dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 99
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1971
  1. #861
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ghord

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Mam własne ujęcie wody z którego przez plastikowe rury idzie woda do pompy(nowa). Od pompy idzie już miedzianymi rurami(nowe) do kranów i elektrycznego bojlera (też nowy).
    Ciepła woda śmierdzi strasznie. Jest chyba zażelaziona, ale nie wiem. Czy mogę jakoś temu zaradzić?? Gdzie szukać przyczyny??
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc

  2. #862

    Domyślnie

    Witam,

    Jestem na etapie zasypywania fundamentów i muszę pociągnąć kanalizację, w związku z tym mam kilka pytań. W ścianach fundamentowych zostawiłem odpowiednie przepusty. Zaraz za pierwszym przepustem (na weściu do budynku) muszę zrobić pion - czy tutaj wystarczy dać trójnik 90st., czy lepiej dać 45st. i potem jescze kolano 45st.? Zaraz za tym pionem muszę dać (w poziomie) następny trójnik - 45 st., od którego będą odchodziły dwie nitki w linii prostej do dwóch innych miejsc w domu. Czy na wyjściu tych nitek dawać kolana 90st. (do pionu), czy też może lepiej po kilka kolan o łagodniejszym łuku? Czy rury PCV (pomarańczowe), które będą zasypane trzeba jeszcze jakośc dodatkowo uszczelniać (taśmą, smarem)?? Może jest jeszcze coś, na co powinieniem zwrócić uwagę (o zachowaniu spadków pamiętam)?

    Pozdrawiam.

  3. #863

    Domyślnie

    kupiłem wymiennik płytowy
    na którym jedyna instrukcja montażu
    to zdanie po niemiecku "medium mit kleinerTemperaturspreizung H2 H3"
    czyli "medium z niską różnicą temperatur"

    co tam powinno być podłączone źródło ciepła czy odbiorniki??

  4. #864
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Witam po przerwie
    Widzę że nadal mam grono czytelników
    Ale dlaczego od razu po urlopie same trudne pytania Chociaż prawdę mówiąc po włączeniu radia zastanawiam się czy przypadkiem jadąc przez Ukrainę dobrze skręciłem bo jakoś nie potrafię się połapać w sytuacji w kraju może należało zostać gdzieś po drodze
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  5. #865

    Domyślnie

    Witam
    niezły mam pytanie.

    Ostatnio z tego co widzę przy montowaniu ogrzewania stosuje się rozdzielnie czyli do każdego kaloryfera ida dwie osobne rureczki z tej rozdzielni. Hydraulik, który ma u mnie robic instalacje nie ma nic przeciwko takiemu rozwiązaniu, ale proponuje inne a mianowicie jakaś grubsza rurka do kaloryfera trójnik no i dalej do następnego kaloryfera. Przy każdym tak czy siak zawór i regulator, więc każdy można spokojnie odłączyc lub przykręcić. Za plusy tego rozwiązania podaje dużo mniejsze zużycie rur do instalacji oraz szybszy przepływ ciepła.

    Czy taki sposób podłanczania kaloryferów jest prawidłowy i rzeczywiście sa takie korzyści?
    a moze spsób z rozdzielnią jest bardziej uzasadniony, jesli tak to dlaczego?

    z góry dziękuję za odpowiedź.

  6. #866
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    d525

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    7

    Domyślnie Co na TARAS??? PEXAL czy CU?

    Witam ja mam tylko takie malutkie pytanko. Co można położytć w beyton na raras ziemny na zewnątrz, który to taras zoma będzie być może grzany a być moze nie grzany za to latem będzie oddawał energie cieplną do domu?
    CZy PEXAL sie nadaje np taki najtyańszy za 1,85zł /mb? czy lepsza będzie miedź 16zł/mb?
    Czy Spotkał się Pan już atką instalacją na zewnątzr czy nie?
    z góry dziękujuę za odpowiedź i proszę o ile to możliwe jak najszybciej mi to udzielić bo już w tym tyg moze będzie całość zalewana.....


    ech co tam wtopić zeby nie wtopić..?? a moze każdego po trochu?? hmm :>

  7. #867

  8. #868
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Janek 111

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Mój problem jest banalny ale bardzo denerwujący. Mam instalacje wodną w domu jednorodzinnym zrobioną w miedzi. Ciepłą wodę pobieram z elektrycznej termy (a może nazywa się to bojlerem) jest tam też wężownica do podgrzewania wody z instalacji co. Problem w tym, że kiedy pobieram wodę ciepłą (wolno odkręcę kran) to strasznie -nie wiem jak to nazwać - "buczą" rury. Echo niesie po domu a reszta domowników wścieka się o codzienną raną pobudkę. Jest na to jakiś sposób (no poza zmianą całej instalacji)?

  9. #869

    Domyślnie

    Witam.
    Też mam pytanie , ale nie wiem, czy to z tych trudnych czy łatwych.
    Będę rozbudowywać dom. Teraz w kotłowni w piwnicy jest leciwy piecyk gazowy a w mieszkaniu kaloryfery żeliwne. Ładne są te kaloryfery choć mocno chropowate.
    W przyszłym roku planuję zakup pieca na ekogroszek.
    Chciałabym jednak zachować na wszelki wypadek piec na gaz ( w przyszłości
    kupić jakiś nowszy ) Czy to jest możliwe, by oba te piece działały zamiennie ?
    I jeszcze jedno. Jak mam ocenić, czy stare kaloryfery nadają się do wykorzystania ? Z wierzchem sobie raczej poradzę, piaskowanie lub żmudne czyszczenie szczotką drucianą. Ale w środku pewno będzie osadzony kamień.
    Czy to można jakoś oczyścić, rozpuścić czy licho wie co ?

  10. #870
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar muriel
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    431
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    114

    Domyślnie

    niezły - bardzo proszę o radę i pomoc.... możliwie pilnie

    jutro mają robić przyłącze wody (studzienka - nie na domu - narazie mamy niecałe fundamenty), które ja mam nadzorować, i totalnie nie mam pomysłu na co zwrócić uwagę, jak to powinno wyglądać, czy jest coś, czego trzeba szczególnie przypilnować? dopiero raczkuję jako "inwestor" i jako formumowicz, licząc na wyrozumiałość proszę o pomoc
    dziennik
    komentarze
    MIESZKAMY...!
    U mężczyzn nie ma bałaganu - jest tylko feng shui

  11. #871

    Domyślnie

    Niezły, mam pytanie. Planujemy piec gazowy + kominek z PW . Jakie rurki do c.o. powinno się dać: miedziane czy plastikowe? Chciałabym, żeby nie były w ogóle widoczne. A tak na marginesie czy rurki do ogrzewania powinno się umieszczać w wylewce czy na zewnątrz? Jestem zielona w tym temacie
    Z góry dziekuję

  12. #872
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bdm7

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam !
    czy instalacje wyprowadzającą deszczówkę do kanalizacji burzowej trzeba robić?
    i ile ona kosztuje np. za m2

    a jeśli nie to, co zrobić z wodą spływającą rynnami, żeby nie zalewała działki ?
    ?????????????????????

  13. #873

    Domyślnie

    Witam
    Troszeczkę ten temat spadł ale może otrzymam odpowiedź. Otóż chciałem połączyć piec na paliwo stałe (taki prosty 15kW) z piecem gazowym przez wymiennik płytowy. Powiedziałem to hydraulikowi i on to zrobił ale odwrotnie niż chciałem tzn. piec gazowy podłączył na krótko do wymmiennika, natomiast resztę instalacji połączył z piecem na paliwo stałe w układzie otwartym, tłumaczył że tak jest bezpieczniej bo trudniej będzie zagotować wodę w całym układzie niż tylko w wymmienniku. I tak mam instalację w układzie otwartym a piec gazowy chodzi w układzie zamnkniętym, wszędzie w proponowanych układach jest odwrotnie, to piec na paliwo stałe chodzi w krótkim obwodzie z wymiennikiem a piec gazowy jest z resztą instalacji w układzie zamkniętym. Czy takie rozwiązanie jak mam jest błędne i czym to grozi?

  14. #874

  15. #875
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Potrzebuję porady w sprawie podłogówki. Jest na rozdzielaczu razem z grzejnikami. Tak to wygląda na zdjęciach. Czy to jest właściwie podłączone?
    Podłogówka grzała dobrze na początku sezonu, potem coś się zaczęło dziać (grzła połowicznie, w jednym pomieszczeniu tak w innym nie). Zastosowałam się do paru rad, m.in. odpowietrzanie, przepompowanie wody, ale niewiele pomogło. Potem odłączyliśmy ją sami, bo być może szła do niej za duża temperatura. Podłogówka w tym rozdzielaczu idzie do 3 pomieszczeń. Może trzeba to jakoś w tym rozdzielaczu ulepszyć?
    No to wracam a w zasadzie to cały czas byłem tylko tu gdzie robię nie ma zasięgu ale tak to już jest w tej Warszawie

    Na pierwszy rzut oka wydaje się że jest wszystko w porządku Sam dość często stosuje taki układ ale dużo zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać
    Zaletą podłogówki na RTL jest to że jest ona tania ale ma to tez i wady przegrzewanie podłogi
    Temperatura podłogi na ogrzewaniu podłogowym nie we wszystkich miejscach musi być taka sama są miejsca gdzie chcemy by była wyrażanie ciepła i takie gdzie by była niewyczuwalna
    W pomieszczeniach ciągłego przebywania ludzi ( salon, jadalnia, sypialnia) temperatura powietrza jest sprawa ważna a temperatura podłogi powinna być nie wyczuwalna nie powinna być ani lodowata ani tez ciepła Inaczej wygląda sprawa w pomieszczeniach czasowego przebywania ludzi takich jak łazienki tu jest fajnie jeśli podłoga jest wyraźnie ciepła
    W Twoim przypadku podłoga będzie wyraźnie ciepła bo taka jest instalacja pytanie tylko gdzie są te podłogówki jeśli w łazience to nie jest duży dyskomfort gorzej jeśli jest to kuchnia lub holl
    Pytanie jak obniżyć zasilanie do tych podłogówek najprostszym sposobem jest połączenie najmniejszych grzejników z obiegiem podłogówki Powrót z małego grzejnika ( grzejnik o małej mocy )łączymy z zasilaniem podłogówki a wyjścia z rozdzielacza zaślepiamy Jest to najprostszy sposób na obniżenie temperatury podłogówki
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  16. #876
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Robert1974

    Witam po raz pierwszy.
    Podłaczamy wode wodociagowa ze studzienki kanalizacyjnej do istniejacej juz instalacji. Napotkalismy na problem. Problem polega na przeprowadzeniu rury przez ścianę budynku. Przekopaliśmy sie przez fundament, ale w pomieszczeniu gdzie powinniśmy wyprowadzic rure jest zbrojona podloga i nie mozemy jej rozkuc. Najgorsze ze tam znajduja sie urzadzenia, ktorych nie mozna przenosic.
    Czy sa jakies inne sposoby przeprowadzenia rury, czy jednak musimy walczyc z podloga?
    Czy mozna wejsc z rura przez sciane i obudowac przylacze murkiem ocieplonym styropianem.
    Oczywiście że jest to możliwe należy zrobić przejście pod całym pomieszczeniem aż za fundament docelowego wymaga to niestety dość sporego rozkopania po obu stronach a podkop można zlecić firmie robiącej przejścia pod jezdnią lub spróbować pobawic się samemu wybierając ziemię rurką lub szpadlem na bardzo długim trzonku
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  17. #877
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    ghord

    Mam własne ujęcie wody z którego przez plastikowe rury idzie woda do pompy(nowa). Od pompy idzie już miedzianymi rurami(nowe) do kranów i elektrycznego bojlera (też nowy).
    Ciepła woda śmierdzi strasznie. Jest chyba zażelaziona, ale nie wiem. Czy mogę jakoś temu zaradzić?? Gdzie szukać przyczyny??
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc
    należy zacząć od zrobienia solidnych badań wody ponieważ tak się składa że stacje uzdatniania wody nie są urządzeniami tanimi i do tego nie są uniwersalne Po zrobieniu badan należy szukać przyczyny Nieprzyjemny zapach z podgrzanej ciepłej wody jest efektem zanieczyszczonej wody lub tez w skrajnych przypadkach niewłaściwą anodą magnezową można spróbować ja wymontować ale nie na stałe
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  18. #878
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Sgt.Highway

    Witam,

    Jestem na etapie zasypywania fundamentów i muszę pociągnąć kanalizację, w związku z tym mam kilka pytań. W ścianach fundamentowych zostawiłem odpowiednie przepusty. Zaraz za pierwszym przepustem (na weściu do budynku) muszę zrobić pion - czy tutaj wystarczy dać trójnik 90st., czy lepiej dać 45st. i potem jescze kolano 45st.? Zaraz za tym pionem muszę dać (w poziomie) następny trójnik - 45 st., od którego będą odchodziły dwie nitki w linii prostej do dwóch innych miejsc w domu. Czy na wyjściu tych nitek dawać kolana 90st. (do pionu), czy też może lepiej po kilka kolan o łagodniejszym łuku? Czy rury PCV (pomarańczowe), które będą zasypane trzeba jeszcze jakośc dodatkowo uszczelniać (taśmą, smarem)?? Może jest jeszcze coś, na co powinieniem zwrócić uwagę (o zachowaniu spadków pamiętam)?

    Pozdrawiam.
    lepszym rozwiązaniem jest dzielenie jednego kolana 90 st na dwa po 45 st ale nej jest to aż tak ważne Ważniejsze są spadki i brak zadziorów powstałych po cięciu rury nie wymagają żadnych dodatkowych uszczelnień a przed złożeniem rur dobrze jest posmarować uszczelkę np. płynem do mycia naczyń
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  19. #879

    Domyślnie podlogowka

    Witam, mam pytanie dotyczace podlogowki: mam dwie wyceny hydrauliki i jeden z hydraulikow chce stosowac system oparty na RTL (tanszy) a drugi chce stosowac jakis specjalny rozdzielac do podlogowki, ktory kosztuje ok. 3tys. zl. Czy ktos z Was ma juz podlogowke i na jakim systemie oparta? i jak to dziala w rzeczywistosci? ktory wybrac?
    Podlogowka bedzie jedynym ogrzewaniem tych pomieszczen oprocz lazienek gdzie bedzie dodatkowo drabinka.
    Pytasz o ilosc obwodow tzn. ile pomieszczen bede ogrzewal? bedzie to okolo 80m2, tzn. kuchnia (~12m2), salon (~28m2), korytarz (~15m2), lazienka parter (~10m2) oraz lazienka pietro (~17m2).
    Jesli mozesz to podaj jaki rozdzielacz powinienem zakupic (gdzie?) a jesli masz namiary na solidnego hydraulika to chetnie skorzystalbym z jego uslug. Z gory dziekuje. Pozdr. Fred

  20. #880
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    prymasek

    kupiłem wymiennik płytowy
    na którym jedyna instrukcja montażu
    to zdanie po niemiecku "medium mit kleinerTemperaturspreizung H2 H3"
    czyli "medium z niską różnicą temperatur"

    co tam powinno być podłączone źródło ciepła czy odbiorniki??
    Wydaje mi się że odbiornik ale należy pamiętać aby wymiennik płytowy podłączyć w taki sposób aby przepływy były w przeciwnym kierunku
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

Strona 44 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony