dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 99
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 1971
  1. #1901
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj Niezły
    Mam zagwostkę z automatyką kotła na pellet, mianowicie nie bardzo wiem jak podpiąć pompę od ogrzewania podłogowego tak, aby załączała się automatycznie. Instalacje mam zrobioną przez wymiennik płytowy, na którego wejściu jest pompa sprzężona z pompą na grzejniki, następna pompa ładuje CWU, a jeszcze mam pompę na mieszaczu do podłogówki, którą włączam ręcznie poprzez włożenie wtyczki do gniazdka. Chodzi mi o to, że sterownik kotła (granpal) nie przewiduje podłączenia drugiego obiegu CO. Jest też możliwość sterowania pogodowego poprzez mieszacz z siłownikiem, który u mnie nie jest zainstalowany oraz wejście na panel sterowania pokojowego, który dopiero założę. W tej chwili kocioł pracuje w trybie ręcznym, a jak wspomniałem wcześniej podłogówkę włączam też ręcznie. Czy jest jakiś patent żeby podłogówka załączała się automatycznie?
    Pozdrawiam Jacek

  2. #1902
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    Witam!!!
    Pytanie do Forumowiczów. Jakieś 2 miesiące temu komunalka wymieniła rury wodociągowe aż do mojego domu, tzn. podkopali się około 0,5m od ściany piwnicy i tam wstawili nowy odcinek. Zauważyłem że po wymianie filtra sznurkowego zrobił się rdzawy szybciej niż ostatnio. Na dnie filtra był piasek. I wtedy przypomniała mi się wymiana rur na mojej ulicy. Ale filtr to "pikuś" licznik od wody stoi od ostatniego odczytu czyli jakieś 2 miesiące. Mam dodatkowo drugi podlicznik na wodę która wychodzi na ogród i tam działa wszystko oki. Dobijając do brzegu.....chcę powiadomić komunalkę że przez ich wymianę rur zasyfili mi nie tylko filtry a mam ich 3 sztuki ale również licznik główny stoi. Co mam zrobić??? Jakie są konsekwencje takiego stanu rzeczy , to nie moja wina że tak się stało a "babsztyle " pracujące w naszej komunalce to jedna "mafia" rodzinna. Czy może ktoś z forumowiczów podpowie jak mogę się bronić. Nie mam zamiaru płacić żadnych kar.
    Ostatnio edytowane przez DanielRomian ; 12-09-2010 o 11:31

  3. #1903

    Domyślnie

    Witam.

    U siebie w domku posiadam trzy piony kanalizacyjne. Tzn. na dole łazienka i kuchnia a u góry łazienka, która jest nad salonem. Pytanie czy do każdego pionu muszę prowadzić wentylację (odpowietrzenie) nad dach? Główny problem to to że muszę kuć w ścianach parteu miejsce na rurę, która służyć ma tylko do odpowietrzenia kanalizacji.

    Pozdrawiam.

  4. #1904

    Domyślnie

    Witka!
    Mam pytanie a w zaszadzie 2.
    Pyt.1 Czy mozna wpuścić rurki od wody w komin murowany?. Komin 8-mio kanałowy.

    Pyt.2 Jaka powinna byc moc kotła gazowego do naszego domu? Powierzchnia uzytkowa - 85m2 , Ściany zew. Porotherm 30, Ocieplenia styropian 15 cm, Kubatura brutto parter plus poddasze 300m3, Fundamenty ocieplone steropianem 10 na zew., 5cm wew., 25cm wełny na dachu, Przeszklenia- na wizualce w moim dzienniku, Okna 3 szybowe, Kaloryfery naścienne, Zasobnik na CWU 100l,
    Mam nadzieję, że podałem wszystkie info potrzebne do odpowiedzi na to pytanie.

    Wielkie dzięki za zainteresowanie!

  5. #1905
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    De facto nie podałeś najważniejszego: - Zapotrzebowania na ciepło.
    Powinno być w projekcie + 0,3-0,6 kW/osobę na potrzeby CWU
    Ostatnio edytowane przez Jani_63 ; 12-09-2010 o 20:17
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  6. #1906

    Domyślnie

    Niestety nie mamy wszystkich danych ponieważ projekt jest indywidualny. Mamy tylko konstrukcję,, opis i funkcję. A to ze względu na obniżenie kosztów.
    Więc czy według wcześniejszych podanych parametrów można nam coś doradzić w sprawie kotła?
    Pozdrawiam

  7. #1907
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Xawer

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam
    Mam pytanie .Jak zachowa sie sterownik UMS-4PS po osiagnieciu temperatury zadanej za zaworem 4d.Chodzi mi o to czy zamknie zawor calkowicie czy tylko go przymknie?

  8. #1908
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar gosciu01
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.725

    Domyślnie

    ... że się wetnę w dyskusję, ale zgodnie z tematem wątku

    Mam taki problem, pompa głębinowa załącza się kilka sekund ( 4-6 ) dobija ciśnienie na maksa i wyłącza się. Następnie ciśnienie spada przez 10-15 sek. i cykl się powtarza kilkukrotnie, aż się ustabilizuje przy ok. 4,4-4,5 Bar.
    Kiedyś pompowała kilkadziesiąt sekund i był"stop", aż nastąpił rozbiór wody i spadek poniżej 3 Bar.

    Kiedyś czytałem, że podobne efekty są jak ta blaza w zbiorniku hydroforowym pęknie.
    Czy ktoś może coś podpowiedzieć?

    Układ jest taki.
    Zbiornik przeponowy 150 l, pompa głębinowa pracująca w zakresie ok. 3-4,5 Bar.
    Z zasobnika 150 l. idzie od dołu rura do drugiego zasobnika 300 l i zasila go od góry.
    Po drodze jest inżektor do napowietrzania.
    Na wysokości 1/3 drugiego zasobnika jest pobór wody i dalej filtry mechaniczne.
    Na wysokości 2/3 drugiego zasobnika jest odpowietrzacz.

    Wszystko działało i właściwie prawie nagle takie efekty.
    Dom zoptymalizowany energetycznie.
    Nie sztuką jest wydać pieniądze dla idei.
    Moją ideą jest wydać je zgodnie ze sztuką.

  9. #1909
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Albo pękła albo tylko powietrze uciekło. Na zbiorniku przeponowym powinen być wentyl (góra zbiornika) Dopompuj do 3 atm i powinno być ok.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  10. #1910

    Domyślnie

    Witam chciałem zapytać o taką rzecz: mieszkam w domu typu "kostka", piec viadrus U26, pompka grundfos alpha (60), na parterze stare grzejniki typu fawir ze starymi zaworami grzybkowymi, na piętrze nowe grzejniki ferroli płytowe, boczno zasilane z zaworami oventropa do instalacji grawitacyjnych i głowicami term. też oventropa. Instalacja otwarta oczywiście, zbiornik wyrównawczy na poddaszu na jednym pionie , na dwóch pozostałych tylko odpowietrzenie. Rury przy piecu i piony stalowe, średnice od 2" przy piecu i w piwnicy rozprowadzenia, do 3/4" gałązki. Wszystko to teraz grzeje bezproblemowo poza tym że na jednym pionie są szumy, nie wiem dlaczego... Chcę wykończyć poddasze na mieszkalne i do pionu z zbiornikiem wyrównawczym podpiąć rozdzielacz i rurkami pex posłać wodę do grzejników. Powrót zrobiłbym na przelewie ze zbiornika wyrównawczego który to przelew wraca mi aż do piwnicy i tam bym go wspawał w powrót instalacji... pozostaje kwestia zrobienia powrotu ze zbiornika... Moje pytania: 1. czy to na strychu będzie grzać przy takiej instalacji? 2. czy lepiej zastosować rurki miedziane miękkie zamiast pex ze względu na ew. temperaturę wody? 3. jakie średnice rurek zastosować? 4. O czym zapomniałem? Dziękuję za wszelką pomoc

  11. #1911

    Domyślnie

    jeżeli piec masz długo to wiesz jakie jest prawdopodobieństwo zagotowania wody jak się nie zdarza to rób czym chcesz, czy to będzie działać nie wiem musiał bym być na miejscu by ocenić, a co z tym zbiornikiem wyrównawczym dalej będzie ??

  12. #1912

    Domyślnie

    Piec mam już ze 3 lata, wody w nim nie gotuję, nie zdarza się, ale do 80 stopni to często dochodzi wskazówka, więc nie wiem czy pexa poradzi? w jakiej temperaturze może pracować?... jakiś zbiornik muszę zrobić, tak myślę bo jak inaczej? instalacji nie chcę zamykać...

  13. #1913

    Domyślnie

    podają że pex może do 110 ale ja go traktuję jak plastik czyli do 95 jednak z tym nie powinieneś mieć problemów

  14. #1914

    Domyślnie

    OK, a jaką średnicę dać? 16 wystarczy czy raczej coś grubszego? jest duża różnica w cenie miedzi i pexa?

  15. #1915

    Domyślnie

    jeżeli grzejnik nie jest mocniejszy niż 2000w to wystarczy 16 a jeżeli większy lub więcej grzejników to 22 cen w polsce nie znam

  16. #1916
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał hamer Zobacz post
    jest duża różnica w cenie miedzi i pexa?
    Wujek Google się kłania
    Chińskiego Pex'a widziałem za 1,50zł/mb, ale osobiści, może dziwny jestem, w podłogę bym do nie wsadził.
    Firmowy może być i ze dwa razy droższy.
    Miękka 15 miedziana będzie droższa na pewno od Chińczyka z 10 razy.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  17. #1917

    Domyślnie

    Witam.
    Chciał bym wykonac instalacje c.o. działajacana grawitacji,zabezpieczajaca kocioł przed korozja zimnych teperatur,obnizajaca tęperature wyjsciową z kotła do potrzeb urzytkownika
    c.o z 60 wyjsciowych do min 45 na grzejniki
    podłogówka z 60 wyjsciowych na piecu do max 40 wejscie
    W celu zapobierzebnie korozji zimnych temperatur powrotu zastosowałem obieg któtki kotła działający na zasadzie czasowego uruchamienia pompki obiegu kotłowego w celu podniesienia powritu do 45-50 st w histeryzie 2 st (podobnie jak działą utrzymanie tęperatury na c.w.u.
    Na grzejniki ścienne zastosuje zawó 3 d mieszajacy(lub zamiast 3d na grzejnikach głowice termostatyczne o poszerzonym przepływie pod grawitacje.
    Dla podłogówki zawór termostatyczny ograniczajacy tęperaturę wyjscia

    [

  18. #1918

    Domyślnie

    Witam!
    Moze ktoś mi odpowie na pytanie bo jestem laikiem w kwestii instalacji.
    Czy rurki od ogrzewania podłogowego mogą leżeć bezpośrednio na rurkach kanalizacyjnych (odpływ od umywalki)??
    W górnej łazience mam tylko 5cm styropianu i rurka nie chowa się całkowicie, wykonawca rozłożył na niej podłogówkę, mówi ze nic się nie dzieje i że tak może być.
    Ma racje? Bardzo proszę o podpowiedz.

  19. #1919

    Domyślnie

    Cytat Napisał pakom Zobacz post
    Witam!
    Moze ktoś mi odpowie na pytanie bo jestem laikiem w kwestii instalacji.
    Czy rurki od ogrzewania podłogowego mogą leżeć bezpośrednio na rurkach kanalizacyjnych (odpływ od umywalki)??
    W górnej łazience mam tylko 5cm styropianu i rurka nie chowa się całkowicie, wykonawca rozłożył na niej podłogówkę, mówi ze nic się nie dzieje i że tak może być.
    Ma racje? Bardzo proszę o podpowiedz.
    żadne rury nie powinny dotykać innych, powinny być odizolowane

  20. #1920

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz, tylko nie bardzo wiem jak je odizolować? Jeśli puszcze rurę kanalizacyjna inaczej(bokiem przy ścianie, to nie wyjde ze spadkami) Jak to zrobić żeby było dobrze?

Strona 96 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony