dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Piec nie osiąga zadanej temperatury wnętrz -czy to normalne?

    No własnie: ustawiam np. na sterowaniu pokojowym, że ma byc powiedzmy 24 stopnie i piec cały czas grzeje a do tej temparatury nie dobija. Dodam, że kaloryfery są wszędzie na min. 3 a w innych pomieszczeniach nawer na 4, czy 5 ustawine na regulatorach. Co może być przyczyną??? Jak to zmienić?

  2. #2

    Domyślnie

    Przyczym może być "szereg". Bez blizzych informacji nikt Ci nie odpowie nic konkretnego.
    Paweł

  3. #3

    Domyślnie

    W pomieszczeniu w którym jest czujnik temp. zawory powinny być odkręcone max! albo nawet nie powinno byc zaworów termostatycznych![/url]

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrul
    W pomieszczeniu w którym jest czujnik temp. zawory powinny być odkręcone max! albo nawet nie powinno byc zaworów termostatycznych![/url]
    Ale czujnik temp. jest na korytarzu poddasza gdzie w ogóle nie mam ogrzewania. Gromadzi sie tam ciepłe powietrze z salonu i kuchni przez otwarta klatke schodową

  5. #5

    Domyślnie

    No i masz odpowiedz. W takich miejscach nie montuje się czujników. Nawet w pokoju nie można montować blisko dzrzwi, w przelocie itp. Musisz wybrać tzw. pomieszczenie wzorcowe i wg. niego dopiero dopasowywać ustawienia w innych pomieszczeniach na zaworach termostatycznych.
    Czujnik powinien być na wys. 1,5m i to najlepiej na ścianie wewnętrznej.

  6. #6

    Domyślnie

    Witam.
    Czy dobrze rozumiem, potrzebujesz 24st. C w korytarzu na poddaszu?.
    Jeżeli tak, to grzejniki które ogrzewają ten korytarz- bez termostatów (salon i kuchnia oraz otwarte drzwi). Jeżeli nie pomoże, to podniesienie temperatury na piecu, jeżeli nie pomoże, to jeszcze zwiększenie mocy pieca.
    Marek.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam podobny problem. Ale po przeczytaniu wątku znam chyba odpowiedź. Wygląda na to, że źle jest ustawiona temperatura na piecu. Mój programator znajduje się w salonie (grzejniki na max) na wewnętrznej ścianie, nawet wysokość zgodna z tym co piszecie. Ustawiony na 20 st w dzień - osiąga 18 st i piec się wyłącza. Na noc ustawiony na 19 st. - dobija do 17 i się wyłącza. Myślałam, że niechcący wcisnęłam tzw. tryb ekonomiczny ale nie!.
    Mam pytanie czy to może być wina samego programatora. Nie pieca?

  8. #8

    Domyślnie

    Witam.
    Na programatorze jest zawsze informacja, czy zadana temp. osiągnięta (wył. piec), czy nie (nie wyłącza pieca). Chyba że masz jakiś stary analogowy- bez wyświetlacza, lecz w takich też często była informacja- paliła się czerwona dioda.
    Jeżeli sterownik pokazuje, że piec powinien grzać, a piec się wyłącza, to piec jest ustawiony na za niską temp.
    Marek.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony