dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Piec nie osiąga zadanej temperatury wnętrz -czy to normalne?

Domyślnie Piec nie osiąga zadanej temperatury wnętrz -czy to normalne?

No własnie: ustawiam np. na sterowaniu pokojowym, że ma byc powiedzmy 24 stopnie i piec cały czas grzeje a do tej temparatury nie dobija. Dodam, że kaloryfery są wszędzie na min. 3 a w innych pomieszczeniach nawer na 4, czy 5 ustawine na regulatorach. Co może być przyczyną??? Jak to zmienić?

Domyślnie

Przyczym może być "szereg". Bez blizzych informacji nikt Ci nie odpowie nic konkretnego.
    Paweł

3. Dom pod sosnami. Luksusowy budynek na wyjątkowej działce Parterowy dom modernistyczny. Płaski dach, duże przeszklenia i prosta bryła Remont tarasu - naprawa hydroizolacji krok po kroku. Galeria Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały?

Domyślnie

W pomieszczeniu w którym jest czujnik temp. zawory powinny być odkręcone max! albo nawet nie powinno byc zaworów termostatycznych![/url]

Domyślnie

Cytat Napisał piotrul
    W pomieszczeniu w którym jest czujnik temp. zawory powinny być odkręcone max! albo nawet nie powinno byc zaworów termostatycznych![/url]
    Ale czujnik temp. jest na korytarzu poddasza gdzie w ogóle nie mam ogrzewania. Gromadzi sie tam ciepłe powietrze z salonu i kuchni przez otwarta klatke schodową

Domyślnie

No i masz odpowiedz. W takich miejscach nie montuje się czujników. Nawet w pokoju nie można montować blisko dzrzwi, w przelocie itp. Musisz wybrać tzw. pomieszczenie wzorcowe i wg. niego dopiero dopasowywać ustawienia w innych pomieszczeniach na zaworach termostatycznych.
    Czujnik powinien być na wys. 1,5m i to najlepiej na ścianie wewnętrznej.

Domyślnie

Witam.
    Czy dobrze rozumiem, potrzebujesz 24st. C w korytarzu na poddaszu?.
    Jeżeli tak, to grzejniki które ogrzewają ten korytarz- bez termostatów (salon i kuchnia oraz otwarte drzwi). Jeżeli nie pomoże, to podniesienie temperatury na piecu, jeżeli nie pomoże, to jeszcze zwiększenie mocy pieca.
    Marek.

Domyślnie

Mam podobny problem. Ale po przeczytaniu wątku znam chyba odpowiedź. Wygląda na to, że źle jest ustawiona temperatura na piecu. Mój programator znajduje się w salonie (grzejniki na max) na wewnętrznej ścianie, nawet wysokość zgodna z tym co piszecie. Ustawiony na 20 st w dzień - osiąga 18 st i piec się wyłącza. Na noc ustawiony na 19 st. - dobija do 17 i się wyłącza. Myślałam, że niechcący wcisnęłam tzw. tryb ekonomiczny ale nie!.
    Mam pytanie czy to może być wina samego programatora. Nie pieca?

Domyślnie

Witam.
    Na programatorze jest zawsze informacja, czy zadana temp. osiągnięta (wył. piec), czy nie (nie wyłącza pieca). Chyba że masz jakiś stary analogowy- bez wyświetlacza, lecz w takich też często była informacja- paliła się czerwona dioda.
    Jeżeli sterownik pokazuje, że piec powinien grzać, a piec się wyłącza, to piec jest ustawiony na za niską temp.
    Marek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia