dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 88 z 99
Pokaż wyniki od 1.741 do 1.760 z 1971
  1. #1741
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    poczytaj dobrze,
    to są artykuły sponsorowane

  2. #1742

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950
    to są artykuły sponsorowane
    a jak tak to zwracam honor, moja nieuwaga!

  3. #1743
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Trochę mi się nudziło zrobiłem więc schemat mojej kotłowni, opis wkrótce



    a tu lepiej widac

    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/f...3jqXHnkUCX.jpg
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  4. #1744
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał step26
    moje CO to miedziane rury, a CWU to wavinowski plastik
    i zastanawiam sie czy dac otuline na te wszystkie rury, aby sie nie wychladzaly zbyt szybko i aby zaoszczedzic na opale

    Jest zasada że wszystkie rury transportujące ciepło powinny być ocieplone od grzania mamy grzejniki
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  5. #1745
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał chester633
    Niezły,dzięki Wybrałem PerEko tylko jeden z nich ma:górne spalanie z wydłużonym obiegiem spalin ze sterownikiem i wentylatorem
    drugi:górne spalanie z wydłużonym obiegiem spalin ze sterownikiem i wentylatorem oraz obsługą 2 pomp o jakie pompy chodzi-jestem laikiem w tym temacie


    Prawdopodobnie chodzi o pompkę do centralnego i do ładowania zasobnika cwu ale może też być do co i druga do podłogówki ale to mniej prawdopodobne odpowiedz jest w instrukcji
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  6. #1746
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Witam!
    Takie amatorskie pytanie.
    W czasie wykonywania fundamentów (przez firmę) można samemu założyć kanalizację i odpływy? Czy to jest trudne?
    Czy może lepiej wziąść hydraulika do tego?
    Wiem, że trzeba zrobić przepusty:
    1. powietrze do kominka
    2. Kanalizacja (rozłożenie do punktów i wyjście do POŚ)
    3. Woda
    4. Wejście prądu
    5. Inne do sterowania bramy, oświetlenia ogródka i domu z zewnątrz
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

  7. #1747
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał JurekM
    Witam!
    Takie amatorskie pytanie.
    W czasie wykonywania fundamentów (przez firmę) można samemu założyć kanalizację i odpływy? Czy to jest trudne?
    Czy może lepiej wziąść hydraulika do tego?
    Wiem, że trzeba zrobić przepusty:
    1. powietrze do kominka
    2. Kanalizacja (rozłożenie do punktów i wyjście do POŚ)
    3. Woda
    4. Wejście prądu
    5. Inne do sterowania bramy, oświetlenia ogródka i domu z zewnątrz
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

    Jeśli posiadasz odpowiednią wiedzę to można to wykonać samemu ale lepiej do tego zatrudnić fachowców
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  8. #1748
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    JurekM

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    445
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał niezły
    Cytat Napisał JurekM
    Witam!
    Takie amatorskie pytanie.
    W czasie wykonywania fundamentów (przez firmę) można samemu założyć kanalizację i odpływy? Czy to jest trudne?
    Czy może lepiej wziąść hydraulika do tego?
    Wiem, że trzeba zrobić przepusty:
    1. powietrze do kominka
    2. Kanalizacja (rozłożenie do punktów i wyjście do POŚ)
    3. Woda
    4. Wejście prądu
    5. Inne do sterowania bramy, oświetlenia ogródka i domu z zewnątrz
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
    Jeśli posiadasz odpowiednią wiedzę to można to wykonać samemu ale lepiej do tego zatrudnić fachowców
    A ile może kosztować u fachowca położenie w fundamentach głównej rury kanalizacyjnej oraz odprowadzeń od niej do 4-5 punktów i do jednego pionu?

  9. #1749
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał JurekM
    Cytat Napisał niezły
    Cytat Napisał JurekM
    Witam!
    Takie amatorskie pytanie.
    W czasie wykonywania fundamentów (przez firmę) można samemu założyć kanalizację i odpływy? Czy to jest trudne?
    Czy może lepiej wziąść hydraulika do tego?
    Wiem, że trzeba zrobić przepusty:
    1. powietrze do kominka
    2. Kanalizacja (rozłożenie do punktów i wyjście do POŚ)
    3. Woda
    4. Wejście prądu
    5. Inne do sterowania bramy, oświetlenia ogródka i domu z zewnątrz
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
    Jeśli posiadasz odpowiednią wiedzę to można to wykonać samemu ale lepiej do tego zatrudnić fachowców
    A ile może kosztować u fachowca położenie w fundamentach głównej rury kanalizacyjnej oraz odprowadzeń od niej do 4-5 punktów i do jednego pionu?

    Zrobienie kanalizacji stanu zero z wyjściami do wody i takie tam to robota na dzień dla dwóch osób
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  10. #1750
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Witam
    Czy takie urzadzenie sprawdzi sie w domku z urz. podd. pow podlogi 90m2 na dole 4 petle podlogowki, na gorze 3 grzejniki plytowe, i jeden lazienkowy + podlogowka w malej lazience, kociol na paliwo stale. Poradzcie prosze jak taki uklad najlepiej zrobic?
    http://allegro.pl/item878922782_tece...grzewania.html
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

  11. #1751
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomi78__
    Witam
    Czy takie urzadzenie sprawdzi sie w domku z urz. podd. pow podlogi 90m2 na dole 4 petle podlogowki, na gorze 3 grzejniki plytowe, i jeden lazienkowy + podlogowka w malej lazience, kociol na paliwo stale. Poradzcie prosze jak taki uklad najlepiej zrobic?
    http://allegro.pl/item878922782_tece...grzewania.html

    Jaka będzie powierzchnia podłogówki na parterze czym wykończona i w jakich pomieszczeniach i dokładniej jaki kociołek zwykły czy z podajnikiem
    hydraulik do usług http://forum.muratordom.pl/hydraulik...t7285-1740.htm


    Zależy mi na opinij jaką inni mają o mnie

  12. #1752
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomi78__
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    lubuskie
    Posty
    1.057
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Podlogowki ok 45m2 salon, hall, i kuchnia pod panelami, lazienka wiatrolap plytki na gorze tylko kaloryfery i podlogowka w lazience 5,5m2, kociol na pelet z podajnikiem i z buforem 750dm3
    kotlownia w piwnicy, salon bedzie mial 23m2 z przeszkleniem do ziemi o szerokosci 3m, czy jedna czy dwie petle podlogowki w nim?

    i prosze opisz swoja kotlownie (szkic)
    Dziennik
    Komenty
    Dom z poddaszem użytkowym, pow. po podłodze 92m2,+ piwnica 48m2, sciany suporex 24cm+ 20cm styro grafit 0,032. Poddasze 30cm styro grafit 0,032, podłoga nad piwnica 11cm styro, okna U=0,9 + rolety zewnetrzne; ogrzewanie: kable grzejne Devi (9kW) w wylewce akumulacyjnej(11cm) ,wentylacja mechaniczna(jeszcze nie zamontowana), bojler elektr. 100l, brak balkonow, taras i schody odciete od bryly, brak kominka...
    Budujemy Mokka 3 - dotychczasowy dom jest na sprzedaz.

  13. #1753
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    StaryMidas

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Niezły, czy mógłbyś rzucić okiem na ten schemat?

    Dom nieocieplony, na razie 86m2, docelowo 150m2, tylko parter.
    Czy przekroje rur są ok? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...ce322e075.html


    Pozdrawiam,
    Paweł

  14. #1754
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie instalacja C.O i C.U.W

    Witaj
    Mam skromne pytanie ponieważ już dostaję kręćka od przeglądania witryn internetowych i rozczytywania polemik na temat wyższości "siekiery nad toporkiem" Mianowicie nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej żetelnej informacji (schematu) instalacji gdzie będzie połączony kocioł na paliwa stałe z podajnikiem z instalacją grzejnikową, podłogową i zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Czyli połączenie układu otwartego z zamkniętym. Zazwyczaj schematy które widziałem na stronach internetowych to schematy albo z solarami albo z połączenie dwóch źródeł ciepła np. kominka lub pieca gazowego. Chciałbym mieć pewność że podczas instalacji mojego kotła nie zostaną popełnione jakieś poważne błędy.
    Dom 176m2 suporex 24 + 15 cm styropian, podłoga 15 cm styropian, poddasze wełna 25cm.
    Piętro grzejniki w czterech pokojach i łazience plus mała pętla
    Parter grzejniki w dwóch pokojach plus trzy pętle razem ok 30m2
    Kocioł z podajnikiem Granpal Eko 15KW zasobnik C.U.W 120l z płaszczem.
    W kotłowni jest wwiercona studnia niestety rura jest cienka max 90 przez co wymusza to na mnie instalację drogiej pompy Grundfosa (mój błąd) lub hydrofor ze ziornikiem ciśnieniowym.

    Pozdrawiam

  15. #1755

    Domyślnie Re: instalacja C.O i C.U.W

    Cytat Napisał ewajacek
    Witaj
    Mam skromne pytanie ponieważ już dostaję kręćka od przeglądania witryn internetowych i rozczytywania polemik na temat wyższości "siekiery nad toporkiem" Mianowicie nigdzie nie mogę znaleźć konkretnej żetelnej informacji (schematu) instalacji gdzie będzie połączony kocioł na paliwa stałe z podajnikiem z instalacją grzejnikową, podłogową i zasobnikiem ciepłej wody użytkowej. Czyli połączenie układu otwartego z zamkniętym. Zazwyczaj schematy które widziałem na stronach internetowych to schematy albo z solarami albo z połączenie dwóch źródeł ciepła np. kominka lub pieca gazowego. Chciałbym mieć pewność że podczas instalacji mojego kotła nie zostaną popełnione jakieś poważne błędy.
    Dom 176m2 suporex 24 + 15 cm styropian, podłoga 15 cm styropian, poddasze wełna 25cm.
    Piętro grzejniki w czterech pokojach i łazience plus mała pętla
    Parter grzejniki w dwóch pokojach plus trzy pętle razem ok 30m2
    Kocioł z podajnikiem Granpal Eko 15KW zasobnik C.U.W 120l z płaszczem.
    W kotłowni jest wwiercona studnia niestety rura jest cienka max 90 przez co wymusza to na mnie instalację drogiej pompy Grundfosa (mój błąd) lub hydrofor ze ziornikiem ciśnieniowym.

    Pozdrawiam
    a dlaczego koniecznie połączenie otwartego z zamkniętym? nie może być w otwartym? chyba nie masz tam urządzeń wymagających zamkniętego układu?
    jeżeli koniecznie łączyć chcesz to przez np. wymiennik płytowy czy bufor

  16. #1756

    Domyślnie

    Witam Wszystkich
    Mam piec na paliwo stałe Ling Duo 25kw, zawór cztero drgowy z siłownikiem, za zaworem trzy obiegi grzewcze(podłogówka,grzejniki i garaż, na każdy obwód osobna pompka). Jak sterować napędem zaworu jakiego urządzenia do tego użyć? Elektronika pieca steruje zaworem tylko wtedy gdy w pomieszczeniu temperatura spadnie poniżej zadanej(otwiera zawór) Ja potrzebuje aby zawór chronił piec czyli jak wpada woda z obiegu np garażu i ma 10 stopni to aby zawór się przymknąl (podmieszał)tak aby woda na powrocie kotła miała min 39 stopni. Proszę o radę

  17. #1757
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    edde
    a dlaczego koniecznie połączenie otwartego z zamkniętym? nie może być w otwartym? chyba nie masz tam urządzeń wymagających zamkniętego układu?
    jeżeli koniecznie łączyć chcesz to przez np. wymiennik płytowy czy bufor
    i właśnie o tym napisałem, nie jestem specem i jak sobie takich postów poczytam to może się w głowie zakręcić.
    Czytałem, że podłogówka powinna pracować w układzie zamkniętym
    Jeden mówi tak, drugi inaczej, a ja poprostu chciałym to zrobić dobrze, możliwie najmniejszymi kosztami. Mój spec od podłączenia kotła wspominał właśnie o rozdzieleniu układów przy pomocy zestawów wymiennikowo pompowych i w związku z tym chciałem potwierdzić jak to jest. Poza tym jak wcześniej wspomniałem chciałbym zobaczyć taki schemat, żeby wiedzieć co i jak.
    Pozdrawiam Jacek

  18. #1758

    Domyślnie

    podłogówka nie musi pracować w układzie zamkniętym, a taniej i prościej jest wykonać cała instalację w jednym typie czy to zamkniętym czy otwartym, zapytaj swego speca ile kosztują te jego grupy wymiennikowo-pompowe i co tak naprawdę Ci dadzą, poza prawdopodobnie łatwiejszym odpowietrzeniem podłogówki, chyba nic...
    bufor ma tę zaletę ze potrafi kumulować ciepło z kotła np. na paliwo stałe, zwiększając komfort użytkowania (palisz raz na jakiś czas a nie non stop), do tego może spinać jednocześnie kilka źródeł ciepła (kocioł, kominek, solary itp) ale czy jest sens go stosowanie przy kotle z podajnikiem? raczej nie, w Twoim przypadku, prostej zdaje się instalacji, ja chyba zdecydowałbym się na układ otwarty

  19. #1759

    Domyślnie

    ja mam bardziej trywialne pytanie: jak podłączyć/napełnić wodą/ grzejnik.
    Cała instalacja działa już od pewnego czasu, odłączony był na czas malowania. Nie chciałbym już zawracać d.py sąsiadowi.
    Mam:
    -piecyk dwu funkcyjny Ciao II Beretta
    w instrukcji znalazłem fragment:

    czy jest na temat?. Jest tu fragment:"upewnić się, że zawór wejścia zimnej wody jest otwarty"-chodzi o zawór w mieszkaniu? Chyba nie w piecyku?
    - do czego są poniższe zawory"?" w tych rurkach na ampule /to są rurki z podłogi do grzejnika/:

    dlaczego są 2 rurki? wpływ - odpływ?
    chodzi mi o czynności od początku do końca do podłaczenia grzejnika.

    coś forum obcięło zdjęcia

  20. #1760

    Domyślnie

    Witam. Dostaliśmy wycenę od hydraulika i twierdzi on, że można ograniczyć koszty materiałów do podłogówki używając rur z tworzywa sztucznego zamiast miedzianych. Pytanie jest czy warto i czy różnica w cenie jest rzeczywiście tak duża?

Strona 88 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony