dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 99
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1971
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Hydraulik do usług

    chentnie pomogę w problemach od strony praktycznej


    Rady dotyczą instalacji
    - centralnego ogrzewania
    - instalacji wod-kan
    - centralnego odkurzacza

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    co sadzisz o systemie Hepworth??
    zamierzam zrobic instalacje wlasnie z tego systemu.

  3. #3

    Domyślnie

    Chętnie skorzystam z Twojego doświadczenia
    Mam następujący problem. Zamierzam wykorzystywać deszczówkę do spłukiwania ustępu. Instalację zewnętrzną mam wykonywaną, teraz będę układał rurki wod-kan. Które rozwiązanie wybrać?
    1. Do spłuczki prowadzę dwie osobne rury: jedna z deszczówką, druga z wodą bieżącą. Jak zabraknie deszczówki odkręcam kurek z wodą bieżącą, któa napełnia spłuczkę.
    2. Do spłuczki prowadzę tylko jedną rurę z deszczówką. Podpinam do niej gdzieś rurę z wodą bieżącą poprzez zawór blokujacy dopływ deszczówki do instalacji wody w domu. Trzeba będzie pewno też zastosować jakiś filtr antybakteryjny.

    Byłbym wdzięczny za radę.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dla TESKA


    Trudno jest mi dawać rady globalne jednakowe dla wszystkich.
    Do każdego klienta podchodzę indywidualnie .
    Zaletą tego systemu to przystępna cena materiału i możliwość samodzielnego montażu (głównie)
    Osobiście preferuje inne systemy ale nie będę odradzał Większość dostępnych systemów na rynku zdaje egzamin. Trzeba tylko uważać by ustrzec się niektórych błędów przy montażu
    I by nie zawęzić srednic (inst. wodna)

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dla FranekF


    Osobiście wykorzystał wody opadowe tylko do podlewania terenów zielonych itp. celów zewnętrznych .Moja żona gdyby się dowiedziała że mam zamiar spłukiwać kibel deszczówką to ......... .Koszty „utrzymania „ samego kibla z wodą wodociągową nie są aż tak wysokie by się bawić w takie rzeczy .
    Odpowiadając na pytanie wybrał bym wariant pierwszy.

  6. #6

    Domyślnie

    Poniewaz mieszkam w stanach ale dom buduje w Polsce to mam okazje kupic taniej niz w Polsce armature firmy Delta co myslisz o tej firmie i czy bede mial jakies problemy z podlaczeniem do polskiego systemu rurek hydraulik w domu tego typu urzadzen jak kran prysznice do kuchni i.t.p Moge dodac ze np. kran do lazienki kosztuje okolo 60$ czy to duzo i czy za ta cene moglbym kupic dobrej marki kran w kraju wychodzi okolo 250do 300zl Pozdrawiam Ryszardj

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Zdarza mi się instalować baterie ze stanów Myślę że dobry fachowiec podłączy wszystko
    Co do ceny to za te pieniądze u nas kupisz baterie z najwyższej półki Moja rada jeżeli pracujesz za wodą przywieź pieniądze do polski i kup coś porządnego w sklepie, każdy to podłączy i nie będzie w przyszłości problemów i częściami

  8. #8

    Domyślnie

    Niezly to mi sie podoba konkretna i szybka odpowiedz dzieki pozdrawiam ryszardj

  9. #9

    Domyślnie

    Niezly zapomnialem sie zapytac jaka firme polecasz za ta cene baterie do lazienki do kuchni ubikacjie i it.p pozdrawiam Ryszardj

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Solidne są nasze krakowskie lub deante, kludi itp. odpuść se włoskie

  11. #11

    Domyślnie

    Niezly czy bylbys zaiteresowany zrobieniem instalacji hydraulicznej w moim domku ? Mozesz pisac na Yahoo mail pozdrawiam.Ryszardj

  12. #12

    Domyślnie

    Niezły,
    Mam piec węglowy i podłączony do niego zbiornik z wężownicą. Problem pojawia się gdy nad ranem w piecu wygasa a pompa nadal pracuje i wychładza wodę nagrzaną w bojlerze. Czy są może jakieś zawory które puszczałyby wodę na obieg z wężownicą tylko powyżej zadanej temperatury?

  13. #13

    Domyślnie

    Chce samodzielnie wykonac instalacje wodna na ciepla i zimna wode. Czy mozna ja zrobic samemu, bez doswiadczenia, w systemie Hepworth, czy innym, niewymagajacym specjalnych przyrzadow.
    Na co zwrocic uwage przy montazu ?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Odpowiedz dla RYSZARDA 1


    Oczywiście że możesz ją zrobić samemu. Hepworth jest systemem który powstał chyba głównie po to by inwestor sam mógł zrobić sobie instalację. Do wykonania inst. potrzebne są tylko nożyce. Myślę że wadą systemu są tylko nieestetyczne duże złączki. Co do rad to w kilku zdaniach nie zrobię z Ciebie hydraulika, ale jak zawsze należy przestrzegać kilku podstawowych zasad np. rura musi być ucięta równo i bez zadziorów ,nie stanlejem lub brzeszczotem a nożycami , końce rur do połączeń muszą być czyste i suche. Osobiście nie jestem zwolennikiem tego systemu ale to tylko moje zdanie, wybrał bym system zgrzewany lub zaprasowywany. W przypadku inst. wodociągowej należy uważać by nie zawęzić średnic.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Odp. dla GODUL 1

    Myślę że najprostszym i najtańszym rozwiązaniem było by kupienie i zamontowanie
    sterownika do pompki cena ok. 100 zł. Urządzenie to samo włącza pompkę gdy zaczynasz palić w piecu a wyłączy gdy temperatura spadnie poniżej nastawionej np. 45ºC. Brak obiegu w co. nie zabierze Ci ciepłej wody z zasobnika lub bojlera.

  16. #16

    Domyślnie

    Ogladalem wczoraj pokaz montazu systemu klejonego. Porownywalem takze ceny z tym systemem wciskanym.
    Jezeli pewnosc polaczen klejonych spelnialby wymogi instalacji wodnej na zimna i ciepla wode w typowm bloku to ten klejony jest lepszy,


  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Odradzał bym system klejony

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    niezły...mi całe instalacje robi firma ..wiec to ze mozna samemu nie bardzo mnie interesuje..chciałabym dowiedziec sie czy rzeczywiscie jest to system dobry..a jesli sa lepsze to jakie?


  19. #19

    Domyślnie

    dzięki ! Nie wiedziałem, że są takie ustrojstwa w takiej cenie

  20. #20
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie


    TESKA

    Ja osobiście nie jestem zwolennikiem tego systemu. Na dzień dzisiejszy najbardziej powszechnym systemem jest wielowarstwowy. Wybrał bym znanych firm np.Herz lub Purmo. Ja robię w bardzo wielu, w jakim to zależy od wielu czynników np. rodzaj opału , region polski itp. Jeśli Masz już firmę to nie wiem czy wiesz że masz już i system.



    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

Strona 1 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony