dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 272
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 5440
  1. #661
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Pokaże Wam dzisiejsze widoki na moim polu.....




  2. #662
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Wasiek - no ładnie sie dzieje...
    u mnie tak było wczoraj rano i śnieg leżał do ok 12 i było tego dośc sporo
    Ale biorąc pod uwagę moje miejsce zamieszkania to szczerze mowiąc żadna niespodzianka hahaha do Zakopanego mam ok 130 km a tam zima na całego

  3. #663

    Domyślnie

    granatowcy oby ta zima była "siostrą bliźniaczką" ubiegłorocznej

    a my w czwartek jedziemy sobie na cztery dni nad morze może się poopalam w solarium hihihihiih

  4. #664

    Domyślnie

    Cytat Napisał fato
    Cytat Napisał wasiek
    Fato, komin jak nic wychodzi w koszu i będą problemy z wodą, która niestety będzie tam się gromadziła. Ja obróciłam komin i uniknęłam ( mam nadzieję ) tego problemu. Jak chcesz zobaczyć jak to wygląda u mnie to zajrzyj do mojego dziennika bo tam mam zdjecia komina w zbliżeniu.
    dziękuje Ci za odpowiedz wasiek i pozdrawiam. Hmmmm czyli mam teraz problem!!
    Fato, u mnie z kolei komin jest wezszy (jest rekuperacja - dwa kanaly wentylacji graw sa zlikwidowane) wiec komin wyszedl z kosza i wszystko jest ok. Ten kosz to jest jeden ze slabszych punktow tego proj - od poczatku kombinowalam co zrobic, aby uniknac takiego rozwiazania.

    U mnie domek przyozdabiany jest w ciepla 15cm kolderke, dachowki nadal nie ma - w tym temacie napisze tylko, ze jutro jestem umowiona na pierwsze w zyciu farbowanie wlsow - cos trseba zrobic z tymi siwulcami, ktore sie sypnely przez creatona
    Pozdrwiam granatowcow!

  5. #665
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Izulek

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    1.291
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    70

    Domyślnie

    Ani@ a mogłabyś (może być na priv) napisać jaki masz rekuperator, czy sam rekuperator czy z GWC i ile wyniosła Was ta inwestycja?
    IZA
    mieszkamy od 22 sierpnia 2009

    Dziennik
    Komentarze
    Ogrodowe początki

  6. #666

    Domyślnie

    Fato, u mnie z kolei komin jest wezszy (jest rekuperacja - dwa kanaly wentylacji graw sa zlikwidowane) wiec komin wyszedl z kosza i wszystko jest ok. Ten kosz to jest jeden ze slabszych punktow tego proj - od poczatku kombinowalam co zrobic, aby uniknac takiego rozwiazania.

    Dzięki za pocieszenie Ani@ trudno będę teraz musiał się głowić jak z tego wybrnąć a może macie jakieś sugestie. A tak na marginesie ile ten twój komin jest oddalony od ściany w spiżarce oczywiście od frontu domku.

  7. #667

    Domyślnie

    Halo Halo w chłodny wieczor
    No to już mogę się pochwalić: jutro wkracza ekipa i zaczynają kopać pod fundamenty...a w środę przyjeżdża beton jupi zaczęło się na dobre

    Moja Szanowna Druga Polówka "wpada" (kilka miesięcy temu namawiałam go na to, ale chyba już zapomniał...męski ród !! ) w końcu na zdrowe pomysły : stwierdził, że jednak powiększymy "dziury" na okna, żeby założyć rolety zewnętrzne i stąd moja prośba....wiem, że Ktoś z Was robił coś takiego...czy mogłabym prosić o zdjęcie lub linka? albo wskazówki o ile należy te otwory powiększyć?

    Druga ogromna prośba do fato: czy mógłbyś podesłać wymiary Twoich schodów? Probowalismy przeliczyć w każdą stronę i tylko takie rozwiązanie jak Ty masz jest na prawdę dla nas sensowne Czy do wylania schodów jest potrzebny projekt o kogoś z papierami, czy wystarczy samemu podać przeliczenia lub wskazówki murarzom? Będę wdzięczna za odpowiedzi....

    Od jutra zaczynam uczyć się wklejać zdjęcia....wrzucę kilka z koparkami

    A czy z tym kominem to poważna sprawa? Nasz architekt nie zwrócił na to w ogóle uwagi....kierbud tez nie....

    sutruh milego wypoczynku i niemroznego wiatru nad morzem

    wasiek u Was to juz zima w pelni ale oby nie była tak sroga jak 2 lata temu w styczniu bodajże.....

    Pozdrawiam i idę śnić o fundamentach

  8. #668

    Domyślnie

    misha555 z twojego postu aż kipi od radości, energii szczęścia jakie narasta podczas budowy, życze Ci aby tylko taka radość i entuzjazm towarzyszyły Wam przez całą budowę, no i czekam na zdjęcia z koparą trzymam kciuki
    jeżeli chodzi o rolety zewnętrzne to my je mamy, jak dobrze pamiętam to chyba 16 czy 18 cm będzie większy otwór, najlepiej idzcie do firmy z której bierzecie okna i oni wam powiedza ile miejsca na rolety potrzebujecie, z tego co pamiętam dokładaliśmy w koło jeszcze jeden bloczek 18cm żeby zmieścić rolety (mamy 11 bloczków po 25cm + 1 bloczek 18cm - 15cm styropian i beton na podłodze = 2,78 wys. parteru) chyba

  9. #669
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sylwia 25

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    220
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    68

    Domyślnie

    Dzień dobry
    No dziś pogoa nam nie dopisuje niestety pada od rana , nie mam pojęcia czy cos robią

    Misha555 - zyczę zeby taki zapał i radosc pozostały z Wami do końca budowy , POWODZENIA !!!!

    FAto - u mnei jest komin zmniujszony o 1 wentylacje ale tak czy tak bedize w koszu - rozmawiałam wczoraj na ten temat z cieślą i powiedział zebym sie nie martwila , robił juz takie cos i powiedziła ze poprostu w troche inny sposób nalezy obudować komn blachą
    Mowi ze DA RADE

    Sutruh - nad morze ??? no no no , miłego wypoczynku !!!!!!!!!!!

    [/b]

  10. #670

    Domyślnie

    Druga ogromna prośba do fato: czy mógłbyś podesłać wymiary Twoich schodów? Probowalismy przeliczyć w każdą stronę i tylko takie rozwiązanie jak Ty masz jest na prawdę dla nas sensowne Czy do wylania schodów jest potrzebny projekt o kogoś z papierami, czy wystarczy samemu podać przeliczenia lub wskazówki murarzom? Będę wdzięczna za odpowiedzi....[/quote]

    Cześć można samemu podać wymiary fachowcom i oni już będą wiedzieli co robić. A wymiary schodów to mogę podać jak przestanie padać Pozdrawiam wszystkich!!!!!!

  11. #671

    Domyślnie

    !

    FAto - u mnei jest komin zmniujszony o 1 wentylacje ale tak czy tak bedize w koszu - rozmawiałam wczoraj na ten temat z cieślą i powiedział zebym sie nie martwila , robił juz takie cos i powiedziła ze poprostu w troche inny sposób nalezy obudować komn blachą
    Mowi ze DA RADE



    Witam- Ja tez planuje zmniejszyć komin o 1 kanał wentylacyjny. Mój cieśla powiedział że też da rade tylko będzie mniej estetycznie komin wyglądał.

  12. #672

    Domyślnie

    Fato, czemu mniej estetycznie? Zawsze mozna cos zrobic, aby poprawic jego wyglad (czyli aby nie bylo takiej cienkiej, sterczacej "maczugi" ), choc oczywiscie wszystko jest kwiestia gustu , jezeli ktos planuje ultra nowoczesne wnetrza, to taki komin jak np. moj nie bedzie pasowal - mysle, ze dzieki temu warstowwemu "rozejsciu" sie cegiel komin nabral lekkosci a zarazem nie jest cienkim "kikutem"



    Jezeli chodzi o odl komina od sciany frontowej, to mam wymiar wewnatrz spizarki - odl. od konca komina do sciany z okienkiem - 1,66m

  13. #673
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar glowac
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    2.297
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Izulek
    Ani@ a mogłabyś (może być na priv) napisać jaki masz rekuperator, czy sam rekuperator czy z GWC i ile wyniosła Was ta inwestycja?
    Ani@ my także poprosimy o info o reku.
    Proszę także o namiar na ekipę, która Ci go instalowała

  14. #674

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ani@
    Fato, czemu mniej estetycznie? Zawsze mozna cos zrobic, aby poprawic jego wyglad (czyli aby nie bylo takiej cienkiej, sterczacej "maczugi" ), choc oczywiscie wszystko jest kwiestia gustu , jezeli ktos planuje ultra nowoczesne wnetrza, to taki komin jak np. moj nie bedzie pasowal - mysle, ze dzieki temu warstowwemu "rozejsciu" sie cegiel komin nabral lekkosci a zarazem nie jest cienkim "kikutem"



    Jezeli chodzi o odl komina od sciany frontowej, to mam wymiar wewnatrz spizarki - odl. od konca komina do sciany z okienkiem - 1,66m
    Ani@ nie chodziło mi o wygląd komina ,że będzie wyglądał za cieńko tylko przy obróbce z blachy będzie gorzej wyglądał ( chyba źle się wyraziłem). Ciebie to już nie dotyczy bo ty widzę że sobie poradziłaś z koszem w lukarni.

  15. #675
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Cóż to, wszyscy tak "zabudowani", że nikt nie ma czasu na opisy swoich przejść budowlanych?
    Ciekawi mnie co słychać u Anijki i Gaty - mogłybyście się odezwać jak nadal czytacie naszą stronkę.

  16. #676

    Domyślnie

    witam wszystkich "Granatowców", dłuuugo nic nie pisałem - nie miałem o czym, ale w końcu działka z rolnej stała się budowlaną i na początku listopada odwiedzimy notariusza, ale może warto było tak długo czekać skoro od jutra spadają taksy notarialne na zakup działek budowlanych o 50%

    w międzyczasie udało mi się zrobić oczko wodne z siatkobetonu, najważniejsze że jest całkowicie szczelne, nic a nic nie przecieka, a i trwałość podobno na 50 lat

  17. #677
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Witaj Słej, po długiej niebytności u nas. A może tak kilka zdjątek jak to oczko wygląda? Jestem zainteresowana bo tez cos takiego mam w planach.

  18. #678
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    Hej,
    w imieniu Sławka ( Słej) wklejam jego robótki ręczne. Jest na co popatrzeć
    Granat jeszcze nie stoi ale otoczenie juz sie robi.....







  19. #679
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    2magda5

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    A umnie już jest już tak


    A tak zakończenie soboty na działce

  20. #680
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar wasiek
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    2.964
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    360

    Domyślnie

    A oto oczko Sławka już skończone;




Strona 34 z 272

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony