dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 76 z 99
Pokaż wyniki od 1.501 do 1.520 z 1971
  1. #1501

    Domyślnie

    dzieki
    nie mam rozdzielaczy tylko normalna instalacja na rurkach miedzianych. Instalator potwierdził ze zamiana pompy na zasilanie nic nie da.
    Zaproponował zeby piec zostawic w układzie otwartym a reszte instalacji poprzez wymiennik płytowy zrobic układ zamkniety ( wtedy podłogówka powinna ruszyc )
    co o tym sadzicie?
    Nigdy nie mów nigdy

  2. #1502
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Czy w domach jednorodzinnych jest obowiązaek stosowania zaworów antyskażeniowych?

  3. #1503
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    instalację wodociągową należy wykonać zgodnie z projektem,
    a w projekcie musi być ujęty zawór antyskażeniowy

  4. #1504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Czy w domach jednorodzinnych jest obowiązaek stosowania zaworów antyskażeniowych?
    dobre pytanie...
    dziś idę do sklepu hydraulicznego zakupić takowy na 3/4' a tam niet
    a sklep niekiepsko zaopatrzony, ale ponoć niechodliwe, niepopularne, niewymagane
    a ja zarówno w projekcie przyłącza jak i w warunkach otrzymanych z wodociągów mam za zaworem wodomierza zawór zwrotny i zawór antyskażeniowy
    i chyba jednak go zainstaluję, w sumie dużo nie kosztuje, żaden patafian nie będzie się czepiał przy plombowaniu wodomierza, a wiele osób w ten zawór wkręca manometr półcalowy - fajny bajer, też chyba tak zrobię

  5. #1505

    Domyślnie

    Pytanie do fachowca.

    Co może być powodem okresowego dużego spadku ciśnienia wody tak ciepłej jak i zimnej. Mam hydrofor. Na zbiorniku minim. ciśnienie 2 bar. Przy spadku ciśnienia wody w instalcji na zbiornku hydroforowym jest ok. 2 bar. a na naczyniu wyrównawczym prawie zero. Po włączeniu się pompy hydroforowej wszystko wraca do normy. Rok temu doinstalowałem odrzelaziacz ale opisane zjawisko występuje od kilku tygodni.

  6. #1506
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Jak przeciąć rurę kanalizacyjną fi250, żeby zachować kąt prosty? Czy są jakieś narzędzia do takich dużych średnic? Na razie pozostaje mi zwykła kątówka...

  7. #1507

    Domyślnie Kratka

    Widziałem gdzieś kratki ściekowe z taką kulką, która jak woda wyschnie to opada i zaślepia otwór. Nie mogę teraz znaleźć producenta. Moze ktoś pomoże.

  8. #1508

    Domyślnie

    Witam

    Mam zamiar wykonać w domku jednorodzinnym dodatkowe wc (parter)
    - odległość od pionu to około 6m
    myślałem o pompo-rozdrabniaczu gdyż pamiętam, ze szkoły ze miski ustępowe nie powinno się podłączać dalej niż 1.5m od pionu.
    Instalator powiedział ze dla niego odległość nie ma znaczenia - ważny jest spadek

    czy ma racje?
    Czy mogą wyniknąć jakieś problemy z takiego rozwiązania?

    Pozdrawiam

  9. #1509

    Domyślnie

    moja rura kanalizacyjna ma długość w domu 10 m, poza domem
    20 m razem 30 metrów
    ile rozdrabniaczy mam zamontować po drodze?
    M. Lenart

  10. #1510

    Domyślnie

    Mam takie pytanie hydrauliczne.


    Jak daleko można odsunąć zasobnik CWU od wiszącego pieca gazowego kondensacyjnego.

    Mam tak upapraną kotłownię że kocioł mogę powiesić na jednej ścianie a zasobnik CWU 300l mogę postawić na ścianie przeciwległej.

    Odległość między ścianami jest 2m.

    W Vaillant powiedziano że nie można tak daleko odsunąć zasobnika ciepłej wody użytkowej bo nie pozwala na to przewód od czujnika temperatury w zasobniku który z drugiej strony jest zatopiony w wtyczce do sterownika kotła.
    Przewód ma długość nie cały 1 metr.

    Czy to jakieś farmazony czy rzeczywiście są jakieś ograniczenia z powodu połączeń hydraulicznych lub zbyt dużych strat ciepła.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  11. #1511

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Mam takie pytanie hydrauliczne.


    Jak daleko można odsunąć zasobnik CWU od wiszącego pieca gazowego kondensacyjnego.

    Mam tak upapraną kotłownię że kocioł mogę powiesić na jednej ścianie a zasobnik CWU 300l mogę postawić na ścianie przeciwległej.

    Odległość między ścianami jest 2m.

    W Vaillant powiedziano że nie można tak daleko odsunąć zasobnika ciepłej wody użytkowej bo nie pozwala na to przewód od czujnika temperatury w zasobniku który z drugiej strony jest zatopiony w wtyczce do sterownika kotła.
    Przewód ma długość nie cały 1 metr.

    Czy to jakieś farmazony czy rzeczywiście są jakieś ograniczenia z powodu połączeń hydraulicznych lub zbyt dużych strat ciepła.
    Bzdura..... przewód ma co najmniej 2... nie wiem czy nie 3 metry.... i można go przedłużyć..... robię tak od lat i nie ma tym problemów.
    hydraulik.net.pl
    hydraulik.net.pl

  12. #1512

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał odaro
    Mam takie pytanie hydrauliczne.


    Jak daleko można odsunąć zasobnik CWU od wiszącego pieca gazowego kondensacyjnego.

    Mam tak upapraną kotłownię że kocioł mogę powiesić na jednej ścianie a zasobnik CWU 300l mogę postawić na ścianie przeciwległej.

    Odległość między ścianami jest 2m.

    W Vaillant powiedziano że nie można tak daleko odsunąć zasobnika ciepłej wody użytkowej bo nie pozwala na to przewód od czujnika temperatury w zasobniku który z drugiej strony jest zatopiony w wtyczce do sterownika kotła.
    Przewód ma długość nie cały 1 metr.

    Czy to jakieś farmazony czy rzeczywiście są jakieś ograniczenia z powodu połączeń hydraulicznych lub zbyt dużych strat ciepła.
    Bzdura..... przewód ma co najmniej 2... nie wiem czy nie 3 metry.... i można go przedłużyć..... robię tak od lat i nie ma tym problemów.
    hydraulik.net.pl
    Tak na zdrowy rozsądek to oczywiste bzdury.

    Ale czy są jakieś inne pułapki jeżeli chcemy się odsunąć z zasobnikiem CWU od kotła gazowego.

    Pytam o to również dlatego że z takim ustawieniem wiąże się to że będę musiał wyrwać już zamontowane okno w kotłowni i zamurować ścianę jednym słowem nie chce sobie narobić kłopotów ani dodatkowych kosztów muszę mieć 200% pewności że jak odsunę się daleko zasobnikiem od kotła to nie czekają mnie inne niespodzianki.
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  13. #1513

    Domyślnie

    Cytat Napisał odaro
    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał odaro
    Mam takie pytanie hydrauliczne.


    Jak daleko można odsunąć zasobnik CWU od wiszącego pieca gazowego kondensacyjnego.

    Mam tak upapraną kotłownię że kocioł mogę powiesić na jednej ścianie a zasobnik CWU 300l mogę postawić na ścianie przeciwległej.

    Odległość między ścianami jest 2m.

    W Vaillant powiedziano że nie można tak daleko odsunąć zasobnika ciepłej wody użytkowej bo nie pozwala na to przewód od czujnika temperatury w zasobniku który z drugiej strony jest zatopiony w wtyczce do sterownika kotła.
    Przewód ma długość nie cały 1 metr.

    Czy to jakieś farmazony czy rzeczywiście są jakieś ograniczenia z powodu połączeń hydraulicznych lub zbyt dużych strat ciepła.
    Bzdura..... przewód ma co najmniej 2... nie wiem czy nie 3 metry.... i można go przedłużyć..... robię tak od lat i nie ma tym problemów.
    hydraulik.net.pl
    Tak na zdrowy rozsądek to oczywiste bzdury.

    Ale czy są jakieś inne pułapki jeżeli chcemy się odsunąć z zasobnikiem CWU od kotła gazowego.

    Pytam o to również dlatego że z takim ustawieniem wiąże się to że będę musiał wyrwać już zamontowane okno w kotłowni i zamurować ścianę jednym słowem nie chce sobie narobić kłopotów ani dodatkowych kosztów muszę mieć 200% pewności że jak odsunę się daleko zasobnikiem od kotła to nie czekają mnie inne niespodzianki.
    http://www.hydraulik.net.pl/hydraulika29.jpg
    http://www.hydraulik.net.pl/hydraulika27.jpg

    Dwa zdjęcia jednej kotłowni..... kocioł od zasobnika w rurkach odsunięty o jakieś 5 metrów..... jedyny problem to trzeba dobrze ocieplić rurki między kotłem i zasobnikiem.
    hydraulik.net.pl

  14. #1514

    Domyślnie

    [quote="skrol"]
    Cytat Napisał odaro

    http://www.hydraulik.net.pl/hydraulika29.jpg
    http://www.hydraulik.net.pl/hydraulika27.jpg

    Dwa zdjęcia jednej kotłowni..... kocioł od zasobnika w rurkach odsunięty o jakieś 5 metrów..... jedyny problem to trzeba dobrze ocieplić rurki między kotłem i zasobnikiem.
    To co ten doradca techniczny z Vaillant chrzanił mi o jakiś ograniczeniach i o niepotrzebnych stratach ciepła.

    Skrol robiłeś może kotłownię w układzie biwalentnym tzn kocioł gazowy kondensacyjny + powietrzna pompa ciepła zasilające podłogówkę, grzejniki oraz klimakonwektory. W lecie opcja chłodzenia przez klimakonwektory za pomocą pompy ciepła.

    Jak ugryźć tak złożoną instalację?
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

  15. #1515

    Domyślnie

    [quote="odaro"]
    Cytat Napisał skrol
    Cytat Napisał odaro

    http://www.hydraulik.net.pl/hydraulika29.jpg
    http://www.hydraulik.net.pl/hydraulika27.jpg

    Dwa zdjęcia jednej kotłowni..... kocioł od zasobnika w rurkach odsunięty o jakieś 5 metrów..... jedyny problem to trzeba dobrze ocieplić rurki między kotłem i zasobnikiem.
    To co ten doradca techniczny z Vaillant chrzanił mi o jakiś ograniczeniach i o niepotrzebnych stratach ciepła.

    Skrol robiłeś może kotłownię w układzie biwalentnym tzn kocioł gazowy kondensacyjny + powietrzna pompa ciepła zasilające podłogówkę, grzejniki oraz klimakonwektory. W lecie opcja chłodzenia przez klimakonwektory za pomocą pompy ciepła.

    Jak ugryźć tak złożoną instalację?
    Temat złożony... ale spokojnie można to zrobić.... trzeba tylko dobrze zaplanować i policzyć.
    hydraulik.net.pl

  16. #1516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenart
    moja rura kanalizacyjna ma długość w domu 10 m, poza domem
    20 m razem 30 metrów
    ile rozdrabniaczy mam zamontować po drodze?
    rozumie za ta ironia miała służyć za odpowiedz do mojego zapytania ;]

    w takim razie czy w związku z tymi 6 metrami powinno się zwiększyć przekrój, zwiększyć spadek lub poprowadzić dodatkowe odpowietrzenie?

  17. #1517

    Domyślnie

    Znalazlam ten watek wiec zapytam Z gory uprzedzam ze nie przeczytalam wszystkich postow wiec prosze nie bic.
    W moim domu chcialabym na wiekszosci parteru zrobic podlogowke( w salonie opcja grzejniki kanalowe).Niestety w miejscowosci nie ma gazaciagu wiec dom bedzie ogrzewany piecem na paliwo stale (eko-groszek lub piec "na wszystko") Na poddaszu oraz w dwoch pokojach na dole chce natomiast zamontowac kaloryfery.Wiem ze mozna zastosowac taki uklad mieszany instalujac mieszacz ale czy jest to duzy problem wlasnie przy takim sposobie ogrzewania domu?(piec na wegiel)
    Czy bedzie to wszystko poprawnie funkcjonowalo?Jaki ewentualnie rodzaj pieca (marka) powinnam zakupic do takiego ukladu.?Prosze o porade czy gra jest warta swieczki czy podarowac sobie ogrzewanie podlogowe i zrobic tylko "tam gdzie musi byc czyt lazienki )
    kaka

  18. #1518
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar naLeśnik
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    2.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    112

    Domyślnie

    Ja mniej więcej mam podobny problem jak kakusek.

    będę miał piec "na wszystko" a mój hydraulik w związku z tym twierdzi, że lepiej instalacje zrobić z miedzi ponieważ przy takim piecu istnieje możliwość "zagotowania" wody .

    zrobić jak sugeruje czy z pex-a??

  19. #1519

    Domyślnie

    Oczywiście instalacja w miedzi....
    Jeżeli będzie dużo podłogówki to radzę zastosować wymiennik lub bufor. Podłogówka nie lubi za wysokich temp..... a w kotle na paliwo stałe łatwo przegotować instalacje.
    hydraulik.net.pl

  20. #1520

    Domyślnie

    Cytat Napisał skrol
    Oczywiście instalacja w miedzi....
    Jeżeli będzie dużo podłogówki to radzę zastosować wymiennik lub bufor. Podłogówka nie lubi za wysokich temp..... a w kotle na paliwo stałe łatwo przegotować instalacje.
    Ale podłogówka też w miedzi
    Kto pyta jest głupcem przez pięć minut, kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie

Strona 76 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony