę (czyli stać pod dużą głowicą). Wtedy mogę skorzystać z mniejszej słuchawki. Koszt około 1000 PLN.
    Jeszcze nie zamontowana, bo glazurnik dopiero zacznie działać
    Ja wolę podtynkową. Na wierzchu tylko bateria, deszczownica wisi u sufitu. Prysznic też jest -ale sama słuchawka z wężem (bez tego drążka) -koszt ok 2400zł Ale to mąż wymiślił i on płaci

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    Ja wolę podtynkową. Na wierzchu tylko bateria, deszczownica wisi u sufitu. Prysznic też jest -ale sama słuchawka z wężem (bez tego drążka) -koszt ok 2400zł Ale to mąż wymiślił i on płaci
    Mi też bardzo podobają sie podtynkowe, ale jak podpisalismy umowę z developerem, to właśnie wchodził hydraulik i nie mieliśmy czasu na przemyślenie sprawy więc bezpieczniej było zrobić zwykłe doprowadzenie...
    Koszt 2400 rzeczywiscie powalający... Ale efekt super

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wybraliśmy drogiego modelu http://www.allegro.pl/item263595022_...d_retinas.html i zrobiliśmy podtynkową.Przyjemnie korzysta sie z prysznica.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lidka i Janusz
    Nie wybraliśmy drogiego modelu http://www.allegro.pl/item263595022_...d_retinas.html i zrobiliśmy podtynkową.Przyjemnie korzysta sie z prysznica.
    Ja też chyba kupię wylewki i deszczownię tej firmy -z hangsrohe (z którego mam element podtynkowy i baterię) to sama deszczownica kosztuje 1400zł A myślę że przekrój wężyków czy rurek jest standardowy

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna-maria3
    Ja kupiłam deszczownię DUNA firmy KFA. Też ma dużą głowicę i zwykłą słuchawkę. Myslę, ze to dobry zestaw, bo nie przy każdym prysznicu będę miala ochotę moczyć głowę (czyli stać pod dużą głowicą). Wtedy mogę skorzystać z mniejszej słuchawki. Koszt około 1000 PLN.
    Jeszcze nie zamontowana, bo glazurnik dopiero zacznie działać
    Ja również się zdecydowałam na Dunę, w połączeniu z baterią termostatyczną, też z KFA

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maggie

    Ja również się zdecydowałam na Dunę, w połączeniu z baterią termostatyczną, też z KFA
    My też resztę baterii w łazienkach mamy z KFA - seria cyrkon

  13. #13

    Domyślnie

    Jako już 1,5 miesięczny użytkownik desczowni mogę co nieco powiedzieć
    Mam nadtynkową Deante o średnicy 25 cm + zwykła słuchawka. Koszt całego kompletu 1200 zł. Wygląda bajecznie ta chromowa rurka
    Mogłabym wymienić więcej plusów, ba... w sumie wszystko jest plusem. Jedyne co mnie czasem drażni to czas, który upływa od odkręcenia cieplejszej wody do chwili, kiedy z deszczowni leci cieplejsza. Rozumiem jednak, że w głowicy wszystko musi się wymieszać
    Ostrzegali mnie, że woda pozostała w głowicy po prysznicu może znienacka spłynąć w połowie dnia. Ot tak chlust. Ale zdarzyło mi się to tylko raz a i tak podejrzewam kota o skakanie na rurkę...
    Polecam jak największe średnice!
    na swoim miejscu

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał barbra_s
    Jako już 1,5 miesięczny użytkownik desczowni mogę co nieco powiedzieć
    Mam nadtynkową Deante o średnicy 25 cm + zwykła słuchawka. Koszt całego kompletu 1200 zł. Wygląda bajecznie ta chromowa rurka
    Mogłabym wymienić więcej plusów, ba... w sumie wszystko jest plusem. Jedyne co mnie czasem drażni to czas, który upływa od odkręcenia cieplejszej wody do chwili, kiedy z deszczowni leci cieplejsza. Rozumiem jednak, że w głowicy wszystko musi się wymieszać
    Ostrzegali mnie, że woda pozostała w głowicy po prysznicu może znienacka spłynąć w połowie dnia. Ot tak chlust. Ale zdarzyło mi się to tylko raz a i tak podejrzewam kota o skakanie na rurkę...
    Polecam jak największe średnice!
    Ja też marzę o ogromnej średnicy Ostatnio w salonie łazienek widziałam taką kwadratową 50x50cm -koszt BAGATELA 5tys

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Cytat Napisał kachna28
    Ja też marzę o ogromnej średnicy Ostatnio w salonie łazienek widziałam taką kwadratową 50x50cm -koszt BAGATELA 5tys
    Kachna, ale nie kupujesz kuchni w salonie RUST więc może na taką głowicę wystarczy

  16. #16
    Lider FORUM (min. 2800) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar arcobaleno
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    4.024

    Domyślnie

    Mam deszczownicę podtynkową, bez dodatkowej słuchawki prysznicowej - nie podobało mi się to wizualnie A tak mam tylko 2 , proste, eleganckie kureczki i duża głowicę na górze. Jak nie chcę moczyć głowy to wybieram wannę, z resztą i tak czesciej wybieram wannę bo lubię długie kapiele a z prysznica korzysta maż - ma krótkie włosy, więc i tak za każdym razem je myje
    Prysznic pod deszczownicą to fajne uczucie - takie relaksujące
    Domek Arcobaleno

    ...bo od marzeń wszystko się zaczyna...

    Dzień za Dniem..
    Zapraszam Do Mojej Pracowni

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał anna-maria3
    Cytat Napisał kachna28
    Ja też marzę o ogromnej średnicy Ostatnio w salonie łazienek widziałam taką kwadratową 50x50cm -koszt BAGATELA 5tys
    Kachna, ale nie kupujesz kuchni w salonie RUST więc może na taką głowicę wystarczy
    Dokładnie -to kupię nawet trzy

  18. #18

    Domyślnie

    no coz. na podtynkową mnie nie stać ;o)
    wynalazłam kludi za ok 1 tys. z dodatkową słuchawka normalna i pewnie ten zestaw zakupię :o)

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał arcobaleno
    Mam deszczownicę podtynkową, bez dodatkowej słuchawki prysznicowej - nie podobało mi się to wizualnie A tak mam tylko 2 , proste, eleganckie kureczki i duża głowicę na górze (...)
    uważam dokładnie tak samo. miałam deszczownię w wynajmowanym mieszkaniu (bez dodatkowej słuchawki) pod względem użytkowania jest super. jedyny problem pojawiał się podczas mycia prysznica, nie ma jak spłukać ścian. do domu i tak kupiłam bez słuchawki, właśnie ze względów estetycznych (z myciem sobie poradzę). dokładnie taką


    na allegro wyszła najtaniej.
    czeka sobie w pudełeczku na montaż, wygląda świetnie

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał markdottir
    no coz. na podtynkową mnie nie stać ;o)
    wynalazłam kludi za ok 1 tys. z dodatkową słuchawka normalna i pewnie ten zestaw zakupię )
    ja za podtynkową zapłaciłam 800,00 z dodatkową słuchawką wyjdzie drożej ale czy aż tak jest potrzebna zastanów się. podtynkowa na pewno wygląda lepiej

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony