dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 99
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 1971
  1. #1481

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał odaro
    Czy ktoś może mi powiedzieć jak należy wykonać prawidłowo instalację pod klimakonwektory zasilane pompą ciepła. Nikt tego nie wie. Temat jest raczej mało znany. Klimakonwektory są rzadko stosowane.
    Podaj model tej pompy
    Waterstage od Fuji np jest tutaj

    http://www.klima-therm.pl/pl/aktualn...pa-ciepla.html

    a jakie to ma znaczenie?

    Raczej myślałem o klimakonwektorach zasilanych wodą
    Przecież wszystkie dane masz na stronie producenta....
    hydraulik.net.pl

  2. #1482

    Domyślnie

    Janusz75

    Jeżeli podłączysz kondensat to mozna go tak wysterować żeby nie było mieszacza.
    Ale jeżeli będzie groszek to bez mieszacza lyb bufora nie da rady.
    hydraulik.net.pl

  3. #1483

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał odaro
    Czy ktoś może mi powiedzieć jak należy wykonać prawidłowo instalację pod klimakonwektory zasilane pompą ciepła. Nikt tego nie wie. Temat jest raczej mało znany. Klimakonwektory są rzadko stosowane.
    Podaj model tej pompy
    Waterstage od Fuji np jest tutaj

    http://www.klima-therm.pl/pl/aktualn...pa-ciepla.html

    a jakie to ma znaczenie?

    Raczej myślałem o klimakonwektorach zasilanych wodą
    Przecież wszystkie dane masz na stronie producenta....
    Tak to zacytuj je
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  4. #1484

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał odaro
    Czy ktoś może mi powiedzieć jak należy wykonać prawidłowo instalację pod klimakonwektory zasilane pompą ciepła. Nikt tego nie wie. Temat jest raczej mało znany. Klimakonwektory są rzadko stosowane.
    Podaj model tej pompy
    Waterstage od Fuji np jest tutaj

    http://www.klima-therm.pl/pl/aktualn...pa-ciepla.html

    a jakie to ma znaczenie?

    Raczej myślałem o klimakonwektorach zasilanych wodą
    Przecież wszystkie dane masz na stronie producenta....
    Tak to zacytuj je
    http://www.klima-therm.pl/gfx/fujits..._27.02_net.pdf

    schematy są w katalogu.... napisz dokładnie czego szukasz.... pytanie w stylu
    Czy ktoś może mi powiedzieć jak należy wykonać prawidłowo instalację pod klimakonwektory


    jest strasznie ogólne
    hydraulik.net.pl

  5. #1485

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    schematy są w katalogu.... napisz dokładnie czego szukasz.... pytanie w stylu
    Czy ktoś może mi powiedzieć jak należy wykonać prawidłowo instalację pod klimakonwektory


    jest strasznie ogólne
    Pytam nie o instalację pompy ciepła ale o instalację klimakowektorów zasilanych wodą najlepiej 4 rurowych
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  6. #1486

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał skrol
    schematy są w katalogu.... napisz dokładnie czego szukasz.... pytanie w stylu
    Czy ktoś może mi powiedzieć jak należy wykonać prawidłowo instalację pod klimakonwektory


    jest strasznie ogólne
    Pytam nie o instalację pompy ciepła ale o instalację klimakowektorów zasilanych wodą najlepiej 4 rurowych
    Kolego czytaj dokumentację... tutaj nie potrzeba specjalnego schematu.
    Długość i przekroje rur są zależne od dokumentacji.
    hydraulik.net.pl

  7. #1487
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Janusz75
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    Janusz75

    Jeżeli podłączysz kondensat to mozna go tak wysterować żeby nie było mieszacza.
    Ale jeżeli będzie groszek to bez mieszacza lyb bufora nie da rady.
    Dzieki Skrol.

  8. #1488

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał skrol
    schematy są w katalogu.... napisz dokładnie czego szukasz.... pytanie w stylu
    Czy ktoś może mi powiedzieć jak należy wykonać prawidłowo instalację pod klimakonwektory


    jest strasznie ogólne
    Pytam nie o instalację pompy ciepła ale o instalację klimakowektorów zasilanych wodą najlepiej 4 rurowych
    Kolego czytaj dokumentację... tutaj nie potrzeba specjalnego schematu.
    Długość i przekroje rur są zależne od dokumentacji.
    Czyli co z tej dokumentacji można wyczytać na temat klimakonwektorów jeszcze raz poproszę o zacytowanie dokumentacji albo po prostu proszę napisać nie wiem jak to się robi
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  9. #1489
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janusz75
    Witam,

    Jestem zupelnie zielona jesli chodzi o instalacje, wiec nieśmiało usmiecham sie do zorientowanych w temacie z prosba o rade/ wyjasnienie.

    Nasz hydraulik sugeruje (bo zawsze tak robi), żeby do podlogowki nie dawac mieszaczy (chyba tak to sie nazywa jak dobrze zapamietalam) tylko przewymiarowac nieco grzejniki, bo wg niego bedzie to efektywniejsze, jesli temperatura wody w grzejnikach bedzie taka sama co w rurze do rozdzielacza podlogowki.

    W pomieszczeniu gospodarczym (tam będzie piec gazowy kondensacyjny jesli uda sie podlaczyc gaz, a jesli nie uda sie to piec na ekogroszek) radzi zrezygnowac z kratki ściekowej bo "syfon i tak jest płytko i ciagle bedzie to wysychac, parowac i smierdziec".


    Zupelnie sie na tym nie znam, a chcialabym miec poprawnie wykonane instalacje. Hydraulik jest z polecenia, ale wole sie upewnic, czy tak bedzie ok?

    Z gory dziekuje za pomoc.

    Niestety ale ja reprezentuje trochę inną szkołę i w przypadku instalacji gdzie jest sama podłogówka daję zawór mieszający nawet jeśli jest możliwość w przypadku kotła kondensacyjnego gazowego ustawienia temperatury równej zasilaniu instalacji to i tak praca kotła i samej podłogówki jest lepsza
    W przypadku kotła na opał stały i podłogówki bufor i zawór mieszający są konieczne
    Jeśli sama kratka ściekowa nie będzie przeszkadzać to w pomieszczeniu gospodarczym bym ją zamontował co prawda bardzo rzadko się przydaje ale zawsze Tyle mamy tej Chińszczyzny
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  10. #1490

    Domyślnie Złączenie rury PE

    Witam.
    Doprowadzam wodę od studzienki wodociągowej (z licznikiem) do domu. Rurka PE fi 32 (taka niebieska) . Żeby doszła do domu muszą ją przedłużyć. I moje pytanie jest następujące.
    Czy można połączyć taką rurkę specjalnymi łączkami czy też trzeba ją skleić (zgrzać) ?
    Najbardziej odpowiadają mi złączki ale czy są wytrzymałe czy też jest to rozwiązanie tymczasowe ?
    Czy takie złączki wytrzymają kilkadziesiąt lat w ziemi ?

    Pozdrawiam Andrzej

  11. #1491
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Janusz75
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    155
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Cytat Napisał Janusz75
    Witam,

    Jestem zupelnie zielona jesli chodzi o instalacje, wiec nieśmiało usmiecham sie do zorientowanych w temacie z prosba o rade/ wyjasnienie.

    Nasz hydraulik sugeruje (bo zawsze tak robi), żeby do podlogowki nie dawac mieszaczy (chyba tak to sie nazywa jak dobrze zapamietalam) tylko przewymiarowac nieco grzejniki, bo wg niego bedzie to efektywniejsze, jesli temperatura wody w grzejnikach bedzie taka sama co w rurze do rozdzielacza podlogowki.

    W pomieszczeniu gospodarczym (tam będzie piec gazowy kondensacyjny jesli uda sie podlaczyc gaz, a jesli nie uda sie to piec na ekogroszek) radzi zrezygnowac z kratki ściekowej bo "syfon i tak jest płytko i ciagle bedzie to wysychac, parowac i smierdziec".


    Zupelnie sie na tym nie znam, a chcialabym miec poprawnie wykonane instalacje. Hydraulik jest z polecenia, ale wole sie upewnic, czy tak bedzie ok?

    Z gory dziekuje za pomoc.

    Niestety ale ja reprezentuje trochę inną szkołę i w przypadku instalacji gdzie jest sama podłogówka daję zawór mieszający nawet jeśli jest możliwość w przypadku kotła kondensacyjnego gazowego ustawienia temperatury równej zasilaniu instalacji to i tak praca kotła i samej podłogówki jest lepsza
    W przypadku kotła na opał stały i podłogówki bufor i zawór mieszający są konieczne
    Jeśli sama kratka ściekowa nie będzie przeszkadzać to w pomieszczeniu gospodarczym bym ją zamontował co prawda bardzo rzadko się przydaje ale zawsze Tyle mamy tej Chińszczyzny
    Niezły, dzięki. Wprawdzie nie znam się na tym, ale intuicyjnie też mi jakoś bliżej do tego, co piszesz niż do propozycji naszego hydraulika.

  12. #1492
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Re: Złączenie rury PE

    Cytat Napisał karcio102
    Witam.
    Doprowadzam wodę od studzienki wodociągowej (z licznikiem) do domu. Rurka PE fi 32 (taka niebieska) . Żeby doszła do domu muszą ją przedłużyć. I moje pytanie jest następujące.
    Czy można połączyć taką rurkę specjalnymi łączkami czy też trzeba ją skleić (zgrzać) ?
    Najbardziej odpowiadają mi złączki ale czy są wytrzymałe czy też jest to rozwiązanie tymczasowe ?
    Czy takie złączki wytrzymają kilkadziesiąt lat w ziemi ?

    Pozdrawiam Andrzej
    Oba rozwiązania są jak najbardziej prawidłowe złączka skręcana będzie łatwiejsza w montażu ale równie pewna ale jeśli była by to rura gdzie będzie podciśnienie (do hydroforu do studni) dał bym złączkę zgrzewana od niedawna pojawiły się w handlu złączki do zgrzewania zgrzewarką do rur PP ( jak Ekoplastik)
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  13. #1493

    Domyślnie

    Witam
    Chciałbym się dowiedzieć czy istnieje jakiś "przelicznik" systemu gwintowanego cale->metry? Tzn. Czy np nypel 3/4" będzie pasował w mufę DN20 i odwrotnie?
    Wiem, że 1cal ma 25,4mm i że przeliczając to niespecjalnie wychodzi, ale jest wiele rzeczy których nie wiem, więc pytam.
    Pozdrawiam

  14. #1494

    Domyślnie

    dokładnie, 3/4 to 20-ka, cal to potoczna 25-ka, i tak samo reszta (1 1/4 = 32, 1 1/2 = 40) najprościej to zawsze sobie przemnożyć wartość w calach przez jego długość w mm i dopasować (bo nie wychodzi to idealnie to samo )
    no i jak już o przekrojach to trzeba mieć na uwadze to, że w stali cal czy 25mm to średnica wewnętrzna a w plastiku zewnętrzna rury

  15. #1495

    Domyślnie

    Dzięki

  16. #1496

    Domyślnie

    piec na ekogroszek, 2 nitki instalacji co POMPA NA POWROCIE 25-60 dołozyłem 2 petle podłogówki na RTlach (ok 10m2 kazda) i jakos podłogówka nie grzeje ( ciepłe rurki na zasilaniu a powrót gdzie jest rtl jakos zimny) sprawdziłem rtl załozony prawidłowo
    CZY ZAMIANA POMPY WYMUSZAJACEJ NA ZASILANIE COS DA?

    ps instalacja w układzie otwartym
    Nigdy nie mów nigdy

  17. #1497

    Domyślnie

    cześc

    jak liczy sie moc (chyba) kaloryferów przy zastosowaniu pieca kondensacyjnego. Wiem ze nie mam co sugerowac się tym co w projekcie bo kaloryfery ze wzgledu na ten kondensat będa przewymiarowane . Całej podłogówki w domu będzie nie wiele (tylko przedpokój, kuchnia i dwie łazienki).

    Czy jest jakis wzór na to ?


    pozdrawiam gośka

  18. #1498

    Domyślnie

    Zleciłem instalację co grawitacyjną z kotłem węglowym (90m2). Czy mogę w takim układzie zastosować zawór 3-drożny? Majster 30 lat praktyki (rodzina) o nim nie słyszał. Chciałbym też dać zawory termostatyczne przy grzejnikach, ale mówi, że się woda zagotuje jak się przymkną, to ja na to, że chcę jeszcze bufor 300l to on na to rób se sam . Ma to sens?

  19. #1499
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeanpascale
    piec na ekogroszek, 2 nitki instalacji co POMPA NA POWROCIE 25-60 dołozyłem 2 petle podłogówki na RTlach (ok 10m2 kazda) i jakos podłogówka nie grzeje ( ciepłe rurki na zasilaniu a powrót gdzie jest rtl jakos zimny) sprawdziłem rtl załozony prawidłowo
    CZY ZAMIANA POMPY WYMUSZAJACEJ NA ZASILANIE COS DA?

    ps instalacja w układzie otwartym
    Taki układ jest dość prosty i popularny a zarazem trudny do s…… ale może jednak coś zostało przeoczone
    Zakładam że zawory RTL zostały zamontowane poprawnie tzn. wkręcone do belki rozdzielaczowej powrotnej strzałka do góry
    Może podłogówka nie została odpowietrzona Radził bym na rozdzielaczu zakręcić wszystkie grzejniki tak by całe ciepło z kotła poszło przez podłogówkę jeśli to zadziała to powinno wystarczyć przydławienie ( kryzowanie) grzejników
    Zmiana miejsca pompki nic nie pomoże
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  20. #1500
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał małgosia2005
    cześc

    jak liczy sie moc (chyba) kaloryferów przy zastosowaniu pieca kondensacyjnego. Wiem ze nie mam co sugerowac się tym co w projekcie bo kaloryfery ze wzgledu na ten kondensat będa przewymiarowane . Całej podłogówki w domu będzie nie wiele (tylko przedpokój, kuchnia i dwie łazienki).

    Czy jest jakis wzór na to ?


    pozdrawiam gośka
    Odpowiedz jest prosta należy to policzyć Programów do tego jest w sieci cała masa jest nawet kilka wątków na tym forum
    Ale niektórzy idą na skróty i przyjmuj wartość np. 70 W/m kw przy parametrach 70/55/20
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

Strona 75 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony