dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 67

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie uwaga!!! na firmę NORMSTAHL, bramy garażowe

    nie polecam tych bram są wadliwe, a w dodatku poważne problemy z ewentualną reklamacją, ani normstahl, ani firma montująca nie są zainteresowani usuwaniem usterek

  2. #2

    Domyślnie

    ZBUDOWALEM KOLIBE-L

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Mam Normstahla od października 2004 i żadnych problemów (odpukać). Jakie wady występują u Was?

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Mam Normstahla od pazdziernika 2005. Moze i krotko ale brama dziala znakomicie. Na poczatku po pewnym czasie przestala reagowac na pilota. Zadzwonilem do serwisu, firma przyjechala, sprawdzila ze ktos przypadkiem odlaczyl urzadzenie nadawajace i odbierajace, podlaczyli, zabezpieczyli zeby nie bylo podobnych przypadkow i jest ok.
    Jedyne co mnie wkurza to szpara na dole, po cholere ocieplenie bramy jak ta szpara wieje jak diabli?
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    U mnie nie ma takiego problemu, może po prostu otwór na bramę jest za duży? Chociaż, z drugiej strony to może mieć sens - u nas jak przyszły mrozy przestałam zamykac bramę na klucz (nie mamy ramy na pilota) ponieważ były problemy z jej otwieraniem. Diler wytłumaczył nam, że to normalne przy mrozach - podnosi się fundament i tak się dzieje. Mrozy minęły i znowu zamykam i otwieram bez problemu bramę. Wkurza mnie to przyznam, ale podobno tak jest przy wszystkich bramach uchylnych. Ciekawa jestem co Wy na to.

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgnesK
    U mnie nie ma takiego problemu, może po prostu otwór na bramę jest za duży? Chociaż, z drugiej strony to może mieć sens - u nas jak przyszły mrozy przestałam zamykac bramę na klucz (nie mamy ramy na pilota) ponieważ były problemy z jej otwieraniem. Diler wytłumaczył nam, że to normalne przy mrozach - podnosi się fundament i tak się dzieje. Mrozy minęły i znowu zamykam i otwieram bez problemu bramę. Wkurza mnie to przyznam, ale podobno tak jest przy wszystkich bramach uchylnych. Ciekawa jestem co Wy na to.
    Co???
    Podnosi się fundament?
    Dilerzy widać niczym nie odstają od murarzy i innych ekip w sztuce konstruowania wymówek.

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgnesK
    U mnie nie ma takiego problemu, może po prostu otwór na bramę jest za duży? Chociaż, z drugiej strony to może mieć sens - u nas jak przyszły mrozy przestałam zamykac bramę na klucz (nie mamy ramy na pilota) ponieważ były problemy z jej otwieraniem. Diler wytłumaczył nam, że to normalne przy mrozach - podnosi się fundament i tak się dzieje. Mrozy minęły i znowu zamykam i otwieram bez problemu bramę. Wkurza mnie to przyznam, ale podobno tak jest przy wszystkich bramach uchylnych. Ciekawa jestem co Wy na to.
    Mowie o szparze w samej bramie!! A nie miedzy brama a posadzka
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar AgnesK
    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    8.360
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    525

    Domyślnie

    Ok, spokojnie panowie, bez krzyków.

    Rafał 9, jak więc to wytłumaczysz? Gdy minęły mrozy (te na poziomie -20 st) wszystko wróciło do normy. Za problemy z otwieraniem bramy odpowiedzialny jest także fakt, że brama po prostu przymarzała z jednej strony do metalowego progu. Mój mąż daje sobie z tym bez problemu radę, ja jednak nie. Ale wyjaśnienie, które przytoczyłam wyżej naprawdę padło z ust dilera. Przyznam szczerze, że trudno mi to sobie wyobrazić.

    Maciek, wszystko jasne. Jak rozumiem masz bramę segmentową (?).

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał AgnesK
    Maciek, wszystko jasne. Jak rozumiem masz bramę segmentową (?).
    Tak segmentowa. Chyba zalepie ta dziure bo az takiej wentylacji w barazu nie potrzebuje...
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Ja użytkuję bramę segmentową Normstahla od sierpnia 2003 roku. Nie mamy z nią problemów, serwis z punktu gdzie ją kupowaliśmy przyjeżdża bezproblemów.

    Maciek - ja w swojej bramie nie mam żadnych szpar. Może u Ciebie coś źle wyregulowali?

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    Ja użytkuję bramę segmentową Normstahla od sierpnia 2003 roku. Nie mamy z nią problemów, serwis z punktu gdzie ją kupowaliśmy przyjeżdża bezproblemów.

    Maciek - ja w swojej bramie nie mam żadnych szpar. Może u Ciebie coś źle wyregulowali?
    To jest w samym module bramy, zrobione przez producenta, podobno niemieckie normy przewiduja wentylacja garazu i wlasnie taka szpare mam. Nie wiem co mowia polskie normy, ale wiem ze czasem za mocno wieje
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maluszek
    Ja użytkuję bramę segmentową Normstahla od sierpnia 2003 roku. Nie mamy z nią problemów, serwis z punktu gdzie ją kupowaliśmy przyjeżdża bezproblemów
    Eeee... ?!?!?!

    To ile razy serwis musiał interweniować przez te 2,5 roku ?...
    Wpis niezgodny z regulaminem forum...

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KSIĄŻNICZKA FORUM:-) Avatar Maluszek
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    12.329

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_J
    Cytat Napisał Maluszek
    Ja użytkuję bramę segmentową Normstahla od sierpnia 2003 roku. Nie mamy z nią problemów, serwis z punktu gdzie ją kupowaliśmy przyjeżdża bezproblemów
    Eeee... ?!?!?!

    To ile razy serwis musiał interweniować przez te 2,5 roku ?...
    Był 2 razy. Raz, żeby wyregulować bramę. Drugi raz mieliśmy jakiś problem z napędem bramy. Teraz pewnie będziemy znowu dzownić w sprawie konserwacji.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciek-MZM
    Cytat Napisał Maluszek
    Ja użytkuję bramę segmentową Normstahla od sierpnia 2003 roku. Nie mamy z nią problemów, serwis z punktu gdzie ją kupowaliśmy przyjeżdża bezproblemów.

    Maciek - ja w swojej bramie nie mam żadnych szpar. Może u Ciebie coś źle wyregulowali?
    To jest w samym module bramy, zrobione przez producenta, podobno niemieckie normy przewiduja wentylacja garazu i wlasnie taka szpare mam. Nie wiem co mowia polskie normy, ale wiem ze czasem za mocno wieje
    Sorry ale jakoś nie potrafię sobie tej "szpary' wyobrazić - pierwsze o czymś takim słyszę. Czy to jest jakaś szczelina w samym panelu zrobiona celowo przez producenta ?? W którym panelu jest ... pierwszym licząc od posadzki ??

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Sorry ale jakoś nie potrafię sobie tej "szpary' wyobrazić - pierwsze o czymś takim słyszę. Czy to jest jakaś szczelina w samym panelu zrobiona celowo przez producenta ?? W którym panelu jest ... pierwszym licząc od posadzki ??
    Od posadzki jest uszczelka, potem szczelina. Widoczna jako aluminiowa listwa. Zachodzi na zakladke tak ze nie jest "na przestrzal". Dalej panele.

    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  16. #16

    Domyślnie Bramy Normstahl

    Witam Państwa serdecznie. Jestem jednym z dilerów firmy Normstahl w Warszawie. Otóż jeśli chodzi o ą szparę między uszczelką dociskową a panelami, rzeczywiście jest tam prześwit około 5mm na całej szerokości bramy. W starszych modelach bram (jak na zdjęciu) nie było to w żaden sposób uszczelniane. Ostatnio wprowadzono specjalne uszczelki będące na wyposażeniu bramy umożliwiające uszczelnienie tej wentylacji na stałe lub tylko okres zimy. Ja proponował bym albo dokupić taką uszczelkę, albo odkręcić całą uszczelkę dociskową (około 5-6 śrubek) i wyjąć czarne dystanse pozwalające na swobodną cyrkulację powietrza. Na pewno pomoże

  17. #17

    Domyślnie

    A co Pan powie że diler z Zielonki nie chce przyjechać ( w ramach gwarancji - brama zamontowana w lipcu 200 i zobaczyć dlaczego pilot nie reaguje na bramę?
    Przyjadą ale za dopłata. Czy ja mam za to zapłacić?? dlaczego??
    buduję się....

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwonka27
    A co Pan powie że diler z Zielonki nie chce przyjechać ( w ramach gwarancji - brama zamontowana w lipcu 200 i zobaczyć dlaczego pilot nie reaguje na bramę?
    Przyjadą ale za dopłata. Czy ja mam za to zapłacić?? dlaczego??
    U mnie była podobna sprawa. Radio przestało działać pewnego dnia. Żalux przyjechał docisnął okleił taśma, i pojechał. Bez problemu. Działa do dziś.
    Wg mnie, ta firma robi Cię w bambuko.
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

  19. #19

    Domyślnie

    Zadzwoniłam do firmy i rozmawiałam z włascicielka ( miła pani) poprosiła by wysłac pilota w kopercie bąbelkowej i od razu go sprawdzą, co myślicie? Z nią była zupełnie inna rozmowa niz z wcześńiejszym pracownikiem, włascicelka powiedziała ze skoro brama jest na gwarancji to oczywiście przyjadą,a le dla oszczędności czasu mam przesłać pilota pocztą.
    buduję się....

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Maciek-MZM
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Posty
    617
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    45

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwonka27
    Zadzwoniłam do firmy i rozmawiałam z włascicielka ( miła pani) poprosiła by wysłac pilota w kopercie bąbelkowej i od razu go sprawdzą, co myślicie? Z nią była zupełnie inna rozmowa niz z wcześńiejszym pracownikiem, włascicelka powiedziała ze skoro brama jest na gwarancji to oczywiście przyjadą,a le dla oszczędności czasu mam przesłać pilota pocztą.
    Czyjego czasu? Twojego? A jeśli pilot będzie ok to masz wymontować radio z napędu i im wysłać? Moim zdaniem olewają sprawę powinni przyjechać i tyle! Bo jeszcze z rok tak będą cię robić...
    Zdjecia z budowy
    Dziennik budowy
    Komentarze
    Nasz dom w Murator11/2006

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony