dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 67
  1. #21

    Domyślnie

    wobec Twojego powyższego posta zadzwoniłam tam jeszcze raz i powiedziałam zeby do mnie przyjechali , pod koniec tegodnia mają do mnie dzwonić by umówić się konkretnie na godzinę i przyjadą.
    buduję się....

  2. #22

    Domyślnie

    Witam Pani Iwonko firma o której prawdopodobnie mówimy, ma czterech serwisantów i elektronika, rzeczywiście najprostszym rozwiązaniem byłoby wczytanie pilota jeszcze raz, lub wymiana wadliwych elementów. W okresie gwarancyjnym dojazd i serwis są bezpłatne (chyba że ustalono inaczej np: diler z W-wy sprzedaje bramę w miejscowości oddalonej o 250km i informuje klienta przed zakupem, że w razie reklamacji klient partycypuje w kosztach dojazdu). W tym przypadku ma Pani 100% rację, a oni obowiązek dojazdu i naprawy, z którego na pewno się wywiążą Tym bardziej iż to tak na prawdę producent, czyli Normstahl jest odpowiedzialny za wadliwe funkcjonowanie bramy, czy automatu, a nie diler. Tak więc w okresie gwarancji za dojazd i naprawę wadliwego sprzętu dilerom płaci producent (oczywiście jeśli błędy te nie wynikają z niepoprawnego montażu, lub eksploatacji). Z własnego doświadczenia pragnę również dodać, iż jeśli towar ma jakieś wrodzone wady, czy usterki powinny one się ujawnić w przeciągu pierwszych 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie nic się nie dzieje, lub jeśli zostanie to poprawnie naprawione, przez kolejne lata jest bardzo mała szansa, że coś się popsuje.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Normstahl W-wa
    Tak więc w okresie gwarancji za dojazd i naprawę wadliwego sprzętu dilerom płaci producent (oczywiście jeśli błędy te nie wynikają z niepoprawnego montażu, lub eksploatacji).
    Ale się uśmiałem, chyba powtórzyłeś sobie to z 1000 razy i w to uwierzyłeś.
    A swoją drogą to obowiązkiem instalatora jest zapewnić obsługę po sprzedażową i zapewnić prawidłowe działanie.
    Najlepiej napisz pismo reklamacyjne, wyślij poleconym i zobaczysz zjawią się prędko, sprawdz tylko czy nie rozładowała się przypadkiem bateria w pilocie bo to na pewno nie podlega gwarancji.

  4. #24

    Domyślnie

    Witam kolejnego zdesperowanego użytkownika
    Rzeczywiście gwarancja nie obejmuje baterii w pilocie, ale nie przesadzajmy, wymiana baterii nie jest bardzo skomplikowaną operacją i można to zrobić bez problemu samemu. Lub podjechać z pilotem i nową baterią, do dilera powinien to bez problemów wymienić nieodpłatnie. Wydaje mi się, że problemy związane z Państwa bramami w większości nie wynikają tak na prawdę z wadliwości urządzeń (które są tylko rzeczami i nie ukrywam, że czasem rzeczywiście nawalają), ale z niepoprawnego montażu, lub braku życzliwości u moich kolegów po fachu. Bramy, które sprzedaję montuję własnoręcznie, nie wyręczam się podwykonawcami, dla których liczy się sztuka, a nie zadowolenie klienta. Może w tym jest klucz do niezawodności (jeśli coś ,,spieprzę" muszę jechać tam jeszcze raz i poprawiać) .
    Tak więc mi reklamację trafiają się bardzo rzadko i zawsze są eliminowane.
    Ale wyprzedzając nie miłe komentarze zaznaczam, że nie logowałem się tu dla własnej reklamy, czy wychwalania swoich umiejętności, ale aby ewentualnie państwu pomóc i udzielić fachowej porady.
    P.S.
    Ja swoim klientom pomagam wymienić baterię nawet po okresie gwarancji

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał Normstahl W-wa
    Witam kolejnego zdesperowanego użytkownika
    Rzeczywiście gwarancja nie obejmuje baterii w pilocie, ale nie przesadzajmy, wymiana baterii nie jest bardzo skomplikowaną operacją i można to zrobić bez problemu samemu. Lub podjechać z pilotem i nową baterią, do dilera powinien to bez problemów wymienić nieodpłatnie. Wydaje mi się, że problemy związane z Państwa bramami w większości nie wynikają tak na prawdę z wadliwości urządzeń (które są tylko rzeczami i nie ukrywam, że czasem rzeczywiście nawalają), ale z niepoprawnego montażu, lub braku życzliwości u moich kolegów po fachu. Bramy, które sprzedaję montuję własnoręcznie, nie wyręczam się podwykonawcami, dla których liczy się sztuka, a nie zadowolenie klienta. Może w tym jest klucz do niezawodności (jeśli coś ,,spieprzę" muszę jechać tam jeszcze raz i poprawiać) .
    Tak więc mi reklamację trafiają się bardzo rzadko i zawsze są eliminowane.
    Ale wyprzedzając nie miłe komentarze zaznaczam, że nie logowałem się tu dla własnej reklamy, czy wychwalania swoich umiejętności, ale aby ewentualnie państwu pomóc i udzielić fachowej porady.
    P.S.
    Ja swoim klientom pomagam wymienić baterię nawet po okresie gwarancji
    Człowieku przeczytaj uważnie mojego posta albo przestań wąchać to świństwo jestem daleki od desperacji w przeciwieństwie do Ciebie.
    Jak będziesz pisał takie bzdury o zwracaniu poniesionych kosztów przez "dilerów" (diler kojarzy mi się z narkotykami, lepiej mów partnerami) to chyba od jutra centrala będzie na ciebie refaktórować wszystkie koszta związane z obsługą gwarancyjną swoich produktów.

  6. #26

    Domyślnie

    Specjalnie dla Moris77 definicja dilera prosto z encyklopedii:
    Diler - spolszczona wersja angielskiego terminu dealer oznaczającego sprzedawcę.
    Dilerem czasem nazywa się człowieka (lub firmę) handlującego produktami określonej marki, pośrednika między producentem a kupującym. Nazwą tą szczególnie chętnie posługują się salony samochodowe.
    Wybacz, ale nie wszyscy obracają się w takim środowisku jak ty i chyba nasza dalsza rozmowa na tym poziomie nie będzie miała sensu. Jeśli to ty przeczytasz dokładnie mój post; dowiesz się, że rzeczywiście PARTNER HANDLOWY odpowiada za poprawne działanie i montaż i to on ma obowiązek serwisu bramy w okresie gwarancji (zwłaszcza jeśli usterki wynikają z niedbałego montażu i w przyszłości niszczą inne elementy). Natomiast jeśli brama przykładowo zaczyna rdzewieć, za nowy panel lub całą bramę, a także demontaż i montaż elementów dilerowi płaci producent, czyli Normstahl. Analogicznie jest w przypadku dojazdu, resetowania, czy wymiany podzespołów w wadliwych automatach za to również płaci producent.
    Chyba, że Moris77 ma podpisaną umowę z firmą Normstahl na jakiś innych warunkach
    Tak czy inaczej rozliczenia typu: kto płaci za co, a za co nie dla klienta w okresie gwarancji nie powinny być istotne, gdyż klient nie powinien płacić w tym okresie za nic. Usterki powinny być usunięte przez sprzedawcę, jeśli są z tym problemy proponuję kontaktować się z producentem, który ma swojego własnego serwisanta.

  7. #27

    Domyślnie

    Ale się nakręciłeś, było o naprawie pilotów, a tu jazda na maksa "zardzewiałe panele" czy takie rzeczy się zdarzają, wiesz to z doświadczenia ? Jutro każdy użytkownik bramy będzie oglądał czy przypadkiem jemu nie zaczęła już rdzewieć.

    [quote="Tak czy inaczej rozliczenia typu: kto płaci za co, a za co nie dla klienta w okresie gwarancji nie powinny być istotne, gdyż klient nie powinien płacić w tym okresie za nic. Usterki powinny być usunięte przez sprzedawcę, jeśli są z tym problemy proponuję kontaktować się z producentem, który ma swojego własnego serwisanta.[/quote]
    Zgadzam się w 100 %
    A nawiązując do dilowania to owszem możesz się tak nazywać ale na pewno bardziej elegancko jest być partnerem. Znalazłem w troszkę innej encyklopedii
    http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Diler
    Dyskusję kończę i pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Rdzewiejące panele były oczywiście tylko łopatologicznym przykładem. Dziękuję za link do Nonsensopedii. Na szczęście tak źle ze mną nie jest, za to bardzo cieszę się, że mimo to się dogadaliśmy.

  9. #29

    Domyślnie

    Mam tylko nadzieję że zadzwonią naprawde do mnie, tak jak obiecywała właścicielka , niczego tak bardzo nienawidze to niesłowności!
    buduję się....

  10. #30
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mocca
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    491

    Domyślnie

    Iwonka27, z mojego doswiadczenia Normstahlowego (i nie tylko) radzę Ci nakresl szybciutko 2 zdania i wyslij do firmy faxem, potwierdz pocztą poleconym, tak dla wlasnego sumienia... a zobaczysz ze to naprawdę dziala!

    mam w kompie fajne gotowe pismo do normstahla nt ich bram pisane z pomocą rzecznika praw konsumenta, moge podeslać na @

  11. #31

    Domyślnie

    Chętnie , poproszę
    buduję się....

  12. #32

    Domyślnie

    A skąd wiadomo, że to jest sprawa sterowania - kłopot z pilotem albo odbiornikiem?
    Czy brama ma też inne sterowanie, jakiś przycisk stacjonarny? Bo może warto powiedzieć, że "napęd nie działa". W takim przypadku może nie sugerowali by takiej głupoty jak wysyłanie pocztą pilota.
    Totalna bzdura.

    Czy pojawią się w wyznaczonym terminie?
    ja też gdzieś mieszkam, też mam swój dom

  13. #33

    Domyślnie

    Jeszcze nie było kontaktu z ich strony, powiedziano mi pod koniec przyszłego tygodnia, czyli myślę że w czwartek, piątek będzie kontakt ( obym nie była pierwszym naiwniakiem RP)
    buduję się....

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tom.f

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    45
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Mam ten sam problem, szpara jakieś 0.5 cm przez którą nawiewa zimne powietrze.

    -----------------------------------

    Już nieaktualne, po kontakcie bezpośrednio z firmą Normstahl, okazało się że trzeba oderwać fragment uszczelki i włożyć w szczelinę.

  15. #35

    Domyślnie

    Jestem naiwniakiem, nie zadzwonili do mnie w sprawie reklamowanego telefonicznie pillota, a teraz nie mogę się dodzwonić, cholerka

    Halo, firmo ULTRA z Zielonki !!
    buduję się....

  16. #36

    Domyślnie

    Sama tam zadzwoniłam, odebrał facet urwany z choinki, mówiąc że ktoś do mnie dzwonił a ja nie odbierałam.

    Powiedział mi że do mnie jest daleko trasa Zielonka - Konstancin że się jedzie do mnie 4 godziny - suma sumarum: opieprzyłam, bo mi już nerwy puściły i niby będą we wtorek o 14ej.
    buduję się....

  17. #37

    Domyślnie

    Byli , naprawili w ramach rekompensaty dodali drugiego pilota jestem w szoku

    Podobnież ktoś źle zapisał mój numer telefonu i dlatego nie oddzwaniali, być może grunt że brama działa...
    buduję się....

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    iwonka, jak widzisz czasem potrzeba konsekwentnie dążyć do celu..
    a swoją drogę dwa słowa fakxem czy listem działają jak trzeba - sam cos o tym wiem jak widzę reklamację na piśmie a zgłaszaną ustnie, jeszcze przez znajomego.

    Moris to chyba w większości swoich wypowiedzi odreagowuje stres swojej pracy podważając tezy z forum.. no ale niedowiarki też są potrzebni na tym świecie

    A ten prześwit.. kurczę, byłem ostatnio na szkoleniu z bram niemieckiej konstrukcji uchylnej TORBAU SACHSEN i też usłyszałem że jest to wymagane w ich normach...

    Ale zaraz - to wątek o Normstahlu - chociaz mi kiedyś wypowiedzieli z automatu umowę (bo nie sprzedawałem bram z powodu braku fachowej wiedzy) to dażę ich sympatią i spokojnie bym im dalej zaufał..

  19. #39
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Pshamrog

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1

    Domyślnie bramy garażowe boczne

    Czy ktos z Państwa ma doświadczenia w użytkowaniu bram bocznych Normstahla?
    Czy prawdą jest, że nie pasuja one do naszego klimatu, gdyż nie są dość szczelne (uszczelki szczotkowe niedostatecznie "trzymają" ciepło?
    Ciekaw jestem Państwa opinii.
    Pozdrawiam
    przemek

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nun

    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1

    Domyślnie gwarancjia

    Witam mam pytanie odnośnie gwarancji bramy uchylnej normstahl posiadam taką i tam jest napisane że przegląd należy zrobić po 6 miesiącach od daty zakupu ale czy po 1rok ,2,3 latach i co ile taki przegląd ma być zrobiony w gwarancji jest o tym mowa przy bramach segmętowych i innych ale nie przy tej

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony