dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 87 z 99
Pokaż wyniki od 1.721 do 1.740 z 1971
  1. #1721
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał prohan
    pytanie brzmi pex/al/pex czy miedź do c.o.? w okolicy instalatorzy tylko miedź bo nie będą robić. czy pex jest, aż tak kiepsk?i

    Alu pex jest równie dobrym materiałem co miedz a nawet lepszym bo tańszym, szybszym i lżejszym w montażu
    Oba mają swoje wady i zalety miedz głównie do instalacji z kotłem na opał stały 90 % instalacji jakie wykonałem to był alu pex
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  2. #1722
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    A co powiecie na taką podłogówke
    Mamy właśnie śnieżycę na Podlasiu i po raz kolejny z nie ukrywana przyjemnością uruchomiłem swoją podłogówkę
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  3. #1723

    Domyślnie

    Witam.
    Mam zakupiony cały system solarny ,który czeka na montaż i doczekać sie nie może. W związku z tym mam pytanie -jakie są koszty montażu???( podłączenie 2 szt solarów na dachu i odpalenia całego systemu w kotłowni) - Piec vaillanta i zasobnik juz ogrzewaja dom od tamtego roku.Instalacja pod solary tez jest wykonana. Brak tylko systemu solaarnego do ogrzewania wody.
    Nasz hydraulik nie ma ciagle czasu więc szukamy kogos innego i nie wiemy jakie sa ceny bo umówiona kwota była wliczona w kompleksowa instalacje całego domu-a zreszta jest to cena sprzed roku.
    Pozdrawiam
    Po 4 latach wykańczania domu i siebie nawzajem termin przeprowadzki zaczął się zbliżać wielkimi krokami ....ufff )

  4. #1724

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Cytat Napisał niezły
    A co powiecie na taką podłogówke
    Mamy właśnie śnieżycę na Podlasiu i po raz kolejny z nie ukrywana przyjemnością uruchomiłem swoją podłogówkę
    no to dawaj fotę ile śniegu w Siemiatyczach i jak przy tym sprawność układu wygląda

  5. #1725
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  6. #1726
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał krk women
    Witam.
    Mam zakupiony cały system solarny ,który czeka na montaż i doczekać sie nie może. W związku z tym mam pytanie -jakie są koszty montażu???( podłączenie 2 szt solarów na dachu i odpalenia całego systemu w kotłowni) - Piec vaillanta i zasobnik juz ogrzewaja dom od tamtego roku.Instalacja pod solary tez jest wykonana. Brak tylko systemu solaarnego do ogrzewania wody.
    Nasz hydraulik nie ma ciagle czasu więc szukamy kogos innego i nie wiemy jakie sa ceny bo umówiona kwota była wliczona w kompleksowa instalacje całego domu-a zreszta jest to cena sprzed roku.
    Pozdrawiam
    Niestety w kwestii cen za usługę nie mogę pomóc bo wiadomo każdy różnie to kalkuluje
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  7. #1727
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde
    Cytat Napisał niezły
    Cytat Napisał niezły
    A co powiecie na taką podłogówke
    Mamy właśnie śnieżycę na Podlasiu i po raz kolejny z nie ukrywana przyjemnością uruchomiłem swoją podłogówkę
    no to dawaj fotę ile śniegu w Siemiatyczach i jak przy tym sprawność układu wygląda
    Śniegu napadało z 20 cm a jeśli chodzi o sprawność to jak włączę w momencie gdy zacznie padać wieczorem to do rana mam czysto Błędem jest roztapianie śniegu zleżałego i uruchamianie przy mrozach powyżej kilkunastu stopni
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  8. #1728

    Domyślnie

    Niezły ,
    jesteśmy na etapie wyboru pieca do co i cwu-piec na paliwo stałe.Mała kotłownia od komina gdzie wchodzi czopuch do ściany przeciwległej mamy 1.45 cm.Dom z porothermu + 12cm styropianu,podłoga 15 cm styropianu,poddasze użytkowe 25cm wełny,okna pięcio komorowe-zapotrzebowanie budynku na ciepło to ok.8 kW.Nasze typy ze względu na wymiary to- Per Eko KSW PLUS/2P 12KW ,PER EKO KSX 13 KW,VIADRUS 26U,ENKA P+,DEFRO 10 KW.

    Prosimy o poradę-mamy problem z wyborem pieca.

  9. #1729
    Deshroom
    Guest
    Deshroom

    Domyślnie

    Mam prośbę o rade.

    Postanowiłem oderwać się od innych moich zainteresowań i zrobić instalacje wodociągową w domku drewnianym na działce. nie znam się na tym, ale trochę poczytałem, instalacja jest nie duża mam zgrzewarkę i będę zgrzewał choćby rok
    ogólne pojęcie mam ale praktyki zero, nie chodzi o oszczędność ale o wyzwanie .. dam rade.

    ogólnie mam podłączyć hydrofor Gardena 5000/5 Inox z łazienką oddaloną o 3metry a tam rezerwuar, umywalke, kabine prysznicową i zlew w kuchni plus gdzies wyjscie na kran do podlewania. odpływy kanalizacyjne mam właściwie zrobione bo mam zrobione 3 spusty w podłodze które idą do szamba.

    chodzi mi o rozdzielenie czy powinienem dzielić 1" z hydrofora na 2 x 3/4" w łazience i jedna rozprowadzać wodę zimną a drugą do termy (zbiornik 50l) czy mogę jedną i do termy i rozprowadzić całą zimną ?

    nie chce mieć spadków ciśnienia a nie chce tez ciągnąc dodatkowej rury przez całą łazienkę do termy.

    planowałem 1" do łazienki tam 2 x 3/4" i z jednej doprowadzać 1/2" do kranów a drugą do termy i potem z termy też 3/4" i nią rozprowadzać ciepła do kranów 1/2"

    nie wiem też gdzie najlepiej wyprowadzić kran do podłączenia węża ogrodowego ( z której rury żeby ciśnienie było dobre).

    będę wdzięczny za wszelkie rady oprócz "daj to fachowcowi" chce sie tego nauczyć i mam dobrą okazje

  10. #1730
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Ray23
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    88

    Domyślnie

    Mam pytanko odnosnie ustawien kotla MC25

    Mam taki kociol plus plus zbiornik 400 l na ciepla wode - solary w przyszlosci.
    Kociol ogrzewa 270 m2 po podlodze ( ok 230 uzytkowej)

    W tym jest ok 150 m2 podlogowki i reszta grzejniki ( w lazienkach jest i podlogowka i grzejniki)

    Zauwazylem ze temperatura kotla gdy sie wlacza dochodzi do okolo 80 stopni.
    Mam dwa ogiegi jeden na podlogowke a drugi na grzejniki ( A i B )
    Czujnik temperatury ( konsola ) jest na dole Teraz mam ustawiona B - podlogowka na 23 stopnie i A - grzejniki na 20 stopnie .
    W jaki sposob piec kontroluje prace grzejnikow ?
    Czy musze ustawic termostaty na 3 ( 20 stopnie ) czy na full ?
    Dla uzupelnienia dodam ze mam czujnik pogodowy .

    Mam tez pyanie co dla kotla jest priorytetm obieg A - grzejniki czy B podlogowka ?

  11. #1731
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    prohan

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    hydraulik powiedział, że jeśli dam większe grzejniki to spadnie zużycie gazu. co wy na to?
    chcesz się rozwieźdź z zoną? zacznij budowę domu

  12. #1732

  13. #1733
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał chester633
    Niezły ,
    jesteśmy na etapie wyboru pieca do co i cwu-piec na paliwo stałe.Mała kotłownia od komina gdzie wchodzi czopuch do ściany przeciwległej mamy 1.45 cm.Dom z porothermu + 12cm styropianu,podłoga 15 cm styropianu,poddasze użytkowe 25cm wełny,okna pięcio komorowe-zapotrzebowanie budynku na ciepło to ok.8 kW.Nasze typy ze względu na wymiary to- Per Eko KSW PLUS/2P 12KW ,PER EKO KSX 13 KW,VIADRUS 26U,ENKA P+,DEFRO 10 KW.

    Prosimy o poradę-mamy problem z wyborem pieca.

    Z tych co podałeś to stawiam na pierwsze dwa i jeszcze dorzucam Kociołki firmy Zębiec
    Jeśli nie wiesz ci wybrać to może zwróć uwagę na szczegóły takie jak fizyczna ( zmierzona ) wielkość komory załadunkowej i praktyczny dostęp do czyszczenia
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  14. #1734

    Domyślnie

    Niezły,dzięki Wybrałem PerEko tylko jeden z nich ma:górne spalanie z wydłużonym obiegiem spalin ze sterownikiem i wentylatorem
    drugi:górne spalanie z wydłużonym obiegiem spalin ze sterownikiem i wentylatorem oraz obsługą 2 pomp o jakie pompy chodzi-jestem laikiem w tym temacie
    Nie piję alkoholu

  15. #1735

    Domyślnie

    moje CO to miedziane rury, a CWU to wavinowski plastik
    i zastanawiam sie czy dac otuline na te wszystkie rury, aby sie nie wychladzaly zbyt szybko i aby zaoszczedzic na opale

  16. #1736
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Po raz kolejny zachęcam do zapoznania się t najnowszym wydaniem MI aktualny numer może być szczególnie ciekawy ze względu na ranking kotłów na opał stały

    http://www.instalator.pl/
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  17. #1737
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Podał bym kolejny link do strony ale regulamin tego zabrania, jest to moja strona ostatnio bardzo zmieniona dodałem bardzo dużo nowych zdjęć z wykonanych instalacji jak też związanych z moja drugą pasją jaką jest fotografia W najbliższym czasie pojawią się następne fotki
    Adres strony jest w stopce

    Zapraszam
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  18. #1738

    Domyślnie

    Dzięki,trochę mi rozjaśniłeś umysł .
    Nie piję alkoholu

  19. #1739
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deshroom
    Mam prośbę o rade.

    Postanowiłem oderwać się od innych moich zainteresowań i zrobić instalacje wodociągową w domku drewnianym na działce. nie znam się na tym, ale trochę poczytałem, instalacja jest nie duża mam zgrzewarkę i będę zgrzewał choćby rok
    ogólne pojęcie mam ale praktyki zero, nie chodzi o oszczędność ale o wyzwanie .. dam rade.

    ogólnie mam podłączyć hydrofor Gardena 5000/5 Inox z łazienką oddaloną o 3metry a tam rezerwuar, umywalke, kabine prysznicową i zlew w kuchni plus gdzies wyjscie na kran do podlewania. odpływy kanalizacyjne mam właściwie zrobione bo mam zrobione 3 spusty w podłodze które idą do szamba.

    chodzi mi o rozdzielenie czy powinienem dzielić 1" z hydrofora na 2 x 3/4" w łazience i jedna rozprowadzać wodę zimną a drugą do termy (zbiornik 50l) czy mogę jedną i do termy i rozprowadzić całą zimną ?

    nie chce mieć spadków ciśnienia a nie chce tez ciągnąc dodatkowej rury przez całą łazienkę do termy.

    planowałem 1" do łazienki tam 2 x 3/4" i z jednej doprowadzać 1/2" do kranów a drugą do termy i potem z termy też 3/4" i nią rozprowadzać ciepła do kranów 1/2"

    nie wiem też gdzie najlepiej wyprowadzić kran do podłączenia węża ogrodowego ( z której rury żeby ciśnienie było dobre).

    będę wdzięczny za wszelkie rady oprócz "daj to fachowcowi" chce sie tego nauczyć i mam dobrą okazje
    No pewnie że dasz radę
    Na początek mała zmiana nazewnictwa średnic jeśli ma to być materiał zgrzewany to są inne średnicę Z hydroforu wyjdziesz rura 25 i ta dojdziesz zarówno do bojlera jak i pod każdy odbiornik wody odejścia od główniej rury do odbiornika wody wykonaj rura 20 o rurach średnicy 16 zapomnij to że są w handlu to nie znaczy że powinno się je używać
    Rozumiem że między hydroforem a instalacją będzie reduktor ciśnienia Zawór czerpalny musisz wciąć między hydroforem a reduktorem ( ciśnienie wody do ogrodu nie powinno być redukowane) Rura do zaworu czerpalnego 25 lub 20 to zależy od wydajności pompy zapotrzebowania na wodę i odległości od hydroforu ( lepiej 25)
    Do zgrzewania kup koniecznie fabrycznie nowe kamienie
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  20. #1740

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    ranking kotłów na opał stały
    http://www.instalator.pl/
    trochę ten ranking nie jest obiektywny coś mi się tak wydaje
    no bo dlaczego nie ma w nim mowy o kotłach reco, które to produkuję MCI Sp. z o. o. z Cieszyna, a są to dobre żeliwne kotły na paliwo stałe

Strona 87 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony