dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 272
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 5440
  1. #81

    Domyślnie

    witam
    30 kwietnia przychodzą panowie układać nam dachówkę - mamy jesienny liść Robena - i będzie problem jak nam jej zabraknie, bo tak jak pisze 2magda5 u nas też trzeba czekać na dachówkę, a jak byłam sie pytać to na dostawę tej którą ja wybrałam będziemy dłuuugo czekać, szybciej można dostać podstawowe kolory tak powiedzieli

    kiepsko będzie się mieszkało z dziurą w dachu

    Pozdrawiam wszystkich

  2. #82

    Domyślnie

    no i będzie problem z liściem jesiennym, dzwoniłam i nie ma go na stanie

    ale będzie w pażdzierniku

  3. #83
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Ja mam nadzieję, że nam dobrze policzyli dachówkę i nie będziemy musieli dokupywać.

    Może jakieś zdjęcia pokażesz z dotychczasowych postępów budowie?

  4. #84

    Domyślnie

    witam,

    tez chetnie bym zobaczyl jakies fotki z przebiegu Waszej budowy. Bardzo mnie to ciekawi jak to wszystko przebiega.

    Wszystko przedemna wiec wszelkie informacje byłyby pomacne.

  5. #85
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie granat

    Witam wszystkich " granatowców",
    Bardzo sie cieszę, że wy też budujecie ten domek.
    Moja przygoda z budową domku Granat właśnie trwa. Zaczęła się dokładnie w maju 2006 roku, kiedy to otrzymalismy pozwolenie na budowę. Kolejnym krokiem było poszukiwanie ekipy budowlanej. Myślałam, że wszystko pójdzie gładko i spokojnie...... Niestety, rozczarowałam sie okrutnie
    Plan był taki, że do końca roku stanie stan surowy zamkniety a rzeczywistość jest taka, że jeszcze do dnia dzisiejszego nie mam zakładanego stanu na koniec roku 2006.

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Witam,
    Asia&Darek wasze zmiany w projekcie są troszke podobne do moich. Jak zaczęłam robic zmiany w projekcie to okazało się, że z gotowego projektu zrobił się indywidualny
    Widzę, że wyrzuciliście całą ścianę od strony balkonu. Ja zrobiłam troszkę inaczej. Przede wszystkim wydłużyłam i poszerzyłam cały budynek, tak, żeby był prporcjonalny. Acha, dodam, że buduję sam dom bez garażu. Garaż stoi obok jako osbny budynek gospodarczy. Jak już wydłużyłam i poszerzyłam, to zaczęłam zmieniać okna. Dodałam jedno skrzydło do balkonu w salonie ( są trzy duże tafle ), okna tam gdzie Wy macie wypustkę, ja tez mam trzy ale bez wypustki. No i przede wszystkim okna zrobiłam na wymiar 150/140, gdyz na 120 cm wydawały mi sie bardzo małe. Następnie wyrzuciłam ścianę tam gdzie są schody i zrobiłam podciąg zostawiając jeden filar.Ptycznie daje to bardzo dużo przestrzeni, tym bardziej, że schody będę miała drewniane ażurowe. Przechodząc dalej to w pokoju na dole również mam duże tarasowe dwa okna. Zmieniłam również ustawienie komina w spiżarni. Teraz komin stoi odwrotnie i jest jednocześnie ścianką oddzielającą spiżarnię od kominka

  7. #87

    Domyślnie Projekt granat

    witam ! I zaczyna się ,w piatek 4 maja rusza budowa .Projekt oczywiście granat. Pozdrawiam Agata

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    No, nareszcie ktoś się odezwał
    Napisz proszę czy robiłaś zmiany w projekcie ? i jakim systemem budujesz ( firma czy system gospodarczy? Jezeli firma to jak ci wyceniła. JA okazuje sie - chyba przepłacam Im wiecej czytam, tym wiecej sie denerwuje co do mojej wyceny Gdybym poszukała lepiej, pewnie znalazłabym kogoś tańszego.

  9. #89
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Damaa

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witajcie,
    kilka tygodni temu podjęliśmy decyzję o budowie domu i własnie wczoraj znalazłam projekt GRANAT, uważam ze domek jest bardzo funkcjonalny i idealnie wpasowałby sie w nasza działke (niewielka bo 25x22).

    Chetnie zapoznałabym się z w miarę aktualnymi wycenami tego domu (myslimy o firmie, która doprowadzi do stanu deweloperskiego), moze wiecie z jakimi kosztami powinnam sie liczyc

    Aha, jestem bardzo zainteresowana zdjeciami z budów, moze ktos z was juz zakonczyl budowe, czekam na informacje i zdjecia

    pozdrawiam
    Ewa

  10. #90

    Domyślnie projekt Granat

    Dokladnie rok temu kupilismy działkę.Postanowilismy cały poprzedni rok przeznaczyć na sprawy apierkowe:i oczywiście znalezienie ekipy budowlanej.Zrobiliśmy wiele ,wiele wycen.Jednak zdecydowaliśmy na dwie sprawdzome ekipy ;murarze i dekarze. Ostatecznie wymurowanie to koszt 18tys a dach ceramiczny ok 10tys. ceny uzgadniane były w 2006r.Odnośnie zmian ;zrezygnowaliśmy z okrągłego okienka , spiżarki nie będzie -kuchnia jako calośća ścianę kolankową nad stropem powiększyliśmy o jeden pustak. Rok temu kiedy pytaliśmy o budowę domy wszyscy mowili jednym głosem stan surowy to pestka ,wykańczanie domu wykańcza inwestora .Natomiast my po wielikch sokokach cenowych i braku materiałów krzyczymy głośno to już historia. Tak między nami to mąż cały czas zastanawia się czy ten projekt ,natomiast ja jestem przekonana Granat jest SUPER!!!!!!

  11. #91
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Gata, masz bardzo dobra wycenę. Ja niestety coraz bardziej widzę, że przepłacam. Wprawdzie mój Granat ma po moich przeróbkach 200m2 ale i tak teraz uważam, że 35.000 które mam do zapłacenia za stan surowy bez pokrycia dachu dachówką ( Firma robi więźbę z pokryciem papą i koniec ) to jest bardzo duzo. Co do zmian to ja tez wyrzuciłam okrągłe okienko ale spiżarkę zostawiłam. W salonie dałam trzy duże skrzydła okien balkonowych i trzy okna na ścianie równoległej do korytarza. W pokoju na dole dałam dwa skrzydła balkonowe. Odwróciłam również pokój z pomieszczeniem gospodarczym i łazienką dolną. Poza tym wszędzie powiększyłam okna a na górze w dwóch pokojach dałam dwa skrzydła balkonowe ale zlikwidowałam okna dachowe. Okno dachowe będę miała tylko w łazience i dodałam okno nad schodami. Wyrzuciłam tez ścianę koło schodów na dole i zostawiłam tylko filar. Teraz mam jedną dużą powierzchnię i kłopot z cenami za materiały wykończeniowe Ale jak mówi mój mąż - sama tego chciałaś.....No cóż a ja tylko poszerzyłam i wydłużyłam budynek, żeby było symetrycznie.....

  12. #92

    Domyślnie

    Hej Wasiek. Nie martw się ,powiem szczerze że kiedy my robiliśmy wyceny to dwie firmy o bardzo dobrych referencjach szacowały wycenę za podobną kwotę ale za dom o powierzchni zgodnej z projektem .Oczywiście bez dachu,więc tylko wzdychaliśmy ....!Biorąc pod uwage twoje zmiany to nasz dom bedzie granacikiem a Wasz to istny Granat!Ale sama mi przyznasz, że projekt ma coś w sobie coś takiego dziwnego bo na setki oglądanych domów tylko na Granat w sewj prostocie ma klasę.Pozdrawiam Wszystkich !Trzymajcie za nas kciuki .Jutro o 9 godz wprowadza się na budowę ekipa budowlańców.OOOOJJJJ bedzie sie działo.A tak między nami to czs spełnić marzenia......

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Hej Gata,
    trzymam kciuki. Wiesz, my też zaczynaliśmy wykopy pod fundamenty w piątek ale było to 15.09.2006r. A potem to wszystko wyszło nie tak jak chciałam. Fundament zalany i..... przerwa w budowie do listopada. Potem ścianki fundamentowe i...... przerwa do lutego. W lutym przygotowano wszelkie rury potrzebne do wyciągnięcia na zewnatrz i zasypano piaskiem a potem dobrze ubito i.... przerwa do 15 marca, bo akurat przyszła zima i nie mozna było wylewać betonu. No od 15 marca troszkę się ruszyło i szybciutko zrobiony stan zero i po odczekaniu na związanie betonu, postawione zostały ściany parteru, strop i wylanie stropu. Na wylanie betonu też musiałam czekac w kolejce na pompę co trwało ponad tydzien czasu. Poczym wylano Strop 14.04.07r. I zgodnie z założeniami budowlanymi ( jak mówił mi wykonawca ) beton musi swoje odstać i być polewany, więc stał tak do 26 kwietnia bo wykonawca nie miał ludzi do roboty. Od tego dnia wzieli się za stawianie ścianek na piętrze. A teraz znowu cały tydzień przestój bo wszyscy maja wolne!!! Cały czas zadaję sobie pytanie czy to musi tak długo trwać!!!!!! No tak, ale mam umowę z wykonawcą, niestety data zakończenia stanu surowego - nie podana- i to błąd. Uważajcie wszyscy na to. Ja buduję po raz pierwszy i nie wiedziałam wcześniej, że jest coś takiego jak forum muratora, gdzie można dowiedzieć się wiele pouczających rzeczy.
    Gata mimo wszystkich moich doświadczeń trzymam kciuki i życzę szybkiego budowania

  14. #94

    Domyślnie

    Hej Wasiek! Po tym co mi opisałaś troszę tracę optymizm-chyba sprawdza się staropolskie przysłowie \W piatek zły początek!Nasza ekipa kończyła pracę po poprzednikach doskonałych fachowcach,którzy zepsuli robotę i uciekli!Tak sobie myślę,że moj optymizm jest wielki chyba troszkę duży jak na obecne realia!Sam dowóz materialów na działkę zabrał troszke nerwów ale przy trudnym wjeżdzie mam wiekszą pewność co do bezpieczeństwa przed kradzieżą Jak u Was z materiałami .obecnie na lubelszczyżnie jest wielki deficyt materiałów na bloczki czekaliśmy prawie 3miesiące a i tak nie przywieżli wszystkich.Cegły brak,istny szał.wszystko jest sprzedawane na Ukrainę .Kiedy przywieżli nam bloczki fundamentowe były jeszcze mokre a pustaki gorące!Skład budowlany o każdej godzinie pracy przypomina dostawę towaru w czasach PRLu. A co dalej... Gdyby człowiek wiedział co bedzie sie dzialo to wszystko zaplanowałby inaczej. Właścicielka składu budowlanego ostatnio oświadczyła mi ,że patrząc na to co się dzieje chyba nie zdecyduje sie na budowę ! Załamała mnie! Ale My damy radę,przecież to taki piękny domek!

  15. #95
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Gata, optymizm jest potrzebny a nawet konieczny, bo inaczej przy dzisiejszych kłopotach z materiałami i cenach, powinno się w ogóle nie zaczynac budowy. Ja pochodzę z pólnocy ale i tutaj są takie same problemy z materiałami jak u Ciebie na lubelszczyźnie. Buduję z gazobetonu i bloczki na dom kupiłam w styczniu po 7 zł. Oczywiście wykonawca źle wyliczył i jest za mało pustaków. Dokupiłam więc teraz niedawno ale niestety, juz po 14,80 brutto. Czyli w ciągu niecałych 3 miesięcy cena materiału skoczyła o 100%!!!!! Tak samo jest z wełną na ocieplenie, płytami regipsowymi i pozostałymi materiałami. Cegłę pełną mój mąż na garaż kupował w październiku po 0,60gr a teraz na dom po 2,20. To normalne szaleństwo. Niestety, wszyscy sobie zgotowaliśmy to szaleństwo ponieważ każdy teraz woli coś wybudować niż kupić mieszkanie kilkudziesięciometrowe za cenę domku jednorodzinnego. Popyt rodzi podaż - czysta ekonomia - u nas niestety podaż nie nadąża w chwili obecnej za popytem.
    Ale jak powiedziałam optymizm to jest podstawa i to co sobie założyłam to zrobię. Mam świadomość, że cena tego przedsięwzięcia będzie dwa razy wieksza niż zakładałam ale cóż, żyjemy w zwariowanym świecie.

  16. #96

    Domyślnie

    Hej Wasiek dzięki zas dobre słowo i wlałaś we mnie troszkę optymizmu !Cegła nas wyniosła 1zł10gr więc nie jest jeszcze tak tragicznie.Wiesz mój mąż nadal nie wierzy że tak powiększyliście projekt! Mówi że ktoś robi żarty ! Ach ci męzczyżni bez wyobrażni

  17. #97
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Gata,
    jak chcesz podaj mi maila to podeślę parę zdjęć i zmiany projektu. Dzisiaj byłam na budowie z inspektorem nadzoru i powiedział, że jest dobrze zbudowane chociaż znalazł kilka prześwitów na kleju co powoduje powstawanie mostków termicznych. Jutro mam zamiar porozmawiać o tym z wykonawcą, żeby zakleił te prześwity pianką - oczywiście na swój koszt, bo to jego pracownicy nie dopilnowali. A tak w ogóle to domek po zmianach jest super przestrzenny i duży. Pokoje u góry mają po 20m2 m a nasza sypialnia 28m2 po podłodze oczywiście No i duże okna robią swoje, będzie jasno. Zastanawiam się jeszcze nad zadaszeniem tarasu, czy tego tez nie zrobić troszkę większego. Osoba adaptująca mój projekt podpowiedziała mi, żebym złamała dach nad tarasem i w ten sposób można powiększyć troszkę zadaszenie. Nie wiem jeszcze czy to zrobię. Więźba na dach już kupiona i czeka na swoją kolej

  18. #98

    Domyślnie

    Cześć wszystkim:
    wasiek możesz pokazać fotki z twojego "Granacika" bardzo byśmy chcieli z żoną obejrzeć a co do budowania to anijka jest chyba na najdalszym etapie budowy już się nie mogę doczekać jak się odezwie na forum i pokaże swoje "arcydzieło" jestem ciekaw jej pracy. Ja zaczynam juz za 2 tygodnie więc fotki będą aktualizoane dość często. Pozdrawiam wszyskich budujących!!!!!!

  19. #99
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie granat

    Hej wszystkim czytającym i odpisującym
    jako, że nie umiem jeszcze zamieszczać zdjęć na forum, założyłam album na onecie. Wkleiłam tam fotki od poczatku do stanu dzisiejszego. Obok domku mój mąż zbudował sobie garaż o powierzchni "tylko" 120m2. Garaż stoi 9m od domku a domek stoi za lasem i w pobliżu nie mamy żadnych sąsiadów. Jedyny sąsiad zza miedzy to gdzieś około 400m od nas i dzieli nas głęboki jar. Moja ziemia to 2,60Ha. Mam górki i doliny i duzo lasu w którym jest duzo grzybów i którego będę musiała jeszcze sporo wyciąć, żeby nie sypały mi się liście na tarsa. Zresztą od wycinki na drogę rozpoczął mój mąż budowanie. Cały teren porosnięty był lasem a on wśró tego lasu wyciąl drogę a na wzgórzu, które troszkę zniwelowaliśmy postawiliśmy dom i garaż. Ustawienie domku jest nastepujące;
    -wejście jest od północy a taras jest od strony południowo zachodniej która jest niestety, od strony drogi. Tak, że siedząc na tarasie będę widziała kto do mnie przyjeżdża
    Pozdrawiam i tak jak Fato czekam, aż Anijka znowu się odezwie i napisze nam jak się mieszka w Granacie
    A oto adres do mojego albumu.
    http://foto.onet.pl/96q4,ge0s8cw6u19s,u.html

  20. #100
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    http://foto.onet.pl/96q4,u.html
    a to jest adres gdzie jest jeszcze drugi album - jak powstawał garaż

Strona 5 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony