dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 52 z 52
  1. #41
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    powiem tylko ze przy szostym pokoju juz zaczelo cos switac na horyzoncie....

    ale zeby cie nie kulo w oczy to tego nobla juz poprawilem na powodzenia troche sie spoznilem jak widac...
    Xiff..

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    jak dlamnie to spoko mmoge ci go dac ale lepiej browara jakiegos lepszego zato ze sam na to wpadles tylko tak dlaej a za 1000 lat cos ruszy do przodu ;)
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  3. #43
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    no wiesz kiedys jak bylem maly wymyslilem klucz grzechotkowy (jeszcze nie wiedziałem że tak się nazwa) i jakież to było rozczarowanie jak zobaczyłem że mój wyjek już takim się posługuje przy naprawie samochodu... heheh
    Xiff..

  4. #44

    Domyślnie Re: regipsy

    Cytat Napisał demol
    dorzucę tylko tyle



    B: Płyty z wgłębieniem pod zbrojenie, siatka, rodzima produkcja najczęściej spotykane na rynku, producent zaleca swoje szpachlówki np. Nida w praktyce: białe, duża kurczliwość 2..3 szpachlowań 1 potem zbrojenie 2 i na koniec wyrównująca gładź. Gips szpachlowy klei się do pacy, jest kruchy i łatwo się szlifuje, niestety kruchy i pęka.
    -----
    a teraz moje doświadczenia: Wszystkie pękają jeśli ściany zapracują, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc takich jak drewniane stropy czy ściany. Teraz na pietrze daję wszędzie zbrojenie, taśma jest tania a pęknięcia brzydkie. , jeśli mam do wyboru gips szpachlowy markowy i tani (marki supermarket) wybieram markowy.


    Czy w przypadku "B" też trzeba zostawić szczelinę między płytami czy to się tyczy krawędzi ciętych ?

    Wydaje mi sie, że tutaj nie trzeba robić przerw ponieważ krawędź jest zaokrąglona i jest miejsce na gips


    Co jest lepsze do spoinowania ? Taśma papierowa czy fizelinowa ? Mam kupione obie i nie wiem na którą sie zdecydować. Siateczkowa odpada. Do tego mam Cekol c-40.

  5. #45

    Domyślnie Re: regipsy

    Cytat Napisał jurasjo
    Co jest lepsze do spoinowania ? Taśma papierowa czy fizelinowa ? Mam kupione obie i nie wiem na którą sie zdecydować. Siateczkowa odpada. Do tego mam Cekol c-40.
    Do spoinowania płyt na ich łączeniach papierowa się nie nadaje. Albo siatka, albo ta z włókna szklanego. I mocny gips, polecam np. Rigips Super (żółty), ale generalnie każdy producent płyt ma w ofercie gipsy od tanich do dobrych

  6. #46

    Domyślnie

    No właśnie ogólnie spotkałem się z tym, że stosuje sie taśmy papierowe. Podobno stosowanie siateczek to taka "majstrowa moda" niekoniecznie dobra.


    Osobiście skłoniłbym się w kierunku taśmy fizelinowej z włókien szklanych.

  7. #47
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    generalnie jest tak:

    1. siatka - najslabsza
    2. flizelina - ok
    3. papier - najmocniejszy

    Jak dla mnie to 1 odpada z zasady, a 3 z upierdliwosci, bo papier trzeba moczyc w wodzie zeby dobrze przylapal sie z gipsem. Wiec stosuje flizeline.
    Xiff..

  8. #48

    Domyślnie

    Ta fizelina to ona jest szklana ? Bo mi się wydaje, że tam sa szklane opiłki...

  9. #49
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Xiff
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Königshütte
    Posty
    437

    Domyślnie

    nie mam pojecia, ale jak robie sufit tym to faktycznie wszystko mnie kuje jak po welnie mineralnej.
    Xiff..

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    thcung

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam to jak ja tu czytam to odwalilem wielka kiche :/

    na poddaszu garazu na sufit postanowilem polozyc regipsy oczywiscie ocieplilem welna pzylapalem ja na sznurek przybilem na to wszystko folie chyba paraprzepuszczalna .Pózniej przyszly laty z drewna bedposrednio do krokwi ktore sa pochylone 45* na laty przykrecilem plyty dodam ze laty byly krecone co 30 cm i na laczeniu plyt byla wstawiana poprzeczka z laty.

    do szpachlowania spoin kupilem gladz bardzo elastyczna knaufa za worek 25 kg ponad 120 zl i mi sprzedawca powiedzial ze moge bez obaw szpachlowac nie dajac zadnego wzmocnienia miedzy spoiny plyt ...
    jeszcze nie zaczalem szpachlowania i teraz sie zastanawiam czy nie lepiej zerwac plyty i laty i zrobic stelarza metalowego ...


    pomocy !!!!!!!!

  11. #51

    Domyślnie

    Proponuję dać taśmę papierową na łączeniach. Ja dałem taśmy i ostatnio jak wymieniałem halogeny w moim suficie to przywaliłem głową w sufit całkiem solidnie a sufit cały

  12. #52

    Domyślnie

    a ja mam pytanie odnosnie mocowania wieszakow ES 125

    Na jakie wkrety nalezy je mocowac do krokwi ? Wiem ze na wkrety do drewna ale jaki wymiar. Czy takie standartowe o dlugosc 35 mm wystarcza?

    Prosze o szybka odp - jutro zabieram sie za robienie stelaza

    Agent

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony