dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 99 z 99
Pokaż wyniki od 1.961 do 1.971 z 1971
  1. #1961
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lobuz09

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mógłby mi ktoś pomóc? Mam w domu starą muszę klozetową, która zaczęła być nieszczelna (dokładniej nieszczelny jest baniak z wodą, bowiem ciągle kapie z niej woda do muszli). Postanowiłem ją wymienić na nową i stąd moje pytania: na co muszę szczególnie zwrócić uwagę przy kupnie nowej? Z racji tego, że budynek jest stary (kilkadziesiąt lat), będę miał problem z szerokością rury odpływowej (mieszkam na parterze i rura wchodzi pionowo w podłogę, bowiem z tyłu jej nie ma )?
    A przy demontażu czekają mnie niespodzianki? Przejrzałem trochę ten wątek, ale za dużo o wymianie nie znalazłem...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-10-05 00.13.35.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	81,8 KB
ID:	140443
    Ostatnio edytowane przez lobuz09 ; 05-10-2012 o 00:15

  2. #1962

    Domyślnie

    Na co masz zwrócić uwagę nie mam pojęcia, ale zastanowił mnie poniższy fragment:
    Cytat Napisał lobuz09 Zobacz post
    [...] (dokładniej nieszczelny jest baniak z wodą, bowiem ciągle kapie z niej woda do muszli)[...]
    Załączone zdjęcie wydaje się sugerować, że taka stara ta muszla nie jest.
    Wydaje mi się, że masz nieszczelność w samym mechanizmie spłukującym (zdaje się, że mówią na to dzwon). Czy nie wystarczy wymienić kilku uszczelek gumowych? One często, po kilku latach, robią się mało elastyczne i trwale odkształcają się, przez co mechanizm staje się nieszczelny. Szkoda wymieniać całość przez taką pierdołę.

  3. #1963
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lobuz09

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Również myślałem nad uszczelkami, dlatego zdjąłem pokrywę baniaka i zajrzałem do środka. Dwie śruby, którymi przykręcony jest baniak do dolnej części muszli, są bardzo skorodowane - wg mnie niemożliwe jest odkręcenie ich i wymiana samych uszczelek. Ale zajrzę jeszcze raz, spróbuję papierem ściernym poszorować i może coś więcej ujrzę.

  4. #1964

    Domyślnie

    Prośba o ocenę atrakcyjności oferty hydraulika (zrobił mi wycenę tylko parteru). Nie znam się na tym. Nie wiem czy ceny i materiały są w porządku (czy może wygórowane? Może piec gazowy inny?). Na przykład za punkt instalacji wod-kan bierze za robociznę 100 zł. Tutaj link do wyceny: http://s1.pokazywarka.pl/bigImages/1390976/4871180.jpg

    mój projekt to w-49.12: http://www.dobreprojekty.pl/projekt_w4912.html

    Dzięki z góry
    Ostatnio edytowane przez minki ; 08-10-2012 o 09:27
    ---
    Mieszkam

  5. #1965

    Domyślnie

    Witam mam pytanie do fachowcow
    Mam od 2 lat dziajaca niby instalacje w skrocie caly dol w podlogowce gora grzejniki 3pok i 2lazienki i holl w podglogowce , piec na pellet i.....dowiedzialem sie ostatnio ze moje pompy sa sterowane przez sterownik pieca i....on zalacza sie raz na 10min i na 30sekund wtedy idzie woda do grzejniko i podlogowki.Ale znajomy powiedzial ze na podlogowce powinna pompa dzialac caly czas...ma na rozdzielaczach podlogowki pompe i kapilare z zaworem term.i moge sobie regulowac do 20-50 maks zeby nie szlo za duzo na podlogowke - zrobilem test i podlaczelem pompe na gorze na stale przez przedluzacz i jest duzo lepiej znaczy mam wyzsze temp na podlogowce maja na niej np.35st mam 22-23 w pomieszczeniach gdzie jest grzejnik i w lazience okolo24 ale teraz temp na zewn.okolo 7-9styopni ale pytanie moje jest takie czy pompy powinny dzialac caly czas i jak tym sterowac ...acha powiedzial mi znajomy hydraulik ze mam jedna nitka pociagniete na gore instalacje i z grzejnikow rozdzielone na podglogowke ale to mozne ewentualnie przerobic ,Mam jeszcze sterownik pokojowy w salonie na dole i gdy spadnie tem o2st to zalaczaja sie pompy wsz i daje na piec zimna woda i mi wychladza z 60 na 35 bo chyba przez te przestoje w podlogowce na dole wraca za zimna jak myslicie pomozcie zebym to ogarnal ...bo zamieszane troszke.pozdrawiam Czy na dole tez zalaczyc na stale , czy 2-gi sterownik pokojowy (bo moge na sterowniku -obsluzy)dac na podlogowke ale musilabym chyba zozdzielic grzejniki i podlogowke na osobnej lini...dobrze mysle prosze i proste dzialajace rozwiazanie - acha mam zawor 3dr sbs ale jest narazie recznie na srodek ustawiony.

  6. #1966
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Michał30
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Pelplin
    Kod pocztowy
    83-130
    Posty
    103

    Domyślnie

    Witam.Jaki zawór mieszający będzie odpowiedniejszy do podłogówki rozchodzi mi się o zakres temperatury czy zawór z nastawą od 20-43 stopni czy zawór 35-60 stopni.Dodam że podłogówki jest z 80m2 i jest to wylewka anhydrytowa,wiadomo w łazienkach kafelki,salon sypialnie panele.zakres który otrzymałem do wygrzewania jastrychu wygląda następująco:

    1 dzień - 25 °C
    2 dzień - 30 °C
    3 dzień - 35 °C
    4 dzień - 40 °C
    5 dzień - 45 °C
    6 – 12 dzień - 45 °C
    13 dzień - 40 °C
    14 dzień - 35 °C
    15 dzień - 30 °C
    16 dzień - 25 °C
    17 – 23 dzień - 10 °C
    24 dzień - 30 °C
    25 dzień - 35 °C
    26 dzień - 40 °C
    27 dzień - 45 °C
    28 dzień - 35 °C
    29 dzień - 25 °C

    i dlatego chciałem zapytać jak to jest u was z tymi nastawami zaworów,chyba że znaleźć zawór większą skala zakresu temperatury.
    C77CL "Zręczny"wariant 3

  7. #1967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    czy mogę Cię Niezły poprosić byś tu zerknał ? Ja wymiękłam

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...16#post5677216

  8. #1968
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    mam problem, chodzi o naczynie wzbiorcze do zasobnika, które służy jako zabezpieczenie, mam strasznie wysokie ciśnienie w zasobniku, zasobnik 100 litrów, na zasilaniu mam reduktor ciśnienia ustawiony na niecałe 3 bary. następnie zawór zwrotny i za zaworem licznik,, który pokazuje około 5 barów.
    naczynie wzbiorcze mam pojemności 8 litrów. jednak całe jest wypełnione wodą, czy tam nie powinno być powietrza, od góry naczynia mam wentyl jak w kole samochodowym, czy tam się dobija powietrza żeby podnieść ciśnienie ? czy naczynie po zakupie jest napełnione odpowiednim ciśnieniem, czy samemu trzeba to dobić?
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  9. #1969
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    GMA*

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Koło k.Konina
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Conrad&Beata Zobacz post
    mam problem, chodzi o naczynie wzbiorcze do zasobnika, które służy jako zabezpieczenie, mam strasznie wysokie ciśnienie w zasobniku, zasobnik 100 litrów, na zasilaniu mam reduktor ciśnienia ustawiony na niecałe 3 bary. następnie zawór zwrotny i za zaworem licznik,, który pokazuje około 5 barów.
    naczynie wzbiorcze mam pojemności 8 litrów. jednak całe jest wypełnione wodą, czy tam nie powinno być powietrza, od góry naczynia mam wentyl jak w kole samochodowym, czy tam się dobija powietrza żeby podnieść ciśnienie ? czy naczynie po zakupie jest napełnione odpowiednim ciśnieniem, czy samemu trzeba to dobić?
    Powinno być powietrze w naczyniu. Napompuj 3 atm a na reduktorze ustaw sobie na 4 atm. Do napompowania naczynie musisz zdemontować. Pompka samochodowa.
    Tu była reklama

  10. #1970
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budynbudyn

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    pietrzykowice
    Kod pocztowy
    34-326
    Posty
    33

    Domyślnie

    witam jestem hydraulikiem z matura jak to mowia w zawodzie nie pracowalem ale co tylko moge robie wlasnym sumptem jutro dojdzie mi kociol ogniowo eko plus 16KW instalacje CO zrobilem rozdzielaczowo dwa rozdzielacze jeden na parterze 7 grzejnikow drugi na pietrze 6 grzejnikow. grzejniki plytowe purmo CWU rozdzielacz w piwnicy do kazdego punktu idzie oddzielna nitka. cala instalacja CO i CWU na pex al pe WAVIN 16mm doprowadzenie do rozdzielaczy CO i CWU pex al pe wavin 25mm instalacje CO chce podzielic na dwa uklady jeden maly przy piecu otwarty podlaczony do Bojlera dwuplaszczowego 140 l drugi uklad zamkniety polaczony z pierwszym przez wymiennik plytowy zasila 13 grzejnikow. potrzebuje pomocy w dobrze osprzetu pompy mysle zamontowac tak jedna pompe w ukladzie otwartym przy kotle ktora bedzie mieszala wode w malym ukladzie i w bojlerze, druga pompa w ukladzie zamknietym z grzejnikami, wydaje mi sie ze w moim przypadku gdzie nie ma co mowic o jakiejkolwiek grawitacji bajpas i zawor rozncowy moge pominac zawory 3-4 drozne moge pominac, zabezpieczenie powrotu raczej nie bedzie potrzebne ze wzgledu na mala pojemnosc otwartego ukladu i brak mozliowsci wychlodzenia zbytniego wody powrotnej do kotla(zbiornik wzbiorczy otwarty chce miec w piwnicy ok 1m nad kotlem ) uklad otwarty najprawdopodobniej stalowe rury jaka srednica? jaki oznaczenia pomp jaka pojmnosc zbiornikow wzbiorczych otwartego i zamknietego. Zastanawiam sie tez jak polaczyc rury zasilajace CO jako ze mam dwa powroty i dwa zasilania pex-al-pe 25mm beda one podlaczone do wmienika plytowego hm to chyba tyle z gory dzieki za pomoc.

  11. #1971

    Domyślnie

    Mam pytanko posiadam nową instalację - 2 lata mam zainstalowane na grzejnikach zawory termostatyczne firmy caleffi i przy dochodzeniu do zadanej temp w pokojach bardzo "piszczą"- co mnie bardzo irytuje - jak myślicie co może być tego przyczyną ???
    najpierw myślałem , że ten typ tak ma - zmieniłem na nowe i to samo czy jest na to jakaś rada ? Pozdrawiam

Strona 99 z 99

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony