dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63
  1. #1

    Domyślnie Szlifierka katowa - jaką polecacie ?

    Planuję kupić szlifierkę kątową. Ma ona służyć do użytku
    domowego: głównie do pocięcia glazury, w domu również znajdzie się napewno jakiś metal do pocięcia, ale główne jej zadanie to własnie pocięcie glazury. Proszę o jakieś konkrety.

  2. #2

    Domyślnie

    dodam ze wolałbym zeby był to porządny sprzęt (makita, bosch, metabo) a nie żadna toya.

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800)
    marjucha

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    4.393
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    258

    Domyślnie

    To zależy ile chcesz wydać.
    Za MAKITĘ zapłacisz niemało, ale jakość naprawdę super.
    Ja osobiście używam BLACK@DECKERA i jestem zadowolony.
    Póki co naprawdę się sprawdza a trochę w ubiegłym roku popracował .
    Pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Jestem parkieciarzem i sam szlifierki kątowej praktycznie nie używam. Ale moi koledzy glazurnicy najczęściej chwalą:
    1. MAKITA (wytrzymałość i jeszcze raz wytrzymałość);
    2. MAKITA (!!!).

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli zamierzasz korzystać z niej amatorsko (czyli czasem zrobić coś na własnej budowie) to idź do Castoramy (lub czegoś podobnego) i kup 2 lub 3 model pod względem ceny (czywiście "od dołu"). Ja kupiłem tak wyrzynarkę, kątówkę i parę innych rzeczy i jestem zadowolony.
    Paweł

  6. #6

    Domyślnie

    moim zdaniem jesli nie zamierzasz uzywać jej zawodowo kup najtańszą na pewno wystarczy
    sam mam kilka min boscha od kilku lat
    rewelacja ale popsuł sie przełacznik i naprawa wynosi tyle co kupno pozamarkowej
    ja sprawdzam jak mi lezy do ręki i czy mozna nią wygodnie manipulować , czy mozna wygodnie i szybko odkręcić rączkę i łatwo zmienić tarczę to te elementy obok trwałośc są w praktyce najważniejsze

    co do marek potwierdzam makitę
    mają rewelacyjny sprzęt ale uwaga podobno polskę zalewają podróbki z chin rózniące sie tylko trwałością i tym co w srodku wiec nie ma co kupowac z niepewnych zródeł i okazji

  7. #7

    Domyślnie

    Jak ja potrzebowałem kątówki dla celów domowych to kupiłem w Auchan taniego Pegasusa za 49 zł z 2-letnią gwarancją. Mija już 4 rok, zjechałem ok. 10-12 tarcz i nadal jest OK.
    Darek

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek63
    Jak ja potrzebowałem kątówki dla celów domowych to kupiłem w Auchan taniego Pegasusa za 49 zł z 2-letnią gwarancją. Mija już 4 rok, zjechałem ok. 10-12 tarcz i nadal jest OK.
    A ja miałem szlifierkę oscylacyjną PEGASUSA za 39,95 zł i wytopił się silnik z obudowy po 30 minutach ciągłej pracy.
    Więc z marek marketowych polecam KINZO (sam mam i jest OK).

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli od casu do czasu będziesz jej uzywał to nie wydawaj pieniędzy na drogie modele. Taka z supermarketu też kilka godzin pracy wytrzyma a kosztuje niewiele.
    Ja pracuję na codzień szifierką (w kuźni) dlatego sprzęt musi byc wytrzymały.

  10. #10

    Domyślnie

    ale są podobno modele bardziej przystosowane do cięcia metalu, inne do szlifowania a mi chodzi głównie o glazurę (chodż nie tylko). Proszę o jakieś konkretne modele.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yamaha
    ale są podobno modele bardziej przystosowane do cięcia metalu, inne do szlifowania a mi chodzi głównie o glazurę (chodż nie tylko). Proszę o jakieś konkretne modele.
    To już jest kwestia tarcz, są do cięcia są do szlifowania.
    Paweł

  12. #12

    Domyślnie

    Do urzytku domowego napewno wystarczy kupic zwykla szlifierke w markecie nie ma sensu przeplacac ze firmowa. Nawet jak taka szlifierka za 40 zl sie zepsuje to i tak jest na nia 2 letnia gwaranca i bez problemu w markecie wymienia ja na nowa. Profesjonalna szlifierke za kilka stówek mozna kupic jak sie prowadzi firme i taka szlifierka ma pracowac czesto. Ja mam w warsztacie 2 zwykle szlifierki i pracuje nimi na zmiane tzn jak sie jedna zagrzeje uruchamiam druga. Urzywam je dosc czesto i mam juz je 2 lata i jak narazie o dziwo dzialaja bez zarzutu

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    na kilka lat intensywnej pracy Makita....Makita i jeszcze raz Makita
    Black & Decker Profesjonal tez dobra ale mimo wszystko Makita wytrzymalsza
    I nie jest rawda ze nia ma co przeplacac
    Kilka razy bylismy zmuszeni kupic cos na chwile.....szkoda, ze ta chwila trwala tak krotko - raz nawet nie wywiercilismy jednego otworu fi=8 jak sie "wiertarka" zywym ogniem zajela
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  14. #14

    Domyślnie

    No właśnie w tym temat, że nie intensywnego.
    A jak spali się po pierwszym razie to po prostu zgłaszasz reklamację
    Paweł

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Hmmm....poweim tak
    Jak juz ktos bierze sam w swoje rece jakies elektronarzedzie w moim mniemaniu oznacza iz jest to czlek techniczny i raz na jakis czas bedzie po nie siegal.
    Nic bardziej nie wkurza jak masz cos zrobic a tu nagle szlag trafia Twego elektrycznego pomocnika
    A jak nad glowa slubna popedza......wole nie przezywac takich stresow
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  16. #16

    Domyślnie

    nie kupuj badziewia za 49 zł nawet jak ma 2 lata gwarancji i po usterce wymieniają na nową , zagotujesz się po dwóch pierwszych usterkach, wydaj 200-300 zł i kup sprzęt porządny bosch metabo, nie mówie tu o sprzęcie bardzo porządnym makita, ale to nie za te pieniądze

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.595

    Domyślnie

    METABO!!!
    Mam "dużego diaxa" -1900 W już 8 lat, służy głównie do cięcia grubszych rzeczy - nie jakichś prętów- i jeszcze nie nawalił !!

    Kiedyś dobre były bułgary Elpromy, nie wiem czy dzisiaj jeszcze je produkują.

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar boorg
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.354

    Domyślnie

    Cytat Napisał MARIO345
    nie kupuj badziewia za 49 zł nawet jak ma 2 lata gwarancji i po usterce wymieniają na nową , zagotujesz się po dwóch pierwszych usterkach, wydaj 200-300 zł i kup sprzęt porządny bosch metabo, nie mówie tu o sprzęcie bardzo porządnym makita, ale to nie za te pieniądze
    O ile mnie pamięć nie myli i wzrok nie oszukuje to w Auchan jest promocja na elektronarzędzia i "małą kątówkę" HITACHI można kupić za niecałe 200 zł.
    OOppss ... Oczywiście nie Auchan a Leroy Merlin.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    tez dobra firma
    Wrecz wylania sie taki fajny obraz elektronarzedzi
    Kiedys tylko Hilti a pozniej dlugo dlugo nic a teraz.......
    Hilti jak niemiecie samochody - opinia w wiekszosci nie poparta terazniejsza jakoscia i trwaloscia
    Matabo. Makita - dwie wybijajace sie marki no i DeWalt (czy jakos tam )
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  20. #20

    Domyślnie

    mysle ze nie ma sensu kupowanie drogiego sprzetu do uzytku domowego Po ułozeniu glazury rzucisz go w kąt i tak polezy dłuuuugi czas , ekonomicznie to porazka

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony