dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 84 z 99
Pokaż wyniki od 1.661 do 1.680 z 1971
  1. #1661
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    witam

    grzejnik był zdjęty do prac glazurniczych... wcześniej grzał.

    Rur nie sprawdziłam


    ale czy możliwa jest sytuacja, że woda ciepła nie może "wejść" do grzejnika bo jest zablokowany odpływ wody? czy jest jakiś zawór czy inne coś na wyjściu - co może mam zamknięte?

  2. #1662
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał nitubaga
    witam

    grzejnik był zdjęty do prac glazurniczych... wcześniej grzał.

    Rur nie sprawdziłam


    ale czy możliwa jest sytuacja, że woda ciepła nie może "wejść" do grzejnika bo jest zablokowany odpływ wody? czy jest jakiś zawór czy inne coś na wyjściu - co może mam zamknięte?
    Wyślij mi fotkę całego grzejnika
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  3. #1663
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    oki

    jutro pukne zdjęcia z każdej strony i wstawię....

    dzięki

  4. #1664

    Domyślnie

    a tak zapytam zawór odcinający na powrocie grzejnika odkręcony?

  5. #1665

    Domyślnie

    Bardzo proszę o odpowiedź w następującej sprawie: czy w instalacji wodnej w systemie rozdzielaczowym, zawory odcinające powinny byćw szafce rozdzielczej, czy przed punktami poboru wody, co nie jest możliwe np. w bateriach podtynkowych.
    Mnie istalatorzy nie zrobili zaworów odcinających w szafce i twierdzą, że tak właśnie jest prawidłowo, czy rzeczywiście?
    Czy można zrobić jeszcze zawory w zamontowanej już szafce? Jak jest u Was?dziękuję z góry za pomoc

  6. #1666
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Monika.Sz-a

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    456
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    witam.
    od razu na wstepie przepraszam za być może niemądre pytanie- ale jestem trochę zielona w temacie hydrauliki- wiem, że gdzieś dzwoni, ale nie zawsze gdzie
    pytanie.. jak to jest z robieniem hydrauliki na etapie SSo- do zrobienia 3 łazienki i kuchnia , doprowadzenie rurek do grzejników w pokojach i wody w łazienkach- bez podłogówki.. czy można rozłożyć same rurki, zostawić wystające ze ścian/podłogi i zrobic wylewkę- czy trzeba od razu wprowadzić wodę do budynku, podłączyć piec, zamontowac kaloryfery i zrobić "próbę wody"?

    finansowo nie dam rady pchnąc wszytskiego od razu- chciałabym zrobić rozprowadzenie samch rur+ wylewki i kilka miesięcy przerwy- a dopiero na koniec przez osttecznym wykończneiem biały montaż, kaloryfery, kupować piec, przyłącze wod-kan..

    wyjście kan i wejście wody zroione na etpaie fundamentów, przez strop zrobione dojścia do łazienki- tzn w podłodze są rury- po jednej na wc, umywalkę prysznic- to chyba odpływy..?

    można tak- czy trzeba od razu kompleksowo..?

    bo z jednej story sądziłąm że można..ale jak zacznę ładować się w wylewki,wykańczanie podłóg, terakote.. a okaże się że gdzieś cieknie..

    proszę o informacje jak to przebiega na tym etapie..- jakie minimum muszę zrobić przed wylewkami, żeby po tym etapie zrobić np rok przerwy na budowie..

    dziekuję bardzo za odpowiedz
    Uważaj o czym marzysz- marzenia się spełniają
    dziennik M&P
    komentarze

  7. #1667
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał magak
    Bardzo proszę o odpowiedź w następującej sprawie: czy w instalacji wodnej w systemie rozdzielaczowym, zawory odcinające powinny byćw szafce rozdzielczej, czy przed punktami poboru wody, co nie jest możliwe np. w bateriach podtynkowych.
    Mnie istalatorzy nie zrobili zaworów odcinających w szafce i twierdzą, że tak właśnie jest prawidłowo, czy rzeczywiście?
    Czy można zrobić jeszcze zawory w zamontowanej już szafce? Jak jest u Was?dziękuję z góry za pomoc
    Jest kilka szkół jak należy to zrobić ale ja reprezentuje szkołę że przy rozdzielaczu ( bez znaczenia czy co czy też do wody użytkowej) daję zawory odcinające ale są też i tacy co dają same belki rozdzielaczowe oda sposoby są prawidłowe ale w tym przypadku instalator powinien zrobić tak jak życzy sobie inwestor ale inwestor powinien o tym powiadomić przed montażem rozdzielacz
    Czasami bardzo trudno jest dogadać się dlatego na mojej stronie jest mnóstwo fotek z moich robót i zawsze mówiłem że ja robię właśnie tak
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  8. #1668

    Domyślnie

    Witam,,

    zamierzam do kotła gazowego jednof. dokupić zasobnik stojący,

    mam jednak pytanie - co oznacza w przypadku takiego zasobnika moc wymiennika np 24,2 kW

    czy ma ona odpowiadać mocy kotła, np, że kocioł ma mieć podobną? proszę o wskazówkę bo jestem zielony
    pozdrawiam
    Łukasz

  9. #1669
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika.Sz-a
    witam.
    od razu na wstepie przepraszam za być może niemądre pytanie- ale jestem trochę zielona w temacie hydrauliki- wiem, że gdzieś dzwoni, ale nie zawsze gdzie
    pytanie.. jak to jest z robieniem hydrauliki na etapie SSo- do zrobienia 3 łazienki i kuchnia , doprowadzenie rurek do grzejników w pokojach i wody w łazienkach- bez podłogówki.. czy można rozłożyć same rurki, zostawić wystające ze ścian/podłogi i zrobic wylewkę- czy trzeba od razu wprowadzić wodę do budynku, podłączyć piec, zamontowac kaloryfery i zrobić "próbę wody"?

    finansowo nie dam rady pchnąc wszytskiego od razu- chciałabym zrobić rozprowadzenie samch rur+ wylewki i kilka miesięcy przerwy- a dopiero na koniec przez osttecznym wykończneiem biały montaż, kaloryfery, kupować piec, przyłącze wod-kan..

    wyjście kan i wejście wody zroione na etpaie fundamentów, przez strop zrobione dojścia do łazienki- tzn w podłodze są rury- po jednej na wc, umywalkę prysznic- to chyba odpływy..?

    można tak- czy trzeba od razu kompleksowo..?

    bo z jednej story sądziłąm że można..ale jak zacznę ładować się w wylewki,wykańczanie podłóg, terakote.. a okaże się że gdzieś cieknie..

    proszę o informacje jak to przebiega na tym etapie..- jakie minimum muszę zrobić przed wylewkami, żeby po tym etapie zrobić np rok przerwy na budowie..

    dziekuję bardzo za odpowiedz
    Odpowiedz jest prosta powinno być tak zrobione jak tego chce inwestor ale za pieniądze jakich chce wykonawca no i taka mała uwaga o swoich wzajemnych wymaganiach należy informować przed rozpoczęciem prac
    Całą instalację możesz spokojnie podzielić na etapy zarówno ze względów finansowych jak i kolejności prac na budowie Nie ma sensu montowania grzejników przed robieniem tynków
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  10. #1670
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_p
    Witam,,

    zamierzam do kotła gazowego jednof. dokupić zasobnik stojący,

    mam jednak pytanie - co oznacza w przypadku takiego zasobnika moc wymiennika np 24,2 kW

    czy ma ona odpowiadać mocy kotła, np, że kocioł ma mieć podobną? proszę o wskazówkę bo jestem zielony
    Moc wymiennika mówi nam z jaką maksymalną mocą będzie grzana ciepła woda a co za tym idzie o wydatku samego zasobnika ale wcale nie musisz zgrywać mocy kotła z mocą zasobnika i jeszcze jedno moc wymiennika zasobnika powinna być jak największa a parametrem na którym powinieneś się skopić jest pojemność zasobnika oczywiście moc kotła ,rodzaj paliwa, wydajność zasobnika , upodobania domowników ich ilość jak i rodzaj i ilość odbiorników ciepłej wody tez ma znaczenie
    Napisz jakiej mocy będzie kociołek i ile masz łazienek
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  11. #1671

    Domyślnie

    Witaj niezły,

    mam dwie łazienki - mała na parterze i większa na poddaszu, rodzina dwóch dorosłych plus jedno dziecko, z wizją na rozwój o dodatkową jednostkę jak podołam

    będzie piec gaz. Junkers Cerapur Smart 14 KW

    myslalem o zasobniku BIAWAR QUATTRO 150 lub Termet 140 lub GALMET KWADRO 140l

    który z nich byłby najlepszy? ja skłaniałbym się ku biawarowi..
    pozdrawiam
    Łukasz

  12. #1672
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_p
    Witaj niezły,

    mam dwie łazienki - mała na parterze i większa na poddaszu, rodzina dwóch dorosłych plus jedno dziecko, z wizją na rozwój o dodatkową jednostkę jak podołam

    będzie piec gaz. Junkers Cerapur Smart 14 KW

    myslalem o zasobniku BIAWAR QUATTRO 150 lub Termet 140 lub GALMET KWADRO 140l

    który z nich byłby najlepszy? ja skłaniałbym się ku biawarowi..


    Jestem gorącym zwolennikiem Biawara Quatro zarówno tego stojącego jak i wiszącego naprawdę bardzo dobra jakość za rozsądną cenę ale ze względu na małą moc kotła może lepiej było by 150L
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  13. #1673
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Na jakiej wysokości powinna być zamontowana umywalka? Np. górny jej poziom. I czy są jakieś specjalne śruby do montażu?

  14. #1674

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Cytat Napisał lukasz_p
    Witaj niezły,

    mam dwie łazienki - mała na parterze i większa na poddaszu, rodzina dwóch dorosłych plus jedno dziecko, z wizją na rozwój o dodatkową jednostkę jak podołam

    będzie piec gaz. Junkers Cerapur Smart 14 KW

    myslalem o zasobniku BIAWAR QUATTRO 150 lub Termet 140 lub GALMET KWADRO 140l

    który z nich byłby najlepszy? ja skłaniałbym się ku biawarowi..


    Jestem gorącym zwolennikiem Biawara Quatro zarówno tego stojącego jak i wiszącego naprawdę bardzo dobra jakość za rozsądną cenę ale ze względu na małą moc kotła może lepiej było by 150L

    niezły co masz na myśli? chciałem właśnie biawara qatro 150 l...
    pozdrawiam
    Łukasz

  15. #1675

    Domyślnie

    witam, mam problem z pękniętą rurą przy zaworze grzejnika, zawór jest podwójny. Przeciek jest tuż przy nakrętce. Jak to naprawić czy zakleić czy uciąć przewód i założyć nowy zawór, ale rura wówczas może być za krótka, czy uciąć niżej i wstawić kawałek ze złączką?
    [img][/img]

  16. #1676

    Domyślnie

    Witam,
    Podłączam się pod pytanie lukasz_p: identyczna sytuacja w ludziach i łazienkach, będzie Junkers Cerapur Smart 14 -3 . BIAWAR QUATTRO 150 l ma wężownicę o mocy ok. 25 KW. Czy może wystarczyłby Biawar Viking Plus 150 l, którego wężownica ma moc 15 KW? Viking jest tańszy - w czym będzie gorszy? Te 25 KW w Quattro chyba nie będą wykorzystane?

    I drugie pytanie - będzie 100% podłogówka ( ok. 200 m2), zapotrzebowanie domu na ciepło teoretycznie 7-8 KW. Ma być pogodówka FW 100. Czy potrzebny będzie w kotłowni jakiś mieszacz do CO?

    z góry dziękuję za pomoc, jutro chciałabym zamówić
    Pozdrawiam wszystkich, Basia

  17. #1677
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz_p
    Cytat Napisał niezły
    Cytat Napisał lukasz_p
    Witaj niezły,

    mam dwie łazienki - mała na parterze i większa na poddaszu, rodzina dwóch dorosłych plus jedno dziecko, z wizją na rozwój o dodatkową jednostkę jak podołam

    będzie piec gaz. Junkers Cerapur Smart 14 KW

    myslalem o zasobniku BIAWAR QUATTRO 150 lub Termet 140 lub GALMET KWADRO 140l

    który z nich byłby najlepszy? ja skłaniałbym się ku biawarowi..


    Jestem gorącym zwolennikiem Biawara Quatro zarówno tego stojącego jak i wiszącego naprawdę bardzo dobra jakość za rozsądną cenę ale ze względu na małą moc kotła może lepiej było by 150L

    niezły co masz na myśli? chciałem właśnie biawara qatro 150 l...


    Właśnie o taki mi chodziło
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  18. #1678
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał kbab
    witam, mam problem z pękniętą rurą przy zaworze grzejnika, zawór jest podwójny. Przeciek jest tuż przy nakrętce. Jak to naprawić czy zakleić czy uciąć przewód i założyć nowy zawór, ale rura wówczas może być za krótka, czy uciąć niżej i wstawić kawałek ze złączką?
    [img][/img]

    Fatalny błąd osoby instalującej grzejnik
    Co teraz można by z tym zrobić
    obniżyć i kilka centymetrów grzejnik tak by rury wychodziły pod kontem prostym ze ściany
    mała przeróbka w ścianie dać po kolanku
    zostawić grzejnik na takiej wysokości jaka jest ale dać przedłużkę między zaworem a grzejnikiem
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  19. #1679
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał basia_z_lasu
    Witam,
    Podłączam się pod pytanie lukasz_p: identyczna sytuacja w ludziach i łazienkach, będzie Junkers Cerapur Smart 14 -3 . BIAWAR QUATTRO 150 l ma wężownicę o mocy ok. 25 KW. Czy może wystarczyłby Biawar Viking Plus 150 l, którego wężownica ma moc 15 KW? Viking jest tańszy - w czym będzie gorszy? Te 25 KW w Quattro chyba nie będą wykorzystane?

    I drugie pytanie - będzie 100% podłogówka ( ok. 200 m2), zapotrzebowanie domu na ciepło teoretycznie 7-8 KW. Ma być pogodówka FW 100. Czy potrzebny będzie w kotłowni jakiś mieszacz do CO?

    z góry dziękuję za pomoc, jutro chciałabym zamówić

    Na pierwszą część pytania odpowiem tak pytasz o moje zdanie to Biawar Quatro
    ale na drugą część pytania odpowiedzią było by wypracowanie Jednym zdaniem nie odpowiem
    są zdania że może być bez mieszacza są że powinien być (również moje zdanie) ale jest jeszcze układ mieszany i grzejnikami w łazienkach i np. garażu i jeden z moich patentów w przypadku gdy cała kondygnacja jest w podłogówce to dobrze by było podłogówkę w łazience zrobić na RTL tak dla komfortu Moja rada musisz ustalić to z hydraulikiem bo pewnie ma jakąś wizję kotłowni
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  20. #1680

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Cytat Napisał lukasz_p
    Cytat Napisał niezły
    Cytat Napisał lukasz_p
    Witaj niezły,

    mam dwie łazienki - mała na parterze i większa na poddaszu, rodzina dwóch dorosłych plus jedno dziecko, z wizją na rozwój o dodatkową jednostkę jak podołam

    będzie piec gaz. Junkers Cerapur Smart 14 KW

    myslalem o zasobniku BIAWAR QUATTRO 150 lub Termet 140 lub GALMET KWADRO 140l

    który z nich byłby najlepszy? ja skłaniałbym się ku biawarowi..


    Jestem gorącym zwolennikiem Biawara Quatro zarówno tego stojącego jak i wiszącego naprawdę bardzo dobra jakość za rozsądną cenę ale ze względu na małą moc kotła może lepiej było by 150L

    niezły co masz na myśli? chciałem właśnie biawara qatro 150 l...


    Właśnie o taki mi chodziło

    Ok. Dzieki wielkie, taki kupię. Pozdrawiam!
    pozdrawiam
    Łukasz

Strona 84 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony